Skandale Watykańskie – nów i pełnia

Witam Państwa!

Zaćmienia Słońca i Księżyca są w horoskopach często pomijane, albo ignorowane. Spotykałem się wielokrotnie z opiniami początkujących astrologów, którzy wyrażali zadowolenie z powodu pełni (albo nowiu), nie zauważając przy tym, że w tym czasie zachodziło zjawisko zaćmienia.

 

Zaćmienia w roku 2012 przypadły na dni: 20 maja (zaćmienie Słońca) oraz 4 czerwca (zaćmienie Księżyca). Przez co wypadały one na zerowym stopniu (z dwudziestoma minutami) w znaku Bliźniąt (nów/zaćmienie Słońca)  oraz 14 stopni (i 13 minut znaków Bliźniąt) – Strzelca (opozycja/zaćmienie Księżyca). O ile zaćmienie Księżyca dokonuje się na znacznej części globu, o tyle zaćmienie Słońca miało uściślenie zjawiska na obszarze Chin, Japonii, Pacyfiku, oraz części USA.

Ale dlaczego o tym piszę? Otóż OBYDWA ZAĆMIENIA POKRYWAJĄ SIĘ ZE STRATEGICZNYMI PUNKTAMI HOROSKOPU WATYKANU! Oto on [za: Gwiazdy Mówią, oraz: Piotrem Piotrowskim]:

HOROSKOP PAŃSTWA WATYKAN (aby powiększyć obrazek, proszę kliknąć)

Przedstawiony radix jest symptomatyczny. Obserwujemy nów w znaku Bliźniąt, z obecną tam dominantą w postaci Merkurego. Wszystko zaś na obszarze domu X. Na Medium Coeli znajdujemy Jowisza w znaku Byka, pod władzą silnej Wenus, którą odnajdujemy w domu dziewiątym.

Cokolwiek by nie opowiadać o tym horoskopie, będzie skażone pewnym wyobrażeniem Watykanu jako zmurszałej instytucji. Ale trudno, spróbujmy. Byk na Medium Coeli wyznacza zachowanie status quo, w postaci posiadania pewnych dóbr (wiernych? zasobów? bogactwa?), oraz uporu w promowaniu pewnych wartości (celibat, in vitro, kapłaństwo mężczyzn, etc.). Cel istnienia instytucji realizuje się poprzez ekspansję w inne rejony świata (władca Medium Coeli w domu IX). Idzie to całkiem zgrabnie, ponieważ merkurialny nów tworzy sekstyl do władcy IX domu, Marsa. Zwraca uwagę, że przedostatni papież, Jan Paweł II był urodzony na zaćmieniowym nowiu w znaku Byka.

Co tworzy Mars w domu dwunastym w znaku Lwa? Zastanówcie się Państwo. Mnie się wydaje że są to akty perwersji, albo niepohamowanej agresji na tle seksualnym, z którymi Watykan, oraz hierarchia kościoła katolickiego nie może sobie poradzić.

Ale same zaćmienia i skandale nie są związane z Marsem. Mars to inna historia, choć o nadużyciach seksualnych świat słyszy regularnie. Zaćmienie majowe jest związane z Medium Coeli, zaś czerwcowy nów był na Księżycu horoskopu Watykanu. Wszystko znajdujemy na obszarze władztwa merkurialnego (dokumenty, papiery, zapiski, plotki przenikające do prasy), a tam cała afera się wydarzyła.

*

Intrygujący wydaje się obecny solariusz Watykanu:

SOLARIUSZ DLA WATYKANU A.D. CZERWIEC 2012

Podobieństwo osi (władcy merkurialni – Panna i Bliźnięta), Medium Coeli solariusza na Merkurym horoskopu natalnego, oraz wspomniane wcześniej zaćmienia dają sporo do myślenia. Aczkolwiek afera nie wybuchła w trakcie zaćmień, tylko przed nimi – co skłania do postawienia tezy, że to nie koniec całej historii rodem z „Kodu Leonarda” pisarza – sensata Dana Browna. A jak ona się zaczęła i gdzie można odnaleźć jej genezę?

Na przełomie maja i czerwca z wielu informacji dowiadadywaliśmy się o „zdradzie” wewnątrz Watykanu. Cytuję [źródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,8311,title,Osoba-zamieszana-w-wykradanie-dokumentow-chcemy-bronic-Benedykta-XVI,wid,14523624,wiadomosc.html] „Aresztowany pod zarzutem kradzieży poufnych materiałów majordomus papieża Paolo Gabriele był tylko wykonawcą operacji, w której uczestniczy cała grupa. (…) W skład grupy spiskowców wchodzą między innymi przeciwnicy kard. Bertone.  Są ci, którzy myślą, że Benedykt XVI jest za słaby, by przewodzić Kościołowi. Ci, którzy uważają, że nadszedł moment, by zrobić krok naprzód„.

*

Zwróćmy uwagę jak ciekawe wydarzenia splotły się w ostatnim czasie:

1) Zaćmienie Słońca 25.11.2011, trzy orby od IC natalnego horoskopu Watykanu

2) Zaćmienie Księżyca 10.12.2011, dwie orby od Słońca n.h. Watykanu

3) Zaćmienie Słońca 21.05.2012, jeden stopień od Medium Coeli n.h. Watykanu

4) Zaćmienie Księżyca 04.06.2012, dokładnie na Księżycu n.h. Watykanu

Zjawiska wydają się nieprawdopodobne, a wiele kruczków można znaleźć, analizując liczne techniki tranzytów. Przykładowo – nów progresywny we wrześniu 2011… Ciekawe kwestie można zaobserwować w aktualnym solariuszu Watykanu.

*

HOROSKOP WATYKANU A PAPIEŻE.

Interesujące, że eksponowane Bliźnięta, oraz istotna para Wenus – Jowisz w horoskopie Watykanu w wersji na rok 1929 zaznaczają się u innych papieży.

Benedykt XVI posiada Wenus dokładnie w tym samym miejscu co Jowisz w horoskopie Watykanu; dodatkowo dominantą u niego jest silny Jowisz posadowiony na ascendencie

– nów polskiego papieża, Jana Pawła II również osiadł na Jowiszu Watykanu

– oś Medium Coeli/Imum Coeli Pawła VI pokrywa się z osią ASC/DESC Watykanu

– synchronizacje z horoskopem Jana XXIII nie są tak przejrzyste, ale polecam go przejrzeć [http://www.astro.com/astro-databank/Pope_John_XXIII]

Zaskakuje bez wątpienia fakt, że … dysponujemy swobodnie datami urodzin poszczególnych papieży. Imperium cenzorów współczesnej ezoteryki w ten niewidoczny sposób nawiązuje do starych tradycji, kiedy kościelni dostojnicy korzystali ze sztuki stawiania horoskopów, ba! – tymi astrologami zaznajomionymi w sztuce zostawali.

*

Jakiś czas temu niemiecki astrolog, Markus Jehle, za pośrednictwem tłumaczenia Bogusława Kałuskiego uczynił wpis dotyczący horoskopu dwóch ostatnich papieży: http://astrologia.kaluski.net/portrety.php?id=797 . Znajdujemy tam ciekawe opracowania, oraz dedukcję związane z ustaleniem prawidłowych dat. Ponieważ nie skupiałem się na horoskopie papieży (i raczej na tym pozostanę), polecam w ramach uzupełnienia zapoznać się z tymi analizami. Gdyby jednak było mało, to można też przeczytać:

– opis Jana Pawła II dokonany przez Piotra Piotrowskiego: [http://piotrpiotrowski.blog.onet.pl/Jan-Pawel-II,2,ID81756711,n]

– opis Benedykta XVI j.w. [http://piotrpiotrowski.blog.onet.pl/Benedykt-XVI,2,ID98775615,n]

– dyskusję na forum nt. horoskopu J.P.II [http://www.astrolabium.pl/forum/17-studium-horoskopow/2559-karol-wojtya]

Warto też zawsze wrócić, lub po raz pierwszy przeczytać publikację (dostępną także w internecie: http://www.logonia.org/content/view/36/2/) Leona Zawadzkiego „Fala – studium zaćmienia”. Tam można przeprowadzić dalej idące wnioski, których w obecnym wpisie nie uczyniłem.

– — –

Napisano: od 19:15 do 23:25 dnia 19/06/2012

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować treści, ani przekształcać w dowolny sposób bez zgody autora.

> ASTROLOG SZCZECIN < Wykorzystano program astrologiczny Urania, autorstwa Bogdana Krusińskiego.

Jeśli interesuje Ciebie zamówienie horoskopu, albo rozmowa: KLIKNIJ TUTAJ

Trochę o sobie, dla zainteresowanych: TUTAJ

Comments

comments