Mały Książe. Odwrót króla? Horoskop księcia Jerzego.

Witam Państwa!

W dniu 22 lipca 2013r. księżna Kate urodziła syna, potencjalnie przyszłego – i bardzo prawdopodobnego – dziedzica tronu. Wyszukiwarki dotyczące horoskopu Williama, Kate, oraz synka szaleją, choćby z tego powodu warto sporządzić odpowiednią notatkę.

Horoskop na moment urodzin wygląda dokładnie tak:

Książe

Widzimy pełnię Księżyca posadowionego w Koziorożcu, Słońce jest w opozycji na ostatnim stopniu Raka. Książę przejmuje tradycję od rodziców: u jego ojca, Williama, odnajdziemy Słońce i Księżyc w znaku Raka, zaś u matki, Kate, zwraca uwagę opozycja Słońce – Księżyc, gdzie Słońce znajduje się w znaku Koziorożca, a Księżyc w znaku Raka. Przyznam szczerze, że pięć dni przed urodzeniem się królewskiego dziedzica obstawiałem pełnię, ale zabrakło mi trochę konsekwencji do tego, by ustawić późne popołudnie tego poniedziałkowego dnia. Zamiast tego wybrałem niedzielny świt, sądząc, że najistotniejsze w tym rozdaniu będą Księżyc, Jowisz, oraz Mars. Faktycznie, Ascendent jest w znaku Marsa, a Mars jest w znaku Księżyca, więc coś było “na rzeczy”.

Na pierwszy rzut oka radix wygląda obiecująco: wielki trygon Mars/Jowisz – Saturn – Neptun w znakach wodnych, Księżyc w pełni, Skorpion i silna obsada ósmego domu. Z tej perspektywy jesteśmy o krok od stwierdzenia, że będzie to wrażliwa osoba, która w skryty sposób będzie realizowała swoje cele i plany, w szczególności będą one dotyczyły spraw biznesowych i – być może – politycznych. Wskazywać by na to miała pełnia oraz silna obsada domów drugiego i ósmego, w których szczególną wagę odgrywa Jowisz.

Niestety, nie wygląda to tak miło. Gdybyśmy trzymali się zasadniczo reguł astrologii tradycyjnej, to spojrzenie na ten horoskop powoduje niezły ból głowy. Dlaczego?

1) Władca horoskopu, Mars, znajduje się w miejscu swojego upadku (Rak), oraz w domu ósmym. Na domiar złego separuje już od Jowisza i Saturna. Marne pocieszenie w tym, że jest on w swoich termach, oraz dekanacie Jowisza.

2) Dyspozytor Marsa, Księżyc, znajduje się w upadku. Mamy więc dwie planety, które są w fatalnej kondycji – Mars upada, a Księżyc jest wygnany. Na szczęście wspierają się one przynajmniej w tej “niedoli”. Zwróćmy uwagę, że Księżyc jest w znaku egzaltacji Marsa i w termach Marsa, zaś Mars w domicylu Księżyca.

Jest to jednak wsparcie pozorne. Nie można bowiem pozytywnie rozpatrywać wzajemnej sympatii władcy Ascendentu i ósmego domu, zwłaszcza, jeśli w tej enigmatycznej układance władca ósmego domu – Merkury – zarządza jednocześnie dziesiątym wierzchołkiem, a na tymże Medium Coeli w znaku Panny znajduje się Gwiazda Stała Denebola, która w horoskopach mundalnych zapowiada katastrofy. Zwróćmy uwagę (rzecz dyskusyjna), że na ósmym wierzchołku posadowiona jest Betelgeza (nieco dalej – Menkalinan), która też bywa interpretowana w kontekście zagrożenia życia, wybuchu, albo broni palnej.

3) Mars odchodzi od Jowisza, oraz od Saturna. Władca horoskopu odchodzący od benefika, oraz od planety, której jest dyspozytorem, to gorszy, niż lepszy omen. Z punktu widzenia urodzin księcia mógłby się on urodzić choćby kilkanaście godzin wcześniej – jego horoskop znacząco by na tym zyskał.

*

4) Inne ciekawe kwestie. Przyszły dziedzic ma zadziwiająco słabą obsadę domów kardynalnych – znaczy się – żaden poważny sygnifikator nie jest położony w domach kątowych (I, IV, VII, X), chyba że ktoś uznaje szczególną rolę Urana (w domu IV).

Zwróćmy uwagę na poprzedników:

Królowa Wiktoria: nów w Bliźniętach przy ASC

Edward VII: Saturn przy ASC

Jerzy V: Księżyc na Descendencie w znaku Wagi, Jowisz w Strzelcu dom IX, ASC Baran, Mars w Lwie dom piąty

Jerzy VI (“Jak zostać królem”): Jowisz w Lwie, przy MC

Królowa Elżbieta: Koziorożec ASC, Saturn MC

Książe Karol: Lew ASC, Słonce piąty wierzchołek, ale Księżyc w domu X w znaku Byka

Książe William: nów przy descendencie w Raku, ale też Jowisz przy MC

Doskonale widać, że ten horoskop, z całym szacunkiem dla narodzonego i jego rodziny – “nie pasuje” ! Pewna anglojęzyczna grupa astrologów na Facebooku posunęła się dalej – część respondentów wskazuje, że rodzina królewska podała mediom fałszywą informację, a syn urodził się o innej porze. Pozostawiam tą kwestię do swobodnych rozważań.

*

Nie jest korzystna Denebola na MC, Betelgeza na wierzchołku VIII domu. Ale widzimy również bliskość złoczynnej Algol na Descendencie, oraz koniunkcję Marsa i Lilith (która bywała często synonimiczna do Algol). Nie oszukujmy się – nie są to obietnice na piękny królewski horoskop.

Zaryzykuję – astrologowie nie powinni bać się ryzykownych prognoz, zwłaszcza tych, które dla szerszego grona czytelników wydają się nieatrakcyjne i “pesymistyczne”. Prawie rok temu wypowiedziałem się na temat horoskopu ślubu Aleksandry Kwaśniewskiej – w przeciwieństwie do “bajkowego lobby” uznałem, że jest to moment niekorzystny. Podobnie było z papieżem Franciszkiem, zaledwie kilkanaście godzin od jego wyboru uznałem, że jest to kadencja napiętnowana jakimś zagrożeniem. Tym razem wydaje mi się, że istnieją dwa hipotetyczne scenariusze dla młodego następcy tronu. Lżejsza wersja wskazuje, że spowoduje on jakąś malwersację, albo operację finansową (względnie: polityczną), która spowoduje znaczny spadek zaufania wobec monarchii, względnie – wymusi wykonanie poważnych reform. Mocniejsza wersja nakazuje zwrócić uwagę na samo życie księcia, albo jego najbliższych – wydaje się być ono wystawione na duże niebezpieczeństwo.

Być może minie trzydzieści, albo czterdzieści lat, aby się przekonać o poprawności tej prognozy. Życzę Państwu na tyle mocnego zdrowia, byśmy byli świadkami mojej nietrafionej prognozy.

– — –

Napisano: w dniach 23/07/2013.

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować treści, ani przekształcać w dowolny sposób bez zgody autora.

> ASTROLOG SZCZECIN < Wykorzystano program astrologiczny Urania, autorstwa Bogdana Krusińskiego

Jeśli interesuje Ciebie zamówienie horoskopu, albo rozmowa: KLIKNIJ TUTAJ

Trochę o sobie, dla zainteresowanych: TUTAJ

Comments

comments

1 Comment

  1. Velvo pisze:

    Ja tak trochę z innej beczki. Na pewnym forum astrologicznym, spotkałem, się z przypisaniem, królewskiego potomka, do znaku LWA. Otóż wiele astrologów, osobom urodzonym ze słońcem w ostatniej dwadzie, danego znaku, przypisują cechy znaku następnego. Można powiedzieć, że ostatnia, dwunasta dwada, jest związana ze znakiem RYB, a to oznacza, że przejrzysty do tej pory , zbiór cech, danego znaku, zaczyna się “rokodowyawać”, rozmywać, przygotowując, się do przejścia, w zupełnie nowe rejony, zodiaku.W tym przypadku mamy z przejściem z żywiołu wody, do żywiołu ognia. Innymi słowy Słońce, aby łatwiej przejść w całkiem inne rejony, musi się trochę “upodobnić” do nowego żywiołu, w ktorym za chwilę będzie.Mnie to przejście kojarzy się najbardziej z Kwinkusem, aspektem zmiany.Jest to trudny aspekt, bo łączy całkiem dwa różne, światy.Najbardziej można to porównać do piętnastolatka(chyba nie przypadkowo, 15x 10 =150!). Z jednej strony przestaje juz być dzieckiem, z drugiej nie jest jeszcze dorosłym.Więc miota się raz w tą raz w tą-jest tzw. trudny wiek. Powracając do głównego, wątku jestem bardziej zwolennikiem tezy, że osoba z tak położonym słońcem, będzie miała, owszem, więcej cech ognistych, ale bardziej strzelcowatych niż lwich.( RAK do STRZELCA w kwinkusie.)

Zobacz inne wpisy