Kate i William. Piękniś i Bestia ? Część II – horoskopy małżonków.

Witam Państwa ! Wpis jest kontynuacją mocno odmienionej części pierwszej (“Kate i William”), w której skupiłem się na historycznym weselu Karola i Diany, oraz świeżym jeszcze wydarzeniu, jakim był ślub Williama Spencera i Kate Middleton. W tamtych prognozach kładłem nacisk na mało fortunne terminy obydwu uroczystości. Jak dobrze wiemy, rzeczywistość brutalnie zweryfikowała pierwszą baśniową operę mydlaną . Diana nie została Kopciuszkiem, Karol nie był oczekiwanym księciem z bajki, a przymierzone buciki okazały się być głośno hałasującymi koturnami.

Oto horoskopy nieszczęśliwego małżenstwa:

DIANA SPENCER (można powiększyć obrazek, klikając na niego)

KSIĄŻE KAROL (można powiększyć obrazek, klikając na niego)

Diana i Karol – co mówią o nich ich osobiste horoskopy ?

Diana: ascendentalny Strzelec. Władca horoskopu w sektorze drugim – świadomość bogactwa, oraz formułowanie pewnej hierarchii wartości w życiu jako cel nadrzędny. Wartości formułuje Jowisz, który podlega mocnym wpływom od Neptuna poprzez jego godność przygodną i widoczną doń kwadraturę.  Ale tytuł królowej ludzkich serc prawdopodobnie wynika z pozostałej, ciekawej manifestacji reszty planet. Zwraca uwagę półkrzyż (opozycja Urana i Księżyca, a na wierzchołku Wenus). Konflikt między Uranem i Księżycem to chłodne i niespełnione dzieciństwo. Wenus częściowo rozładowuje ten antagonizm, poprzez wartość pozytywną, jaką jest miłość, oraz wartość negatywną, jaką jest flirt i ciągłe doznawanie czegoś nowego, “poza związkiem” (liczne romanse, akceptowane przez “lud”). Słońce i Merkury w Raku to dostrajanie swojego “bycia – dla – innych” (potężna analogia z synem, Williamem). Słońce jako centrum działania “dla kogoś” otrzymuje wsparcie od kluczowego w tym horoskopie Neptuna, mianowicie trygon.

Związki Diany nie rysują się ciekawie z przynajmniej trzech powodów. Po pierwsze – jest bardziej wyzwolona i niestabilna jeśli chodzi o wzajemne relacje (Karol jawi się tu jako “konserwatysta” – o tym później). Władcą DESC Diany jest Merkury, który z natury jest mało stabilny, a skierowanie uwagi na jego władcę (Merkury w Raku), Księżyc, mówi już o sporej rewolucji (Księżyc w dynamicznym półkrzyżu i opozycji z Uranem). Piąty wierzchołek, odpowiedzialny za miłości, romanse i seksualność (w Byku) oraz jego władca Wenus podłącza się pod “wyzwoloną” opozycję Księżyc – Uran – ślad drugi. W momencie separacji (1992r.) Pluton tworzył opozycję do tej Wenus, tworząc PEŁNY KRZYŻ w znakach stałych, oraz kwadratury do osi Księżyc – Wenus. Księżyc progresywny znalazł się na Imum Coeli (samoświadomość), a przypomnijmy, że jest on urodzeniowym władcą VIII domu u Diany (wspólnota interesów). Trzecim powodem nieudanego związku jest duża nieufność Diany względem siebie i prawdopodobne projektowanie swoich silnych afektów i stanów emocjonalnych na osobę Karola. Ten zaś, ze swoją nieporadną autorefleksją nie mógł tego wszystkiego przyjąć i zrozumieć. IC (poczucia bezpieczeństwa, korzeni, rodziny) jest atakowane dwójnasób. Po pierwsze – sama natura Księżyca Diany nie wygląda tu ciekawie, o czym już było wcześniej. Po drugie – władcą IC (w Baranie) jest Mars, który łączy się w koniunkcji z wciąż transformującym Plutonem. Te łączenie z natury są mało przyjazne, ale jeden fakt jest wart odnotowania. Otóż “dziedzictwo Diany”, a dokładniej szlachectwo, było mocną kartą przetargową ślubu. Władca IC Mars, jest w dość bliskiej odległości od królewskiego Regulusa !

Karol: ascendentalny Lew. Słońce usytuowane na wierzchołku domu V w Skorpionie, nieaspektowane. Krótko mówiąc – ciekawa propozycja dla Słońca, aczkolwiek jego wpływ na pozostałych znikomy (co przekłada się na ostracyzm mediów, oraz nikłe zainteresowanie osobą Karola). Słońce nie świeci tak, jak należy ! Jego władca, Mars, znajduje się w domu piątym również, aczkolwiek i on niczym specjalnym nie grzeszy. Zarządza jednak Medium Coeli w znaku Barana. Krótko mówiąc, Słońce do spółki z Marsem w domu piątym wykonuje czynności reprezentacyjne. Aż tyle i tylko tyle. Na szczęście ten horoskop nie jest tak banalny i nudny. Zwraca uwagę Neptun i Wenus we wzajemnej koniunkcji na IC. W dobrym znaczeniu może to oznaczać dobroczynność (i tak jest!), oraz empatię, pewnego rodzaju medialność. W negatywnym wydaniu wskazuje jednak na pewne “rozmemłanie”, niepewność, oraz zaburzenia postrzegania swojego obrazu, oraz pośrednio błędy dotyczące wyboru partnerek życiowych (rozmyta Wenus). W kontekście Neptuna-Wenus ważny jest Pluton w domu I. Tajemnica, schowanie, oraz plutoniczny wygląd Karola dość silnie się uzupełniają i współgrają ze sobą. Określanie go archetypowym i “wyrachowanym” Skorpioniem w sposób stereotypowy, nie odbiega daleko od prawdziwego opisu. Diana zaś miała koniunkcję Marsa i Plutona, a to jest Skorpion w czystej postaci !

Związki Karola to pewna manifestacja rozmycia totalnego (Wenus-Neptun), która unika odpowiedzialności za przejrzyste relacje. Karola czasami “nie ma w domu”, czyli nie uświadamia on sam siebie (syndrom uszkodzonego IC). Etykieta królewska obowiązuje go do zachowania poprawności politycznej i harmonii w imię zasad. Władca descendentu, Saturn, “trzyma” mocno w wielkim trygonie Jowisza i Księżyc. Księżyc w znaku Byka, a zatem pośrednio wenusjański, silny i mocny poprzez pozycję w domu i znaku, w aspektowaniu do Saturna w wenusjańskim domu II (ograniczanie możliwości) wskazuje na konserwatywne i chłodne relacje z kobietami. Tak dokładnie było. Zwróćmy uwagę, że “wieczna Druga”, Camilla Parker Bowles ma władcę descendentu w domu XII (ukryte relacje, ukryte sprawy, albo wrogowie) i jest nim naturalnie Saturn. Dodatkowo w koniunkcji z Punktem Szczęścia i sektylu do Marsa. Jest to znamienne i bardzo efektowne.

“Jak to będzie” z następnym pokoleniem ? – spyta ktoś. Proszę bardzo. Oto urodzeniowe horoskopy Kate Middleton, oraz księcia Williama.

KATE MIDDLETON (można powiększyć obrazek, klikając na niego)

WILLIAM WINDSOR (można powiększyć obrazek, klikając na niego)

Kate Middleton : Bardzo silna, aczkolwiek zdeterminowana i (auto-)agresywna osoba. Władca horoskopu Mars upada w znaku Wagi w domu VI, ale w sposób spektakularny, mówiąc “ja wam jeszcze pokażę!”.  Kwadratura do Księżyca w domu IV i w znaku Raka nakazuje… walczyć, walczyć, walczyć ! To przygotowanie wewnętrznej dyscypliny i umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Reszta horoskopu jeszcze bardziej ciekawa. To Słońce w Koziorożcu i Saturn w Wadze, które stoją względem siebie w kwadracie. Zważywszy na to, że Koziorożec jest na wierzchołku MC, chodzi prawdopodobnie o “zdobywanie szczytów”. Ta szczyty byłyby niedostępne, gdyby nie to, że władca ASC i DESC (Mars i Wenus) są w dobrej relacji wzajemnej, a ich ostateczny adherent, Saturn jest mocny i kontroluje zarówno partnerstwo jak i karierę. Bez wątpienia zdolności bojowo – przetrwaniowe są u Kate bardzo wyraziste.

Związki Kate: publiczne i częściowo “na pokaz”, albo sprzyjające karierze (władca MC w domu VII, w kwadraturze do Słońca). Kontrolowane silniej przez nią – Księżyc w pełni rządzi Słońcem i jest w wielkiej godności, Słońce pośrednio kontroluje poprzez kwadraturę Saturna, ten zaś stabilizuje dom VII. Kate sama ten związek stworzyła i sama byłaby go w stanie zakończyć. William wygląda przy niej jak ktoś, kto mógłby się wiele o życiu tak naprawdę nauczyć. Ona jest “mężczyzną” w tym związku. Po pewnym czasie może go przytłoczyć swoją osobą, albo kontrolowaniem całego jego życia. Ciekawostką jest Punkt Szczęścia w koniunkcji z Marsem. Saturn stanął na Marsie zbliżając się do descendentu, a Pluton zbliżał się do Medium Coeli, gdy William się oświadczył.

William: dużo cech ojca i matki. Po ojcu dziedziczy niezdecydowanie i “prowadzenie za rączkę” poprzez dominantę w postaci Neptuna. William często sam siebie nie rozumie, bywa miękki, niezdecydowany i zapewne niepewny wyborów jakie podejmuje (Neptun przy ASC). Dodatkowo jest mocno wpływowy, inne osoby mogą dość mocno nim sterować, zmieniać jego poglądy i decyzje. Świadczy o tym zarówno nów w znaku Raka (po matce) w obszarze domu VII, wspomniany Neptun, oraz Wenus (kobiety, relacje) w koniunkcji z Algol (“tracenie głowy”). Książe może paść ofiarą oszustwa, albo sam oszukiwać. Jest postacią wybitnie medialną, atrakcyjną i lubianą, ale nie wszystko złoto, co się świeci. Bez wątpienia będzie udzielał się charytatywnie, pojawiał się na jakichś imprezach i festynach. Jego wizerunek nie zniknie z pierwszych stron gazet do końca życia (Jowisz i Słońce na osiach). On też dziedziczy tron (władca ASC na Medium Coeli), choć część obserwatorów po latach może uznać, że tytuł królewski bardziej należy się jego młodszemu bratu, Harry’emu (Saturn przy MC!, królowa Elżbieta II – Saturn na MC). Wiele niewidzialnych znaków wskazuje na tendencję do odziedziczenia tronu przez młodszego z braci, choć wydaje się to z dzisiejszego punktu widzenia nieprawdopodobne.

Związki Williama: niezdecydowanie i niepewność. Prowadzenie za rękę. Cień Kate Middleton. On występuje w mediach i zabawia publikę (Neptun ! Słońce ! Jowisz ! ), ona wykonuje “pracę organiczną”, uzyskuje konkretne rezultaty, wyciąga wnioski i kontroluje wszystko wokół siebie (silny Księżyc, silny Saturn związany ze Słońcem). William i Kate posiadają wspólną koniunkcję Marsów, te zaś są złączone z Vindemiatrix (gwiazda niweczenia, rozwodów, popsutych planów). Ostrzeżeniem dla Williama jest to, by “nie spadł z tronu”, ponieważ Vindemiatrix niweczy pewne plany (Mars dysponuje MC u Williama). Ostrzeżeniem dla Kate jest to, by uważała na osobę swojego męża, ponieważ Mars jest jej osobistym władcą i to w ewentualnych rozrachunku ona mogłaby tą “wdową” zostać.

Reasumując widoczne są dość potężne rozbieżności u młodej pary. Łączy ich w sposób zadziwiający wspólna koniunkcja Marsów. Symbolicznie oznaczać może szkołę wojskową, do której uczęszczali. Łączy ich Księżyc w znaku Raka. U Kate przejawia się on jako dynamiczna ochrona siebie, u Williama widać chęć kontaktu z innymi osobami, oraz dobroczynność odziedziczoną po rodzicach. Różnią ich znacząco cele życiowe. Kate wie czego chce. William sprawia wrażenie nieobecnego i wyjątkowo podatnego na sterowanie. Przyszłość związku zależy więc od “Silnej Kobiety”, oraz od … wierności księcia Williama, bowiem Neptun znajdujący się na osi ASC-DESC “nie wie co robi”. Czy bogactwa i perspektywa rządzenia całym królestwem wystarczy, by Williama uszczęśliwić ?

Napisano:

14:00 – 18:15 05/05/2011

Wykorzystano program astrologiczny Urania, autorstwa Bogdana Krusińskiego http://www.astrologia.pl/urania.html

Jeśli interesuje Ciebie zamówienie horoskopu, albo rozmowa: KLIKNIJ TUTAJ

Trochę o sobie, dla zainteresowanych: TUTAJ

Comments

comments

Comments are closed.

Zobacz inne wpisy