Horoskop na zimę 2016 – 2017.

Horoskop zimowy na grudzień 2016 i styczeń 2017

(z oka przymrużeniem, tudzież powieki nerwowym, acz radosnym tikiem)

dscn4830

Osobny artykuł dotyczący prognozy astrologicznej dla Polski i świata na rok 2017 (polityka, nastroje społeczne, gospodarka) znajduje się -> TUTAJ . Poniżej zaś można zapoznać się z kalendarium wydarzeń astrologiczno – astronomicznych dla grudnia 2016r. i stycznia 2017r.

GRUDZIEŃ 2016

  • 3 – 9 grudnia. (cykl: sobota-piątek)

ZJAWISKA ASTRONOMICZNE

2 grudnia wieczorem – Merkury wchodzi do znaku Koziorożca

3 grudnia (11:15) – koniunkcja Księżyca z Wenus (miłość, emocje, przyjemności)

5 grudnia (9:48) – koniunkcja Księżyca z Marsem (instynkt, agresja, emocje, działanie)

7 grudnia popołudniu – Wenus wchodzi do znaku Wodnika

9 grudnia (22:24) – koniunkcja Księżyca z Uranem (nerwowość, odkrywczość, ciekawość, rozproszenie)

 

Komentarz: tydzień rozprężającego się, korzystnego trygonu Marsa z Jowiszem w żywiole powietrza, który kończy się mocnym finiszem 10 grudnia, w sobotę. Tego dnia Saturn znajdzie się w sercu Słońca (obydwa w sekstylu do Jowisza). Wydaje się, że królem tygodnia jest Jowisz, który poprawia i skłania do komunikacyjno – relacyjnego rozwoju i rozmachu. Co podkreśla Słońce w znaku Strzelca.  Tak, to niezły tydzień „otwierający” relacje, ale jeśli kto chce rozkręcenia, powinien postawić na sobotni poranek, w dniu 3 grudnia. Osoby planujące śluby lub biznesy w dniu 3 grudnia, muszą się liczyć z tym, że Księżyc i Mars odchodzą od benefików: Wenus i Jowisza. To gorzej, niż lepiej, dlatego lepiej coś rozpocząć najpóźniej około godziny 11:00.

—–

  • 10 – 16 grudnia. (cykl: sobota-piątek)

ZJAWISKA ASTRONOMICZNE

10 grudnia (12:50) – koniunkcja Saturna ze Słońcem (konkretyzacja, osadzenie, zastopowanie, fundament)

13 grudnia (6:20) – koniunkcja Księżyca z Aldebaranem (energetyczny kopniak, inicjatywa, podjęcie rękawicy)

14 grudnia (1:06) – pełnia Księżyca w 22 stopniu Bliźniąt, najbliższy aspekt to trygon do Marsa w 26 stopniu Wodnika (dynamiczna wymiana zdań i rozliczne mądrości towarzyskie)

 

Komentarz: tydzień, w którym uściśla się sekstyl Jowisza do Saturna. Sprzyja to licznym połączeniom spraw rozwojowych i osadzaniu ich w rzeczywistości. Ponieważ Jowisz jest w znaku lubiącego Saturna (Wadze), a Saturn w znaku Jowisza (Strzelcu), istnieje wyższe prawdopodobieństwo powodzenia, chociaż – co się okaże znacznie później – obydwie planety, choć zmierzają ku sobie, nie utworzą aspektu (Jowisz zacznie się cofać, zanim dogoni Saturna!). Część horoskopów pytaniowych uwzględniających te planety może dawać korzystne odpowiedzi, albo wzajemne zrozumienie stron, ale na dopięcie spraw trzeba będzie nieraz poczekać. Sobota 10 grudnia, jest specyficzna dla ziemsko – pragmatycznych celów, ale żeby mieć lepsze rezultaty, warto zaczekać na wejście Księżyca w znak Byka, co będzie miało kilkanaście minut przed godziną 14:00.

—–

  • 17 – 23 grudnia. (cykl: sobota-piątek)

ZJAWISKA ASTRONOMICZNE

19 grudnia (11:25) – Merkury rozpoczyna ruch wsteczny – wejście w retrogradację. Astrologowie będą Was straszyć, że padną Wam komputery, komórki, pogubią się dokumenty, a umowy o kant dupy rozbić. Słusznie, z jednym zastrzeżeniem, iż… powinni zrobić to kilka dni wcześniej. Dlaczego? Bo powolny ruch Merkurego, który dzieje się kilka dni przed retrogradacją, może być gorszy, niż sama (szybka) retrogradacja. Nie śpimy, nie śpimy ideologicznie, myślimy kreatywnie!

19 grudnia – Mars wchodzi do znaku Ryb

21 grudnia – o godzinie 11:44 rodzące się osoby zostają Koziorożcami, bo wówczas to Słońce wchodzi do tego odcinka.

22 grudnia (19:29) – koniunkcja Księżyca z Jowiszem, w bliskiej opozycji do Urana (afekty psychiczne, szczęście – ekscytacja, zmiana)

 

Komentarz: dużo się dzieje, oprócz zmiany kierunku Merkurego i zmiany znaku Marsa. Tutaj warto zwrócić uwagę, że sama retrogradacja Merkurego nie jest taka straszna, jak ją malują i bywa, że da się ją zastąpić innymi ekwiwalentami. Świadomość niektórych osób, nawet tych uczących astrologię, daje mocno w kość – ustawiając ruch Merkurego „do przodu” ignorują inne zjawiska. Nie demonizujmy więc wszystkiego, taki 22 grudnia ma na przykład wiele atutów, które można zastosować, pomimo słabości Merkurego i wygląda znacznie ciekawiej niż taki 24 stycznia 2017r., gdzie Merkury porusza się już ruchem prostym. 17 grudnia jako dzień wesel należy potraktować ze zmiennym szczęściem (kluczem będzie oczywiście dokładna godzina).

—–

  • 24 – 31 grudnia. (cykl: sobota-sobota)

ZJAWISKA ASTRONOMICZNE

27 grudnia (22:10) – koniunkcja Księżyca z Saturnem (surowość, pracowitość, planowanie, efekt)

29 grudnia (5:45) – koniunkcja Księżyca z Merkurym; (7:53) nów Księżyca; (9:55) Uran powraca do ruchu prostego

 

Komentarz: 29 grudnia jest jednym z liderów jeśli chodzi o najciekawszy dzień z astrologicznego punktu widzenia. Nie dość, że to nów na Merkurym w Koziorożcu, to jeszcze towarzyszy mu aspekt sekstylu do Marsa w znaku Ryb. Ogólnie ostatni tydzień grudnia wygląda dziwnie harmonijnie, większość planet tworzy dobre aspekty, a największymi beneficjentami są Wenus i Jowisz, które utworzą ścisły trygon w niedzielę, o godzinie 14:22. Gdyby nie fakt domykającej się opozycji Jowisza do Urana, pomyśleć by można było, że wszystko idzie jak z płatka. Wigilia i pierwszy dzień świąt wyglądają jak „cud-miód”, ale diabeł tkwi w szczegółach. A dokładniej godzinach planowania różnych uroczystości i pomysłów.

—–

STYCZEŃ 2017

  • 1 – 6 stycznia (cykl: niedziela-piątek)

ZJAWISKA ASTRONOMICZNE

1 stycznia (7:52) – koniunkcja Marsa z Neptunem (iluzje, fantazje, marzenia, zjednoczenie)

2 stycznia (8:58) – koniunkcja Księżyca z Wenus (miłość, emocje, przyjemności)

3 stycznia (4:55) – koniunkcja Księżyca z Neptunem; (7:35) koniunkcja Księżyca z Marsem (instynkt, agresja, emocje, działanie); około 09:00 – Wenus wchodzi do znaku Ryb

4 stycznia (ok 15:00) – Merkury w ruchu wstecznym powraca do znaku Strzelca

6 stycznia (5:14) – koniunkcja Księżyca z Uranem (nerwowość, odkrywczość, ciekawość, rozproszenie)

 

Komentarz: specyficznie zaczyna się początek roku. Nie dość, że jest to duchowo – religijno – fanatyczno – mistyczna koniunkcja planet, to przez większość roku Jowisz (jako planeta z dziedzin nieco podobnych) będzie aspektowany Uranem i Plutonem. Pomimo dziwnego wydźwięku pary Mars – Neptun, 1 stycznia ma wiele atrakcyjnych aspektów. W dalszym ciągu ciekawie prezentuje się sekstyl, który zawiera się pomiędzy położeniem aż czterech planet: Jowiszem w Wadze, Saturnem w Strzelcu, Wenus w Wodniku i Uranem w Baranie. Całe to towarzystwo zostało uruchomione jeszcze przed świętami i wszystkie opisane planety rezydują w znakach męskich. Tym niemniej, kluczowa Wenus jest separująca od całego układu już po pierwszym dniu świąt. Jowisz zaś próbując się zbliżyć do Saturna, coraz bardziej traci do niego dystans. Ostatecznie 6 lutego wejdzie w ruch wsteczny.

—–

  • 7 – 13 stycznia (cykl: sobota-piątek)

ZJAWISKA ASTRONOMICZNE

8 stycznia (około 11:00) – Merkury powraca w ruch prosty z retrogradacji

10 stycznia popołudniu – ścisła kwadratura Słońca do Urana (zaskoczenie, zmiana, rewolucja), dwa dni później w godzinach wczesnoporannych kwadratura Słońca do Jowisza (rozmach, przepych, pewność)

12 stycznia (około 12:30) – pełnia Księżyca w 22 stopniu Raka, najbliższy aspekt kwadratury do Jowisza (rozmach, perspektywa, rodzina, bezpieczeństwo, uczucia)

12 stycznia (około 15:00) – Merkury ponownie wraca do znaku Koziorożca

12 stycznia (22:53) – koniunkcja Wenus z Neptunem (romantyzm, przeidealizowanie, komfort, rozmycie się, używki)

 

Komentarz: wszystko ustawia się teoretycznie „jak należy”. Merkury przestaje się cofać i opuszcza nieswój znak Strzelca. Słońce otrzymuje pozytywne wzmocnienia jowiszowo – uraniczne. Dzień 12 stycznia wygląda obiecująco, choć pełnia nie cieszy się estymą astrologów tradycyjnych, z uwagi na słabość Księżyca (dokładnie tak). Sobota siódmego, jako dzień po święcie Trzech Króli, wygląda nieźle jeśli chodzi o planowanie uroczystości, ale jednak odradzałbym, bo są trzy haczyki: zatrzymujący się Merkury, Pluton na Słońcu i Wenus na Węźle Zstępującym, który cieszy się gorszą, a nie lepszą sławą. Przy zastosowaniu pewnych instrukcji dzień można konstruktywnie wykorzystać, ale przed kluczowymi i ważnymi decyzjami życiowymi chyba jednak warto się powstrzymać.

—–

  • 14 – 20 stycznia (cykl: sobota-piątek)

ZJAWISKA ASTRONOMICZNE

19 stycznia (8:26) – koniunkcja Księżyca z Jowiszem; mniej więcej pół godziny później Mars uściśla kwadraturę z Saturnem

19 stycznia – od godziny 22:23 rodzą się Wodniki, nie wcześniej ani później

 

Komentarz: jak się tydzień ładnie zaczyna, w szczególności 14 stycznia, gdzie dominuje sporo harmonijnych aspektów Księżyca do Jowisza, Saturna i Urana, tak się specyficznie kończy. Domykająca się kwadratura Marsa może być trudna, zwłaszcza dla znaków zmiennych z eksponowanymi 20 – 24 stopniem znaków. 19 stycznia przełamuje to wszystko – Słońce opuszcza Koziorożca, Mars przestaje domykać aspekt, Księżyc wchodzi na atrakcyjną koniunkcję. To zmiana mało sprzyjającego tygodnia.

—–

  • 21 – 31 stycznia (cykl: sobota-wtorek)

ZJAWISKA ASTRONOMICZNE

24 stycznia (11:37) – koniunkcja Księżyca z Saturnem (surowość, pracowitość, planowanie, efekt)

26 stycznia (00:57) – koniunkcja Księżyca z Merkurym (współbrzmienie, albo konflikt między intelektem a intuicją, Koziorożec daje przewagę praktyczności)

27 stycznia (około 19:00) – uściślenie kwadratury Wenus do Saturna (twarde warunki w relacji, rozstrzygnięcie, wyciągnięcie kart na stół, brak skrupułów, przejrzystość)

28 stycznia (około 1:00) – nów w znaku Wodnika, na ósmym stopniu

28 stycznia (około 7:00) – Mars przechodzi do znaku Barana

30 stycznia (12:16) – koniunkcja Księżyca z Neptunem (fantasmagorie, marzenia, rozpuszczenie, przekraczanie granic, używki)

31 stycznia (18:35) – koniunkcja Księżyca z Wenus (miłość, emocje, przyjemności)

 

Komentarz: dopóki Wenus przybliża się do Saturna kwadraturą, dopóty nie warto myśleć, że majątek, związek, albo umowa przebiegnie łatwo. Elekcje ślubów, terminów, firm, mogą dać produkt, na który trzeba będzie długo pracować. Zupełnie innego wymiaru może to nabrać 29 stycznia, gdy Merkury stanie w koniunkcji z Plutonem. Ogólnie więcej układów niesprzyjających niż sprzyjających. Sobota 28 stycznia, z ingresem Marsa do swojego znaku, nie przynosi takiego efektu, jaki byśmy chcieli. Już lepsza jest sobota poprzednia. Nie, druga połowa stycznia to nie jest pasmo sukcesów, w przeciwieństwie do udanej końcówki grudnia i błyskotliwych momentów widocznych dla pierwszej połowy stycznia.

—  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —

Napisano: 02/12/2016

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować treści, ani przekształcać w dowolny sposób bez zgody autora.

> ASTROLOG SZCZECIN < Wykorzystano program astrologiczny Urania, autorstwa Bogdana Krusińskiego i zdjęcie własnego autorstwa

Jeśli interesuje Ciebie zamówienie horoskopu, albo rozmowa: KLIKNIJ TUTAJ

Trochę o sobie, dla zainteresowanych: TUTAJ

—  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —

Comments

comments

2 thoughts on “Horoskop na zimę 2016 – 2017.”

Comments are closed.