Dwadzieścia siedem par butów dla Wenus, oraz męscy szowiniści.

Witam Państwa!

Księżyc i Wenus od dawien dawna są kojarzone z elementem kobiecym w horoskopie, a Mars i Słońce bez dwóch zdań z męskim. Podział planet na pierwiastek męski i żeński pojawia się w kontekście podziału na planety dzienne (solarne) oraz nocne (lunarne), o czym wspomina Piotr Piotrowski w swojej pracy „Dyrekcje przez troistości” będące rozszerzeniem wykładu podczas ostatniej konferencji P.S.A. Warto więc przypomnieć, że „męskimi” są Słońce, Jowisz, Saturn, żeńskimi Księżyc i Wenus, „nijaką” Merkury. Natomiast Mars jako jedyna planeta nocna przynależy do „rodziny” planet męskich, aczkolowiek dziwnym trafem rządzi żywiołem wody zarówno w dzień i w nocy (tabelki żywiołów i godności można przejrzeć np. w książce Johna Frawleya „Podręcznik astrologii horarnej” s. 57).

Nawiązując do kobiecych planet, w książce Piotra Piotrowskiego „Jung i astrologia” na s. 146, albo s. 186 czytamy o Słońcu i Księżycu jako „archetypowym obrazie ojca i matki”, znowuż Wenus i Mars to podział na Animę i Animusa, w której uczuciowość i miłość stoją naprzeciwko inicjatywy i pożądaniu. Nieprzypadkowo zresztą znaki Barana i Wagi, oraz Byka i Skorpiona stoją naprzeciwko siebie, w tym znaczeniu, że aktywność męska (Baran – ogień) musi poprzez kontakt i rozmowę zapoznać się z recepcją żeńską (Waga – powietrze). Gdy zaś to się uda, dochodzi do emocjonalnego kontraktu zapoczątkowanego przez kobietę (Skorpion – woda), że wspomnę o „nie opuszczę Cię do końca życia”, a facet jako strona bierna („Jakie są ulubione zwierzęta każdej blondynki? – norki w szafie, – jaguar w garażu i … osioł, który na to wszystko zapracuje), poddana prikazom społecznego  (Byk otrzymuje trygon od służebnej Panny, oraz szanowanego Koziorożca), musi żonę zadowolić. W tym znaczeniu Animus mężczyzny zawiera się w dążeniu do zdobycia kobiety, oraz – następnie – zaspokojenia jej potrzeb (Księżyc – dzieci, egzaltuje w Byku, cyt Friedrich Nietzsche Mężczyzna jest dla kobiety tylko środkiem: celem jest zawsze dziecko”).

*

Wyrażam nadzieję, że wzbudzę zainteresowanie egzaltacjami oraz upadkami, które są z podziałem tzw męskości i kobiecości wiążą.

 

SŁOŃCEegzaltacja w znaku Barana („prawdziwy mężczyzna powinien spłodzić syna, wybudować dom i zasadzić drzewo”). Aktywność jako rzecz pożądana. Słońce jako atrybut płodzenia dzieci. Mars jako atrybut zdobywania kobiety. Oraz pracy fizycznej, do której należy budowanie domu (wyznacznik dorobienia się – Koziorożec), oraz sadzenie drzewek.

Antytezą Słońca egzaltującego w Baranie może być Słońce w Wadze. „Kobieciarz, pantoflarz (atrybuty Wenus), względnie sztywniak lub beton społeczny, urzędas, czy kujon w okularach (atrybuty Saturna). Słońce w znaku Wagi albo łączone z Saturnem nie musi się tak manifestować, chodziło o nakreślenie możliwego archetypu.

 

KSIĘŻYCegzaltacja w znaku Byka(Każda kobieta powinna mieć dziecko, a szczególnie taka jak ja, rozwibrowana. Macierzyństwo odciąga od głupot, w których można się zatracić” – Magdalena Schejbal). Księżyc jako pozbycie się kompleksów, jako obraz matki, przedłużenie wzorców emocjonalnych z dzieciństwa. Jako nabycie pewności siebie. Znak Byka jako materialne zaspokojenie, oraz stałe (znak jakości stałej) zapasy żywności (znak jakości ziemskiej).

Antytezą Księżyca w Byku jest Księżyc w Skorpionie. Próba budowania fundamentów na stałości uczuć (Skorpion – znak wodny, stały). Próba karmienia delikatnej psychiki, oraz uspokajania dziecka za pomocą idei „stałych” uczuć. Z racji tego, że stałość emocjonalna jest jakością trudną do zaspokojenia, pojawiają się manifestacje w postaci kontrolowania czyjegoś świata emocjonalnego (ciągłe pytania, obsesje, zaglądanie w czyjąś psychikę, manipulacja). Dlaczego w znaku Skorpiona egzaltuje Uran? Ano, bo Uran to szkło, atrybut Wodnika. To zaś świat pozbawiony uczuć, na zasadzie „zamrożonej wody”(„Opowieści z Narnii”, lub „Królowa Śniegu”).

 

WENUSegzaltacja w znaku Ryb.Kobieta powinna zawsze nosić w sobie trochę tajemnicy”. Uwodzenie jako sztuka kłamstewek, zabaw, gry aktorskiej. Śpiew, taniec, subtelność. Zapach, eter, makijaż (Neptun), niedostępność.

Wenus w domicylu znajduje się w znaku Byka oraz Wagi. Waga jest znakiem męskim, ale reprezentuje ją planeta kobieca. Symbolizuje kontrakty, m.in. małżeńskie. Byk jest znakiem żeńskim, symbolizuje innego rodzaju kontrakty – finansowo/emocjonalne. Ze strony mężczyzny (ASC w Baranie) Byk jest jego finansami, ze strony kobiety (ASC w Wadze) Byk jest „jego finansami”. Byk jest Skorpionem dla kobiety, z tego względu, że brak zadowolenia finansowego (Byk jako znak ósmy od Wagi) jest równoznaczny z brakiem satysfakcji Wenus (pieniądz, wygoda, wygląd, itp.).

Wenus upada w znaku Panny. Jest to racjonalizacja wszystkiego w relacjach, racjonalizacja wydatków (po co ci dwudzieste siódme buty?!), liczenie kalorii (zjadłaś piątego pączka!), „panniaste” negowanie emocjonalności (zamiast histeryzować należało wcześniej pomyśleć!). Ogólnie to wychodzi nam jakaś kolejna brutalizacja znaku (tym razem padło na Pannę), ale chodzi mniej więcej, że Lucyfer – Gwiazda Poranna Wenus, zostaje przez złośliwego i psotliwego Merkurego obnażona, wraz z całym swoim pożądaniem i pięknem.

 

MARSegzaltacja w znaku Koziorożca.Prawdziwy mężczyzna nigdy nie płacze”. Otóż to, ziemski znak kardynalny pragnie jednocześnie być aktywnym (jakość kardynalna) i użytecznym w strukturze społecznej (ziemia). Kariera to powód do chwały. Nie ma dualizmu prześladującego kobiecość (wybieraj – albo dzieci, albo kariera!). Mars upada w Raku. A zważyszy, że płakać nie wolno, to rolę łez odegrają kolejne porcyjki alkoholu – ku pokrzepieniu duszy.

Mars w domicylu znajduje się w znaku Barana i Skorpiona – czyli – zdobywaj i utrzymuj to, co już masz. Baran jako jakość kardynalna – złość, akcja reakcja, lewa prosta i … idziemy na piwo. Skorpion jako jakość stała – emocje, podświadomość, wywieranie presji, determinacja, a … jeśli na piwo, to tylko w celu upicia i rozklejenia „przeciwnika”.

*

W kontekście Księżyca i Wenus pomyślałem o … mężczyznach i ich stosunku do kobiecości, dzieciństwa, Animy, dyplomacji. Księżyc i Wenus w dobrym aspektowaniu przynosi często korzyści u mężczyzny, także jeśli chodzi o obcowanie z innymi osobami. Uszkodzenie tych planet, zwłaszcza przez Marsa, Saturna, lub Urana może przynieść efekt odwrotny. Postanowiłem zrobić tabelkę naczelnych szowinistów, traktując o położeniu Księżyca, Wenus, wzajemnych aspektowaniach, okraszone wieloma cytatami.

A oto, naczelni przedstawiciele i ich wyp* owiedzi.

*

 

  1. JANUSZ KORWIN MIKKE [horoskop za B. Krusińskim http://www.astrologia.pl/horoskop/polityk/janusz-korwin-mikke.html]:

Harmonijna współpraca mężczyzny i kobiety dla postępu ludzkości nie polega na tym, by żona Izaaka Newtona razem z nim wymyślała prawo powszechnego ciążenia – od czego co najwyżej zaszłaby w ciążę – tylko na tym, by nie przeszkadzała mu leżeć pod jabłonką i rozmyślać oraz by usuwała mu spod nóg rożne drobne niedogodności, które mogłyby oderwać go od myślenia.

Kobieta przesiąka poglądami człowieka, z którym sypia. Ostatecznie (Natura czy Bóg – nie będziemy się spierać) nie po to tak skonstruował mężczyzn, by setki tysięcy plemników się marnowały; wnikają one w ciało kobiety i przerabiają ją na obraz i podobieństwo mężczyzny, do którego ona należy.

Kobiety nie mogą być zbyt inteligentne – dba o to mechanizm Ewolucji Naturalnej. Inteligentna istota nie wytrzymałaby przebywania przez dłużej niż godzinę dziennie z paplającym dzieckiem! Dlatego właśnie (i nie tylko dlatego) mężczyźni nie lubią wiązać się z kobietami inteligentnymi: instynktownie chcą, by ich dzieci miały dobrą opiekę

[za: http://pl.wikiquote.org/wiki/Janusz_Korwin-Mikke]

 

Pozycja Księżyca

Aspektowania

Pozycja Wenus

Aspektowania

Peregrinum, w Bliźniętach, dom X

Zniszczony koniunkcją Urana

Domicyl, w Wadze

Atakowana przez Marsa

Rezultat? Naczelny szowinista kraju ma dwa pierwiastki kobiecości atakowane planetami wyjątkowo maleficznymi – Marsem oraz Uranem. O ile zaś wersja horoskopu jest wiarygodna, koniunkcja Urana z Księżycem góruje w horoskopie, zaś trzeci dom jest wyjątkowo aktywny.

*

 

  1. FRIEDRICH NIETZSCHE

Idziesz do kobiet? Nie zapomnij bicza!

Filozofa poznaje się po tym, że schodzi z drogi trzem błyszczącym i głośnym rzeczom: sławie, książętom i kobietom; przez co jeszcze nie powiedziano, że one do niego nie przychodzą.

Kobieta jest drugim błędem Boga.

Kobieta jest niewymownie gorsza do mężczyzny, także mędrsza; dobroć w kobiecie jest już formą zwyrodnienia.

Czyż nie lepiej dostać się w ręce mordercy niż do snów namiętnej kobiety?

[za: http://pl.wikiquote.org/wiki/Nietzsche]

 

Pozycja Księżyca

Aspektowania

Pozycja Wenus

Aspektowania

Peregrinum w Strzelcu

Kwadratura do Wenus w Pannie

Upadek w Pannie

Kwadratura do Księżyca w Strzelcu

W porównaniu do Mikkego Nietzsche jawi się niczym złośliwy kpiarz, ale tanie wstawki intelektualne mają wyraźnie negatywną konotację. Czyżby zaważyła na tym kwadratura żeńskich sygnifikatorów? Zwraca uwagę pozycja Marsa i Jowisza – obydwa dominują w horoskopie.

*

 

  1. KUBA WOJEWÓDZKI

Jestem kobieciarzem. Podobają mi się prawie wszystkie kobiety.

Zawsze chciałem, żeby kobieta była dla mnie zagadką. A w momencie, kiedy znacząco patrzy na swój serdeczny palec, to zagadką nie jest.

^

Wojewódzki: A wiesz, co ja wczoraj zrobiłem po tym meczu z Ukrainą?

Figurski: No?

W.: Zachowałem się jak prawdziwy Polak…

F.: Kopnąłeś psa.

W.: Nie, wyrzuciłem swoją Ukrainkę.

F.: A to dobry pomysł… Mi to jeszcze nie przyszło. Wiesz co? Ja po złości jej dzisiaj nie zapłacę.

W.: Wiesz co, to ja swoją przywrócę, odbiorę jej pieniądze i znowu wyrzucę.

F.: Powiem ci, że gdyby moja była chociaż odrobinę ładniejsza, to jeszcze bym ją zgwałcił.

W.: Eee… ja to nie wiem, jak moja wygląda, bo ona ciągle na kolanach.

[za: http://pl.wikiquote.org/wiki/Kuba_Wojew%C3%B3dzki]

 

Pozycja Księżyca

Aspektowania

Pozycja Wenus

Aspektowania

W znaku swojego wygnania, Koziorożcu.

Kwadratura z Marsem

Peregrinum, w Lwie

Sekstyl Mars, kwinkunks Księżyc

Muszę nadmienić, że Wojewódzki miał też jednak sporo pozytywnych cytatów odnośnie kobiet i kobiecości. Czy to była gra, czy szczera postawa – trudno orzec. Jednakże wypowiedzenie kwestii o Ukrainkach ustawiło go w jednym rzędzie z Korwin Mikke, oraz innymi głośnymi sprawami. Jak widać, minusem horoskopu jest fatalna kondycja Księżyca, oraz konfliktowy aspekt wzajemny z Wenus. Przypadek?

*

 

  1. WOJCIECH CEJROWSKI [horoskop za B. Krusińskim http://www.astrologia.pl/horoskop/dziennikarz/wojciech-cejrowski.html]:

– Jak Pani nazwie kobietę, która się sprzedaje za pieniądze?
– Kobieta wyzwolona.

  • Opis: rozmowa z Frytką, uczestniczką programu Big Brother

Sejm – najwyższa władza ustawodawcza – zgodził się, by legalnie mordować dzieci poczęte w wyniku gwałtu. Gdzie pan widzi pępowinę? Sejm skreśla prawo Boże „Nie zabijaj” i wpisuje swoje przepisy dopuszczające zabijanie w określonych warunkach.

Dla mnie kobieta traci piękno, kiedy pokazuje wszystkim, co ma pod spódnicą. Chcę być tym jedynym, wybranym, a nie częścią dyszącego stada samców.

Ja z panią nie rozmawiam, bo z głupkami nie ma sensu rozmawiać. (do: Joanny Senyszyn)

[za: http://pl.wikiquote.org/wiki/Wojciech_Cejrowski]

 

Pozycja Księżyca

Aspektowania

Pozycja Wenus

Aspektowania

Wygnanie w Koziorożcu

Brak, słaby kwinkunks z Wenus

Peregrinum w znaku Bliźniąt

Wspomniany kwinkunks

Wojciech Cejrowski znalazł się tu nieprzypadkowo, ale zasłużenie. Na „całokształt” zasłużyły się nie tylko lekko kontrowersyjne wypowiedzi nt ciąży kobiet i w ogóle kobiet, ale również negatywne obsesje wobec związków homoseksualnych, oraz innych religii („głupie ludzie”). Jak widać, Księżyc i Wenus mają się kiepsko, na dodatek tworzą raczej niekorzystny kwinkuns.

*

 

  1. ANDRZEJ LEPPER

Jestem normalnym mężczyzną, co prawda kobiety nie pchają się drzwiami i oknami, ale gdyby tak było, pewnie wykorzystałbym to.

Niech ta pani idzie do partii zboczonych kobiet! [do Anety Krawczyk]

Warszawa kusiła różnymi imprezami, uroczystościami. Wszyscy zachowywali się mile. Chcieli rozmawiać. Kobiety też. Alkohol ośmielał. No i stało się. Kilka razy zdradziłem żonę. Ale to nie były żadne romanse. Raczej chwile słabości.

No pierwsze, to jak można prostytutkę zgwałcić? (śmiech) Natomiast no pewnie też można, bo nie każdemu pewnie może się oddać.

[za: http://pl.wikiquote.org/wiki/Andrzej_Lepper]

 

Pozycja Księżyca

Aspektowania

Pozycja Wenus

Aspektowania

Upadek, w znaku Skorpiona.

Trygon do Merkurego.

Peregrinum, w znaku Raka.

Separacyjna koniunkcja od Urana, kwadratura z Neptunem

Andrzej Lepper raczej nie kwalifikował się do osób uroczych, mówił prosto z mostu, Wersalu nie było, także w stosunku do kobiet. Jak widać, pozycje planet są nieszczególne. Jedna z proponowanych wersji horoskopu (za: Piotrem Piotrowskim) wskazuje na Marsa w zenicie horoskopu, jako dominantę.

*

Wnioski? Mamy tutaj zaledwie grupę pięciu osób, są to osoby wyraziste, kontrowersyjne i co najmniej dziwne, zarówno w relacjach z innymi, jak też w wywoływaniu licznych skandali. Jak widać, pozycje Księżyca i Wenus są słabe, częstokroć atakowane, a dziwnym trafem wyróżniać się lubią zarówno Księżyc jak i Wenus.

Warto by było więc przeszukać dla przeciwwagi osoby z dobrym aspektowaniem tychże planet, oraz przedstawicieli którzy budzą sympatię kobiet, albo wyrażają szacunek do nich.

– — –

Napisano: od 16:35 do 18:50 dnia 18/07/2012

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować treści, ani przekształcać w dowolny sposób bez zgody autora.

Jeśli interesuje Ciebie zamówienie horoskopu, albo rozmowa: KLIKNIJ TUTAJ

Trochę o sobie, dla zainteresowanych: TUTAJ

Comments

comments

Comments are closed.

Zobacz inne wpisy