Solariusze w astrologii – przykłady błyskotliwych horoskopów.

Witam Państwa!

Poniższy wpis jest zachętą do częstszego stosowania solariuszy w prognozach astrologicznych. Technika została opisana w tylu miejscach (zarówno literaturze, jak i sieci), że trudno się tego nie dopatrzyć. Bogactwo wielorakich zastosowań solariusza jest na tyle bogata, że większość osób, uważających się za “znawców tematu“, wydaje się tej ważnej koncepcji poznawczej nie tyle nie używać, ale po prostu nie zauważać. Wydaje się, że stosowanie solariuszy w technikach prognostycznych to bardzo duża szansa uzyskania całkiem ciekawych i intrygujących wyników dla astrologii. Dlatego strach przed wieloznacznością i trudnością w stosowaniu tych technik nie powinien zawiązywać nam oczu i paraliżować serc.

W książce Piotra Piotrowskiego Reguły astrologii tradycyjnej o revolutio solis na zaledwie sześciu stronach można odnaleźć skarbnicę informacji w pigułce, włącznie z dystrybutorem i partnerem. Nie będę Państwa męczył tą i innymi skomplikowanymi technikami astrologicznymi. W zupełności wystarczą do celów tego bloga proste, symboliczne przykłady. Przypomnijmy, że solariusz może funkcjonować w praktyce jako samodzielny horoskop, aczkolwiek warto go porównywać, z grubsza przynajmniej, do horoskopu wyjściowego – czyli natalnego. Poniższe obrazki zostaną opatrzone krótkimi komentarzami.

*

SOLARIUSZ III RP (POLSKA), A KATASTROFA W SMOLEŃSKU

III RP solariusz 2010

 

Co szczególnego manifestuje się w tym horoskopie?

Algol – gwiazda kojarzona z utratą głowy na szczycie MC tego radixu. Czy to oznacza śmierć głowy państwa (Lecha Kaczyńskiego)?

Fomalhaut – wezwanie do opamiętania się w relacjach z innymi osobami, wezwanie do miłości, inaczej za progiem czai się nieszczęście, śmierć, lub nienawiść. Fomalhaut znalazła się na Descendencie tego symbolicznego solariusza (inni, relacje lub jawni wrogowie).

 

Inne ciekawostki mogą zastanawiać, ale nie muszą być brane pod uwagę:

– Księżyc tego horoskopu jest w koniunkcji z królewską gwiazdą Aldebaran, kojarzoną z katastrofami; nominalnie Rak jest władcą MC horoskopu Polski

– Uran znajduje się w pobliżu wierzchołka ósmego (nagła śmierć)

– ponadto władca ósmego domu – Jowisz – jest w koniunkcji z Neptunem (tajemnicza mgła)

– warto też odnotować, że Merkury, w horoskopie III RP odpowiedzialny za dom dziewiąty (podróże zagraniczne), jest w tym solariuszu w złej kondycji. Będąc bardziej brutalnym, zauważamy, że Merkury III RP w ogóle jest w pozycji stacjonarnej, a Mars znajduje się w koniunkcji z Antaresem. Ale to już “czary” przy zupełnie innej okazji. Przechodzimy dalej.

*

SOLARIUSZ JANA PAWŁA NA ROK 2005

JP II 2005

 

Jan Paweł II umarł dnia 2 kwietnia 2005. To, że umarł tego dnia, nie oznacza, że stało się to nagle, z dnia na dzień. Nagłe pogorszenie zdrowia nastąpiło już 1 lutego, konwekwencją czego było kompletne wyniszczenie organizmu w ciągu następnych dwóch miesięcy. W tym horoskopie widzimy dwa malefiki, Saturna i Marsa w pobliżu wierzchołka szóstego domu. Szósty dom kojarzy się z mało przyjemnymi sprawami, m.in. są to trudne wyzwania i to, z czym musimy walczyć. Obydwa malefiki, na dodatek w swoim upadku i na wygnaniu, wskazują na dramatyczny rok, który skończył się – jak wiadomo – śmiercią.

Ponadto dostrzec można:

– ASC solariusza symbolicznie znajduje się na IC horoskopu urodzeniowego (koniec)

– Wenus, w horoskopie urodzeniowym władca Ascendentu, w solariuszu przyjmuje pozycję stacjonarną

– Księżyc odchodzi od Saturna (ciężka praca, wyrzeczenia) do Neptuna (zbawienie, “Santo Subito“)

– Księżyc solariusza ponadto znajduje się na natalnej Wenus, która jest władczynią zarówno ASC jak i ósmego domu

Powyższe fakty są dramatyczne i bardzo wymowne. To może coś optymistycznego dla odmiany? Proszę bardzo.

*

SOLARIUSZ MADONNY NA 1983 ROK

Madonna 1983

 

Według bazy Astrodatabank i Lois Rodden, horoskop Madonny jest klasyfikowany jako Dirty Data, czyli data niepewna. Pozwólcie się z tym nie zgodzić – uważam, że godzina 07:05 wygląda na bardziej czystą, niż “Like a Virgin“.

Ale do rzeczy – Madonna zaczęła karierę w 1982 roku, a wystrzeliła do góry dopiero po swoich 25 urodzinach (które przypadają w dniu 16 sierpnia 1958r.). Utwór “Holiday” zadebiutował we wrześniu 1983r., osiągając niezłe szesnaste miejsce na liście Billboardu. Jej album wydany w listopadzie 1983, okrył się złotem w maju 1984. Jak te fakty znajdują odzwierciedlenie w solariuszu? Wygląda on co najmniej intrygująco:

1) ASC solariusza wypada równo na Księżycu urodzeniowym Madonny

2) Ponadto władca solariusza przebywa w domu pierwszym z koniunkcji z gwiazdą Denebola (“ogon lwa”). Ebertin&Hoffman mówią o sporach i procesach sądowych (pamiętamy późniejszy skandal z Like a Prayer, lub konflikty z tatą: Papa Don’t Preach, czy też liczne skandale obyczajowe? Tak w skrócie wyglądała kariera Madonny)

3) Księżyc solariusza jest w okadrowany benefikami i w pozycji kątowej, zatem silny; ponadto zmierza do Urana (wymiar skandalizująco – reformatorski)

4) Dziwnym trafem na osi IC – MC ulokowały się w pobliżu dwie gwiazdy królewskie: Aldebaran i Antares

5) Warto też zwrócić na dokładny trygon Punktu Szczęścia do Słońca. W horoskopie urodzeniowym tenże Punkt jest w koniunkcji z Księżycem. Być może prawie nikt już nie zwraca uwagę na PF, ale warto.

Jak już jesteśmy przy rzeczach przyjemnych, to spróbujmy na zakończenie jeszcze coś piękniejszego, czyli miłość.

*

SOLARIUSZ CARLI BRUNI NA 2006/7 ROK

Carla Bruni 2006

 

Carla Bruni swojego chłopaka, czyli Prezydenta Francji, Nikolasa Sarkozy, poznała prawdopodobnie w roku 2007, skoro przecieki medialne mówiły o romansie w okolicach grudnia 2007, czyli jeszcze przed 40 urodzinami modelki. Solariusz na 2006 rok prezentuje się imponująco. Wypada na Neptunie piosenkarki, wierzchołek sytuuje się dokładnie w piątym domu. No i jest coś na rzeczy z tym gwałtownym zakochaniem, skoro Mars solariusza (władca piątego wierzchołka horoskopu urodzeniowego) tworzy kwadraturę z Uranem, jednocześnie będąc silnym w solariuszu (zakres pierwszego domu) i rządząc zarówno pierwszym jak i piątym wierzchołkiem.

Uwagę zwracają również:

Algol na Descendencie solariusza, czy to utrata głowy na skutek miłości, czy trudny związek na przyszłość? nie zapeszajmy

– Księżyc aplikujący do Jowisza; w horoskopie urodzeniowym Księżyc jest władcą ASC, a Jowisz władcą MC (kariera, przyszłość)

Na zakończenie tematu czeka nas jeszcze jeden ciekawy solariusz.

*

SOLARIUSZ UKRAINY NA 24.08.2013

ScreenHunter_01 Oct. 03 14.33

Czy Mars na Ascendencie solariusza, w recepcji wzajemnej z Księżycem (władcą ASC, na dodatek w koniunkcji z Uranem) nie jest pretenstem do rozlewu krwi?

Konflikt lokalny na Ukrainie na dłuższą metę jest bardzo ważny dla obudzenia się świadomości narodowej obywateli tego kraju. Księżyc jest okadrowany benefikami, z których Jowisz w domu dwunastym wskazuje na lęki związane z  brakiem wiary w przyszłość tego narodu, natomiast Wenus będąca w opozycji do Księżyca pokazuje na trud budowania tożsamości narodowej, z tytułu etnicznej niejednorodności (Księżyc w miejscu wygnania Wenus). Wydaje się, co obecnie stanowi tezę śmiałą i irracjonalną, że ostatni okres (obalenie rządu Janukowycza, utrata Krymu, konflikt z Rosją) przyniesie dobre rezultaty. Ascendent solariusza znalazł się na Punkcie Szczęścia horoskopu Ukrainy, natomiast w w samym horoskopie solariusza Punkt Szczęścia znajduje się blisko Słońca tego kosmogramu (uwaga techniczna: Urania oblicza Punkt Szczęścia wyłącznie wg formuły dziennej, na tym obrazku znajdujemy jego lustrzane odbicie, czyli Punkt Ducha).

Przypomnijmy, gwoli ścisłości, że w Polsce Stan Wojenny miał miejsce 13.12.1981 i trzeba było czekać blisko 8 lat na demokratyczne przemiany. Wspomniany solariusz w połączeniu z innymi gwałtownymi czynnikami (Wielki Krzyż) zdefiniował przemiany na Ukrainie w sposób dramatyczny i krwawy.

*

Tego typu prognoz opartych TYLKO na solariuszu można znaleźć bez liku. Nagłe pogorszenie stanu zdrowia (m.in. nów w domu szóstym), śmierć w rodzinie (Saturn i Mars w koniunkcji na MC), katastrofa WTC (proszę zrobić solariusz i wyciągnąć odpowiednie wnioski) i wiele, wiele innych nieprawdopodobnych rzeczy. Nie wskazuje to na wyższość tej techniki nad innymi, ponieważ bardzo trudno jest precyzyjnie wcelować w oczekiwania (jak wiadomo, każda planeta i każdy dom posiada mnogość znaczeń i równoległych odpowiedników). Ale nagroda bywa często niesamowicie duża, a jest nią satysfakcja w postaci realizacji pewnych ogólnych założeń prognozy przewidzianej tylko i wyłącznie na rok.

Proszę zwrócić uwagę, że nie posłużyłem się niczym innym w tych krótkich opisach biograficznych i diagramach, niż tą metodą. Nie potrzeba było tranzytu Plutona, Neptuna, Urana czy Saturna. Być może tego typu melodia astralna była ciekawym uzupełnieniem techniki solariusza (nadmieńmy – dość prostej techniki), ale – czy sama w sobie zapowiedziałaby takie, a nie inne wydarzenia? Jak to zwykle w takich sytuacjach bywa – trudno powiedzieć. Tym niemniej, solariusze są techniką bardzo cenną i stosunkowo mało skomplikowaną, jeśli skupimy się na prostych elementach interpretacji, takich jak: ASC i władca solariusza, ASC solariusza względem horoskopu urodzeniowego, czy styczność planet solariusza względem planet horoskopu natalnego. Pomimo sporej redukcji elementów, taka perspektywa potrafi dużo dawać.

—  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —

Napisano: od 03/10/2014

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować treści, ani przekształcać w dowolny sposób bez zgody autora.

> ASTROLOG SZCZECIN < Wykorzystano program astrologiczny Urania, autorstwa Bogdana Krusińskiego

Jeśli interesuje Ciebie zamówienie horoskopu, albo rozmowa: KLIKNIJ TUTAJ

Trochę o sobie, dla zainteresowanych: TUTAJ

—  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  –

Comments

comments

Comments are closed.

Zobacz inne wpisy