Horoskop Elżbiety II. „Jak zostać królową” … przez blisko 60 lat

Witam Państwa ! W ostatnim poście opisałem w sposób symboliczno – metaforyczny dwa ostatnie znaczące małżeństwa rodziny królewskiej, oraz pojedyncze horoskopy księcia Williama i (już) księżnej Catherine („Kate”). Teraz chciałbym poświęcić dość skrupulatną uwagę największej postaci brytyjskiego tronu ostatniego czasu – Elżbiecie II, córce pamiętnego Jerzego VI znanego z nagrodzonego Oskarami filmu „Jak zostać królem”.

Elżbieta II urodziła się 21 kwietnia 1926 roku, jako czwarta (!) możliwa sukcesorka tronu (po swoim dziadku, wuju, oraz ojcu). Nie dość, że udało jej się zostać królową, to na dodatek dzierży tron przez blisko 60 lat, w wiernej asyście męża (do momentu pisania tekstu ma on 90 lat), oraz matki (która zmarła w wieku 102 lat, w roku 2002). Oto horoskop Elżbiety II (proszę kliknąć w celu ewentualnego powiększenia):

Widać podręcznikowo kilka reguł astrologicznych, które się „sprawdzają”, dosłownie, albo okolicznościowo, symbolicznie. Jakie to zasady ? Proszę bardzo się z nimi pokrótce zapoznać:

1) Saturn na Medium Coeli. Stabilna (Saturn) osobowość, która nie zmienia pewnych postaw w ciągu życia (władca horoskopu na zenicie). Już jako mała dziewczynka Elżbieta posiadała cechy systematyczności i organizacji czasu. Imponuje stanowczą postawą, oraz niesamowitą odwagą (np wobec prób zamachów), wywołując podziw postronnych obserwatorów. Elżbieta już w młodości wykazywała upór i determinację, dążąc skutecznie do ukończenia kobiecej służby wojskowej. Prawdopodobnie Saturn jako dominująca planeta sprawia, że małżeństwo Elżbiety przetrwało tak długo, zważywszy na to, że reszta sygnifikatorów na małżeństwo nie jest specjalnie mocna. W tym kontekście jednak zaskakuje pozycja gwiazdy stałej Polluks na desdencencie Królowej. Polluks symbolizuje nieśmiertelnego z Dioskurów (śmiertelnym był Kastor) – czyżby w tym wypadku można to było odczytać jako „nieśmiertelność związku” ? Całkiem możliwe, tym bardziej, że trwa on już… 64 lata !

2) Saturn na Medium Coeli, oraz Algol na Imum Coeli. Algol jest obwiniana za nagłe choroby, albo nieszczęścia, związane najczęściej bezpośrednio z głową. W tym wypadku Saturn (wysoka pozycja społeczna Elżbiety II) znajduje się w ścisłej opozycji do owej Algol („głowa diabła”). Zwróćmy uwagę na „ścieżkę sukcesji”. Wuj Elżbiety, król Edward VIII, abdykował z powodu „szaleńczej miłości” do amerykańskiej rozwódki, Wallis Simpson. Mówienie o „traceniu głowy” jest w tej sytuacji zasadne. Natomiast ojciec, Jerzy VI umarł z powodu raka płuc i gardła w roku 1952. Widać wyraźnie, że Algol złowieszczo namieszała w rodzinnych strukturach (IC) długoletniej królowej, niejako eliminując jej konkurentów do korony (opozycja wobec władcy horoskopu, Saturna).

3) Koniunkcja Jowisza z Marsem, znajdująca się w opozycji do Neptuna. Mąż Elżbiety II jest oficerem marynarki, która kojarzy się często z Neptunem. Tajemnicą poliszynela są dziwne relacje małżonków, które odbijają się pokoleniowo na relacjach osobistych i skandalach królewskich. Nad wszystkim jednak trzyma pieczę Saturn królowej. W momencie poznania przyszłego męża, Saturn tranzytował Słońce młodej księżniczki. W znaku Lwa znajdują się Księżyc i Neptun (znowu profesje morskie!) księżniczki. Saturn (jej władca) przemierzający przez Słońce (obszar jej małżonków) wskazuje na to, że małżeństwo po raz kolejny jest pod jej kontrolą. Trwa ono solidnie, pomimo różnych głupstw i ciętego języka jej małżonka. Intelektualne „popisy” i złośliwości księcia Filipa unaoczniają się w jego horoskopie poprzez koniunkcję Słońce-Mars w znaku Bliźniąt, wzmocnione są jeszcze koniunkcją Plutona i Merkurego w descendentalnym Raku.

Konfiguracja Jowisza (rozmach) z Marsem (działanie) i Neptunem (nieznane) może też dawać sporo podróży w życiu Elżbiety II. Dokładnie tak było, a nominacja na królową Imperium Brytyjskiego (nie zapominajmy, że Mars współrządzi w horoskopie karierą) nastąpił… zagranicą.

4) Merkury (komunikacja) w znaku Barana (ruch), oraz Mars (odwaga) w koniunkcji z Jowiszem (rozmach) znajdujące się w bezkompromisowym znaku Wodnika wskazują na to, że Elżbieta potrafiła uczynić dokładnie to, co chciała. Zapewne wykształciła umiejętności do radzenia sobie z „jawnymi wrogami” (Węzeł Płn na desc). Władca znaku Wodnika na samym szczycie (Saturn) dodawał jej prestiżu i pewności siebie (kontrola wspomnianej pary Mars-Jowisz). Wyraźnie też widać, że sygnifikatory osobistych powołań i celów realizowanych „na scenie społecznej” są znacznie silniejsze aniżeli sygnifikatory rodzinnego i asekuracyjnego IC. Te zaś, jak wspomniałem w pkt 2, jest „ścięte” przez Algol. Elżbieta II wywalczyła sobie niejako małżeństwo z Filipem (konsekwentna opozycja Saturna do IC, oraz silny Mars). Podobną drogą poszła Kate Middleton, z wyraźnie rzucającym się w oczy Słońcem w znaku Koziorożca w domu X, oraz Saturnem w Wadze, w domu VII. Ona również księcia Williama zdobyła, poprzez swoją silną inicjatywę determinującą charakter związku.

5) Słońce w Byku (żywioł ziemi – stabilność) w domu III (informacja). Elżbieta znana jest z tego, że angażuje się czynnie w bieżące sprawy politycznie, aktywnie przeglądając dokumenty. Dom III to również zamiłowanie do wielu doświadczeń i podróży, oraz pewna elastyczność postaw. Położenie Słońca w tym miejscu nieco „rozluźnia” sztywny wizerunek królowej.

6) Księżyc w koniunkcji z gwiazdą Acubens (Alfa, serce Raka). Księżyc jest władcą VI domu, potocznie odpowiedzialnym za zdrowie. Takie położenie jest symboliczne i znaczące ! Spójrzmy również na władcę horoskopu, usytuowanego wysoko, w godności. To dość mocne sygnifikatory na żelazne zdrowie (Saturn), oraz waleczne serce (silne serce Raka), które dba o swoją ojczyznę.

7) Jowisz, Mars (zasady działania, prawo) w opozycji do Neptuna (rozmycie) tworzące półkrzyż z Saturnem (etykieta publiczna). Zastanawiają dwa fakty. Pierwsza rzecz dość prosta – Królowa łamie wiele konwenansów, usuwa pewne symbole, zachowując przy tym autorytet za sprawą rozładowującego tą opozycję Saturna. Druga rzecz jest znacznie ciekawsza. Otóż, znane są jej konflikty z Margaret Thatcher, popularną Żelazną Damą (Saturn na ASC!). Być może tarcia w konfiguracji półkrzyża królowej mają tu sens.

NA ZAKOŃCZENIE:  Zwraca uwagę jeszcze jedna sprawa. Otóż komentatorzy relacjonujący ślub Kate i Williama w dość sentymentalnym tonie wypowiadali się o Elżbiecie II w kontekście zjednoczonego królestwa Wielkiej Brytanii. Znane są zawieruchy związane z ewentualnym odłączeniem się Szkocji, albo wcześniejsze perypetie z Irlandią Północną. Królowa jawi się tutaj jako Kamienny Strażnik jedności narodu brytyjskiego. Jest niczym tarotowa wieża z kości słoniowej, która jest często porównywana do saturnicznej konstrukcji. Słusznie można się obawiać, że odejście Elżbiety II może być źródłem totalnego chaosu i destrukcji monarchii, zważywszy na to, że ewentualny następca, książe Karol posiada na dole horoskopu nieciekawą koniunkcję podmywającego Neptuna z Wenus. Brzmi to bardzo nieciekawie, ale zobaczymy jak to się naprawdę skończy.

Napisano:

01:20 – 04:05 30/04/2011

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować treści, ani przekształcać w dowolny sposób bez zgody autora.

Wykorzystano program astrologiczny Urania, autorstwa Bogdana Krusińskiego http://www.astrologia.pl/urania.html

Jeśli interesuje Ciebie zamówienie horoskopu, albo rozmowa: KLIKNIJ TUTAJ

Trochę o sobie, dla zainteresowanych: TUTAJ

 

Comments

comments