Kuba Wojewódzki – historia „upadku” na tranzytach.

Witam Państwa!

Przy przeglądaniu technik astrologicznych większość astrologów używa zwykłych tranzytów. Co to są „zwykłe” tranzyty? Ano, są to tradycyjne przesunięcia planet względem wyjściowego horoskopu urodzeniowego. Spójrzmy, jak ten motyw wygląda w przypadku Kuby Wojewódzkiego.

TRANZYTY DYNAMICZNE NA 27 CZERWCA 2012r.

Cóż najbardziej intrygującego dostrzegamy? Podpowiem, nic kontrowersyjnego. Ba! Trygon tranzytującego Urana do Słońca zapowiada: „wyzwolenie ogromnych sił wewnętrznych” lub „nagłą poprawę sił życiowych”. Trygon tranzytującego Jowisza do Marsa zaś obiecuje: „energię, przetrwanie, sukces”, czy też „pozwala przezwyciężyć trudności” (wszystkie cytaty z: Alexander von Pronay, „Zarys astrologii urodzeniowej”).

Oprócz wspomnianych faktów warte zauważania są liczne sekstyle, oraz kwinkunksy, czynione na niebie przez parę Neptun – Jowisz. Najgroźniejszym w tzw „teorii” wydaje się być Saturn w opozycji do Jowisza. Otóż – posłużę się jeszcze raz nieocenionym von Pronayem, grozi to takimi niebezpieczeństwami jak „zgorzkniałość, forsowanie swego zdania za wszelką cenę, niedotrzymywanie umów”. Rzecz jasna „w tym czasie rzadko zyskuje się sympatię”.

Czy dowiedzieli się coś Państwo nowego? Trudno jakieś wnioski wyciągnąć, nie? Spróbujmy więc progresji…

PROGRESJE SEKUNDARNE NA 27 CZERWCA 2012r.

Co widoczne, uczyniłem progresje bez nakładania na kosmogram urodzeniowy. Co widzimy? Dokładną koniunkcję Słońca i Merkurego w 26’30 Panny. Co robił dynamiczny (tak!) Mars dnia 27 lipca 2012r? Znajdował się w 26’42 Panny. Przypadek?

Progresywny Księżyc jest w 22’50 Wagi. Co robił dynamiczny Saturn dnia 27 lipca 2012r? Ano, znajdował się, w, bagatela, 22’46 … Wagi.

Primo i secundo – maleficzny Mars na Słońcu/Merkurym, a maleficzny Saturn na Księżycu. Za głupotę wypowiedzi przyszło zapłacić. Mars jako natalny władca III domu na wygnaniu w domu I – „zezłośliwiona mowa” jako wizytówka firmowa, skrzyżowany z Księżycem w Koziorożcu, gdzie Mars czuje się (w Koziorożcu) dobrze, za to Księżyc w Wadze już średniawo, jeśli jakiejkolwiek łączności w pozycjach Księżyca i Marsa doszukiwać się chcemy.

Zwraca uwagę eksponowana Wenus na progresywnym ASC. Jaki to stopień? 02’14 Wagi. Gdzie znajduje się Księżyc K.W. ? 02’06 Koziorożca. Zatem zachodzi kwadratura pomiędzy władcą II (przychody) i IX (prawo) wierzchołka – Wenus, a wspówładcą X i władcą XI domu (pozycja, znajomości). Ciekawe, nie?

Ale – zabawa trwa na całego. Więc – dyrekcje 1r = 1ż.

DYREKCJE 1stopień = 1rok;  NA DZIEŃ 27 CZERWCA 2012r.

Tutaj nie ma żadnych sensacji – rewelacji, które miałyby prowadzić do mocnych wniosków, ale zwraca poniekąd uwagę dyrekcyjny Księżyc w aplikacji do Saturna urodzeniowego, oraz dyrekcyjny Neptun w aplikacji do Księżyca urodzeniowego. Tradycyjny belfer nazwałby to tendencjami karmicznymi (Saturn), bądź jakimś chaosem w życiu (Neptun), ale bardziej to przypomina dopasowanie strojów do kościstych modelek, niż próbę poszukiwania czegoś na poważnie. Zwraca jednak uwagę, że aspekt Księżyc – Saturn zachodzi po raz drugi. A to zapowiada raczej trudne czasy.

Następna technika:

SOLARIUSZ 2011/2012

Ascendent solariusza znalazł się na IX wierzchołku horoskopu urodzeniowego. Prawo, zagranica, „gwałcone” Ukrainki, oraz poprzedni incydent na tle narodowościowym? Możliwe. Wenus czyni kwadraturę do Jowisza w tym solariuszu, co mogłoby uczynić lekką podpowiedź w kwestii tego, co mogłoby się wydarzyć.

Jednakże po jednej przełance wniosków nie można wyciągać. Nałóżmy więc – cztery diagramy

1) WEWNĘTRZNY – URODZENIOWY

2) PROGRESJE SEKUNDARNE

3) DYREKCJE 

4) TRANZYTY

Dokładnie tak to wygląda. Widać, że trudno się w tym połapać, dlatego prawie nikt nie stosuje poczwórej grafiki. Nie jest to jednak nic szczególnego, zerkając na anglojęzyczne książki, np: „Complete Book of Predictive Astrology”, s. 130. W tamtej książce, którą mam okazję przeglądać aktualnie, można dostrzec również technikę dyrekcji łuku solarnego, Nowego Księżyca (New Moon), Pełnego Księżyca (Full Moon), Lunariuszy.

Zważywszy na to, że polska literatura astrologicznym jawi się jak ubogi krewny wobec innych nacji, mam nadzieję, że uda się te innowacyjne (sic!) dla większości czytelników metodologie zastosować w praktyce na moim blogu.

W powyższym – poczwórnym diagramie najważniejszymi tranzytami są, po kolei:

– progresywna Wenus (władca domów IX i II) do Księżyca, będąca w urodzeniowym kwinkunksie doń (przykre konwekwencje finansowo – prawne)

– progresywne uściślenie się Słońca i Merkurego (Merkury – kluczowy w tym horoskopie, Słońce – „paź, który przez przypadek został królem)

– dyrekcyjny Neptun w zerowym aspekcie do Wenus (natalnie Neptun w domu III, współwładca descendentu – jak nas widzą inni, w złym aspektowaniu do władcy II/IX (finanse/prawo/zagranica) obecnym w domu XI (protektorzy, kumple)

– dyrekcyjny Uran na progresywnym Księżycu (ad hoc – w tym samym miejscu tranzyt Saturna, w ogóle Księżyc jest bombardowany ciężkimi koniunkcjami, np dyrekcyjny Księżyc na urodzeniowym Saturnie, oraz dyrekcja Neptuna na urodzeniowym Księżycu) – bardzo dużo niedobrych aspektowań na Księżyc

– dyrekcyjny Merkury w zerowej opozycji do progresywnego Jowisza (władca ASC vs władca DESC – nie trzeba tłumaczyć)

*

Samo klarowanie takiej cztero (albo więcej-) daniowej zupy astrologicznej wymaga rzecz jasna spojrzenia na godności planetarne, aspekty natalne, które mogą powstrzymać pewne wydarzenia – zgodnie z zasadą, że wydarzenia w horoskopie nie tworzą się bez bazy podstawowej.

Czy w potencjale Kuby Wojewódzkiego są przesłanki do bycia prześmiewcą, naczelnym guru (nadmieniam, że w badaniach opinii publicznej wśród młodzieży w pytaniu o autorytety K.W. zajmował wysoką pozycję!), albo naczelnym idiotą kraju? Owszem.

Zastosujmy proste reguły, nie wychodzące zbytnio od popularnych recept dr. Von Pronaya.

1) Mars w domu pierwszym w znaku Wagi – osobowość aktywna, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie komunikatywności (Waga należy do trygonu powietrznego i stereotypowo jest nadto towarzyska i otwarta). Forsowanie swoich racji.

2) Mars w kwadraturze do Księżyca w Koziorożcu – Księżyc w Koziorożcu w domu IV, daje pewnego rodzaju ubóstwo, albo wychłodzenie natury emocjonalnej. Zderzamy Marsa z Księżycem i otrzymujemy kogo? Ofensywną postać medialną, która potrafi w odpowiednim momencie wyciszyć swoją wrażliwość (empatyczność). Co rzecz jasna nie polega na operacji redukowania. Bez wątpienia K.W. uczucia ma, ale… okazuje je na sposób Koziorożca.

3) Wenus i Słońce w znaku Lwa? Proszę poszukać w sieci, znajdzie się wyników sto? Dwieście? I będą one bardzo bliskie tego, jak ludzie chcą Lwa postrzegać.

4) Wenus w sekstylu do Marsa działa ogólnie sprzyjająco na obydwie planety. Ale z racji tego, że są to władcy finansowych krain (dom drugi i ósmy), a w domu ósmym posadowił się Jowisz, istniała większa niż mniejsza szansa na to, że Kuba W. nie będzie cierpiał na niedostatek.

5) Temperament sangwiniczny – Merkury jako władca horoskopu w koniunkcji aplikującej (przez znaki) do Urana, ale istotne, że obydwa czynią trygon do Księżyca. Niewyparzone właściwości Urana realizują się w delikatnych półsekstylach do Wenus i Marsa. Czyli – to nie jest „zwykły” sekstyl tych planet, tylko mini trójkąt syntetyczny Wenus – Uran – Mars.

6) Trochę post-nowoczesności – Ceres jako nowy władca Panny w koniunkcji z Marsem. Erudycja Wojewódzkiego – wcale nieprzereklamowana, a cechy Panny i Ceres, hmm… przypadek?

*

Zapewne napisałbym jeszcze więcej tych uwag na blogu, ale z racji małej ilości czasu, oraz z szacunku dla zdrowia (i wytrzymałości) czytelników tu się zatrzymamy. Ale powroty na temat kilkukrotności technik dywinacyjnych będę starał się poruszać.

– — –

Napisano: od 03/07/2012 do 04/07/2012

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować treści, ani przekształcać w dowolny sposób bez zgody autora.

> ASTROLOG SZCZECIN < Wykorzystano program astrologiczny Urania, autorstwa Bogdana Krusińskiego.

Jeśli interesuje Ciebie zamówienie horoskopu, albo rozmowa: KLIKNIJ TUTAJ

Trochę o sobie, dla zainteresowanych: TUTAJ

Comments

comments

One thought on “Kuba Wojewódzki – historia „upadku” na tranzytach.”

  1. Tu można wyciągnąć, ciekawe wnioski natury ogólnej. Tranzyty, które przedstawiają, przecież realny ruch po nieboskłonie, mają mniejsze znaczenie w interpretacji niż progresje czy dyrekcje, ktore są przecież ruchami czysto symbolicznymi, bardzo to zastanawiające…

Comments are closed.