Letnie astro – podsumowania 2021


Pod adresem: https://astrologia-horoskop.pl/rozwazania-wieloletnie-2021-2026/ , stworzyłem wieloletnią prognozę astrologiczną. Nie jest ona typową pracą astrologiczną, dlatego znalazła się w zupełnie innej zakładce, niż “normalny artykuł”.

Pochłonęła mi ona sporo pracy, ponieważ starałem się skolekcjonować masę różnych interesujących tematów, jednocześnie zaznaczając okoliczności i zmiany społeczne, które się współcześnie dzieją i w przyszłości nas czekają. Ułatwieniem w działaniu jest przypatrywanie się osobom, które miewają wizje tego, co może spotkać nas w przyszłości. Jeszcze większym ułatwieniem jest fakt, że Polska z większością elity politycznej i intelektualnej sprawia wrażenie państwa, które wciąż cierpi na jakiegoś kaca z tytułu upojenia się szczęściem przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, gdy “obalono komunę”. Czepiliśmy się tego, jak zwycięskiego remisu na Wembley w 1973 r., lub złotego skoku Wojciecha Fortuny. Kult przeszłości pożarł wyzwania przyszłości.

Stan debat politycznych dobrze podsumował komentator Xavier Woliński: “A w Polsce to już w ogóle, żyjemy w jakiejś bańce, zwłaszcza politycy. Tematy sprzed 40 lat, nagonki, jakieś ideologiczne odjazdy rodem z prawicowych gazetek. Zainteresowanie tym, co naprawdę ważne w tym kraju jest minimalne” . […] Panowie (bo to głównie faceci obecnie rozgrywają te swoje meczyki polityczne), wyglądacie jak zgraja dzieciaków i za 50 lat mało kto będzie pamiętał o Gowinach, Ziobro, Tuskach, Kaczyńskich, Hołowniach i Czarzastych. Pamięć o was rozpłynie się w ogarniającym ludzkość chaosie.
Taka jest perspektywa naszego gatunku. I nie widzę poważnych ludzi, ale rozbrykane nieogarnięte dzieciaki. To jest niestety potworne. Rządzą nami rozpieszczeni, egocentryczni synusie
” .

*


Tekst “ROZWAŻANIA WIELOLETNIE 2021 – 2026” ma pobudzić wyobraźnię i umożliwić wyjść poza standardowe burze, jaki polityk komu da bardziej po mordzie i dlaczego Pluton czy inny Uran mu w tym pomoże (lub przeszkodzi). Jest zbyt wiele poważnych tematów, żeby zniżać się do publicystyki, która utkwiła na mieliznach politycznego, jałowego sporu.

Rozważania pogrupowałem według takich kategorii kluczowych:

0. PROLOG, czyli rzecz, w jakim świecie żyliśmy i jakimi bzdurami się zajmowaliśmy. Plus kilkanaście zjawisk (będę je sukcesywnie latami dopisywał), które w roku 2020 – 2021 były traktowane “serio”, a za 10 – 20 lat będą komiczne, absurdalne lub świadczące o poziomie rozwoju społecznego.

1. POCZĄTEK OPOWIEŚCI, gdzie skupiłem się nad ciemną naturą egocentryków w Erze Wodnika. O potrzebie ciągłego posiadania racji i bohaterach, którzy uratują świat. Ale zanim go uratują, to go zniszczą.

2. O GORĄCYM ROMANSIE, czyli tym, co się obawiałem wcześniej. Promotorzy uśmiechniętego i optymistycznego stylu życia zatruli się toksycznymi opowieściami, a kryzysowe “rady” okazały się nieaktualne i postawione pod ścianą. Stellum w Koziorożcu stało się traumatycznym ojcem.


3. BAJKI O “ERZE WODNIKA”. W tym miejscu znęcam się nad osobistościami z prasy kolorowej, którzy obiecywali gruszki na wierzbie, gdy Jowisz i Saturn wejdą do znaku Wodnika. Parafrazując Twaina, wiadomość o śmierci Saturna jako władcy Wodnika była przesadzona.

4. KONCEPCJA NEW WORLD ORDER. Wiosną 2019 r. podniosłem temat Green Dealu na stronie Taraka, odnosząc się do szerokiego spektrum zmian związanych z ekologią. Zmiany przyszły, przyszłość została “przepowiedziana”. Nawet Elon Musk coś przebąkuje o mało ekologicznym Bitcoinie, nie dając zarobić. Zielona transformacja przeraża jednak stary, zastany świat, sponsorowany przez lobby paliwowe, kopalniane i uciążliwie przemysłowe. Może i stąd narodziły się destrukcyjne opowieści o Agendzie 2030 r., tak niebezpiecznie “zielonej”?

5. ŁAD I HORROR AGENDY 2030. Ludzie od teorii spiskowych zwariują na punkcie swojego ulubionego Konika Apokalipsy. Który to już numer końca świata, po 2012, 2000, 1999 czy 1966 na czele? Z astrologicznego punktu widzenia 2030 jest przypisami do Platona. Znacznie ważniejszy jest przełom 2025/26.

6. NOWY ŁAD I SPRAWY POLSKIE. Zwrócenie uwagi na akcent polityczny związany z powtórnym przejściem Saturna przez kosmogram III RP i usuwanie resentymentalnej mitologii “kaczyńskizmu” to jedyny sensowny akcent do polityki polskiej. Reszta przepychanek nie ma znaczenia. Chyba, że chcecie się pośmiać, a to zapraszam.


7. BITCOIN. Ekonomiści mylą się bardzo często, bo gdyby się nie mylili, inaczej potoczyłyby się losy w roku 1929, 2007, lub “porady” dla kredytobiorców we frankach. Spór o wartość bitcoina jest urocza, postanowiłem się do niej odnieść z własnej perspektywy. Proszę o tolerancję dla mnie, tak jak wiele osób toleruje uwagę pewnego ekonomisty, który od sześciu lat każdy kolejny rok ogłasza rokiem katastrofy finansów.

8. MOTYW GREENWASHINGU. Zjawisko wyjścia po 400 latach koniunkcji Jowisza – Saturna ze znaków ziemii do znaku powietrza oznacza zmianę ciążenia. Kiedyś było przeeksploatowanie ziemi. Obecnie czeka nas… eksploatacja umysłu i przestrzeni. Uran w Byku grozi zaś paluszkiem i mówi, by nie traktować stanu Matki Ziemi jako karmicielki słupków PKB. Orędzie zrozumiała nawet Młodzież Wszechpolska, która… zauważyła, że globalne ocieplenie to fakt!

9. UPADEK STARYCH SZKÓŁ EKONOMICZNYCH. Nic wiecznie nie trwa. Ani Imperium Rzymskie, ani ZSRR, ani Jarosław Kaczyński, ani stary neoliberalizm. Jedni kapłani przychodzą, inni kapłani nadchodzą.

10. O NIEDOSTOSOWANIU PROFETÓW. Trochę jak “PROLOG”, ale podsumowując – wiele osób za 10 – 20 lat może dziwić, jakimi bzdurami się zajmowaliśmy, zamiast się skupiać na wielkich, masowych przemianach ludzkości. Straszenie Agendą 2030 też będzie śmiesznym widowiskiem, gdyż zostaną odkryte polityczne konteksty i inspiracje, z tym straszeniem związane

11. POSTĘP TECHNOLOGICZNY JAKO MODEL ZAGROŻENIA. Świat paranoi i krainy silnych lęków będzie narastał z powodu przyspieszenia procesów technologicznych. Pojawią się nowe kategorie zaburzeń psychicznych: paranoidalne lęki przed inwigilacją, elektronicznym podsłuchem, owadami które są zminiaturyzowanymi aparatami szpiegowskimi, itd. Wzięcie będą miały zawody, które będą łączyły kompetencje psychologa i technologa informacji.

*


Jednocześnie chciałbym zaprosić na strony, lub projekty, w których uczestniczę lub wspieram:


-> „Weekend z astrologią polityczną” – seria czterech wykładów

(szczegóły: https://www.facebook.com/events/343846917153690/?ref=newsfeed)


-> “Taraka reaktywacja”

(http://www.taraka.pl/taraka_reaktywacja)


— — — — — — — — — — — — — —

Napisano: 29/06/2021.

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować treści, ani przekształcać w dowolny sposób bez zgody autora.

Jeśli interesuje Ciebie zamówienie horoskopu, albo rozmowa: KLIKNIJ TUTAJ

Trochę o sobie, dla zainteresowanych: TUTAJ

Spis większości artykułów do tej pory napisanych i zamieszczonych: TUTAJ

Zbiór artykułów do portalu TARAKA: TUTAJ

Baza Horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego: TUTAJ

ASTROLOG SZCZECIN < Wykorzystuję program astrologiczny -> Urania, autorstwa Bogdana Krusińskiego

— — — — — — — — — — — — — —

Comments

comments

Comments are closed.

Zobacz inne wpisy