Vaclav Havel

Witam Państwa ! Dnia 18 grudnia 2011. r. dowiadujemy się o śmierci wybitnego czeskiego opozycjonisty i polityka, z zamiłowania poety i dramaturga. Wielkiego myśliciela i filozofa o dobrym sercu, który swoją niezłomną i głęboką działalnością zmiękczał oblicze twardego i monochromatycznego świata. Za Gazetą Wyborczą czytamy: “Hospodarske noviny” napisał, że dla Czech Havel w świecie “był większą reklamą niż drużyna hokejowa, piwo, czy semteks”.

Oto RADIX VACLAVA HAVLA (aby powiększyć grafikę, proszę na nią kliknąć):

Władcą horoskopu jest Saturn posadowiony w znaku Ryb. Kosmogram pierwszego, niekomunistycznego prezydenta Czech jest specyficzny i znaczący. Składa się on z Wielkiego Krzyża, w którym dostrzegamy dwie charakterystyczne opozycje (Saturn-Neptun, Księżyc-Jowisz). Saturn, z racji władztwa w horoskopie pełni rolę kluczową wraz z Neptunem, ponieważ nakłada się (z wzajemnością!) na energię opozycji Księżyc – Jowisz. Opozycja Księżycowo-Jowiszowa inklinuje wszechstronne zainteresowanie i uzdolnienia na polach językowo (znak Bliźniąt) – symbolicznych (znak Strzelca), rodząc poetę i niebywałego znawcę kultury. Nie są to jedyne możliwości interpretacji – Księżyc z Saturnem, Neptunem, oraz Jowiszem kształtuje ducha niezłomności i niezwyciężoności, a w świecie fizycznym czyni z Havla… laboranta (chemia: Neptun, nauka: Jowisz, analiza: Saturn, głód poznawczy: Bliźnięta). Apropos władcy horoskopu – Saturn w Rybach został opisany przez S. Wronskiego [Astrologia klasyczna, tom VI, s. 46] w ten oto sposób: “Natura wrażliwa, podatna na odczucia, szukająca spokoju, harmonii i zgody”.

Wieloznaczność, różnorodność, oraz tolerancja dla idei wspólnej ko-egzystencji czyniła z niego propagatora wspólnego bytowania Czechów oraz Słowaków w jednym państwie. Niestety (“stety”?) ta idea została podkopana na początku lat dziewięćdziesiątych, za sprawą dwóch politycznych populistów (nie bójmy się użyć tego słowa) – Vaclava Klausa, oraz Vladimira Meciara. Havel przeżył tą separację obydwu państw dość boleśnie, wycofując się na parę miesięcy z życia publicznego.

Zwróćmy uwagę na dominującego Jowisza na jedenastym wierzchołku. Oznacza on nieprawdopodobną możliwość generowania przyjaciół, oraz możnych tego świata (Strzelec MC). Vaclav Havel był ambasadorem Czechosłowacji w świecie, ikoną na miarę Lecha Wałęsy, o czym wzmiankuje przytoczony cytat z Hospodarskich Novin. W licznych zdjęciach, relacjach, oraz wydarzeniach widzimy świadectwa w postaci ciepłych relacji z Dalajlamą, Lechem Wałęsą, Barakiem Obamą, G.W.Bushem (sympatyczne ujęcie: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2075699/Vaclav-Havel-Czech-Republics-elected-president-dies-aged-75.html), Tadeuszem Mazowieckim, oraz innymi postaciami tego świata. Ujmujący spokój Saturna, uniwersalna miłość i przesłanie Neptuna, Księżyc przybierający odcienie “brata-łaty”, oraz Jowiszowa mądrość sprzęgła się w jedno. Można się wzruszyć, widząc tak ładnie sharmonizowaną energię Wielkiego Krzyża – piszę to szczerze i autentycznie.

Swoistą lekkość i otwartość wobec innych znamionuje również opozycja Wenus i Urana obsadzająca domy III i IX (znajomi, oraz autorytety, zdobywanie wiedzy praktycznej, oraz duchowej), wyzwalająca nietypowe, oraz nowatorskie sposoby prowadzenia relacji i sporów. Swoje czyni dopełniające Słońce w Wadze (najbardziej koncyliacyjny znak w pojęciu archetypowym), tworzący korzystny trygon z Księżycem w znakach powietrznych (intelekt, rozważania, towarzyskość). Obecność Słońca jako władcy VII domu w domu VIII wskazuje ponownie na możliwość współuczestnictwa w ważnych momentach transformacji zbiorowej (VIII), poprzez ideę partnerstwa (Waga, VII dom, oraz dyspozytor Słońca – Wenus, w znaku Skorpiona).

Aby dopełnić nieco obrazu, spójrzmy jeszcze na horoskop wyboru Vaclava Havla na prezydenta Czechosłowacji. Został on roboczo ustawiony na godzinę 12:30. Wszyscy doskonale wiedzą, iż prezydentura została uczyniona jednogłośnie (!!) poprzez parlament czechosłowacki w dniu 29 grudnia 1989. Dla porównania, przypomnijmy, że wybór Wojciecha Jaruzelskiego był złośliwą loterią historii, a o sukcesie i elekcji na prezydenta (jeszcze) PRL zaważył jeden głos (słychać rechot dobiegający z polskich kociołków). Świadectwo historyczne Havla wychodzącego o godzinie 12:50 na balkon Praskiego Zamku na Hradczanach wskazuje, że wybór nastąpił kilkanaście minut wcześniej (źródło: http://translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=cs%7Cpl&u=http://nezapomente.cz/view/29_12_1989_havel_zvolen_prezidentem )

Oto horoskop początku PREZYDENTURY Vaclava Havla (aby powiększyć, proszę kliknąć grafikę) :

Sceptycy powiadają, że … nic dwa razy się nie zdarza. A jakże – los zwiastuje swoimi szarżami niespodziewane przypadki. Mamy tutaj dziejowe naznaczenie Duchem Havla, symbolicznie ujmując.

Pierwsze lustrzane odbicie Ducha to górujące w horoskopie Saturn i Neptun (przypomnijmy, że u V. Havla jest to kluczowa opozycja w Wielkim Krzyżu). Następnie – koniunkcję Księżyca z Merkurym (Księżyc w Bliźniętach u Havla), z których Merkury po dwóch dniach zacznie się cofać. Swoje czyni też egzaltowany, bardzo silny Jowisz (tym razem w Raku), w opozycji do Słońca, rozdartego pomiędzy niedawną rewolucją (separacja od Urana), a przyszłą wizją (aplikacja do Neptuna).

Ponownie zaznacza się też zaznaczony w obydwu horoskopach wpływ domów VIII, oraz XI, a także opozycja w domach III i IX. Naczelną funkcję pełnią ponownie rewolucyjny Uran, oraz silny i prawy Jowisz. Resztę domysłów i komentarzy warto poszukać na własną rękę.

– — –

Napisano: od 13:20 do 16:15 dnia 18/12/2011

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować treści, ani przekształcać w dowolny sposób bez zgody autora.

> ASTROLOG SZCZECIN < Wykorzystano program astrologiczny Urania, autorstwa Bogdana Krusińskiego http://www.astrologia.pl/urania.html .

Jeśli interesuje Ciebie zamówienie horoskopu, albo rozmowa: KLIKNIJ TUTAJ

Trochę o sobie, dla zainteresowanych: TUTAJ

Comments

comments

Comments are closed.

Zobacz inne wpisy