ASTROLOGIA KSIĘŻYCOWA

DSCN7836

Zestawiam tutaj nowie i pełnie Księżyca od września 2016 do grudnia 2016. Zwracam uwagę, że podczas nowiu i pełni powinniśmy starać się NIE PLANOWAĆ POWAŻNYCH RZECZY I SPRAW. Dlaczego? Wiąże się to z … osłabieniem pozycji Księżyca, pisali o tym m.in. w kwietniu 2011 Piotr Piotrowski w kontekście elekcji małżeństwa, jak i dwa lata później Izabela Podlaska, powołując się na Nicolasa Culpepera.

Warto do uwagi dorzucić, że unikamy również:

 • zaćmień (!)
 • złego aspektu pomiędzy światłami (czytaj: kwadratury, równoznacznej z przejściem do następnej kwadry), aczkolwiek położenie Księżyca w Raku względem Słońca w Baranie uważałbym za problematyczne (bo to miejsca bardzo dobre dla świateł)
 • Via Combusta, czyli obligatoryjnie odcinka pomiędzy 15 stopniem Wagi, a 15 stopniem Skorpiona (tutaj bywają różne definicje, część astrologów proponowała wcześniejsze/późniejsze zaznaczenie tego odcinka, albo wcześniejsze/późniejsze jego zakończenie)
 • złych stosunków Księżyca do malefików (Marsa i Saturna)
 • Księżyca malejącego, chyba że reszta okoliczności temu sprzyja
 • koniunkcji Księżyca z Węzłami horoskopowymi, przy czym aspekt z Węzłem Południowym (zstępującym) ma naturę mniej korzystną
 • Księżyca w znakach wygnania i upadku (Koziorożec, Skorpion), chyba że reszta okoliczności temu sprzyja
 • próżnego kursu Księżyca (nie dotyczy Byka, Raka, czasem żywiołu wodnego), chyba że reszta okoliczności temu sprzyja
 • Księżyca w znaku, który związany jest z operacją chirurgiczną (załóżmy, że nie robimy operacji laserowej wzroku, kiedy Księżyc jest w Baranie)
 • Księżyca w znaku bezpłodnym (Bliźnięta, Lew, Panna; niespecjalnie Baran i Koziorożec), jeśli dotyczy on horoskopu małżeństwa, które chce mieć dzieci
 • naturalnie koniunkcji Księżyca z gwiazdami traktowanymi jako złoczynne/ryzykowne, chyba że wyjątkowo reszta horoskopu wskaże inaczej, w tej grupie znaleźlibyśmy miejsca dla takich gwiazd jak: Difda (ok. 3 Barana), Algenib (9 Barana), Baten Kaitos (22 Barana), Sheratan (4 Byka), Algol (26 Byka), Alcyone i Plejady (przełom Byka i Bliźniąt), Hiady (4-5 Bliźniąt), Betelgeuse/Menkalinan (29-30 Bliźniąt), Canopus (15 Raka), Procjon (26 Raka), Praesaepe (7 Lwa), Alphard (27 Lwa), Alioth (9 Panny), Zosma (11 Panny), Denebola (21 Panny), Alkaid (27 Panny), Vindemiatrix (10 Wagi), Algorab (13 Wagi), Khambalia (7 Skorpiona), Unukalhai (22 Skorpiona), prawdopodobnie Antares (10 Strzelca), większość odcinka pomiędzy 24 a 29 stopniem Strzelca (Lesath, Shaula, Aculeus, Acumen i w szczególności Sinistra), Facies (8 Koziorożca), Terebellum (26 Koziorożca), Markab (23 Ryb), Scheat (ostatni stopień Ryb).

*

Istnieją życzeniowe i pobożne myśli, że afirmacje, albo obietnice składane, lub zamawiane na powyższych układach dadzą odpowiednie korzyści, rezultaty, mannę z nieba. Niestety, bardzo często pełnia czy nów związana z powyższymi gwiazdami, albo układami może nie przynosić odpowiedniego rezultatu. Gdyby tak było, większość takich próśb wiązałaby się z odnoszeniem korzyści. Tym niemniej, można próbować konstruować dobroczynne układy dla Księżyca. Czego możemy zatem sobie dla naszego Księżyca podczas różnych celebracji, elekcji, czy próśb życzyć? Poniżej zalecenia:

 • aplikacyjny stosunek do benefików (Wenus, Jowisza), względnie do planety, która nas interesuje w kontekście danego tematu, czy przedmiotu (np Księżyc/Merkury gdy chcemy handlować, Księżyc/Wenus gdy chcemy zajmować się sztuką, Księżyc/Neptun gdy chcemy rozwijać się medialnie, przy czym słowo to może mieć dwuznaczne zastosowanie)
 • dobry aspekt Księżyca i Słońca (trygon, sekstyl)
 • dobry znak Księżyca (Byk, Rak), Księżyc przebywający w domicylu lub wywyższeniu Wenus czy Jowisza (pozostały Ryby, ew. Waga i Strzelec)
 • Księżyc rosnący
 • Księżyc w znaku opozycyjnym do narządu operowanego (np dla głowy Księżyc w Wadze, dla serca Księżyc w Wodniku, itd)
 • Księżyc w znaku płodnym (Rak, Skorpion dopuszczająco, Ryby, względnie Byk), jeśli dotyczy on małżeństwa, które chce mieć dzieci
 • Księżyc w dobrym aspekcie do Saturna dobrze wpływa na siew, wspierany dobrymi aspektami ze znaków ziemskich (Byka, Panny, Koziorożca) również jest wskazany (za: Introductorium Astronomie Michała Falkenera; możliwość zapoznania się i kupna TUTAJ); dobre aspekty z Merkurym wskazane są do handlu i spraw rachunkowych, z Wenus dla przyjemności i zabaw, ze Słońcem do załatwiania spraw z wpływowymi osobami, z Jowiszem do spraw związanych z twórczością i sprawami prawnymi (Falkener, tamże)
 • koniunkcje Księżyca z gwiazdami uznawanymi za dobroczynne, albo przynajmniej spełniające pewne funkcje przy starcie (dynamika, moc, splendor, itd), które można wykorzystać: Alpheratz (ok 14 Barana), Aldebaran (10 Bliźniąt), Rigel (17 Bliźniąt), Capella (22 Bliźniąt), Syriusz (14 Raka – uwaga, blisko też gwiazda Canopus), Pollux (23 Raka), Regulus (początek Panny), Spika (23 Wagi), Acrux i Alphecca (12 Skorpiona), Bungula (29 Skorpiona), Wega (15 Koziorożca), Albireo (1 Wodnika), Sadalsuud (23 Wodnika), Fomalhaut (4 Ryb), Archenar (15 Ryb)
 • część dobroczynnych wskazówek można odnaleźć w książce Michała Falkenera  Introductorium Astronomiewydanej nakładem Polskiego Towarzystwa Astrologicznego, przekład i opracowanie: Sylwia Konarska – Zimnicka, opracowanie i redakcja: Piotr Piotrowski; moją szczególną uwagę zwrócił fragment reguł astrologii elekcyjnej dotyczącej siewu, sadzenia drzew i uprawy ogrodu (s. 147); warte uwagi są wybory działań oparte na astrologii lunarnej, znajdujące się na s. 148 – 151

*

ASTROLOGIA KSIĘŻYCOWA:

2 sierpnia 2016 – nów ze znaku Lwa (10 stopień) w trygonie do Saturna;  czas korzystny

18 sierpnia 2016 – pełnia w Wodniku (25 stopień) w trygonie/sekstylu do Urana, czas korzystny

01 września 2016 – nów w Pannie (9 stopień – wpływy Alioth) w kwadraturze do Saturna i kwadraturze do Neptuna, czas wyjątkowo niekorzystny, dodatkowo zjawisku towarzyszy ZAĆMIENIE!

16 września 2016 – pełnia w Rybach (24 stopień Ryb – wpływy Markab) w kwadraturze do Marsa, czas niekorzystny, zjawisku towarzyszy ZAĆMIENIE

01 październik 2016 – nów w Wadze (8 stopień – wpływy Vindemiatrix), koniunkcja Jowisz, sekstyl Saturn, dwuznaczny stosunek z uwagi na niekorzystną gwiazdę, ale korzystne wpływy planet

16 październik 2016 – pełnia w Baranie (23 stopień – wpływy Baten Kaitos), koniunkcja Uran, czas niekorzystny, zjawisku towarzyszy zbyt duże ryzyko, chociaż może sprzyjać z drugiej stronie gwałtownym posunięciom

30 październik 2016 – nów w Skorpionie (7 stopień – wpływy Khambalii), trygon Neptun, stosunek dwuznaczny

14 listopada 2016 – pełnia w Byku (22 stopień), stosunek neutralny

29 listopada 2016 – nów w Strzelcu (8 stopień – wpływy Antaresa), kwadratura Neptun; z uwagi na silną kwadraturę Wenus – Uran i właściwości Antaresa czas dobry na kończenie spraw, jednocześnie jednak duże ryzyko związane z silnymi emocjami

14 grudnia 2016 – pełnia w Bliźniętach (22 stopień – wpływy Capelli), mnogość aspektów, większość wskaźników idzie w stronę polepszenia spraw, dlatego termin wydaje się bardziej korzystny niż niekorzystny

29 grudnia 2016 – nów w Koziorożcu (7 stopień Koziorożca – wpływy Facies), z uwagi na koniunkcję Marsa i Neptuna oraz mgławicowy charakter gwiazdy Facies, odradzane są inicjatywy, oprócz rzeczy związanych ze sztuką i “odrealnieniem”

– — –

Napisano: w dniach 28/07/2016

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować treści, ani przekształcać w dowolny sposób bez zgody autora.

> ASTROLOG SZCZECIN < Wykorzystano program astrologiczny Urania, autorstwa Bogdana Krusińskiego

Jeśli interesuje Ciebie zamówienie horoskopu, albo rozmowa: KLIKNIJ TUTAJ

Trochę o sobie, dla zainteresowanych: TUTAJ

– — –

2 thoughts on “ASTROLOGIA KSIĘŻYCOWA”

 1. chciałabym się odnieść do :
  “01 września 2016 – nów w Pannie (9 stopień – wpływy Alioth) w kwadraturze do Saturna i kwadraturze do Neptuna, czas wyjątkowo niekorzystny, dodatkowo zjawisku towarzyszy ZAĆMIENIE!”
  Mam w 9 stopniu Panny wenus dodatkowo w koniunkcji do słońca.
  Nie zauważyłam niczego strasznego, to zaćmienie nie wpłyneło na mnie. Chodź teraz po przeczytaniu tego posta zastanawiam się co może się złego wydarzyć. Czy zaćmienie zawsze zawsze niesie za sobą jakieś niebezpieczeństwa ?

  1. Ten czas już minął. Zaćmienia lubią wskazywać na pewne inicjatywy, które są niezauważalne, a ich efekty wychodzą po latach. Przykładowo: Jerzy Janowicz miał zaćmienie na swoim Słońcu (albo Księżycu?) urodzeniowym. Nagle się objawił, zaczął dużo wygrywać, stał się królem świata, by po roku… zgasnąć. Być może jest to sygnał, że w sferze Wenus (warto spojrzeć, co ona robi, czym rządzi, za co odpowiada), wydarzyły się sprawy, które do dziś jeszcze nie zostały zauważone?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *