Schizofrenia i zaburzenia umysłowe w horoskopie.

Witam Państwa!

 

Chciałbym zaprezentować jedno z moich badań dotyczących schizofrenii. Swego czasu penetrowałem wielką bazę danych Astrodatabank w poszukiwaniu Astrologicznego Graala. Zajmowałem się makro-analizami morderców, homoseksualistów, ponadprzeciętnie inteligentnych, itp. Zająłem się też statystyką schizofreników. W zakładce http://www.astro.com/astro-databank/Category:Diagnoses_:_Psychological_:_Schizophrenia odnalazłem 59 takich przypadków. Liczba nie powalająca na kolana, ale cóż…

Do tej pory zdawało się, że najwięcej schizofreników powinien, rzecz jasna, uzyskać znak Wodnika, albo Skorpiona. Tak krakają przynajmniej pewne wiedźmy z czarnymi kotami na szyi, okupujące okoliczne rynki. Niektórzy chętnie by też dołączali do kolekcji “wariatów” znaki podwójne, np Bliźnięta, albo Ryby. To nieistotne – pomińmy ten wesoły folklor. Główne reguły uznają raczej, że geneza zaburzeń psychicznych bywa redukowana poprzez wzajemne połączenia Słońca i Księżyca z Merkurym, albo ascendentem. Przy czym każda “zła” figura jest lepsza, niż kompletny brak łączności. Jak więc prezentują się te kategorie spośród 59 prób, mniej lub bardziej repfrezentatywnych? Oto diagram:

Doskonale widać, że … w tej niewielkiej grupie rezultaty przerosły oczekiwania. Czy to zrewolucjonizuje astrologię? Nie. Czy to zmieni stosunek sceptyków? Ależ – oczywiście że nie. Czy to świadczy cokolwiek? Nie! Jednakże takie wyniki dają do myślenia. Nie tylko schizofrenicznego, które w swej istocie bywa często genialne – i to nie jest złośliwość.

Metodologia badań i wstawiania danych do tabelki była prosta. Zawęziłem pozycje Merkurego do bardzo wąskich orb. Co widać – koniunkcja wyniosła max 5 orb, opozycja – trygon 4, kwadratura 3, sekstyl 2, kwinkuns 1. Uczyniłem to tak “specjalnie”, żeby zaznaczyć szczególną i silną rolę Merkurego przy aspektowaniu. Nie wziąłem oczywiście pod uwagę aspektów aplikacyjnych, oraz separacyjnych.

Jak doskonale widać – Merkury uczynił najmniej aspektów ścisłych z … Księżycem i ascendentem: a dokładnie było tych mocnych wiązań pięć, oraz sześć. Interesujące? Zwraca też uwagę druga strona skali – mianowicie najwięcej aspektowań z Uranem – dwadzieścia. W tym osiem harmonijnych (sic!) trygonów. Czyli – nie chwali życia przed wschodem własnego rozumu!

Oczywiście badanie statystyczne zaledwie 59 przypadków to liźnięcie góry lodowej. Ale – zachęca do większych przemyśleń. Rzecz jasna, samo nieaspektowanie Merkurego czy świateł wzajemne, czy z czułymi punktami horoskopu niczego nie osądza i nie odbiera nadziei. Przypomina to raczej humoreskę z kilkunastoma naukowcami, którzy próbują opisać części słonia bez spoglądania na słonia.

Wśród ciekawostek dodam, że pozycje Słońca i Księżyca w tym zestawieniu właściwie nie wyróżniły się. Podobnie zresztą z Merkurym który ma być może kilka ciekawych kwestii (tylko jeden raz w ósmym domu, dziewięć razy w Skorpionie i zaledwie dwa razy w znaku Raka).  A do zaburzeń umysłu jeszcze w przyszłości wrócimy…

– — –

Napisano: od 16:30 do 18:00 dnia 10/05/2012

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować treści, ani przekształcać w dowolny sposób bez zgody autora.

> ASTROLOG SZCZECIN < Wykorzystano program astrologiczny Urania, autorstwa Bogdana

Jeśli interesuje Ciebie zamówienie horoskopu, albo rozmowa: KLIKNIJ TUTAJ

Trochę o sobie, dla zainteresowanych: TUTAJ

Comments

comments

4 Comments

 1. Anita pisze:

  Bardzo ciekawe badania i rezultaty. Na drugim miejscu plasuje się Merkury 1/4 Jowisz..

 2. Kuba pisze:

  A patrzyłeś może na lokalizację władcy np. I domu?

  • miroslawczylek pisze:

   Oj, nie tak szczegółowo. Jednak pochłania to sporo czasu. Niestety. Ale jak się zbierze więcej pasjonatów i badaczy, to można coś odkryć wspólnie.

 3. Kuba pisze:

  W wakacje planuję poświecić trochę czasu na to 🙂

Zobacz inne wpisy