Afera z A.C.T.A. Horoskop USA.

Witam Państwa !

Anti-Counterfeiting Trade Agreement, zwane w skrócie ACTA, to umowa, która wywołała potężną falę oburzenia, generując prawdopodobnie największe protesty, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Nie chcę wchodzić w szczegóły dokumentu, dotyczy on tematyki własności intelektualnej, oraz tzw. „walki z piractwem”, „podróbkami”. Zwolennicy tej ustawy do jej atutów zaliczają: lepszą ochronę praw twórców, sprawniejszą koordynację instytucji międzynarodowych, likwidację bogacenia się osób partycypujących w tworzeniu serwisów umożliwiających dystrybucję plików (np. twórca Megaupload, Kim „Dotcom” Schmitz), oraz zlikwidowanie rynku podrabianych towarów. Przeciwnicy, których jest zdecydowana większość, dopatrują się w projekcie ACTA nadużyć prawnych, groźby inwigilacji, możliwości zaocznego ukarania obywatela bez nakazu prokuratury i udowodnienia winy. Europejski Trybunał Sprawiedliwości podnosi też problem w postaci „zmuszania dostawców internetu do zainstalowania systemu zapobiegającemu nielegalnemu pobieraniu plików”. [ http://wyborcza.pl/1,75478,11039919,ETS__Umowa_ACTA_niezgodna_z_Karta_Praw_Podstawowych.html ].

Stworzenie horoskopu dla ACTY było problematyczne. Liczba negocjacji, oraz możliwych dat i związanych z nimi konfiguracji była dość spora. Kilka dokumentacji wskazuje jednak dzień 15 listopada 2010r. jako datę kluczową. Wówczas wspomniana umowa handlowa została wyciągnięta na światło dzienne, wraz z dokumentacjami w trzech językach. Można to zobaczyć tutaj: http://europa.eu/rapid/pressReleasesAction.do?reference=IP/10/1504&format=HTML&aged=0&language=EN&guiLanguage=en .

A.C.T.A. – moment wydania aktu prawnego (aby powiększyć grafikę, proszę kliknąć):

Horoskop tego aktu prawnego wygląda co najmniej atrakcyjnie. Merkury (patron informacji, wymiany) znajduje się w koniunkcji z Marsem, wskazuje na skłonności do wywołania wojny informacyjnej, co faktycznie zostało uruchomione w czasie późniejszym.

Władcą Merkurego/Marsa jest Jowisz, który jest w swojej godności. Tworzy on trygon do Słońca. Podwyższa to efektywność horoskopu dla wspomnianych dokumentacji. Co ciekawe, „przepychanie na siłę” (inaczej tego nazwać nie można) aktów prawnych toczy się bez większych przeszkód, pomimo negatywnego już stanowiska Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

Czy wspomniany dokument może być „uczciwy” ? Trudno to wyrokować, zwłaszcza jeśli nie zna się dogłębnie całej sprawy. Niepokoić może jednak obecność Merkurego we wspomnianym Strzelcu (upadek), oraz jego bliska koniunkcja z Antaresem. Antares jest sercem Skorpiona. Wpływ Skorpiona ujawnia się po trzykroć – ze względu na Merkurego, ze względu na jego koniunkcję z Marsem, oraz uwzględniając Słońce w znaku Skorpiona. Niebezpieczeństwo wpływu tej Gwiazdy może wskazywać na upór i dążenie do ratyfikacji wspomnianych dokumentacji.

Próba tworzenia horoskopu A.C.T.A. jest problematyczna. Co ciekawe, geneza ochrony praw autorskich nieźle sprzęga się z ogólnym obrazem horoskopu Stanów Zjednoczonych:

HOROSKOP STANÓW ZJEDNOCZONYCH (aby powiększyć grafikę, proszę kliknąć):

Przypomnijmy, że to Stany Zjednoczone oraz Japonia rozpoczęły tworzyć coś w rodzaju międzynarodowej ochrony danych. Z Amerykanami kojarzymy też inne kontrowersyjne projekty, tzw SOPA oraz PIPA.

USA kojarzą się przeciętnym zjadaczom chleba z dwiema podstawowymi wartościami, które są z powodzeniem eksportowane na zewnątrz. Są to, nie wdając się w szczegółowe analizy, prawo do niepodległości (realizowane poprzez „wojny prewencyjne”), oraz tendencja do szczególnie silnej manifestacji patriotyzmu (wyrażane poprzez żołnierski epos, powiewające w rzeczywistości i filmach flagi, oraz bardzo silną politykę obronną). W rzeczy samej, energie Raka i Wodnika są w tym horoskopie jednymi z dominujących.

Zwraca uwagę, że polityka prowadzona przez Stany Zjednoczone ma szczególne upodobanie do:

– emocjonalnego traktowania prawa (siła „ław przysięgłych”) oraz szczególnej wrażliwości jeśli chodzi o stosunek do osób tam przebywających (rysunki z posiedzeń) – władca IX wierzchołka w Raku, znajdujący się przy VIII wierzchołku

– poczuwania się do bycia „żandarmem świata”, który chce wpływać na innych – ASC Strzelec, MC Waga – aplikacyjna koniunkcja władców (Wenus+Jowisz) w domu siódmym; jednocześnie są to benefiki – dało to istotnie wielkie szczęście temu państwu, zostało potęgą światową

– parareligijnego podejścia do konfliktów (po ataku na WTC można było słyszeć pompatyczne stwierdzenia o „wojnie dwóch cywilizacji”, oraz apokaliptyczne diagnozy wskazujące na Oś Zła w wydaniu George’a W. Busha – Mars w domu VII w kwadraturze do Neptuna w domu IX

– dogmatyzmów i błędów prawniczych, czego przykładem jest szkodliwa ustawa o prohibicji, albo karze śmierci (w znanym z częstych egzekucji Teksasie odsetek morderstw jest wyższy niż w abolicjonistycznym Massachusetts – źródło: za Wikipedią) – władca III domu (informacja) w kwadraturze z władcą IX domu (prawo). Tymi planetami są Słońce i Saturn.

Ale to nie koniec rozważań. Porównajmy teraz względem siebie te dwa radixy:

PORÓWNAWCZY: USA / ACTA (aby powiększyć grafikę, proszę kliknąć):

To ciekawa sprawa – Mars wraz z Merkurym ustawia się na ASC Stanów Zjednoczonych.

Saturn czyni jeden z kolejnych nawrotów w kosmogramów, potęgując po raz n-ty konflikt ze Słońcem (naginanie prawa).

Najważniejszym aspektem długofalowym jest jednak wejście Neptuna na natalny Księżyc USA. Wskazuje to na pewien rodzaj dezinformacji, dotyczącej wymiany energetycznej (a także finansowej – wszakże to dom VIII).

Szaleństwo Stanów potęguje się, jeśli zauważymy progresywną koniunkcję Księżyca i Neptuna (znowuż) w okolicach listopada 2010. Prawdopodobne pretensje powinny być kierowane w stronę „braci zza oceanu”, których Polacy wyjątkowo kochają i szczerze sobie cenią. Dlaczegóż to ? Poniżej jeszcze jedna grafika.

RELOKACJA HOROSKOPU USA NA WARSZAWĘ – czyli opowieść o tym jak Polska „kocha” Stany:

Zauważamy, że Jowisz i Saturn są egzaltowane w swoim znakach (Rak i Waga). Jednocześnie jednak tak się złożyły, że bardzo dobrze funkcjonują na osiach.

Zwraca uwagę interesujący tranzyt Plutona przez zenit tego relokowanego horoskopu.

Gwoli ścisłości pragnę zauważyć, że relokacja horoskopu USA na Londyn daje nam Księżyc ASC, relokacja na Pekin daje Pluton na DESC, relokacja na Bagdad daje nam Plutona na MC, a relokacja na Moskwę daje Merkurego na IC. To rodzi bardzo ciekawe modele interpteracyjne, czego ze względów praktycznych nie będę w tym momencie czynił. Jednakże mam cichą nadzieję, że zachęciłem do ciekawych przemyśleń !

– — –

Napisano: od 18:50 do 22:50 dnia 26/01/2012

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować treści, ani przekształcać w dowolny sposób bez zgody autora.

> ASTROLOG SZCZECIN < Wykorzystano program astrologiczny Urania, autorstwa Bogdana Krusińskiego http://www.astrologia.pl/urania.html .

Jeśli interesuje Ciebie zamówienie horoskopu, albo rozmowa: KLIKNIJ TUTAJ

Trochę o sobie, dla zainteresowanych: TUTAJ

Comments

comments