Horoskop 2018. Saturn w Koziorożcu i Uran w Byku.

Witam Państwa!

Koniec roku przynosi często podsumowania i nadzieje na przyszłość. Astrologowie wyciągają z szaf swoje tajemnicze księgi i przepowiadają przyszłość, również ku uciesze osób, które niespecjalnie interesują się jakimiś szamańskimi praktykami. Tak jak zalecane jest kupowanie pączków w Tłusty Czwartek, tak fajnie i miło pośmiać się z anegdotek, które przepowiadają dziwne zdarzenia w nadchodzącym roku. Jeśli jesteś jedną z takich osób, która przyszła żeby się pośmiać z nietrafionych prognoz, zapraszam -> TUTAJ. Chciałbym zobaczyć twarz Twojego okulisty, który się dziwi, dlaczego masz tak powiększone źrenice! 🙂

Zejdźmy już z tej ziemi na gwiazdy i skończmy żartować! W otwieraniu nowych początków i nowych nadziei na przyszły rok dopomoże nam Saturn, który zatoczył kolejną pętle w zodiaku, aby powrócić 20 grudnia 2017 r. do swojego królestwa, czyli Koziorożca. Możemy sprzedać ludowi atrakcyjną opowieść o tym jak szlachetny rycerz w saturnicznym pancerzu wjeżdża na odważnym koniku i robi porządki w uciskanym królestwie, nękanym przez złych, skorumpowanych i niesympatycznych władców. Z tytułu bardzo skomplikowanej sytuacji politycznej, która zaistniała w Polsce w roku 2015 i jak do tej pory „ma się dobrze”, tego typu opowieści o rycerzach bardzo dobrze się w niektórych kręgach odbiorców astrologii sprzedają. Z punktu widzenia emocjonalnych wyborów, które angażują astrologię dla doraźnych celów – nie dziwię się. Też bym tak chciał – zbawiać i ratować świat! Tak samo jak chciałbym na miejscu wielu astrologów w roku 1940 powiedzieć, że wojna zakończy się za miesiąc. Niestety, nie mogę tego zrobić. Tak jak lekarz dzień przed operacją nie może karmić swojego pacjenta kawiorem, ciasteczkami i pysznym likierem, tak też ja nie mogę rozłożyć stoiska ze spełnionymi życzeniami.

 

SATURN W KOZIOROŻCU

 

Wracając do meritum, czyli Saturna w Koziorożcu. Saturn przechodzący przez swój znak nie jest ANI LEPSZY, ANI GORSZY. Dlaczego tak?

 1. 7 stycznia 1959 r., ledwo dzień po wejściu Saturna w znaku Koziorożca, USA uznały jako pierwsze w świecie rząd Fidela Castro. Jakie to zrodziło konsekwencje dla świata i w jaki sposób został zdefiniowany „Nowy Porządek”, nie muszę dodawać. Dzień później oddziały Castro wkroczyły do Hawany.
 2. 3 grudnia 1929 r., gdy Saturn na poważnie rozgościł w Koziorożcu, ledwo cztery dni po ponownym wejściu do swojego znaku, Herbert Hoover ogłosił, że najgorsze efekty krachu na nowojorskiej giełdzie już minęły i Amerykanie odzyskują zaufanie do gospodarki amerykańskiej. Oczywiście było to kłamstwo, a Wielki Kryzys związany z protestami społecznymi i głodem rozrastał się podczas rezydowania Saturna w znaku Koziorożca.
 3. Jednocześnie w grudniu 1870r. w Anglii (kojarzonej z Koziorożcem!) wprowadzono obowiązek ukończenia szkoły podstawowej.
 4. W roku 1989 i latach późniejszych Saturn przebywał w Koziorożcu. Nie był to czas ucisku i porządkowania. Był to czas gwałtownych zmian i wydarzeń w Europie (nie tylko środkowowschodniej), jak i w Chinach (masakra Tian’anmen).

 

 

Jak widać – różnie to bywa z tym Saturnem. Raz jest „dobry”, raz jest „zły”. Czasami nie wiadomo, czy on pomaga zaprowadzić porządek, czy przygotowuje grunt pod nowe systemy, uprzednio angażując ludzi do przeprowadzenia… niezłego bałaganu! Jednak istnieje coś ponad to położenie Saturna w swoim znaku. Coś istotniejszego. W prognozie na rok 2018 [-> TUTAJ] napisałem, że ASPEKTY PLANET są istotniejsze, niż ich POŁOŻENIA W ZNAKACH, pokazując to na kilku prostych przykładach:

 

 • Saturn w koniunkcji z Neptunem w Koziorożcu „rozłożył” stare komunistyczne struktury, będąc we własnym znaku. To wydarzyło się dzięki rozmyciu Saturna Neptunem, a nie dzięki temu, że Saturn w Koziorożcu stwierdził, że będzie komunistą z ludzką twarzą.
 • Saturn w opozycji z Neptunem w roku 2016 otworzył różnego rodzaju „Brexity”, „Trumpy”, itd., ponieważ na świecie zapanował chaos. Tak charakterystyczny dla układów Saturna i Neptuna (koniunkcje: 1917, 1953, 1989).
 • Saturn jest fundamentem rządów PiSu, ponieważ na układach saturnicznych i zaćmieniach względem kosmogramu III RP idee PiSu zostały wzmocnione. Jednocześnie na tranzytach Saturna do Słońca ur. Kaczyńskiego osiągnięty został 50% pułap poparcia, a na opozycji Saturna do stellum Morawieckiego ujawnił się nowy premier. Ponieważ Saturn był silnie zaznaczony w naturze horoskopu większości prominentnych działaczy PiSu, tak dobrze się „zaadoptował”.

Skoro Saturn jest fundamentem rządów PiSu, wykona w okolicach wiosny, zwłaszcza kwietnia 2018 r., przejście przez Słońce III RP. Istnieje sporo możliwości interpretacyjnych dla tego przejścia, które są opisane w prognozie 2018, ja tylko jeszcze dodam, że czas ten będzie kwintesencją tego, co PiS chce zdobyć, uzyskać, lub zdefiniować na przestrzeni polskiego życia politycznego – społecznego. To jest najważniejsze przesłanie. Dodatkowo będzie temu towarzyszyć wiele fajerwerków, typu przejście Urana przez Księżyca (i Saturna) premiera Morawieckiego. Puls przyspieszy, może się wydarzyć wiele niekontrolowanych posunięć – z rozpadem rządu włącznie. Rok 2018 to jazda bez trzymanki. Czy wygra Saturn idący przez Słońce III RP, tworzący nowe zręby państwowości, czy wygra Uran wpływający na radix Morawieckiego, często szarżujący ponad swoje możliwości? Często feruję opinie czarno – białe, tutaj w obliczu kompromisu poznawczego mogę zaznaczyć, że wiosna 2018 odbije swoje piętno i … nic już nie będzie tak, jak wcześniej.

 

URAN W BYKU

 

Na temat spojrzenia w przyszły rok, w kontekście wejścia Urana w znak Byka, napisałem swoje uwagi w prognozie dla Pomorskiego Towarzystwa Psychotronicznego [-> TUTAJ]

Fragment tekstu:

Wydaje się, że ponownie na pierwszym planie rozegra się walka o zasoby, która może rozpocząć konflikty zbrojne, ale też może zachęcać do innego potraktowania potencjałów, które znajdują się na naszej planecie.

Proces wytwarzania dóbr konsumpcyjnych, tak charakterystycznych dla opisywanego znaku Byka, stanie się udziałem nowoczesnych technologii, robotów lub nowatorskich rozwiązań, które za swojego patrona mają najczęściej Urana. To stanie u podłoża nowej ekonomii i nowego spojrzenia na pieniądz, który będzie się tworzył bez udziału ludzkiego wysiłku fizycznego.

 

Tak jak w przypadku wejścia Saturna w nowy znak, podnoszę opinię, żeby nie traktować tego ingresu w kategoriach czegoś niezwykłego i przełomowego. Nie należy straszyć wojną z tytułu Urana w Byku, chociaż rok 1939 miał związek z posadowieniem Urana właśnie w tym znaku. Należy się liczyć z tym, że wzmocnione zostaną co najwyżej procesy związane z motywem zamieniania wartości tego, co niematerialne w to, co da się zmaterializować, kupić lub sprzedać. Choćby z tego powodu największe zagrożenie dostrzegam w komercjalizacji lub ograniczenia wolności internetu. Mogą zmienić się systemy pozycjonowania stron, dostępu do pewnych informacji, zwłaszcza w kontekście konstrastowania się natury Urana i pobytu Saturna w Koziorożcu. Tak się jednak składa, że obydwie planety będą znajdowały się w solidnych ekonomicznych znakach Byka i Panny, dlatego też motyw wolności bez ograniczeń może zostać zamknięty w okowach priorytetów ekonomicznych.

 

PODSUMOWANIA I CO NAS MOŻE CZEKAĆ:

 1. Wejście Urana do znaku Byka nastąpi w maju 2018 r. Uran w Byku znajdował się też w roku 1939 r. Nie oznacza to tego, że mamy szykować zapasy na wojnę. Przepowiedzenie wojny jest poza zasięgiem astrologa, choćby aureola jego ego wykraczała poza Układ Słoneczny.
 2. Wejście Saturna w znak Koziorożca miało miejsce kilka dni przed Wigilią 2017 r. Wiele rzeczy już się wydarzyło, w ciągu kilku dni: podpisane zostały zmiany w ustawodawstwie dotyczące sędziów, wszedł w życie artykuł 7. będący wstępem do „zimnej wojny” między polskim rządem i Unią Europejską. Aresztowano też dwóch prominentnych działaczy PO i PiS. Mocno wszedł Saturn do swojego królestwa. To jednak nie oznacza, że połowa ludzi ma się obawiać aresztowań. To oznacza, że wiele wiszących do tej pory spraw ma szansę się zwyczajnie zakończyć, lub wyraźnie się ukształtować. Jak? To zapowiada indywidualny los każdego człowieka, często zapisany w horoskopie urodzeniowym. Do którego potrzebna jest dokładna godzina, gwoli formalności.
 3. Wiosną Saturn będzie przechodził przez Słońce III RP. To pierwszy raz w jej historii. Na tranzytach Saturna Polska weszła do Unii Europejskiej i uchwaliła Konstytucję AD 1997 r. Jeśli wiosną 2018 nic fundamentalnego się nie wydarzy, to nie powinniśmy liczyć na gruntowne zmiany w czasach późniejszych. Bo jak nie na Saturnie, to kiedy?
 4. Przejście Urana przez solidną bazę wyjściową (Saturna na końcówce Barana i Księżyc na początku Byka) względem urodzeniowego radixu Mateusza Morawieckiego zapowiada się pasjonująco. Swoje scenariusze opisałem zarówno na końcówce prognozy 2018 [-> TU], jak i w horoskopie samego Morawieckiego [-> TU]
 5. Tenże Saturn będzie aspektował bardzo trudne położenia planetarne w domu dwunastym u Emmanuela Macrona (Księżyc i Merkury tamże). Ograniczy nieco pozycje Merkurego i Jowisza Angeli Merkel, do których utworzy opozycje. Tłumacząc po ludzku: Macron wpakuje się w kłopoty sam ze sobą, lub uaktywnią się jego ukryci wrogowie lub ukryte sprawy. Natomiast Merkel zostanie „zaproszona” do gwałtownych i stanowczych decyzji.
 6. Trygon pomiędzy Saturnem w Koziorożcu i Uranem w Byku, mający wielomiesięczny wpływ, może skutkować uspokojeniem i skomercjalizowaniem pewnej przestrzeni wolności (internetu, politycznej). To nie wygląda sympatycznie, chociaż to trygon.

 

—  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —

Napisano: 22/12/2017

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować treści, ani przekształcać w dowolny sposób bez zgody autora.

Jeśli interesuje Ciebie zamówienie horoskopu, albo rozmowa: KLIKNIJ TUTAJ

Trochę o sobie, dla zainteresowanych: TUTAJ

Użyto grafiki z serwisu Pixabay [1], [2]

Spis większości artykułów do tej pory napisanych i zamieszczonych: TUTAJ

Prognoza na 2018 na Astromixie: TUTAJ

Wydarzenia związane z pełnią i nowiem Księżyca: TUTAJ

Baza Horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego: TUTAJ

> ASTROLOG SZCZECIN < Wykorzystuję program astrologiczny Urania, autorstwa Bogdana Krusińskiego

Comments

comments

One thought on “Horoskop 2018. Saturn w Koziorożcu i Uran w Byku.”

Comments are closed.