Astrologia i islam

Witam Państwa!

Rok 2016, w szczególności zaś lipiec, obfituje w prawo serii, jeśli chodzi o zamachy terrorystyczne. Gdzie znajduje się geneza tych wydarzeń? W … perspektywach astrologicznych, już w przeszłości zapisanych!

W notatce z dnia 30 czerwca 2014, opublikowanej i wciąż istniejącej na facebookowym fanpage’u [—> TUTAJ] znajdujemy takie oto słowa:

Pamiętacie wpis dotyczący dnia 27 czerwca 2014 o nowiu w trygonie do Neptuna w znaku Raka? Napisałem tam: “Idealny to termin na założenie jakiejś wspólnoty czy sekty”. Dowiadujemy się, że “Ugrupowanie dżihadystyczne Islamskie Państwo Iraku i Lewantu (ISIL) ogłosiło utworzenie kalifatu. Oficjalna nazwa nowego kraju brzmi: “Państwo Islamskie”.

Oczywiście sam fakt podania tej informacji dla Słońca w Raku i Księżyca w Lwie dziwnym trafem zbiega się z horoskopem islamu, podanym przez Piotra Piotrowskiego na blogu [TUTAJ]. Szansa na zaistnienie tego bardzo prostego skądinąd układu wynosiła 1/144 (12*12). Cóż. Nie jest to argumentem w sprawie działania astrologii. Tak samo dowodem działania astrologii nie będzie wygranie szóstki w toto-lotka (szansa jeden na kilka, może więcej milionów – nie pamiętam), chociaż niewątpliwie taki argument, zupełnie niesłusznie (!), wielu by zachęcił do spojrzenia w gwiazdy.

W historycznym już wpisie znajdują się dalsze zapytania i konstrukcje, co wiąże się z tą “przypadkowością” powiązań pomiędzy horoskopem islamu, a horoskopem ISIS. Okazało się, że po dwóch latach organizacja ta zaczyna przebijać swoim rozmachem i wpływami Al – Kaidę! (choć do spektakularnego zamachu na WTC jeszcze nieco jej brakuje). Czy poniższa wypowiedź “przewidziała” dalszy rozwój wypadków? Nie będę się krygował z tym, że tak, skoro taką notatkę udało mi się już dwa lata temu utworzyć. Oto dalsza jej część:

Jeszcze raz powrócę do wpisu na Astromixie odnośnie końcówki czerwca i walki “dobra ze złem”. Jest to kategoria szeroka i można ją z łatwością zbić jak psa “z krainy nienaukowości”. Tym niemniej faza rebelii wewnątrz Iraku w szczególności teraz odnosi sukcesy i zapowiada się, że nie skończy się to tak jak w Syrii (rozbicie fundamentalistów przez wojska rządowe) czy Mali (podobnie, ale rolę strażnika wypełniła Francja). Zobaczymy, gdzie te wydarzenia dalej zaprowadzą.

Użycie definicji “Państwa Islamskiego” to dość mocny chwyt ideologiczny, który może stanowić twardą podstawę do otwarcia ważnego podmiotu zbiorowego (niezależnie od dużej ilości innych organizacji i para-państw). Już kiedyś, dawno temu, istniało Święte Cesarstwo Rzymskie. Nazwa nazwą, dynastie dynastiami, ale ten twór przetrwał nieprawdopodobny odcinek czasu: 962r. – 1806r. Z ciekawości wypadałoby zapytać, jak powinien wyglądać prawidłowy horoskop na dzień 2 lutego 962 r (kalendarz i strefy czasowe), hipotetycznie ustawiony na godzinę 11:00-12:00 (odpowiedni czas dla koronacji, jakby się mogło zdawać).

Tak. Takie słowa zostały użyte i takie słowa zostały zapisane. Zostały one zresztą wzmocnione, nieco złośliwie, 4 września 2015 [wpis —> ISTNIEJE i można go przejrzeć], taką porcją wyrażeń:

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, gdy większość osób nie wiedziało, jakiego potwora Europa sobie hoduje napisałem pewną notatkę, obecną wciąż na “rezerwowym” blogu (czyli tu:https://gwiazdologia.wordpress.com/page/2). W kontekście fali migracyjnej, notatka odświeża dzisiejszą wiedzę historyczno – astrologiczną silniej niż morska bryza, a nawet silniej niż wypowiedzi Ludwika Dorna, Romana Giertycha i Michała Kamińskiego sprzed lat, którzy sympatyzują dziś z Najlepszą Zjednoczoną Partią.

*

Spójrzmy zatem na horoskop wspomnianego islamu i organizacji ISIS, skoro jej wpływy są na przestrzeni ostatnich dwóch lat spektakularne:

HOROSKOP ISLAMU (za blogiem Piotra Piotrowskiego):

Islam

HOROSKOP ISIS / ISIL (za informacjami http://www.independent.co.uk/, zgodnie z sugestią http://solarisastrology.blogspot.com/, blisko przypuszczeniom http://www.oxfordastrologer.com/, jednocześnie wbrew spekulacjom Astrodatabank)

ISIS_ISIL

Na temat horoskopu ISIS pojawiają się liczne konflikty interpretacyjne i motywy, uzasadniające wybór. Próbuję znaleźć cechy wspólne dla obydwu horoskopów. 

  1. obydwa horoskopy posiadają Słońce w znaku Raka (wywyższenie Jowisza – władcy religii, wiary, moralności, ekspansji, itd)
  2. władca znaku, czyli Księżyc, prawdopodobnie w obydwu horoskopach pojawia się w znaku Lwa, czyniąc podwójną recepcję ze Słońcem (Rak/Lew)
  3. dodatkowo Jowisz w obydwu horoskopach jest bardzo mocny, bo w swoim domicylu lub wywyższeniu (Ryby / Rak)

Jeszcze ciekawsze rzeczy ujrzymy, gdy zobaczymy nałożenie państwa ISIS / ISIL do pierwotnego horoskopu islamu!

HOROSKOP ISIS / ISIL nałożone na HOROSKOP ISLAMU

Tranzyty na islam

Możemy powiedzieć, że nastąpiło tutaj idealne wstrzelenie. Po pierwsze, powstanie Państwa Islamskiego zbiegło się z tranzytem Jowisza przez Słońce horoskopu islamu! Tego typu zjawisko często wiąże się z ekspansją i możliwościami praktycznie każdego horoskopu. Po drugie, widzimy przejście Neptuna przez Jowisza, często związane z iluzjami (i polityką). Możemy powiedzieć, że podwójnie zaznaczyły się wpływy Jowisza, który często jest kluczowy dla spraw religijnych, a jego położenie definiuje często typ religijności, lub obnoszenia się z nią [czytaj więcej np TU, albo TU]. Dziwnym trafem solariusz dla Państwa Islamskiego (18.07.2013) wpisuje się perfekcyjnie w WIELKI TRYGON pomiędzy Jowiszem (04’55 Raka), Saturnem (04’53 Skorpiona) i Neptunem (04’57 Ryb!). Tak minimalne różnice mogły, choć nie musiały, pokazać, że okres 2013 – 2014 rysuje się jako jedna wielka nadzieja dla ekspansji tej religii. Od razu zachęcam do prześledzenia innych horoskopów i innych roczników (solariuszy) względem horoskopu islamu. Przykładowo rok 2001 (słynne WTC) posiada radykalną opozycję koniunkcji Wenus/Saturn do Mars/Pluton, które znajdują się na królewskich gwiazdach, Aldebaranie i Antaresie. Apropos Antaresa, większość zamachów terrorystycznych, które pojawiły się w lipcu 2016 roku, ma związek z … Antaresem. Powiem więcej – to powiązanie istnieć MUSI, skoro od dawien dawna silne związki z gwiazdą Antares posiada Saturn (przyjmijmy za datę graniczną końcówkę listopada 2015, gdy Saturn wszedł na siódmy stopień Strzelca). Kiedy on zejdzie i odpuści? Na pewno nie szybciej niż do końca sierpnia, wtedy też będzie miało miejsce spektakularne uściślenie, dokładnie 24.08.2016, Marsa, Saturna i Antaresa. Czy to oznacza, że w drugiej połowie sierpnia czeka nas jeszcze jeden przynajmniej, spektakularny zamach? Ano, astrologia nie jest taka “prosta” w obsłudze i nie jest towarem na zamówienie…

Trudno powiedzieć co się wydarzy w sierpniu, ale od miesięcy towarzyszy nam przecież “rozwalony” półkrzyżem od Jowisza i Neptuna Saturn. Czym jest ta planeta w horoskopie islamu? Władcą Ascendentu! Gdzie znajduje się w tymże horoskopie? W domu siódmym! Co to oznacza? Że islam jest definiowany i zasilany przez tzw. “wrogów”. Położenie Saturna w znaku Lwa jest złośliwe, ponieważ Saturn w Lwie nie czuje się “dobrze”. Saturn w Lwie manifestuje swoją strukturalność poprzez emocjonalne podejście, poprzez “dumę”. Islam wyraża się zatem jako coś “królewskiego” (też Lew), a jednym z jego “celów” (niestety!) jest walka z niewiernymi (Skorpion MC -> Mars w domu ósmym, domu śmierci), jawnymi wrogami (dom siódmy). Czy Jowisz, przechodzący przez Słońce, w połączeniu ze ścisłą progresywną kwadraturą eskalującego wszystko Plutona względem Słońca, doda jeszcze animuszu jego radykalnym wyznawcom? Tutaj nie jest się tak łatwo wstrzelić i to wymaga jeszcze większych analiz. Dodam jeszcze zainteresowanym, że Pluton dyrekcyjny w roku 2001 znalazł się dokładnie w opozycji do Saturna islamu (622). Tego samego, “nieżyczliwego” i radykalnego w swoim spojrzeniu na obcych – niewiernych, Saturna. Warto zwracać na to uwagę, być może w zdarzeniach i przemianach związanych ze światem islamu, niekoniecznie sprawy powiązane z Jowiszem, ale te z Saturnem, rozdają większe karty!

*

P.S. Przy okazji chciałbym poinformować, że ukazały się cztery moje artykuły astrologiczne w tygodniku “Gwiazdy Mówią”. Zachęcam do lektury.

  • nr 27/2016 – ‘”Beaty życie na bombie” (Beata Kozidrak; Słońce/Neptun)
  • nr 28/2016 – “Taniec Saturna z Neptunem” (o tychże stosunkach planet)
  • nr 30/2016 – “Eliksir sławy” (19 horoskopów “sławnych” osób)
  • nr 31/2016 – “Weselne zawirowania Adama Sztaby” (Wenus/Jowisz w d. VII)

—  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —

Napisano: 28/07/2016

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować treści, ani przekształcać w dowolny sposób bez zgody autora.

> ASTROLOG SZCZECIN < Wykorzystano program astrologiczny Urania, autorstwa Bogdana Krusińskiego

Jeśli interesuje Ciebie zamówienie horoskopu, albo rozmowa: KLIKNIJ TUTAJ

Trochę o sobie, dla zainteresowanych: TUTAJ

—  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —

Comments

comments

1 Comment

  1. Zainteresowany pisze:

    Bardzo interesujący temat, bardzo proszę o rozwinięcie. Więcej szczegółów i konkretów.

Zobacz inne wpisy