Przenosiny bloga Gwiazdologia.

Witam Czytelników!

W mojej wieloletniej (tak, to już bardzo dużo czasu zleciało!) przygodzie przy tworzeniu blogów astrologicznych nastąpiła trzecia – i mam nadzieję – długotrwała korekta natury porządkującej, jeśli chodzi o informatyczno – techniczne wymogi. Blog Gwiazdologia zmienił swój adres zamieszkania.

Trochę historii o blogach… Pierwszy z nich urodził się na platformie WordPressa 19 kwietnia 2011 roku (pierwszy wpis dziesięć dni później) i został „zdegradowany” dnia 4 lutego 2012 r., kiedy do akcji wszedł blog drugi, założony na serwerze i domenie mojego znajomego. Trzeci i aktualny blog spontanicznie został wrzucony na serwer i funkcjonuje pod nowym adresem: -> http://astrologia-horoskop.pl/ . Jeżeli do tej pory używałeś innego odnośnika (linku) do moich artykułów lub próbowałeś czegoś na własną rękę szukać na wygaszanej stronie: www.gwiazdologia.naszeszczescie.pl/, proszę Cię o zmianę dotychczasowego adresu www. Zwłaszcza jeśli jesteś astrologiem (ezoterykiem, psychologiem niekonwencjonalnym, itp.) i linkujesz wartościowe strony astrologiczne, podlinkuj mój adres, tak jak ja chętnie podlinkuję Ciebie. W erze wymian barterowych, open – source’ów i crowdfundingu takie wymiany i przysługi wzajemne nie powinny nikogo dziwić, ani tym bardziej wstydzić. Wydaje się nawet, że osoba grająca tylko i wyłącznie „pod siebie” definiuje swoich czytelników pod określony krój i miarę. Najlepsi astrologowie w Polsce linkują mnóstwo stron, w interesie rozwoju samej astrologii. Te z pozoru niewinne i mało znaczące odnośniki mają duże znaczenie!

One właśnie ułatwiają promocję ważnych tekstów astrologicznych, kosztem wielkich molochów medialnych, którym rzadko zależy na promocji ambitnych i edukacyjnych tekstów. Nie trzeba tłumaczyć, że redukowanie astrologii do roli rozrywki i polepszacza nastrojów nie jest korzystne dla kondycji tej dziedziny. Podejście komercyjno – powierzchowne ogranicza możliwości nowego pokolenia astrologów, którzy chcą zaistnieć w sieci, lecz nie mają szansy się przebić i nie stoją za nimi żadne wielkie pieniądze. Linkuj ich teksty, dawaj im szansę zaistnieć! (tak jak ja swego czasu pomogłem kilku osobom ruszyć mocniej do przodu, ale nie będę się przechwalał, gdzie, co i komu pozytywnego uczyniłem).

Moja regulacja dotychczasowej polityki funkcjonowania strony nie powinna być zaskoczeniem. Podobne zmiany domen i migracje internetowo – statutowe to nie pierwszyzna, w ciągu ostatnich kilku lat adresy zmieniały się m.in.: u Piotra Piotrowskiego, Leona Zawadzkiego, adres internetowy był zmieniany przez Polskie Towarzystwo Astrologiczne, zaś Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne zostało przerejestrowane i zmieniło nazwę. Część, naprawdę spora część astrologów straciła poprzednie domeny, strony, przestała publikować teksty lub niestety umarła. Cóż, życie. Przejdźmy do obrazków ułatwiających nawigację i poruszanie się po stronie.

Sporo linków i odnośników do ważnych stron astrologicznych znajdują się w lewym marginesie. Oczywiście wymagają one korekty i uzupełnienia, co powinno nastąpić w ciągu najbliższego miesiąca. Oto początek tej kolumny.

*

Jeśli chodzi o wygląd początkowy, cztery zakładki powinny działać poprawnie, chociaż będą jeszcze prace nad nimi, żeby przekierowywały w prawidłowe miejsca. Sporo tekstów odnosi się jeszcze do wygaszanej witryny.

*

Każda z tych czterech zakładek ma swoje rozwinięcie.

*

Jeśli chodzi o najbardziej czytelniczą zawartość bloga, czyli wszystkie wpisy do tej pory puszczone w eter, ich rozwinięcie znajduje się w zakładce czwartej.

Warto zaznaczyć, że opublikowanych zostało przez ponad siedem i pół roku 172 różnych tekstów. Po kliknięciu paska powinieneś wylądować -> TUTAJ

Nie udało mi się, lub nie widziałem sensu robić linkowania do wszystkich rekordów, lecz praktycznie wszystko jesteś w stanie dzięki tej pobieżnej nawigacji znaleźć. Nie tylko moje trafne ale również nietrafione prognozy (zgodnie z pięknym powiedzonkiem, że prawdziwa niecnota błędów się nie boi).

Ostatnie, najbardziej aktualne teksty znajdują się rzecz jasna po lewej stronie bloga. Na dzień dzisiejszy podgląd wygląda tak:

Po ostatnich migracjach i technicznych zawirowaniach, za jakiś czas powinny pojawić się rzeczy nowe. Do tej pory teksty miały 678 tysięcy odsłon i 264 tysiące użytkowników (lub jak kto woli – różnych adresów IP).

*

W ramach dziwnych synchronizacji dodam, że przenosiny bloga nastąpiły dokładnie 31 sierpnia 2018 roku. Dziwnym zbiegiem okoliczności (a podobno przypadków nie ma), tego samego dnia zmarł wybitny polski astrolog Leon Zawadzki, a inny z ważnych osób z naszego astrologicznego świata zmienił stan cywilny. Nie wiem co to ma oznaczać, ale symbolika tego potrójnego splotu zdarzeń mnie wyjątkowo zaskoczyła.

Chciałbym w tym miejscu, może jeszcze nie z imienia i z nazwiska, podziękować czterem osobom, które z dobrej woli pomogły mi w kwestiach techniczno – merytorycznych, jeśli chodzi o przeniesienie i sprawne odtworzenie funkcjonalności tej strony. Oczywiście w tym miejscu chciałbym również podziękować wszystkim osobom czytającym tego bloga, 60 subskrybentom i komentatorom, którzy byli zaniepokojeni nagłym zaniknięciem poprzedniego serwisu.

—  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —

Napisano: 21/09/2018 .

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować treści, ani przekształcać w dowolny sposób bez zgody autora.

Jeśli interesuje Ciebie zamówienie horoskopu, albo rozmowa: KLIKNIJ TUTAJ

Trochę o sobie, dla zainteresowanych: TUTAJ

Spis większości artykułów do tej pory napisanych i zamieszczonych: TUTAJ

Zbiór artykułów do portalu TARAKA: TUTAJ

Prognoza na 2018 na Astromixie: TUTAJ

Wydarzenia związane z pełnią i nowiem Księżyca: TUTAJ

Baza Horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego: TUTAJ

> ASTROLOG SZCZECIN < Wykorzystuję program astrologiczny Urania, autorstwa Bogdana Krusińskiego

—  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —

Comments

comments