Horoskop Dody

Witam Państwa!

Nasza Baza horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego zaczyna pomału rozrastać się i nabierać tempa. Gromadzenie i kolekcjonowanie dat postaci historycznych oraz osób współczesnych daje nam sporą satysfakcję oraz otwiera nowe możliwości. Niedawno rzecznik P. Doroty Rabczewskiej, znanej szerszej publiczności jako Doda, poprosił nas o wytłumaczenie symboli umieszczonych w jej kosmogramie [TU].  Poniżej przedstawiam takie właśnie wyjaśnienie, które przygotowałem przy wsparciu osób z redakcji Bazy (szczególne podziękowania kieruję do Magdy).

PONIŻEJ KOSMOGRAM DODY

Doda

Ascendent artystki to Bliźnięta, zatem szczególną uwagę w horoskopie zwraca władca tego znaku – Merkury . Znajduje się on w miejscu niebagatelnym, na zenicie. Posadowiony w tym punkcie wskazuje najczęściej na mocne wykorzystanie intelektu w piśmie, mowie, handlu, kreacji albo pomysłowości. Być może dzięki temu u Dody wyczuwa się sporą błyskotliwość i ciętość językową, jeśli dodatkowo zwrócimy uwagę na aspekt sekstylu z dynamicznym Uranem. Zadziwiające, że Merkurego możemy odnaleźć w postaci logo na oficjalnym profilu DODY. Przypadek? Nie sądzę, prędzej doskonała intuicja i afirmacja mocnego punktu w horoskopie urodzeniowym.

Niektórzy mogliby z przekąsem zapytać – a dlaczego to nie Wenus jest na MC, lecz Merkury? Przecież  tradycyjnie przyjęło się, że Wenus reprezentuje powab, sztukę, artyzm, kobiecość itd., więc to ona powinna reprezentować artystów! Niekoniecznie musi tak być. Merkury w zestawie z Uranem przede wszystkim wskazuje na perfekcyjne ukształtowanie wizerunku Dody. Analogicznie: sugerowany przez wielu astrologów horoskop Madonny (tak, tej Madonny) również ustawia Merkurego na Ascendencie i na dodatek w luźnej koniunkcji z Księżycem. Madonna potrafi w sposób efektowny zmieniać skórę – była katoliczką na tle płonących krzyży, Evitą Peron, elektroniczną wariacją artystyczną, ćwiczyła jogę oraz studiowała kabałę. Oczywiście korzystała również z usług astrologów. Myślę, że zbieżność tego faktu jest nieprzypadkowa!

*

Zwraca uwagę w horoskopie charakterystyczne posadowienie świateł. Księżyc w znaku Lwa jest pod władaniem Słońca i wykazuje jakości charakterystyczne dla tego znaku – dumę, potrzebę poklasku i osiągania prymatu oraz zadowolenie z bycia docenioną. Słońce w domu dziesiątym wzmacnia te jakości księżycowe. Niech nie zmyli czytających ten tekst świadomość jego wygnania w znaku Wodnika. Planeta w detrymencie potrafi od czasu do czasu być złośliwa albo przesadnie się manifestować. Przykładów nie trzeba szukać daleko: http://pl.wikiquote.org/wiki/Doda ; sformułowania typu: „Czuję się na maksa gwiazdą. Powiem więcej – czuję się ikoną pop kultury, magicznym zjawiskiem i wszystkim tym, co najlepsze”, albo „Jestem śliczna, zgrabna, niezwykle utalentowana, mam zajebistą charyzmę” wyrażają w sposób dobitny, czego chce eksponowane Słońce w domu dziesiątym w połączeniu z Księżycem w Lwie.

Lunarny Lew, czyli Księżyc w Lwie. To uzupełnienie osobowości Dody. Można by łatwo stwierdzić, że stworzyliśmy produkt i daliśmy publiczności, aby ta go pokochała. Jednak nie do końca jest tak sterylnie i bezpłciowo. Księżyc w Lwie potrzebuje podświadomie większej akceptacji i podziwu ze strony otoczenia. Być może fragment piosenki „Dziękuję wam za to, że nie boję się życia. Nie boję się! Z wami dolecę do gwiazd, pokonam strach. Bez was ciemno jest” zdaje się być na pierwszy rzut oka kurtuazją i miłym mruganiem w stronę publiczności. Faktycznie jednak twórczość Dody w bardzo mocnym stopniu opiera się na wyczuwaniu nastroju wśród fanów. Dostosowuję się do emocji i pragnień w mojej głowie – mówi Dorota w wywiadzie sprzed ponad roku dla “Newsweeka”, jednocześnie stwierdzając, że śpiewanie nie jest dla niej najważniejsze. Poszukiwanie emocji, aprobaty, radości i pozytywnej jakości to kwintesencja Lwa, dlatego też nie dziwią takie stwierdzenia. Lew ma poczucie bycia królem puszczy wśród pozostałych znaków zodiaku, dlatego też jedno z naczelnym haseł Dody, „królowa jest tylko jedna”, nie wzięło się z przypadku. Podobnie jak w symbolice Merkurego, również Księżyc w Lwie został cichcem wyeksponowany. Czy to jakieś czary? Być może…

*

Przejdźmy do innych części horoskopu. Merkury i Uran w połączeniu z Marsem i Saturnem (ciężka praca i dyscyplina) dają solidną bazę do stworzenia potężnego wizerunku, z perspektywą odniesienia sukcesu długodystansowego. Ale nic nie ma w życiu za darmo. Mars i Saturn znajdujące się w domu szóstym dają ryzyko częstszych chorób. Może to być wskazanie na dolegliwości kręgosłupa, zwłaszcza, gdy rozważymy też pozycję Wenus (w znaku Saturna). Trudności ze zdrowiem manifestowały się szczególnie w roku 2006 oraz 2011. Jak czytamy, latem 2011 roku Doda podjęła wysiłek szczególnie dużego kalibru, do tego stopnia, że część prasy zaczęła dopatrywać się groźby paraliżu z powodu przepracowania i przeeksploatowania. Rzeczywiście wątek dolegliwości zdrowotnych nie jest błahostką, bowiem artystka ma pierwszą grupę inwalidzką ze względu na schorzenia kręgosłupa.

Uwzględniliśmy w Bazie horoskopów fakty, że Doda ma na koncie dwa dość efektowne związki, z wokalistą Nergalem oraz z Radosławem Majdanem, znanym piłkarzem. Wydaje się, że szczególnego znaczenia nabiera ten Uran na descendencie – on wyznacza pewien rodzaj konfrontacji z samą sobą poprzez wchodzenie w związki dość zaskakujące i obfitujące w skandale. Uran zwiastuje często nagłe rozprawianie się z problemami albo traktowanie pewnych spraw życiowych w sposób gwałtowny, nieoczekiwany i niespodziewany, niosąc za sobą rodzaj oczyszczenia albo tąpnięcia. Bez wątpienia ten typ prowadzenia relacji przychodzi tu na myśl. Z ciekawostek zwróćmy uwagę na posadowienie Jowisza, który jest w miejscu swojego upadku. Wskazówek na „normalny związek” jest wiele: oprócz zapotrzebowania na coś nagłego i odmiennego (Uran) można podejrzewać, że typ mężczyzny dla Dody powinien być wycofany, introwertyczny, a nawet oderwany od medialnego świata, nie odbierający jednocześnie atrybutów solarnemu Wodnikowi i lunarnemu Lwu. Może wskazywać na to kontekst położenia kilku planet, w końcowym odniesieniu do Marsa w Skorpionie w pobliżu Szczypiec Skorpiona. Ostatni partner w postaci Błażeja Szychowskiego daje taką nadzieję, choć z drugiej strony nie znamy jego danych urodzeniowych.

Zapewne niektórzy zapytają, dlaczego wizerunek artystki wręcz ocieka seksem. Przede wszystkim szczególne położenie Słońca i Księżyca daje zielone światło, by pograć tą kartą i zwyciężyć. Bez wątpienia atrakcyjność i seksapil to rodzaj gry – Księżyc w kwadraturze do Plutona daje dużą zdolność do transformacji oraz pracy nad sposobami wyrażania swoich potrzeb, włącznie z wypracowaniem mocnej samokontroli. Podobnie Wenus w Koziorożcu oraz Mars w koniunkcji z Saturnem – takie układy prędzej predystynują do trzymania kontroli nad swoim życiem aniżeli hedonistycznego zapuszczenia się i czerpania z niego przyjemności. Dlatego bluźniercza zwrotka śpiewana przez Kazika Staszewskiego: „Wszyscy artyści to prostytutki. W oparach lepszych fajek, w oparach wódki” niespecjalnie pasowałaby do charakteru oraz stylu bycia Dody.

– — –

Napisano: dnia 30/04/2013

STRONA BAZY HOROSKOPÓWLINK (Podziękowania dla ZESPOŁU REDAKCYJNEGO za owocną pracę: LINK)

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować treści, ani przekształcać w dowolny sposób bez zgody autora.

> ASTROLOG SZCZECIN < Wykorzystano program astrologiczny Urania, autorstwa Bogdana Krusińskiego http://www.astrologia.pl/urania.html .

Jeśli interesuje Ciebie zamówienie horoskopu, albo rozmowa: KLIKNIJ TUTAJ

Trochę o sobie, dla zainteresowanych: TUTAJ

Comments

comments

Comments are closed.

Zobacz inne wpisy