Koniunkcja Księżyc – Pluton. Kobiety Skorpiony.

Witam Państwa ! Dzisiejszy wpis, dokonywany podczas solarnego władztwa Skorpiona i uczyniony po nowiu w tymże znaku jest emocjonalną prowokacją, oraz próbą zmierzenia się z tematem tabu. Jak wiadomo nie od dziś, Pluton reprezentuje świat “podziemnych” (hadesowych) spraw. Dookoptowany do niego Księżyc rodzi stan podwójnej, rozdzierającej wewnętrznie świadomości uczuciowej. Księżyc – Pluton (ewentualnie Księżyc w Skorpionie, albo twardych aspektowaniach do Plutona) to paszport do krainy wiecznego samouśmiarcania się i wewnętrznej przemiany. Osoba posiadająca tenże aspekt widzi i czuje więcej, ma świadomość ciągłego unicestwiania swoich przypływów i odpływów zaangażowania emocjonalnego, niszczy owoce egzystencjalnego bezpieczeństwa, zatruwając ich glebę silnymi astralnymi deficytami. Skorpionowi / Plutonowi połączonemu z Księżycem ciągle brakuje bezpieczeństwa, przejrzystości samookreślenia swojej tożsamości, zaufania wewnętrznego.

Co o aspekcie Księżyca – Plutona, albo Księżycu w Skorpionie mówią inni ? Cytuję:

Tracy Marks “Astrologia głębi”, Ravi 1996, s. 55“Księżyc w Skorpionie wskazuje na to, że cenimy swoją prywatność, mamy w sobie wielką pasję i intensywność emocjonalną, a także mamy potrzebę doświadczania własnej mocy, by efektywnie używać zasobów należących do nas i do innych ludzi. […] Przy Księżycu w Skorpionie częstym źródłem problemów jest lęk przed utratą kontroli i poddaniem. […] Przede wszystkim powinniśmy uświadomomić sobie, że oprócz pragnień seksualnych mamy także inne uczucia i potrzeby emocjonalne, które należy zaakceptować oraz wyrażać.

Siergiej Wronski “Astrologia Klasyczna” t. IV, Ars Scripti 2 2004, s. 172“Nie jest to najlepsze miejsca dla Księżyca. Miękki, opływowy Księżyc i potężny, wolicjonalny, nieustępliwy Skorpion. Osoby takie […] nie będą ujawniać swoich uczuć. […] Nie znoszą, gdy ktoś wtrąca się w ich prywatne życie, nie lubią wskazówek i nacisków, choć swoich domowników trzymają żelazną ręką. […] . Wywierają nieodparte wrażenie na przedstawicielach płci odmiennej, a ich potencjał seksualny przekracza średni poziom, dlatego z reguły na brak partnera nie narzekają, jednak nie każdy może wytrzymać nawałnicę namiętności i to przejawianej w sposób skrajny, jaki z reguły okazują.

Wojciech Jóźwiak “Astrologia samopoznania”, Przeworsk 2007, s. 263: “Przejawy mogą być bardzo różne: prowadzenie podwójnego życia. Posiadanie innej twarzy i osobowości w środowisku prywatnym i rodzinnym, a innej na użytek publiczny i zawodowy. […]

Autor (W.J.)  celnie pisze o kompleksie Księżyc – Pluton zwłaszcza w tym zdaniu i wypada mi się z nim zgodzić: “Co do znajomości osobowości księżycowo – plutonicznej czuję się jako astrolog ogromny niedosyt, ponieważ ludzie tacy z zasady nie ujawniają swoich problemów ani tego, co z nich jest istotne – nawet astrologowi”

Miłosława Krogulska w: “Astrologia profesjonalna 1(2) 2011”, Albireo, s. 63: “Powoduje to (aspekt Księżyc-Pluton przyp. aut.) trudne sytuacje i wielkie wewnętrzne napięcie. Koniunkcja, opozycja i kwadratura to aspekty niepewności, kontrolowania siebie lub innych, manipulowania cudzymi uczuciami”.

 Stephen Arroyo “Astrologia. Karma. Transformacja”, Multum 1999, s. 164 – 165: “Silne dostrojenie psychiczne i potrzeba wgłębienia się zarówno w tajemnice życia, jak i motywacje innych ludzi; również potrzena przełamywania licznych tabu, wytworzonych przez szczególny rodzaj wychowania tej osoby i wpływy rodzicielskie. […] W skrajnych przypadkach może to przejawiać się nawet jako uczucie samobójcze – ostateczny symbol autodestrukcji. […] “Możemy spodziewać się znalezienia tej cechy w postaci jeszcze silniej uwydatnionej. […] Taki obraz matki, to matka posiadająca moc czynienia wszystkiego, z jednej strony karmiąca swoje dzieci, a z drugiej pożerająca je”.

* * * * *

Materiałów nt. wiązań Księżyc  – Pluton możemy znaleźć sporo. Niektórzy sceptycy (jest ich całkiem spora grupa) wyznają tezę o braku wpływów Plutona (bo: “za mały”, “nieuznawany przez tradycję wedyjską”, “zdegradowany przez astronomów”, itp). Nie mnie to osądzać, choć ewidentnie stoję na stanowisku, że Plutona lekceważyć nie można, choć jest on wielkości przysłowiowej igły w stogu siana. Aczkolwiek już podczas klasycznych (oraz horarnych) interpretacji staram się traktować Marsa jako prawowitego władcę Skorpiona i to on zajmuje pozycję przewodnią.

Tytuł artykułu traktuje o koniunkcjach Księżyc – Pluton. Otóż miałem w swoim życiu do czynienia z dość sporą ilością… kobiet z takim aspektem. Ale nie będzie o nich – zapewne poczułyby się osaczone (oznaczone?), a ja zyskałbym potężnych wrogów. Skupię się (a jakże!) na znanych publicznych postaciach. Na początek “flagowa” postać, Catherine Denevue:

HOROSKOP CATHERINE DENEVUE (aby powiększyć grafikę, proszę kliknąć) :

Catherine Denevue to znamienita przedstawicielka koniunkcji Pluton – Księżyc. Ten archetyp mrocznego romansu Luny z Hadesem zamanifestował się u niej wielokrotnie:

– “o swoim życiu prywatnym milczy i nigdy nie dementuje plotek” (za Wikipedią PL)

– jej siostra zginęła w wypadku samochodowym (gdy Cat.Den. miała 24 lata. Intrygujące, że dyrekcyjny Pluton jest wówczas na Wenus, a Pluton wbija się kwadraturą na władcę III domu – a jakże – Marsa!)

– jej matka opuściła ją na blisko rok czasu, z tą sytuacją kojarzą się traumatyczne wspomnienia (za: http://www.astro.com/astro-databank/Deneuve,_Catherine)

Deneuve jest kobietą bardzo atrakcyjną i pociągającą. W swoim życiu zadawała się z bardzo wpływowymi osobami, a jej kochankami byli Roger Vadim (ten od “I bóg stworzył kobietę” Brigitte Bardot), albo Marcello Mastroianni.

Ważny motyw plutoniczny przewija się również w filmografii znanej francuskiej divy. Znakomicie odegrała swoją rolę w filmie Romana Polańskiego pt “Wstręt”, przedstawiając paranoiczne studium z zakresu paranoi i schizofrenii. W innym bardzo znanym filmie “Piękność dnia” Luisa Bunuela (władca ASC reżysera w kwadraturze do Plutona) motywem przewodnim są … perwersje seksualne. Deneuve gra rolę klasztornej prostytutki, która lubuje się w byciu upokarzaną. Temat seksualności przewija się również w innej produkcji Bunuela “Tristana”. Wątek skrzywdzonej i emocjonalnej sytuacji, w której ginie osoba bliska (ponownie kobieta) to także temat “Tańcząc w ciemnościach” Larsa von Triera (godzina nieznana), w którym pierwszoplanowy wątek osoby obserwującej sprawuje ponownie postać kreowana przez Deneuve.

Niestety, nie znam nawet większości filmografii tej aktorki, ale bez wątpienia czynniki plutoniczne dają się tutaj we znaki. I nie są to motywy lekkie, łatwe i przyjemne. Inna ikona “seksualności”, Brigitte Bardot, przywołana przy okazji osoby Rogera Vadima (m.in. prawdopodobny Księżyc w Rybach na DSC), nie ma takich “kłopotów”. Jej (“Bardotki”) Księżyc w kwadraturze do Neptuna i trygonie do Słońca, oraz światła w powietrzu zwiastują inną jakość problematyki. A i owszem – większość ról jej przypisanych to komedie.

* * * * *

Przejdźmy do następnej osoby:

HOROSKOP CARLI BRUNI (aby powiększyć grafikę, proszę kliknąć)  :

Carla Bruni dzieli podobieństwa z Denevue. Wystarczy wspomnieć, że:

– jej brat, Virginio, zmarł w 2006 roku na AIDS (źródło: Wikipedia PL)

– będąc modelką, związana była m.in. z Vincentem Pérezem, Erikiem Claptonem, Donaldem Trumpem i Kevinem Costnerem. Jej bliskim przyjacielem był też Mick Jagger. Ze związku z francuskim filozofem Raphaëlem Enthovenem ma syna Auréliena (ur. 2001). (także Wikipedia PL)

– Carla Bruni nie patyczkuje się z mediami i walczy o swoje życie prywatne. Dowód ? “Żona prezydenta Francji,Carla Bruni-Sarkozy, złożyła w sądzie pozew przeciwko czasopismu “Gala” za to, że opublikowało ono bez zgody jej zdjęcia w ciąży – poinformowało radio Europe 1. Francuskie wydanie tygodnika, zajmującego się życiem osobistości i celebrytów, zamieściło na okładce najnowszego numeru fotografie Pierwszej Damy Francji w widocznej ciąży“. (źródło: http://kobieta.wp.pl/kat,26399,title,Carla-Bruni-pozwala-Gale-za-publikacje-jej-zdjec-w-ciazy,wid,13619381,wiadomosc.html )

Dosyć ostro traktuje żonę Nicolasa Sarkozy’ego dziennikarka śledcza Besma Lahouri. Otóż:

>>Z książki wyłania się obraz ambitnej, pazernej i zimnej kobiety, która „zawsze chciała tylko jednego, być sławną”, co kłóci się z jej wizerunkiem skromnej, delikatnej i zaangażowanej społecznie kobiety. – Carla jest uwodzicielska jak kotka, przebiegła jak małpa i zimna jak wąż – cytuje Lahouri jednego ze współpracowników dyktatora mody Christiana Lacroix. Czytelnik dowiaduje się, że Bruni już jako 17-latka przeszła operację plastyczną nosa, a kilka lat później piersi. Że na kochanków wybierała sobie trzy razy starsze od siebie gwiazdy popu, takie jak Mick Jagger czy Eric Clapton, by osiągnąć swój cel – bycia bogatą i sławną. Autorka twierdzi wręcz, że małżonka prezydenta to „żeński odpowiednik Don Juana”.

– To wybuchowa i ambitna kobieta, dla której słowo miłość nie ma większego znaczenia – sugeruje Lahouri. Według niej Bruni nie tylko ma w nosie działalność charytatywną, ale także nie szanuje własnego męża i zabiera swoich kochanków na rodzinne urlopy, nie wspominając o pewnym chirurgu plastycznym, który wstrzykuje jej botoks i w którym ma być zakochana. Swój pozytywny wizerunek – twierdzi Lahouri – Bruni zawdzięcza wyłącznie doradcy Sarkozy’ego Pierrowi Charonowi.<< (źródło: http://www.rp.pl/artykul/536750.html)

Otóż, całkiem prawdopodobne, że Beshma Lahouri … mówi prawdę. Autorka wcześniej napisała demaskującą książkę o Zinedine Zidane – legendzie francuskiej piłki. Musiała trafić wyjątkowo okazały łup, skoro źródło (tym razem Astrotheme) sugeruje pozycję Księżyca piłkarza w Skorpionie, oraz Neptuna przy descendencie. Redaktorka lepiej wybrać nie mogła !

Powracając do horoskopu Carli Bruni, widzimy:

– władcę ASC Księżyca w koniunkcji z Plutonem (operacje plastyczne?): potrzeba kontroli informacji i plotek (dom trzeci!), pozwy, precyzja informacji, nienasycenie, zmiany

– Słońce, Merkury w domu szóstym w ostrych aspektach do Saturna zwłaszcza, oraz Urana (modeling, dostosowanie swojego ciała do określonych potrzeb, praca wewnętrzna, oraz niezależność, samosterowność)

– szybkie odejście z domu, samodzielność (jak to u modelek “bywa”) – Uran w domu IV

– pożądanie sławy: trygon władcy MC Jowisza do Słońca, w ziemi (“cielesne” i “materialne”), wspomniana koniunkcja Księżyc – Pluton (“władanie żądzami i emocjami otoczenia”), Saturn w X (nieposkromione ambicje)

– romanse – pomijając Księżyc/Pluton, również obecność władcy V wierzchołka (seksualność) w domu VIII (silna emocjonalność, wpływowość), także Wenus – Neptun w obszarze V domu

– muzyka, oraz próba kariery filmowej (na razie jeden film na koncie, autorstwa Woody Allena) – Ryby MC, oraz reszta wspomnianych wcześniej sygnifikatorów

* * * * *

Następny motyw to “powtórka z rozrywki”

HOROSKOP ELIZABETH TAYLOR (aby powiększyć grafikę, proszę kliknąć)  :

Horoskop Liz Taylor analizowałem już wcześniej (http://gwiazdologia.wordpress.com/2011/05/11/seks-zdrady-podboje-horoskopy-seksoholikow/). Tam też zamieściłem “szczegóły techniczne” dotyczące analizy seksualności, z uwzględnieniem innych osób. Kochanków miała sporo – tego nie da się ukryć, a swoją ukrytą siłą (i to jest właśnie ta niezgłębiona moc Plutona – dop. aut) potrafiła przełamać i usidlić niejednego mężczyznę.

Do ciekawostek jej horoskopu zaliczmy takie incydenty plutoniczne, jak:

– siedmiu (ośmiu?) mężów

– przeżyty guz mózgu, oraz rak skóry

– przejście na inne wyznanie w wieku 27 lat (kwadratura Jowisz – Księżyc oraz opozycja Słońce – Neptun). Intrygujące, że Pluton aspektował wówczas wspomnianą opozycję Neptun – Słońce, z pozycji IX domu (wiara)

– śmierć najważniejszego z kolekcji mężów, Michaela Todda w wypadku samochodowym…

– rola Kleopatry w bibliografii, która powinna (a może już jest?) zostać archetypem Skorpiona w astrologii

Nie zapominajmy znaczącej roli Plutona na ósmym wierzchołku (casus Brando, Deana i innych wpływowych postaci, które emanowały wyrazistością), on wzmocnił i zwielokrotnił siłę Księżyca.

* * * * *

Przejdźmy teraz do Patricii Kaas.

HOROSKOP PATRICII KAAS (aby powiększyć grafikę, proszę kliknąć)  :

Francuska piosenkarka… robi wrażenie.  Proszę wpisać chociażby Patricia Kaas w grafice google’a i … poczuć zapach Plutona. Jeśli jednak Państwo “nie złapią” tego ducha, to cóż – może innym razem ? Tym niemniej polecam spojrzeć na wątki biograficzne:

– Zacznijmy od tego, że poszukiwałem czegoś na temat jej życia prywatnego, osobistego, itp. Nie znalazłem – w języku francuskim, angielskim, polskim. Jeśli ktoś dysponuje większą wiedzą niż ja, to proszę o informację, zamieszczę komentarz pod spodem. Taka charakterystyka (jej brak, albo “kontrola” przed puszczeniem w obieg informacyjny) jest typowa dla plutoniko – księżycowców.

– cytat (http://pl.wikiquote.org/wiki/Patricia_Kaas): “Moi rodzice nie nauczyli mnnie siły. Odeszli, gdy byłam bardzo młoda i nagle zostałam sama, musiałam wszystko sama robić. Zawsze mówi się, że człowiek ma w sobie męski i żeński element

– także stamtąd: “Piękny czas to mieszanka wszystkiego. Smutek właściwie należy do tego pięknego czasu. Nawet jeśli jest ciężko, widzę zawsze pozytywne strony. Źle się stało, że tak szybko straciłam rodziców. Nigdy tego nie zrozumiałam, więc nie jestem wierząca

– korzysta ze swoich plutonicznych atrybutów kobiecości, jak dowiadujemy się: “Dotąd skromna, nieśmiała dziewczyna zmieniła się w pewną siebie, uwodzicielską kobietę, świadomą swojego seksapilu (do tego stopnia, że w wideoklipie “Il me dit que je suis belle”, promującym kolejną płytę, wystąpiła nago). Podczas koncertów podchodziła do publiczności i prosiła do tańca wybranego mężczyznę, śpiewała też piosenkę Marylin Monroe “I Wanna Be Loved By You”. Brytyjski dziennik “The Times” nazwał ją nawet francuską Madonną” (źródło: http://muzyka.wp.pl/aid,2712,title,Patricia-Kaas,artysta_biografia.html?ticaid=1d4b7&_ticrsn=5) .

Intrygujące, że kariera Patricii Kaas ruszyła z kopyta właśnie wówczas, gdy Pluton aspektował jej Medium Coeli kilkukrotnie. Ani chybi świadczy to o tym, że jest to poszukiwany, plutoniczny ślad w jej karierze.

* * * * *

Na zakończenie zwróćmy uwagę na nasze polskie podwórko. Oto intrygujący horoskop… Marty Kaczyńskiej. Z dużym prawdopodobieństwem możemy stwierdzić, iż posiada ona koniunkcję Księżyc – Pluton. Jakie trudne konsekwencje się za tym układem kryją ?

HOROSKOP MARTY KACZYŃSKIEJ (brak danych o godz. ur., aby powiększyć grafikę, proszę kliknąć)  :

Niestety, bez znajomości godziny jesteśmy dość mocno ograniczeni, aczkolwiek hipotetyczna energia Księżyco – Plutona mogła wyrazić się chociażby poprzez:

– śmierć rodziny, ciężkie naznaczenie przez los (Jowisz uruchamia półkrzyż Wenus/Neptun/Mars-Saturn, czyniąc pełny krzyż, sytuując się w Rybach; prawdopodobieństwo Księżyca progr. con Uran)

– dziwne związki, oraz szemrane interesy partnera (“prześladowany” przez media Marcin Dubieniecki, który sam prowokuje prawo, jeżdżąc bez pasów i prowokacyjnie zwracając się do mediów, oraz środowiska prawniczego).

– działalność publiczna, próba wywarcia wrażenia na innych, podświadomy pęd do władzy (np: http://pomponik.pl/news/oto-nowa-marta-kaczynska,1657416,)

– kolejne ciekawe źródło: “prowadzę dosyć ustabilizowany tryb życia, więc trudno będzie ze mnie zrobić bohaterkę okładek kolorowych czasopism – mówiła mediom, kiedy jej ojca wybrano na prezydenta. Mimo, że Marta Kaczyńska ćwiczyła w dzieciństwie balet, odmówiła występów w „Tańcu z gwiazdami“.  (źródło: http://polska.newsweek.pl/marta-kaczynska–smolensk-to-jej-prywatna-katastrofa,56650,1,1.html)

Wydaje się, że ten epizod ochrony swojej prywatności (brak zgody na program rozrywkowy), połączony z potrzebą rodzinnego ciepła (Marta Kaczyńska to solarny Rak), oraz chęcią sprostania ciężkiej roli matki wskazuje na szczerą intencję ostatniej wypowiedzi. Bez wątpienia część osób odbiera córkę Pierwszej Pary RP w sposób rozerwany: z jednej strony to femme fatale, która więcej skrywa, niż odkrywa, z drugiej strony to bardzo wrażliwa osoba, która przeżyła piekło za życia. Jest w tym mroczno-jasnym opisie jakiś pierwiastek prawdy, ale jakiego rodzaju – prawdopodobnie tego się nie dowiemy. Aczkolwiek obecny tranzyt (gwałtowny) kwadratury Urana do Słońca, oraz Saturn w bliskości do Księżyca zaprasza do pewnych niespodziewanych rozwiązań. Być może Marta Kaczyńska czymś… zaskoczy ?

* * * * *

Dla koneserów – kolekcja kobiet z Księżycem w Skorpionie, albo koniunkcją Księżyc – Pluton:

Claudia Cardinale (Księżyc w Skorpionie, Wenus z Uranem con z ASC) – genialna aktorka kina włoskiego, tzw. “seksbomba”, występowała m.in. u Felliniego, albo Sergio Leone

Zsa Zsa Gabor (Księżyc w Skorpionie, silny pas Wodnika i Ryb) – znana aktorka, legendarna w ilości zawartych małżenstw (aż 9!)

Barbra Streisand (Księżyc separujący od Plutona, Pluton ścisła kwadratura Słońce) – tej osoby przedstawiać nie trzeba. W wieku dziecięcym, mając ledwie piętnaście miesięcy utraciła ojca, który nagle zszedł ze świata z powodu krwotoku. Wiemy, że aktorka miała dwóch mężów, aczkolwiek na Wikipedii dowiadujemy się, iż: “Artystka spotykała się także z aktorami Ryanem O’Nealem, Donem Johnsonem, Richardem Gere, Liamem Neesonem i Krisem Kristoffersonem (w latach 70.) oraz hollywoodzkimproducentem Jonem Petersem, kompozytorem Jamesem Newtonem Howardem, tenisistą Andre Agassim, dwukrotnym premierem Kanady Pierre Trudeau i dziennikarzem telewizyjnym Peterem Jenningsem (w latach 90.)“. Naturalnie nie wiadomo, co mamy rozumieć pod pojęciem “spotykała się”. Bystry czytelnik dowie się o co chodzi, jeśli zilustruje sobie tą koniunkcję z domu V, a władczynię DESC Wenus umieści w domu XII, w znaku Ryb…

Tori Spelling (Księżyc w Skorpionie) – niezapomniana blondynka z “Beverly Hills 90210”. Wyróżnia ją trochę skandali obyczajowych, pięćdziesięcioletni ojciec w momencie urodzin oraz… operacja nosa w wieku lat 16 (casus operacji plastycznych Bruni się powtórzył, ale nie wyciągałbym pochopnych wniosków).

Kim Wilde (nów w Skorpionie) – wielka gwiazda popu, popularna piosenkarka. Proszę wejść na jej oficjalną stronę i zobaczyć jak wygląda (http://www.kimwilde.com/), albo obejrzeć teledyski na przestrzeni kilku ostatnich lat. Najciekawszym zdarzeniem w jej życiu jest… gwałtowne zagrożenie życia i uratowanie małej dziewczynki w wieku lat ośmiu (!). Jeśli Państwo dobrze spojrzą, to wówczas Neptun znalazł się na Księżycu, władcy ASC. A tranzyty Neptuna zdrowiu… nie służą.

Alanis Morissette (Księżyc w Skorpionie) – też swego czasu znakomita artystka rockowa. Ciekawostka w ramach ploteczek onetowych: “Alanis Morisstette zakpiła z amerykańskiej cenzury rozbierając się podczas ceremonii rozdania kanadyjskich nagród muzycznych Juno do cielistego kostiumu z mocno realistycznymi sutkami i włosami łonowymi” (źródło: http://wiadomosci.onet.pl/rozrywka/alanis-morissette-naga-choc-w-ubraniu,1,3387585,wiadomosc.html)

Lady Gaga (Księżyc w Skorpionie, kwinkunks Pluton – Słońce) – bez większego komentarza…

Katy Perry (światła w Skorpionie) – bez większego komentarza…

Wspomniane gwiazdki, wraz z Rihanną (koniunkcja Księżyc/Wenus w Baranie), Shakirą (prawdopodobnie Pluton przy DSC), Beyonce (Księżyc w Skorpionie), Nicky Minaj (Neptun w koniunkcji z Wenus/Merkurym) okupują, albo będą skutecznie jeszcze przez moment czasu okupowały scenę muzyczną. Zwraca uwagę, że Pluton, Neptun, oraz spora dawka Księżyca na scenie muzycznej przynosi znaczące rezultaty. Pionierką trendu na podświadome manipulacje za pomocą seksualności (Słońce w XII w trygonie do Saturna) była oczywiście … Madonna (władca ASC con Pluton). I na Madonnie warto tą wyliczankę zakończyć.

– — –

Napisano: od 30/10/2011 do 04:35 dnia 31/10/2011

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować treści, ani przekształcać w dowolny sposób bez zgody autora.

> ASTROLOG SZCZECIN < Wykorzystano program astrologiczny Urania, autorstwa Bogdana Krusińskiego http://www.astrologia.pl/urania.html .

Jeśli interesuje Ciebie zamówienie horoskopu, albo rozmowa: KLIKNIJ TUTAJ

Trochę o sobie, dla zainteresowanych: TUTAJ

Comments

comments

2 Comments

  1. n.so. pisze:

    Bardziej przeraża ten Księżyc w Plutonie… I chyba przyciąga mężczyzn, którymi trzeba się opiekować.

    • miroslawczylek pisze:

      Proszę się nie martwić. Najbardziej przerażająca jest niewiara, że można w sobie coś zmienić. Księżyc w Skorpionie ma nieprawdopodobne zdolności do transformacji i wglądu, nieprzypadkowo Uran (planeta odkryć) jest egzaltowana w Skorpionie (znak tajemnic). Ale odkrywcy zaburzają konwerwatywny realizm i trzymanie się starych wartości (złe strony Byka), z tego też względu bycie odkrywcą samego siebie pociąga za sobą emocjonalne (i więcej) niepokoje.

Zobacz inne wpisy