O wpychaniu Polskiej reprezentacji do ogródka, w którym pasie się gąska. Oraz o ucieczce tejże.

Witam serdecznie!

Około miesiąca temu uczyniłem na stronie Astrosport, autorstwa Tomasza Kiedosa wpis dotyczący przyszłych losów reprezentacji Polski w piłce nożnej. Gwoli formalności znajduje się on tutaj: http://astrosport.pl/2012/05/21/czy-polska-wyjdzie-ze-swojej-grupy-i-awansuje-dalej/

A oto radix, który towarzyszył temu zapytaniu, tzn: CZY POLSKA WYJDZIE ZE SWOJEJ GRUPY I AWANSUJE DALEJ?

Miesiąc temu odpowiedź brzmiała: TAK, POLSKA WYJDZIE Z GRUPY.

Czy mamy na to realne szanse niecałe cztery dni przed meczem z Czechami? Tak, mamy. Wystarczy tylko wygrać, choćby różnicą jednej bramki, nie oglądając się na rezultat drugiego spotkania.

Jako astrolog o dość małym doświadczeniu ze sporządzania horariuszy (zwłaszcza o tematyce sportowej) dwukrotnie miałem olbrzymie wątpliwości – jeszcze przed mistrzostwami (niska reputacja tej reprezentacji), oraz tuż po drugiej połowie z Grekami, zagranej łopatologicznie, a nawet gorzej. Jednak po meczu z Rosjanami wiara okazuje się być zdecydowanie większa, niż przed rozpoczęciem rywalizacji grupowej. Ale przejdźmy do radixu jeszcze raz.

***

Motyw przejścia (osiągnięcia celu) został określony zaledwie… JEDNYM ASPEKTEM (!). Otóż, Polacy reprezentowani (nieprzypadkowo!) przez znak Byka, oraz „cel” będący Koziorożcem na Medium Coeli były jedynymi częściami układanki. Wystarczyło zerknięcie – tak, Wenus aplikuje do Saturna, więc zmierza do celu. Rogal na twarzy – będzie awans! Hola hola – euforię przerwał … Tomasz Wiński [http://www.astrologus.pl/]. Astrolog horarny, który wkroczył w dobrym momencie i pozamykał nam szampany w spiżarce. Otóż – de facto Wenus aplikuje, ale … nie zdąży uczynić trygonu z Saturnem. Zabrakło tyci – tyci, dwóch minut kątowych. I … CO TO OZNACZA?

Podręcznik astrologii horarnej Johna Frawleya [http://www.johnfrawley.com/] sugeruje sytuację REFRENACJI. Innymi słowy – powstrzymanie, zaniechanie. Opiszmy literacko to zjawisko – już był w ogródku, już witał się z gąską / miałeś chamie Złoty Róg ostał Ci się ino sznur. Dokładnie tak! Co to może oznaczać? Ryzykuję (po raz wtóry), że Polska reprezentacja ma dużą szansę wyjścia, ale… NIE UCZYNI TEGO… Niestety. Co to może zwiastować?

– nie strzelenie rzutu karnego w trakcie meczu

– nie wykorzystanie 100% sytuacji w 90 minucie meczu

– utrata bramki w ostatnich pięciu minutach meczu

*

Otóż to! Zatem w krótkim horariuszu głównym motywem jest … nagła utrata zdobyczy, w postaci awansu. Czy to się sprawdzi??

Dokonałem dodatkowej próby spojrzenia na kilka uzupełniających elementów. Otóż, sugerowany sygnifikator Polaków, Wenus, oprócz przebywania pererginum, jest w swojej termie. Nie jest to żadna rewelacja, ale jest to lekkie wzmocnienie. I tak jest – Polacy spisują się średnio, ale i tak jest lepiej, niż byśmy tego oczekiwali.

Druga rzecz – Wenus jest w bliskiej koniunkcji z El Nath. Vivien Robson: „wrogowie, którzy tracą moc do zadawania ran”. Za Adamem Gainsbourgiem też [http://reports.districtzodiac.com/2012_adam_gainsburg/]: „El Nath, róg Byka, gwiazda Beta, którą można wykorzystać dobrze, lub źle”.

Zwróćmy uwagę, że … za dwa dni Wenus wejdzie w stan retrogradacji… co nie wróży zbyt dobrze. Byk przestanie nacierać. Pomimo tego – reflektując na poprzednie sygnifikatory, zdaje się, że… Polacy i tak będą tą szansę na awans mieli, ale w sposób spektakularny ją zmarnują.

Trzecia sprawaKsiężyc aplikujący do Głowy Smoka. Nie wiemy, czy nasz kwezytor – to znaczy Polska – jest sygnifikowana przez Księżyc, ale najczęściej posługujemy się tym wsparciem. No i ten aspekt nie jest pomyślny. Zwraca uwagę zmiana znaku. Księżyc był w Skorpionie, czyli w pozycji niekomfortowej. Polska reprezentacja nisko w rankingu i nie umiejąca grać – taki był werdykt opinii publicznej. Zmiana znaku z negatywnego na neutralny – przejście do stanu euforii. A jaki jest najbliższy aspekt, który Księżyc w tym horariuszu tworzy? Kwadratura z Marsem. Władcą descendentu – wrogowie, przeciwnicy, itd. Czyli najpierw mamy defekt Księżyca [Piotr Piotrowski, „Reguły astrologii tradycyjnej” s. 56], a następnie aspektowanie z Marsem. Tak czy owak – wrogiem. Martwimy się…

Czwarty szczegół – to również Księżyc. Separujący od Punktu Szcześcia. Tak – to nie może się podobać. Szczęście się wymknęło tylnymi drzwiami?

*

WERDYKT OSTATECZNY: Polska reprezentacja, bez względu na to jak będzie grała (choć wynika, że w pierwszych dwóch meczach powyżej oczekiwań, a w trzecim nieco słabiej), BĘDZIE MIAŁA OLBRZYMIĄ SZANSĘ WYJŚCIA Z GRUPY, KTÓRĄ ZAPRZEPAŚCI W SPEKTAKULARNY SPOSÓB (utrata szans w ostatniej chwili, niewykorzystany rzut karny, poprzeczka, słupek, itp).

Jeśli wyżej wymienione konstrukcje zostaną spełnione, obiecuję uczynić przynajmniej jeszcze jeden wpis o tematyce piłkarskiej.

*

Podziękowania dla Światosława, Piotra i Tomasza za liczne wpisy o tematyce piłkarskiej, budujące szerszy obraz spoglądania na sprawę.

*

– — –

Napisano: od 00:15 do 01:15 dnia 13/06/2012

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować treści, ani przekształcać w dowolny sposób bez zgody autora.

> ASTROLOG SZCZECIN < Wykorzystano program astrologiczny Urania, autorstwa Bogdana Krusińskiego.

Jeśli interesuje Ciebie zamówienie horoskopu, albo rozmowa: KLIKNIJ TUTAJ

Trochę o sobie, dla zainteresowanych: TUTAJ

Comments

comments

5 thoughts on “O wpychaniu Polskiej reprezentacji do ogródka, w którym pasie się gąska. Oraz o ucieczce tejże.”

 1. Władcą IC jest znak Raka i musimy brać pod uwagę nie Księzyc a jego władcę ,którym jest Jowisz a znajduje się on w 1 domu .
  Co oznacza antiscion Marsa na Uranie?

  1. To ciekawe. Czy możesz rozwinąć wątek związany z Księżycem i jego dyspozytorem? Będę wdzięczny.

   Co do samego zjawiska – nie potraktowałem tego pytania jako horoskopu „wojny”, raczej zaś jako normalne zapytanie. Dlatego nie działa to w sposób klasyczny i reguły Culpepera („oblężenie zamku”) czy inne, zasugerowane przez Piotra Piotrowskiego w jego książce, tutaj mogą się nie sprawdzić.

   Pozdrawiam!
   M.

 2. P.Piotrowski omawiając mecze ostatnio pisał o tym ,że nie bierzymy pod uwagę Księzyca tylko jego dyspozytora.(wg Frawleya)
  Neptun jest antiscion Saturna. Pierwszy aspekt Księzyca to kwadratura do Neptuna.
  W horoskopie meczu Polska -Rosja MC jest w 24 st Wagi (Saturn w twoim).
  Neptun jest teraz ważny w horoskopie Polski;
  -znajduje się na IC w progresjach oraz w dyrekcjach jest w koniunkcji z Wenus .

Comments are closed.