Czy Putin odda władzę? Prognoza.

Witam Państwa!

Spora część astrologów, m.in. Piotr Gibaszewski, sugeruje, że czas władzy Putina dobiega końca. Zaznaczmy, że władza dzierżona przez rosyjskiego przywódcę jest dwojako komentowana. Część osób przypuszcza, że wiek 62 lat to nie jest okres pierwszej młodości. Przypomnijmy, że Margaret Thatcher (HOROSKOP) przestała być premierem Wielkiej Brytanii w wieku 65 lat, po 12 latach sprawowania władzy, a Helmut Kohl (HOROSKOP) w wieku 68 lat (16), Z drugiej strony, długa ciągłość zachowywania władzy nie jest typowa dla większości demokracji zachodnich, gdzie przeciętny czas bycia premierem lub prezydentem liczy najczęściej okres od 4 do 8 lat (przy czym we Francji trochę dłużej, obecnie 10 lat).

Władimir Putin, z racji długości sprawowania władzy (9 sierpnia 1999r. – nominacja na premiera) przynależy raczej do politycznej rodziny współczesnych wzorców afrykańsko – azjatyckich [Listę najdłużej urzędujących przywódców państwowych możesz sprawdzić TU], lub do uwarunkowań historycznych związanych z historią ZSRR. Warto wspomnieć, że spośród wszystkich przywódców XX wieku, tylko dwóch pełniło władzę absolutną w okresie długiego czasu: Breżniew był przywódcą przez lat osiemnaście, natomiast Stalin, w zależności od wykładni jaką przyjmiemy, przez około trzydzieści. Reszta przywódców sprawowała rządy w ZSRR stosunkowo krótko. Jedenaście lat Chruszczowa i sześć Gorbaczowa wypada słabo względem piętnastu lat Putina.

Plotki związane z odsunięciem od władzy Putina wydają się irracjonalne w obliczu realnego poparcia społecznego, przekraczającego 80% lub więcej. Gdyby wziąć pod uwagę kontekst wyłącznie polityczny, to Putin jest politykiem wybitnym, idealnie skrojonym pod oczekiwania wielu obywateli swojego Imperium. Słowo „Imperium” to nie żart, ponieważ okrojona Rosja nawet dziś jest największym państwem świata pod względem posiadanej powierzchni, prawie dwukrotnie większym niż USA, Kanada i Chiny i czterokrotnie większym niż cała Unia Europejska.

*

HOROSKOP PUTINA (źródło i wiarygodność danych: nieznana)

Putin W

 

Powyższy diagram to marzenie astrologa, tłumaczącego zawiłości astrologii. Przypomnijmy, że całkiem spora grupa osób do interpretacji horoskopu Putina podchodzi niczym do analizy radixu urodzeniowego przynajmniej Belzebuba. Ma zatem nasz diabeł wcielony „najgorszy” znak na ASC (czytaj: Skorpion). Na górze znajdują się Pluton i Lilith, w domu dwunastym cztery planety, w tym koniunkcja Słońca i Saturna („brak litości i skrytość”), plus Merkury z Neptunem („kłamca”). Na dokładkę dorzućmy naszemu ciemiężycielowi Księżyc w Bliźniętach w domu ósmym. Konstrukcja godna Smoka Wawelskiego, tylko skąd biorą się dostarczane do jego lochów dziewice (czytaj: naiwni partnerzy w polityce)? Ano, Wenus w domu pierwszym i Jowisz w domu siódmym robią bardzo dobry PR temu Smokowi, nie dopuszczając ani chybi, żeby jakiś szewczyk z siarką zjawił się u jego wrót i go poczęstował.

Oczywiście powyższa konstrukcja jest pół żartem. Przede wszystkim – czy ww. radix sprawdza się w warunkach bojowych? Na pierwszy rzut oka tak podana godzina może być realna, chociaż trąci nazbyt swoją idealnością (przypomina się anegdota, że fałszywe banknoty są najczęściej rozpoznawane po tym, że… są za dobrze zrobione). Przyjmijmy jednak, że dane są wyprowadzone dobrze. Ważną informacją mogą być solariusze. Astrodatabank podaje bardzo ważną informację dotyczącą śmierci ojca (sierpień 1999) i matki (pół roku wcześniej = luty 1999). To kluczowe informacje, ponieważ w sierpniu 1999 Putin został premierem Federacji Rosyjskiej, aby już od 31 grudnia 1999 piastować funkcję Prezydenta. Nie ulega wątpliwości, że rok 1999 jest kluczowy.

Jak prezentuje się solariusz na rok 1999 (sporządzony na datę urodzin w 1998) ? Spektakularnie:

SOLARIUSZ W. PUTINA NA OKRES OD 07.10.1998

solar Putin

W horoskopie władcą firdarii dla lat 1992 – 2003 jest Saturn, którego kondycja w horoskopie jest dwuznaczna. Z jednej strony jest on mocny esencjalnie (wywyższenie w znaku Wagi), a większość aspektów jakie tworzy z planetami i osiami jest harmonijna. Władcą podfirdarii pomiędzy styczniem 1999 a sierpniem 2000 jest Wenus.

Wenus w horoskopie urodzeniowym jest silna przez akcydentalną godność, ponieważ znajduje się w pierwszym domu, ponadto w jej znakach władania znajduje się mnóstwo planet, ze Słońcem, Saturnem i Jowiszem w szczególności. Saturn jako władca okresu (1992-2003) znajduje się urodzeniowo w znaku własnego wywyższenia (Waga) i w znaku Wenus. Wenus jako władca podfirdarii podkreśla silne znaczenie znaków Byka (Saturn w domu IV – śmierć w rodzinie) i Wagi (Słońce na MC solariusza – kariera/spełnienie). Wydaje się zatem, że wzajemne wiązanie kondycji Saturna i Wenus może mieć tutaj sens, dający dodatni wskaźnik. Tego typu konstrukcja mogłaby się najlepiej realizować dla znaczącego położenia Wenus lub Saturna w horoskopie urodzeniowym. Ten wymóg spełnia tylko Wenus.

Przy okazji warto wspomnieć, że w dniu 9 sierpnia 1999 Jowisz tranzytujący znajdzie się na Descendencie, zaś Wenus będzie tworzyć kwadraturę do Księżyca i trygon do … Descendentu. Para Jowisz – Wenus jest kluczowa w wielu momentach i wielu pozytywnych przełomach dla horoskopu W. Putina.

*

Sam solariusz pokazując na profekcyjnego władcę roku wskazuje na Marsa. Mars w horoskopie urodzeniowym nie wygląda nazbyt szczególnie, jest tylko w swoich termach. W przywołanym solariuszu 1998-1999 też raczej kiepsko wygląda. Warto jednak rzucić okiem na trzy szczegóły, które z pozoru tylko wydają się niewinne:

– Mars solariusza 1998 znajduje się na Regulusie („Serce Lwa”), gwieździe królewskiej, kojarzonej z zaszczytami i władzą

– tworzy ponadto koniunkcję z Węzłem, mającym naturę jowiszową

– w horoskopie urodzeniowym Lew jest władcą Medium Coeli, jednocześnie w solariuszu Słońce (planeta Lwa) znajduje się na MC. W rektyfikacji Isaaca Starkmana Słońce znajdujemy również w domu dziesiątym.

Nieoczekiwany splot okoliczności? Być może. Dodajmy, że legendarny Pluton, urodzeniowo przypadający na okolice MC, w solariuszu przypada na ASC. A jak z tą śmiercią rodziców? Rzecz nie jest prosta, ale mam nadzieję, że Czytelnikom w zupełności wystarczy fakt, że Mars rządzi domem czwartym (dom rodzinny, ojciec) i przebywa w domu ósmym (śmierć). Ponadto aplikuje trygonem do Saturna. Mars w horoskopie urodzinowym Putina rządzi domem pierwszym, natomiast Saturn domem trzecim i czwartym. Warto nadmienić, że śmierć rodziców w kontekście Plutona, opozycyjnego do IC, zbiegła się z wystrzeleniem kariery Władimira Putina mocno, mocno w górę. Znów przypadek?

*

Czy ten zbiór atrybutów zadowala? Astrologom, wyrażam taką nadzieję, nigdy nic nie satysfakcjonuje do końca, ponieważ całe życie się uczą. Spójrzmy na kolejny solariusz Putina:

SOLARIUSZ W. PUTINA NA OKRES OD 07.10.2014

Putin solar na 2015

Solariusz został sporządzony bez relokacji! Czy działa? To się okaże w przeciągu roku – dwóch. Zwraca uwagę nałożenie osi (solarnej względem natalnej), które sugeruje ważny moment w życiu. Szczególnie istotnym elementem tego solariusza jest Saturn w domu pierwszym, który jest jednocześnie władcą profekcyjnym roku i władcą podfirdarii od stycznia 2014 do października 2015. Putin został na Saturnie wyniesiony do władzy (dzięki protekcji Wenus). Gdy już tą władzę otrzymał, pielęgnował ją dzięki mistrzowskiemu rozgrywaniu relacji (stellum w Wadze i władca 12 rocznego okresu, Jowisz w domu siódmym). Spoglądając na firdarie i solariusz, a także przyjazne tranzyty Jowisza do MC i Słońca, wydaje się, że temat władzy nie będzie poruszany przynajmniej do jesieni 2015. Dopiero wtedy, a w szczególności na wiosnę 2016 zacznie się wielki „ruch w interesie”. Władcą firdarii stanie się słaby zodiakalnie Mars, w solariuszu wyeksponowana będzie rola Saturna, który w tranzytach będzie zaciekle aspektowany przez Urana i Plutona. Firdaria Mars – Słońce może dopełnić dzieła, zwłaszcza gdy solariusz na 2016 rok nie wygląda nazbyt ciekawie.

Całkiem realne wydaje się zatem postawienie prognozy, że elekcja prezydencka Władimira Putina na rok 2016 będzie ostatnią, o ile w ogóle do niej dojdzie. Ryzyko istnieje, ponieważ obecny okres czasu nie wygląda nazbyt atrakcyjnie dla zdrowia głównego bohatera tego artykułu. Ilość nieprzyjaznych aspektów względem Słońca i Saturna wciąż się nasila, a to Saturn mimo wszystko jest względem Słońca planetą znacznie silniejszą. Ponadto uwagę zwracają dwa zaćmienia: z listopada 2014 i kwietnia 2015, dotykające bezpośrednio Słońce Putina. Tego typu ostrzeżenia to nie przelewki, dlatego nie wygląda to dla właściciela horoskopu ciekawie. Rezygnacja z powodu złego stanu zdrowia, albo nawet nagłego wypadku, jest zatem niewykluczona. Zbyt dużo znaków nie tylko na niebie (astrologicznych), ale i na ziemi (stricte politycznych) na to wskazuje.

*

Post Scriptum z 23/11/2014: w sprawie wyborów prezydenckich chodzi naturalnie o rok 2018, a nie rok 2016. Wybory prezydenckie w Rosji odbędą się w roku 2018, przepraszam za pomyłkę.

—  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —

Napisano: 10/10/2014

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować treści, ani przekształcać w dowolny sposób bez zgody autora.

> ASTROLOG SZCZECIN < Wykorzystano program astrologiczny Urania, autorstwa Bogdana Krusińskiego

Jeśli interesuje Ciebie zamówienie horoskopu, albo rozmowa: KLIKNIJ TUTAJ

Trochę o sobie, dla zainteresowanych: TUTAJ

Comments

comments

One thought on “Czy Putin odda władzę? Prognoza.”

Comments are closed.