Zbiór kosmogramów związanych z Polską – baza horoskopów PTA

Witam Państwa!

W dniu dzisiejszym, o godzinie 11:40 światło dzienne ujrzała Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego. Idea przedsięwzięcia wzięła się z racjonalnych pobudek – sporo osób czuło potrzebę skupienia w jednym miejscu kosmogramów związanych z Polską: horoskopów urodzeniowych, horoskopów rozpoczęcia ważnych zdarzeń, ślubów, albo przełomowych dat historycznych. Zazdrościliśmy do tej pory obcojęzycznym bazom pokroju Astrodatabank ich ogromnych zbiorów i katalogów. Ich wielkie bazy obfitowały w kilkanaście tysięcy wolumenów z danymi, w porównaniu gdy polskie katalogi prezentowały się nad wyraz skromnie. Nadszedł czas, by to zmienić!

(poniżej przykład części opracowania nt Cypriana Kamila Norwida dostępny w bazie horoskopów)

Clipboard01

*

Podjęcie inicjatywy oraz jej sprawna realizacja (w tydzień czasu stworzyliśmy ponad 50 danych) dają nadzieję, że potrzeba posiadania porządnego polskiego zbioru kosmogramów będzie skutecznie realizowana. Spory materiał oczekujący na wstawienie do zbioru podpowiada, że uzupełniającym nie zabraknie materiału badawczego, a ilość radixów będzie się sukcesywnie powiększała. W tej trudnej pracy bierze udział siedem osób [zespół redakcyjny], z których każda ma do wykonania swoją część. Jeśli chodzi o moją osobę, najbardziej angażuję się w kwestię edycji haseł oraz edycji kluczowych wydarzeń.

Pomysł istnienia Bazy horoskopów to nie tylko kwestia posegregowania i sprawnego pokatalogowania zbioru polskich dat. Myślimy o tej inicjatywie jako poważnym projekcie publicznym, który w znaczny sposób umożliwi i ułatwi nam pozyskiwanie danych urodzeniowych od sporej części osób oraz podmiotów (np. firm, instytucji). Mamy nadzieję, że prestiż Polskiego Towarzystwa Astrologicznego jako organizacji pozyskującej dane dla poważnych celów badawczych  w wyraźny sposób dokona tego przełomu, dla dobra polskiej astrologii.

Większość osób, która partycypuje przy projekcie, jest świadoma, że wiele rzeczy oraz elementów naszej pracy może zawierać pewne błędy albo nieścisłości. Początek każdej inicjatywy jest trudny, dlatego prosimy o uwagi oraz cierpliwość. Naszą bazę koordynuje zdolny student medycyny, Kuba Ruszkowski [BLOG]. Myślę, że zgodziłby on się ze stwierdzeniem Primum non nocere (z łac. – po pierwsze nie szkodzić), które jest jedną z naczelnych zasad etycznych w medycynie. Prosimy więc o życzliwość i wsparcie. Jedną z możliwości jest zainteresowanie naszymi stronami, oraz linkami, które znajdują się na dole tekstu.

Na końcu chcielibyśmy również podziękować Bogdanowi Krusińskiemu, twórcy programu astrologicznego Urania. To dzięki niemu mamy tak ładne graficznie kosmogramy, widoczne przy każdym wyświetlonym haśle.

*

Więcej informacji:

STRONA Z NASZĄ BAZĄ HOROSKOPÓW: LINK

STRONA NA FACEBOOKU: LINK

ZESPÓŁ REDAKCYJNY: LINK

POLSKIE TOWARZYSTWO ASTROLOGICZNE (podmiot stojący za inicjatywą): LINK

PROGRAM URANIA, UŻYTY DLA CELÓW NASZEJ BAZY, STRONA AUTORA: LINK

naglowekstrony1

Comments

comments

Comments are closed.

Zobacz inne wpisy