Prognoza astrologiczna 2014.

Witam Państwa!

Na stronie Astromix jest już dostępna -> prognoza na rok 2014. Starałem się ją napisać w taki sposób, by nie powodować bólu głowy osób, które się na astrologii naprawdę znają. Do prognoz rocznych trzeba podchodzić z należytą rezerwą i dobrą znajomością realiów. Przypomnę te zasady, tego nigdy nie za wiele:

 

1) Prognoza dla znaku zodiaku na dany rok – NIE ISTNIEJE I NIE DA SIĘ SPORZĄDZIĆ. Przyczyna? Wulgarność poznawcza polegająca na pisaniu czegoś, co nie ma kompletnego znaczenia. Tak należy traktować pojęcie samego znaku zodiaku.

 

2) Prognoza dla miasta na dany rok – PRAWDOPODOBNIE NIE DA SIĘ SPORZĄDZIĆ. Przyczyna? Większość astrologów nie zadaje sobie trudu, by spojrzeć na horoskop własnego miasta. Nie mówiąc o weryfikacji tegoż (tzn, sprawdzeniu, czy ten horoskop miasta działa, czy nie działa).

 

3) Prognoza dla osoby publicznej, bez podanych godzin urodzenia – ISTNIEJE, ALE JEST BEZ SENSU. Przyczyna? Wychodzi się z ubogiej wersji horoskopu urodzeniowego, z którego niewiele ważnego i istotnego dla przyszłego biegu spraw można wyciągnąć. Nie widzi się osi i domów horoskopowych. Nie działają techniki prognostyczne typu: solariusz, lunariusz. Reasumując – NIE WARTO. Chyba, że po podjęciu stosownej rektyfikacji, ale proszę znaleźć astrologa, który napisał rektyfikację, a po pewnym czasie wyciągnięto stosowny akt urodzenia danej osoby i potwierdzono, że astrolog miał rację. Jeśli któryś z czytających odnalazł taką osobę, to chętnie zrobię o tym wydarzeniu wzmiankę. Bo ja osobiście w technikę rektyfikacji i jej skuteczność przestaję wierzyć.

*

W prognozie Astromix skupiłem się na:

– nawiązaniu do poprzedniej prognozy: co się spełniło, a co nie

– Plutonie, Neptunie i Uranie, ze szczególnym uwzględnieniem kwadratury Uran/Pluton

– pozycjach zaćmień

– kalendarium

 

Z powyższych podpunktów warto zwrócić uwagę, że pozycje Plutona, Neptuna i Urana nawiązują do tzw. ubogiej astrologii -> czytaj: położenia Słońca w znaku horoskopowym.  Odnoszą się jednak także do szczególnie istotnych punktów państw, co może mieć znaczenie w astrologii politycznej. Jeśli chodzi o pozycje zaćmień, postarałem się wypisać przynajmniej po kilka osób, na których mogą one w roku 2014 szczególny wpływ wywierać. Wybór jest czysto subiektywny i nie trzeba, a w zasadzie nie należy się z nim zgadzać. Jeśli chodzi o kalendarium, wypisałem kilkanaście istotnych moim zdaniem dat. Z przyczyn technicznych i logistycznych nie miałem okazji, by te daty nanieść na kluczowe horoskopy państw czy osób znanych. W następstwie wydarzeń przyszłości zdarzy się zapewne okazja, by się do tych wydarzeń i poszczególnych podmiotów odnieść.

Moją szczególną uwagę zwrócił moment rozpoczęcia roku. Jest to początek wyjątkowo nerwowy, niepewny i dziwny. Gdy sporządzałem horoskopy na rok 2013 i “legendarny” 2012, takie myśli nie przychodziły mi do głowy i nie towarzyszyły.

*

Post scriptum: post został otagowany terminami: horoskop dla 2014 dla Barana, horoskop 2014 dla Byka, etc. Zdenerwowanym Czytającym piszę, co następuje: zrobiłem to specjalnie, dla promocji wartościowej astrologii. Do dnia dzisiejszego większość osób zajmujących się problematyką znaków zodiaku, robi z siebie ignorantów z dziedziny astrologii. Szczytem niekompetencji w tej dziedzinie jest np ten artykuł, napisany przez … doktora (!). Tania rozrywka, albo prowokujące poszukiwania – wybór należy do Państwa.

 

– — –

Napisano: w dniu 15/12/2013.

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować treści, ani przekształcać w dowolny sposób bez zgody autora.

Jeśli interesuje Ciebie zamówienie horoskopu, albo rozmowa: KLIKNIJ TUTAJ

Trochę o sobie, dla zainteresowanych: TUTAJ

Comments

comments

1 Comment

  1. Velvo pisze:

    Cieszy poważne podejście do tematu(eliminacja astrologi gazetowej-“słonecznej” i “przypuszczeniowej”-bez godziny ).
    Rok 2014 jest rokiem numerologicznej siódemki, a ta z koleji jest przypisywana ” mętniaczemu” Neptunowi. Może tu jest źródło tej “dziwności”?

Zobacz inne wpisy