Ślub Moniki i Zbigniewa Zamachowskich.

Witam Państwa! 

W dniu trzeciego maja odbył się jeden z najbardziej medialnych ślubów: Monika Richardson poślubiła Zbigniewa Zamachowskiego. Całej sprawie towarzyszyła spektakularna otoczka, w której uczestniczyło mnóstwo kobiet (panna młoda, ex żona, najstarsza z córek, przewinęła się nawet Krystyna Janda), a największy spokój zachował… Zbigniew Zamachowski. Kto z kim stawał w medialne wojny, kto prowokował kogo, kto jątrzył a kto uspokajał, to kwestia subiektywnego spojrzenia. Bez wątpienia atmosfera przed ślubem i nieco później była gęsta. Czy się rozrzedzi i uspokoi? O tym spróbuję napisać w tym opisie.

Sama uroczystość nie została przez media sprecyzowana. Wg serwisu Plotek.pl i naszemiasto Kalisz ceremonia rozpoczęła się około godziny 14:00. Ceremonia zaślubin była pierwsza w kolejności, a później goście przeszli do sali balowej, co znacząco sugerowałoby, iż najważniejszy moment miał miejsce w okolicach godziny 14:15 – 14:25. Zaryzykujmy więc z grubsza, że horoskop przysięgi miał właśnie w tym przedziale czasowym miejsce, stawiając horoskop na godzinę 14:20.

Wygląda to tak:

ŚLUB MONIKI RICHARDSON I ZBIGNIEWA ZAMACHOWSKIEGO (aby powiększyć, kliknij obrazek)

 

„Ach, co to był za ślub!”, można by powiedzieć. Wiadomo, że każdy ślub ma coś z przepychu i poczucia, że wszystko będzie funkcjonowało jak w bajce, lecz tutaj wyjątkowo wygląda to okazale. Zapewne istnieje spora grupa osób, której nie podoba się ten związek i oczekiwaliby czegoś trudnego i niezbyt optymistycznego w tym radixie. Niestety, muszę ich rozczarować – to nie jest wcale taki zły horoskop ślubu.

Wychodząc z punktu wyjścia możemy oczywiście pójść śladami astrologa gazetowego spod budki z pączkiem i powiedzieć, że obecność Wenus w znaku Barana to przestępstwo w biały dzień i nie należało brać ślubu. Można by też narzekać na kiepskie położenie Marsa skrzyżowanego z Księżycem, można kręcić nosem na kwadraturę Księżyca do Wenus… Nie da się jednak uniknąć myśli, że jest to korzystny termin dla zawartego ślubu. Panie czytające kolorową prasę i pomstujące na … nie powiem kogo, mogą się rozczarować. Para młoda, skazana przez wielu na porażkę przed zawarciem tego związku, ma szansę się obronić. W szczególności zaś … Monika Zamachowska (jej kosmogram), która może na ślubie i zmianie nazwiska bardzo dużo skorzystać.

Na warsztacie Johna Frawleya w Polskim Towarzystwie Astrologicznym można było się zapoznać z bardzo interesującą koncepcją, dotyczącą położeń planet w pierwszych i ostatnich stopniach znaków. Zwróćmy uwagę, że Wenus dopiero co wyszła z miejsca swojego wywyższenia (Ryby), żeby przejść do miejsca swojego wygnania. Jest to Wenus, która – co może powodować odruch protestu – jest całkiem silna, ponieważ zdążyła się nasycić godnością w poprzednim znaku. Pierwszy stopień Barana to nie jest zła pozycja dla Wenus!

*

Ponieważ termin ślubu nie jest precyzyjny, dlatego musimy zrezygnować z obsady gwiazd stałych na osiach i nieco sceptycznie podejść do aspektowań względem osi, chociaż pięknie prezentują się harmonijne aspekty Słońca, Księżyca i Jowisza względem osi. To nie jedyne atuty tego kosmogramu. Zwróćmy na to uwagę:

1) Władca ASC i DSC są w szerokim sekstylu, jednakże orba sześcio i pół stopniowa mieści się w spektrum oddziaływania. Jest to aspekt korzystny. Zwraca uwagę obecność gwiazd o naturze saturnicznej na Jowiszu (Kanopus) i Merkurym (Zanrak). W obydwu przypadkach daje melancholię i pewien cień związany ze śmiercią.

2) Drugi garnitur, czyli Słońce i Księżyc są w harmonijnym aspekcie, również sekstylu. Księżyc, a co za tym idzie, Panna Młoda, są faworyzowane, co możemy traktować jako dobry omen, lub (wersja dla złośliwych) przesadę. Prawdą jest, że Słońce będąc w okolicy 14 stopnia Byka jest w znaku wywyższenia Księżyca jak też w jego dekanacie. Księżyc znajdując się w okolicy 4 stopnia Raka jest w swoim władaniu.

Z punktu widzenia jakiejś równowagi w związku warto zwrócić uwagę, że Słońce jest jeszcze w granicy Merkurego, natomiast Księżyc, znalazł się akurat w żywiole i termach Marsa (do którego nota bene zmierza). Mars pośrednio reprezentuje Zbigniewa Zamachowskiego, to korzystne, jeśli światła mu, że tak powiem, sprzyjają.

3) Trzeci garnitur, który możemy zastosować, czyli Mars i Wenus, też nie są najgorsze. Prawdą jest, że planety te znajdują się w miejscach własnego wygnania, lecz tworzą pozytywną recepcję, niwelując negatywne wpływy. Ponadto Mars jako reprezentant męski znajduje się granicy Merkurego (wzmacniając de facto siebie, bo Merkury i Mars dotyczą jednej i tej samej osoby: Zbigniewa Zamachowskiego). Podobnie z Wenus, jest ona w termie Jowisza, gdzie sytuacja jest analogiczna ponieważ Wenus i Jowisz dotyczą tej samej osoby (Monika Zamachowska).

4) Recepcja wzajemna Wenus (w miejscu wywyższenia Słońca) i Słońca (we władaniu i żywiole Wenus) oczywiście bardzo cieszy.

*

Sam horoskop nie jest lukrowany, gdy spojrzymy na pewną dominację i przewagę planet przypadającej Monice Zamachowskiej. Pewne rzeczy wydają się być efektowne, lecz czy tak to ma wyglądać? Pozostawiam to do wewnętrznej lub wzajemnej dyskusji.

5) Księżyc zmierza do aspektu z Marsem. Jest to aspekt niekorzystny, ale jego złą naturę osłabia częściowo fakt przechodzenia od aspektu z Wenus do aspektu z Marsem. Wygląda to tak, jakby Księżyc przekazywał światło od jednej do drugiej planety.

6) Ponadto Księżyc idzie do koniunkcji z Jowiszem. Jest to niezwykle harmonijny i królewski, powiedziałbym aspekt. Lecz czy nie jest to zapowiedź czegoś przesadnego? Czy siła Panny Młodej i jej moc sprawcza dotycząca tego związku nie podpowiadają, żeby… trochę odpuścić i zejść z planu dominacji lub jakiejś walki?

7) Jowisz dominuje siłą esencjalną i położeniem wobec Merkurego. Da się również wyczuć większą moc Wenus, która znajduje się w ruchu prostym, natomiast Mars jeszcze trochę będzie czuł słabość, będąc w retrogradacji. Ponadto Jowisz, Księżyc, Słońce i Mars znajdują się w znakach promujących kobietę, natomiast tylko Wenus posadowiona jest w znaku męskim, Baranie.

Na szczęście, jak napisałem wcześniej, jest dużo porozumienia i współpracy pomiędzy tymi sygnifikatorami, wyrazem czego są dwa sekstyle, dwie silne recepcje, współpraca przez termy i prawdopodobnie pozytywny aspekt świateł z osiami.

8) Domy kluczowe dla spraw małżeństwa, czyli pierwszy, siódmy, czwarty i dziesiąty pozostają puste. Malefiki nie zdominowały strategicznych pozycji, natomiast światła w takich położeniach spełniają funkcje benefików. Przesadą byłoby zachwycanie się Słońcem w domu własnej radości, czy też Jowiszem (bo takie rzeczy mają miejsce), ale to kolejny plusik.

*

Wydaje się, że tak postawiony horoskop chroni ten związek, który z zewnątrz przypomina drzewo figowe rosnące na wysychającej oazie. Kalkulacje plotkarskie połączone z licznymi domysłami dają prognozę przeciwstawną, ale astrolog nie może sugerować się tanimi opowieściami.

Czy astrologia ślubna działa? Warto ustosunkować się do moich dwóch poprzednich artykułów, w których podszedłem w sposób sceptyczno – pesymistyczny względem ślubu Aleksandry Kwaśniewskiej i Kuby Badacha. Dla równowagi oceniłem, że ślub Roberta Lewandowskiego (piłkarza) z Anną Stachurską powinien przynieść wiele korzyści. Trochę czasu już minęło i mogą Państwo ocenić, czy moje prognozy dotyczące astrologicznych znaczeń tych wesel są zgodne z rzeczywistością, czy też może się z tą rzeczywistością rozminęły.

– — –

Napisano: dnia 23/05/2014, od 04:00 do 06:50.

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować treści, ani przekształcać w dowolny sposób bez zgody autora.

> ASTROLOG SZCZECIN < Wykorzystano program astrologiczny Urania, autorstwa Bogdana Krusińskiego

Jeśli interesuje Ciebie zamówienie horoskopu, albo rozmowa: KLIKNIJ TUTAJ

Trochę o sobie, dla zainteresowanych: TUTAJ

Comments

comments

One thought on “Ślub Moniki i Zbigniewa Zamachowskich.”

  1. Gwiazduś……..pełna zgoda,ale URAN!
    Noooo i mamy dobre złego początki………..

    Przykra sprawa ale ten związek nie jest perspektywiczny

    pozdrawiam i ukłon

Comments are closed.