Agnieszka Radwańska – horoskop.

Witam Państwa!

Ciąg dalszych rozważań natury sportowej. W poprzednim wpisie było o piłkarzu, który cudem wymknął się śmierci. Podejście drugie to reakcja na zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej w turnieju na kortach Miami. To najlepsza tenisistka w historii jeśli chodzi o rankingi światowe. Legendarna już Jadwiga Jędrzejowska, uczestniczka finału Wimbledonu zajmowała co najwyżej piątą czy szóstą lokatę, Radwańska zaś osiągnęła już swoją równą grą miejsce czwarte, a kariera jeszcze się nie zakończyła, tylko na dobre rozpoczęła.

To trudny horoskop do interpretacji – ale … kto nie chodzi do lasu, ten nie zna zakamarków natury.

RADIX AGNIESZKI RADWAŃSKIEJ, GODZINA NIEZNANA (ustawienie na 12:00)

Niejeden ćwierć-astrolog mógłby zrobić niezłą zabawę i frajdę swoim czytelnikom pobieżnymi sformułowaniami. Pobawmy się więc w „ćwierćastrologa”. Słońce w Rybach, Wenus w Rybach. Oraz Księżyc i Merkury w Wodniku. Stereotyp delikatnej tancerki, skrzyżowany z nieprzeciętną inteligencją i gracją. Plus do tego zestawu trygon Słońce – Pluton w trygonie urodzeniowym. Ach, niczym aktor z filmu Monty Pythona chcielibyście sobie zamówić teraz nową porcję astrologicznych stereotypów! Niestety Moi Drodzy, jednak to nie będzie zestaw MacAstrolog. Prędzej japońska restauracja z pałeczkami, którymi trzeba nieźle wywijać i które mocno przy konsumpcji męczą.

*

Meczy tenisowych Agnieszki Radwańskiej nazbyt wielu nie oglądałem, ale widziałem w całości dwie ostatnie zwycięskie potyczki: z Marion Bartoli, oraz Marią Szarapową. Oprócz tego faktu słuchałem i czytałem kilkadziesiąt relacji. Po podsumowaniu tych wszystkich wniosków nasuwa się konkretny przekaz:

a) Radwańska nie jest graczem siłowym, lecz precyzyjnym, technicznym. Popełnia mało błędów. Większość zdobytych punktów to zasługa błędów jej przeciwniczek.

b) Jej najmocniejszą bronią jest odporność psychiczna, oraz stabilność. To wytrąca z równowagi wiele tenisistek, zwłaszcza te bardziej ekstrawertyczne i agresywne. Radwańska wygrała pięć ostatnich finałów z rzędu – jej dyspozycja i struktura psychiczna jest coraz silniejsza. Gracza poznaje się w momentach próby, ostatnie zwycięstwa umacniają jej silny charakter.

c) Nie ma w niej przebłysków tkliwości, delikatności, w dość słaby sposób nawiązuje kontakt z otoczeniem. Choć zdarzają się jej porywy złości. Ale emocje okazuje wyjątkowo rzadko.

*

Spoglądałem na historię życia Agnieszki Radwańskiej. W okolicach sierpnia 2011r. nastąpiło jej gwałtowne usamodzielnienie się i rozstanie z ojcem. Słaba to rekomendacja wstępu do dalszych rozważań, ale zróbmy to – Uran tranzytujący MC (przełom w karierze/bunt wobec ojca – opozycja do osi – IC). Wychodzi nam godzina 12:57 oraz Uran aspektujący MC obecnie (marzec 2012r.).

Oto radix wraz z bieżącym tranzytem. Nie relokowany na Miami, rzecz jasna, tylko ciągle na Kraków.

SUGEROWANY RADIX A. RADWAŃSKIEJ, 12:57, KRAKÓW.

Agnieszka Radwańska ostro ruszyła do przodu jeśli chodzi o karierę tenisistki jeśli chodzi o okres od sierpnia 2011r. do dnia dzisiejszego (31 marca 2012r.). Podejrzewam, że to wpływy Urana na osi, ale… to dopiero maleńki kawałeczek historii. Idziemy więc dalej.

Spróbuję przejść do koncepcji elementarnych.

1) Oś ASC – DESC. Rak – Koziorożec. Ta koncepcja osi do Agnieszki Radwańskiej pasuje. Władcą horoskopu jest wówczas Księżyc posadowiony w domu ósmym w Wodniku. W rzeczy samej jest niezależna, a wiemy o niej tyle co kot napłakał. Punkcik.

2) Władca ASC skrzyżowany z władcą MC w kwadraturze. Czyli Księżyc – Mars. Bardzo energetyczne skrzyżowanie, dające wojowniczkę. Nawet taką, która krzyknie podczas meczu do ojca „spier##laj!”. Ale czy taka konstrukcja daje bezpośrednie przełożenie na osiągnięty sukces ?

Jeśli spojrzymy na Wenus w kosmogramie, jako władcę Marsa (MC), to da. Tak się składa, że Wenus jest władcą ojca (jednak z koncepcji – IV wierzchołek horoskopu), bo na dole koła mamy znak Wagi. Zatem Mars (początek) wymusza na Księżycu (władca horoskopu) zajmowanie się sportem poprzez osobę ojca (Wenus egzaltowana w Rybach). Ojciec jest tutaj przedstawiony jako postać pozytywna, bez Wenus w Rybach nie byłoby dobrego przełożenia mocy Marsa, który tak tutaj wpłynął na Księżyc.

3) Władca X domu (kariera) w koniunkcji z władcą IX domu (częste wyjazdy, podróże). Ich dyspozytorem egzaltowana Wenus (ojciec). Tak – to się zgadza.

4) Uran w kwadracie do osi IC/MC. Dopiero mocne rozerwanie z domem rodzinnym (zwłaszcza osobą ojca) pomogło pójść do przodu w karierze. Wybór: „albo tu, albo tam”.

5) Rak ASC i Księżyc w domu ósmym, oraz egzaltowany władca IC – rodzina jest ważna. Ale więź się zaczyna psuć, gdy Neptun na ten Księżyc wejdzie. Kontakt się „rozmyje” a Agnieszka Radwańska zacznie być prowadzona przez los jak nigdy indziej. Oczywiście poprze to solidną pracą.

Zwraca uwagę również, że przełom w karierze następuje, gdy hipotetyczny Uran wchodzi na MC, zaś początek statusu profesjonalnej tenisistki pojawia się, gdy Uran jest dokładnie na DESC.

*

W porządku. Z pozycji „ćwierćastrologa” przeszliśmy do pozycji „półastrologa”. A może odwrotnie? Przejdźmy więc do korekty końcowej. Technika zastosowania animodara, za: Piotr Piotrowski, „Reguły astrologii tradycyjnej”, s. 259.

Pełnia przedurodzeniowa przypadła o godzinie 16:31. Stopień zodiakalny Słońca – 01’58 Ryb (które jest nad horyzontem) wskazuje na troistość wodną. I tutaj jeden z władców troistości wodnej (Wenus/Mars/Księżyc) – Wenus, jest w swojej godności i na dodatek w swojej termie, podczas gdy Mars i Księżyc specjalnej godności w horoskopie natalnym nie posiadają. Zatem wybór jest szybki i jednostronny – animodarem jest Wenus. Ale temat dopasowania osi do animodara może zakończyć się powodzeniem wyłącznie wtedy, gdy Wenus uzyska max 3 stopnie jakiegokolwiek aspektu z MC.

Ponieważ nie chcę zejść z Raka ascendentalnego kosztem Lwa (co jest wyborem arbitralnym), muszę uznać, że właściwa godzina będzie tkwić w przedziale pomiędzy 13:03 a 13:08, co w rezultacie daje 6 do 11 minut pomyłki. Ustawiam ostatecznie na uśrednioną godzinę 13:06.

Jakie to daje efekty?

1) Wenus jako animodar znajduje się w odległości 28 stopni od Medium Coeli.

2) Wenus progresywna znalazła się dokładnie tamże (MC) w okolicach czerwca 2011r.

3) Wenus tranzytująca podczas finału i półfinału w Miami (ostatni turniej) znalazła się dokładnie na Marsie urodzeniowym

Oczywiście musimy zastrzec, że to nadal wierzchołek góry lodowej, ale… wart uwagi. Metoda animodara bowiem lepiej się sprawdza dla wąskiego obszaru czasowego, w zakresie paru godzin. Tu zaś mamy do dyspozycji 24h…

*

Kończąc wywody:

Jeśli kiedykolwiek jakiś astrolog, lub jakaś osoba będzie dysponowała danymi Agnieszki Radwańskiej, proszę mnie poinformować. Chętnie zweryfikuję swój eksperyment – doskonale widzimy, że rzadko który astrolog i rzadko kiedy porywa się z motyką na Słońce – albo o tym nie pisze. Nawet po podaniu tych kilkunastu wskazówek wyczuwam, że nadal jesteśmy głęboko w lesie. Ale trzeba próbować. Choćby kosztem rozczarowania Czytelników, którzy przeczytali ten tekst. Być może uda mi się dokonać cudu i … zdobyć tą prawdziwą godzinę urodzin – choćby za pięć lat.

A w następnych horoskopach obiecuję nie czynić hipotetycznych rozważań. Będą klasycznie, jak w zdecydowanej większości interpretacji, dokładne godziny urodzenia. Traktuję ten wpis jako ważny test. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to dobra passa Agnieszki Radwańskiej będzie trwała przynajmniej do października. Albo i dłużej, ale to wymaga kilkuletniej obserwacji tej zawodniczki.

– — –

Napisano: od 20:00 do 01:55 dnia 01/04/2012

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować treści, ani przekształcać w dowolny sposób bez zgody autora.

> ASTROLOG SZCZECIN < Wykorzystano program astrologiczny Urania, autorstwa Bogdana Krusińskiego http://www.astrologia.pl/urania.html .

Jeśli interesuje Ciebie zamówienie horoskopu, albo rozmowa: KLIKNIJ TUTAJ

Trochę o sobie, dla zainteresowanych: TUTAJ

Comments

comments

3 thoughts on “Agnieszka Radwańska – horoskop.”

 1. Mirek,
  Moim zdaniem – oceniając „fizyczność” Agnieszki – uważam, że bardzo prawdopodobny jest Ascendent w Pannie. Rysy twarzy smukłe, ostre, chłodne, wąskie usta, twarz gładka, „analityczne” spojrzenie oraz podobno ma „iksowate” nogi 🙂 Po za tym wizerunek ogólnie „skromny”, „urzędniczy”. Raki ascendentowe również sprawiają wrażenie skromności, ale zwykle ma większe oczy i okrąglejszą buzię – ale oczywiście możesz mieć rację.

  Skupiam się na wizerunku, fizyczności i wrażeniu jaki robi, ponieważ Ascendent właśnie o tym mówi.

  Jeśli Agnieszka ma Ascendent w Pannie to Mars (sygnifikator sportu) znajduje się blisko szczytu MC (punkt kariery).

  Ascendent w Pannie oznaczałby urodzenie w okolicach godziny 16:00 – 18:40.

  Pozdrawiam

Comments are closed.