HOROSKOPY POLAKÓW – BAZA HOROSKOPÓW PTA

Anna_Habsurzanka

(Obrazek powyżej pochodzi z rekordu: http://www.astrolog.org.pl/baza-horoskopow/Anna_Habsbur%C5%BCanka)

 

W internecie istnieje sporo baz horoskopowych. Niektóre liczą sobie kilkanaście tysięcy rekordów. Baza Horoskopów PTA odróżnia się od nich, ponieważ zawiera tylko i wyłącznie horoskopy związane z Polską. Co to znaczy?

a) są to osoby, które urodziły się, mieszkają i uzyskały pewne osiągnięcia na polu publicznym – większe, lub mniejsze

b) są to osoby, które mimo wyjazdu zagranicę nie straciły kontaktu z ojczyzną (np C.K. Norwid, R. Polański, K. Wojtyła)

c) są to osoby, które nie były Polakami, ale pełniły wyjątkowe funkcje historyczne, mające kolosalny wpływ na rozwój naszego kraju (np Królowa Bona)

d) w końcu są to osoby, które co prawda sławami nie zostali, ale charakteryzuje ich specyfika zawodu (np Natalia Siwiec – modelka i celebrytka, lub Jacek Walkiewicz – trener rozwoju osobistego)

Ponadto w bazie można znaleźć wątki związane z historią Polski:

e) wydarzenia historyczne o niezwykle ważnym charakterze dla Polski (np II Wojna Światowa, lub Porozumienia Sierpniowe)

f) katastrofy, w których zginęło wiele osób, mające status tragedii narodowej (np katastrofa w Smoleńsku)

g) ciekawostki związane z założeniem pewnych instytucji lub społecznych inicjatyw (np TVP czy Piwnica pod Baranami)

*

Warto wspomnieć, że pojawiło się już mnóstwo kategorii segregujących poszczególne rekordy dla celów badawczych. Mamy zatem takie atrybuty, jak m.in.:

długość życia, przyczyny śmierci

liczba małżeństw i liczba dzieci

zawód i wykształcenie

Ponadto:

położenie władcy ascendentu

fazy Księżyca

planety położone w szczególnych miejscach horoskopu (osie)

ascendent (znak wschodzący horoskopu)

*

Zapraszam do odwiedzania strony, podawania danych urodzeniowych (najlepiej ze źródła), albo dzielenie się informacjami. Bardzo mile widziane byłyby maile od osób, które faktycznie funkcjonują w jakiś sposób w przestrzeni publicznej. Mogą to być zatem horoskopy aktorów, muzyków, ludzi ze stopniem naukowym, albo celebrytów, zaznaczających swoje wyraźne miejsce w mediach. Ważne jest powiększanie bazy, choćby z tego powodu, że nie chcemy skupiać się na “pełnych”, historycznych godzinach. Bardzo dziękuje za wszelkie informacje. Strona powstaje non-profit, a jedyną w zasadzie korzyścią jest popularyzacja nazwisk redaktorów, zbierających i przetwarzających dane do funkcjonowania strony. Dlatego wszelka pomoc w uzyskaniu dat jest bardzo cenna.

Redaktorzy bazują głównie na materiałach pochodzących z prasy ezoterycznej (głównie “Gwiazdy Mówią”), na portalach związanych z genealogią, lub archiwizacją akt. Część materiałów pochodzi z księg parafialnych, zamieszczanych przy okazji notki biograficznej. Ale udało nam się osobiście skontaktować z P. Mariuszem Szczygłem (kosmogram), P. Arturem Barcisiem (kosmogram), czy też P Dorotą Rabczewską “Dodą” (kosmogram). W ramach wdzięczności za podane dane podawaliśmy kilkanaście stron interpretacji (jeśli dana osoba sobie tego życzyła), albo wyjaśnienia, dotyczące horoskopu. Jeśli zatem jakaś znana osoba życzyłaby sobie tego typu wymianę uprzejmości – zapraszamy.

MAIL DO REDAKTORÓW: baza@astrolog.org.pl

STRONA GŁÓWNA: http://www.astrolog.org.pl/baza-horoskopow/Strona_g%C5%82%C3%B3wna