Niebo i jego dzieła. Przykłady spektakularnych horoskopów.

Udowadnianie laikom i niedowiarkom, że “astrologia działa” i jest “wiarygodna” to wyprawa z motyką na Słońce. Spotykałem się z tyloma horoskopami (a starsi stażem astrologowie z wielokrotnością tej ilości), że spokojnie mógłbym stwierdzić, że trzeba by było być szalonym, aby nie uznawać istnienia dziwnych metafizycznych cudów. Trudno się nie odnosić do pewnych wydarzeń w historii ludzkości, jako zjawisk niezwykłych. Tak jak trudno nie nazywać pewnych zjawisk i pewnych osobliwości, kiedy stykamy się z ezoteryczną rzeczywistością. Okazja do pomyślenia nad złożonością rzeczywistości jest niezwykła. Jest nią 50 rocznica lądowania ludzi na Księżycu. Zapraszam na podróż z motyką na Księżyc!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Gwia%C5%BAdzista_noc


Zacznijmy od graficznego przedstawienia horoskopu lądowania na Księżycu. Jest to skomplikowane jak go sporządzić, ponieważ wydarzenie to – bądź co bądź – nie miało miejsca na Ziemi. Astrodatabank, Astrotheme i niektórzy astrologowie roboczo ustawiają to wydarzenie na Houston, siedzibę Centrum Lotów Kosmicznych. Wówczas mapa nieba w momencie lądowania na Księżycu, wygląda tak.


LĄDOWANIE NA KSIĘŻYCU: 20 CZERWIEC 1969 R.


https://www.astro.com/astro-databank/Space:_Moon_Landing


Horoskop jak horoskop – by ktoś powiedział. Zaskakuje (kogo zaskakuje, tego zaskakuje…) nieprawdopodobnie wąska koniunkcja między Jowiszem i Uranem. Odległość między nimi wynosiła w trakcie lądowania zaledwie cztery minuty kątowe! To tyle co paznokieć w skali nieba, praktycznie ćwiartka średnicy Księżyca! Czy naukowcy amerykańscy siedzieli sobie przy astrologicznych efemerydach i rozmawiali: “Ej, John, słuchaj, dzwonił do mnie jakiś astrolog i prosił mnie, żebyśmy puścili tą rakietę, jak Uran będzie robił koniunkcję z Jowiszem. Wiesz, takie tam ezoteryczne świry, choć zrobimy im tą przyjemność. Dobra, James, masz to!“.Ścisła koniunkcja pomiędzy Jowiszem i Uranem może mieć miejsce raz lub trzy razy w ciągu kilkunastu lat i przeważnie trwać kilkanaście godzin. Tak sobie “zażartowali” panowie (i Panie!) z Centrum Lotów Kosmicznych. Żeby było ciekawiej, obiekt Apollon ze szkoły hamburskiej Alfreda Witte, dzieli od obydwu planet zaledwie stopień!

Warto użyć część mojego tekstu, który napisałem kiedyś do tygodnika “Gwiazdy Mówią”, przy okazji aspektów Jowisz – Uran:

Osobom, w horoskopach których zaznaczone są połączenia tych dwóch planet, towarzyszy niezwykła aura przekraczania granic. To często wielkie postacie, bez których nie wyobrażamy sobie współczesnego obrazu świata. Opozycję Jowisza i Urana ma Krzysztof Kolumb, odkrywca nowych kontynentów, będący kluczem do ery nowożytnej. Również Albert Einstein, który wywrócił świat nauki do góry nogami, ma Jowisza w domu dziewiątym (nauka, wizja, wykształcenie) w opozycji do Urana (zmiana, rewolucja, nowe spojrzenie). Pierwszy człowiek w kosmosie, Jurij Gagarin, to także opozycja Jowisza do Urana, wzmocniona kwadraturą świateł w znakach przynależnych Jowiszowi (Strzelcowi i Rybom). Aspekt koniunkcji Jowisza z Uranem charakteryzuje również horoskop Michaela Schumachera, który stał się najwybitniejszym kierowcą samochodowym, z największą ilością tytułów.


***


Przejdźmy dalej do dat niesamowitych. Następna data napawa grozą. Łączy jednak to co najpiękniejsze: magię fizyki i metafizyki. Bo wielkim metafizykiem był zaiste Dmitrij Mendelejew, który przez jakiś czas nie wierzył w przełomowość swojego odkrycia. Jego hipotetyczny horoskop zakłada nów w Wodniku w koniunkcji z Uranem. Czy astrologowie dostrzegli wcześniej niezwykłość tego horoskopu? Jest fenomenalnie symboliczny, tak jak sporo bohaterów obecnego artykułu.


WYBUCH PIERWSZEJ BOMBY ATOMOWEJ W HIROSHIMIE


Gdy odkrywano “na nowo” planetę Uran w roku 1781, nikt pewnie nie przypuszczał, że nowo nazwany pierwiatek chemiczny – ledwo osiem lat po tym fakcie (1789) okaże się być przełomowy dla losów całego świata.

Oto nagle w czasie drugiej wojny światowej okazało się, że broń jądrowa “upodobała sobie” w szczególności dwa pierwiastki: urana i plutona. Dmitrij Mendelejew, tworząc układ okresowy pierwiastków, zapewne nie zdawał sobie sprawy, jak dziwnie magiczny motyw będzie towarzyszył jego dziełu.

A jednak! Symbole astrologiczne, czyli Uran kojarzony często z rozpadem i Pluton kojarzony z nieprawdopodobną kondensacją energii (psychicznej, emocjonalnej), odegrały pierwsze skrzypce podczas ekplozji bomb jądrowych w Hiroshimie i Nagasaki. Podczas zrzutu pierwszej bomby Uran znajdował się idealnie na zenicie kosmogramu nakreślonego dla Hiroszimy. Bomba Little Boy składała się z uranu, którego niewielka część uległa rozszczepieniu, powodując hekatombę zniszczeń. Jak już jesteśmy przy tematyce wojennej, spójrzmy raz jeszcze na trzeci horoskop “cud”. Zna go zdecydowana większość, ale nie zastanawiano się prawdopodobnie i nie rozpatrywano go jeszcze pod tym kątem.

***


Trzeci kosmogram to … Adolf Hitler. Podczas aktualnego pobytu Urana w Byku jest to przykład jak najbardziej na czasie.


Napisałem ostatnio dużo artykułów u Wojciecha Jóźwiaka na Tarace odnośnie pobytu Urana w znaku Byka (artykuł -> uraniczni socjaliści z konstelacji Byka). Pojawił się tam motyw Karola Marksa (nów w Byku i Uran w domu dziesiątym), dane Johna Keynesa, ekonomisty partycypującego w renowacyjnej polityce New Deal (silna obsada Byka). Zwróciłem uwagę na horoskop Thomasa Piketty’ego. Wszystkie te postacie poruszały się w obrębie zainteresowań ekonomiczno – społecznych i miały związek z dystrybucją dóbr.

Tak się ładnie złożyło, że do “rodziny byczej” należał również Adolf Hitler. Jego głód posiadania wielkich ziemskich przestrzeni jest bardzo widoczny w horoskopie, jeśli zaakcentujemy parę Wenus – Mars w znaku Byka, znajdującej się w domu siódmym. Dom siódmy to nie tylko partnerzy, lecz również otwarci wrogowie. “Albo dacie nam swoje ziemie, umożliwicie prowadzić naszą politykę albo otrzymacie wojnę“.

A ponieważ Punkt Szczęścia Hitler prawdopodobnie posiadał na bardzo rewolucyjno – ognistej gwieździe Betelgeuze, to i rozpalił piekło na całej planecie. Był gotowy na zasianie ziarna, którego owocem będzie wojna, gdyż ascendentalny Kłos (gwiazda Spika) wydała gorzki owoc Wenus, naznaczony piętnem Marsa. Jednym z sygnałów, które otworzyły nowy rozdział w “wojnie o ziemię” było objęcie całkowitej władzy podczas tranzytu Urana przez Słońce Fuhrera.

Dlaczego ten horoskop Hitlera jest ustawiony na godzinę 18:19, a nie 18:30? To kwestia rektyfikacji, którą starałem się objaśnić pokrótce podczas swojego wykładu z gwiazd stałych, który odbył się w Warszawie w maju 2019, podczas jednej z imprez Polskiego Towarzystwa Astrologicznego.

—  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —

Napisano: 19/07/2019

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować treści, ani przekształcać w dowolny sposób bez zgody autora.

Jeśli interesuje Ciebie zamówienie horoskopu, albo rozmowa: KLIKNIJ TUTAJ

Trochę o sobie, dla zainteresowanych: TUTAJ

Spis większości artykułów do tej pory napisanych i zamieszczonych: TUTAJ

Zbiór artykułów do portalu TARAKA: TUTAJ

Prognoza na 2019 na Astromixie: TUTAJ

Wydarzenia związane z pełnią i nowiem Księżyca: TUTAJ

Baza Horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego: TUTAJ

> ASTROLOG SZCZECIN < Wykorzystuję program astrologiczny Urania, autorstwa Bogdana Krusińskiego

***


Comments

comments

1 Comment

  1. smoczyca pisze:

    Warto zacząć od aktualizacji/uporządkowania i systematyki stron astrologicznych w necie i nie reanimować lub polecać trupów!Panta rhei
    Kora też śpiewa zza grobu,chociaż nigdy nie potrafiła śpiewać……….

Zobacz inne wpisy