Afera taśmowa i Uran – Pluton.

Witam Państwa!

Obecne zachowanie władzy zapewne szokuje niejednego i trudno to komentować. Pewne zdarzenia związane z rządem Donalda Tuska, wydające się w przeszłości jako irracjonalne i kompletnie pozbawione sensu, zaczynają się realizować. Czy kogoś to dziwi? Nie! Doświadczonych astrologów takie rzeczy nie powinny w żaden sposób dziwić!

Będąc w komfortowej sytuacji nie muszę używać swojego kolana, w celu napisania roboczego komentarza politycznego (lub – jak kto woli – “wyczucia” astrologicznych następstw). Wystarczy mi skopiować trafną prognozę z okolic listopada 2013r. na ten rok. Napisałem tam:

15 stopień dotyka polskiej osi MCIC. 11 stopień Wagi to ascendent III RP, dlatego obecne przejście kwadratury Uran–Pluton jest wyjątkowo istotne dla tego polskiego kosmogramu, gdyż, przypomnijmy, Słońce jest w nim położone w 10 stopniu Koziorożca. Dużą uwagę zwraca Francja ze Słońcem w 13 stopniu Wagi i Medium Coeli w 12 stopniu Koziorożca. 11 stopień Wagi to Słońce Wenezueli. W ciągu nadchodzących lat zapewne dowiemy się, o co w tym wszystkim chodziło. Wyróżnienie tranzytu Urana i Plutona ma szczególne znaczenie w kontekście Francji i Polski. Jakość tego wydarzenia każe podejrzewać, że są to rzeczy nieszczególnie miłe”.

Artykuł można znaleźć w tym miejscu: http://astromix.pl/content/view/128/229/ .

*

Ale to nie wszystko! W dniu 18 lutego 2012 uczyniłem pewien artykuł nt Polski, którego formuła odnosi się do wielu komentarzy i prognoz polskiej sceny politycznej. Warto go sobie przypomnieć, z perspektywy ostatniego czasu wydaje się i tak… nazbyt łagodny w swojej formule . Zwróciłem tam uwagę na kilka faktów:

– Pluton na ASC obecnej, czyli siódmej kadencji Sejmu

– Pluton przy MC podczas ingresu Słońca w horoskopie Polski w znak Barana

– Pluton w koniunkcji na Słońcu III RP

– zaznaczony Pluton przy MC Traktatu Lizbońskiego

Czy znają Państwo symbolikę Plutona? Z czym się Pluton kojarzy? Czy jest to planeta w polityce pożądana? Zapewne tak. Czy jest to planeta korzystna, jeśli chodzi o relacje pomiędzy państwem a obywatelem? Przeczuwam, że nie. Proszę sobie wyobrazić tranzyt Plutona przez własne planety osobiste lub Księżyc (w szczególności) i pomyśleć, jak trudne następstwa on wywołuje. Raczej skomplikowane i niemiłe, chociaż bez wątpienia wzbogacające. Ten typ ciężkiego oddziaływania ma miejsce w horoskopie Polski od ponad 2 lat!

*

Warto zwrócić uwagę na wielki krzyż i ciągły atak Urana i Plutona na Saturna IC obecnego bytu politycznego, jakim jest III RP. W niektórych dyskusjach i wymianach zdań dziwiłem się, dlaczego jest w tym kraju “tak spokojnie”, dlaczego Uran i Pluton zostawiają nasz horoskop “w spokoju”. W dniu 17 czerwca 2014, po nakazie prokuratorskim godzącym w wolność słowa, nic już mnie nie zdziwi… …

Obecnie Saturna horoskopu III RP atakują Mars i Uran (Pluton nieco Saturnowi odpuścił, znajduje się na IC – podstawach i fundamentach państwa polskiego). Kosmogram wygląda tak:

III RP tranzyty

 

progresjach sekundarnych Uran po raz drugi zostaje wyróżniony, dzięki udziałowi Księżyca:

III RPprogresje

 

Do głębszego rozpatrzenia jest też wątek ostro oddziaływującego Marsa. Co się w tym wszystkim wyróżnia?

1) po pierwsze – długotrwale, do spółki z Uranem (i Plutonem) przyczynił się do rozbijania Saturna na IC

2) po drugie – Mars w domu trzecim może reprezentować środowisko medialne w Polsce, które jest wyjątkowo agresywne

3) po trzecie – Mars w horoskopie solariusza na obecny rok powtarza swoją pozycję (ponownie na wierzchołku trzeciego domu)

4) po czwarte – Mars w horoskopie III RP reprezentuje zarówno VII wierzchołek (otwartych wrogów) jak i II wierzchołek (doradcy). Być może media są wrogie politycznym elitom, ale bywają też ich doradcami i partnerami. Jednocześnie Jowisz (prawo) nienawidzi Marsa (mediów), gdyż jest w znaku Raka, który jest względem Marsa niespecjalnie ustosunkowany.

5) po piąte – Mars kilka dniu temu (14-15 czerwca 2014) uściśla trygon do Księżyca III RP. Księżyc jest reprezentantem tego, co jest widoczne, “na świeczniku” opinii publicznej (Rak na MC).

*

Podsumowując: ŻADEN z polskich astrologów nie obiecywał wysadzenia tego rządu w powietrze. Jednakże wiele osób podejrzewało, że czas odkrycia tego, co jest zamiatane pod dywan, jest coraz bliższy. Wyjątkowo aktywny Pluton, Uran i Mars spowodowały bardzo mocne następstwa. Czy to upadek rządu Donalda Tuska? Wielokrotnie takie czcze obietnice z ust (i piór) astrologów słyszeliśmy i widzieliśmy. Szczerze powiedziawszy, upadek tego rządu nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Pluton i Uran, podkopujące fundamenty tego państwa wskazują, że mamy do czynienia z upadkiem całej klasy politycznej, z upadkiem autorytetu większości doradców gospodarczych, z niechlubnym udziałem służb specjalnych. Tego typ katastrofy wskazuje, że nie warto rościć wielkich nadziei co do zmiany władzy, ponieważ praktycznie każdy wybór wiąże się z fatalnymi następstwami.

Zapraszam przy okazji do zapoznania się z horoskopem ABW.

– — –

Napisano: w dniu 19/06/2014.

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować treści, ani przekształcać w dowolny sposób bez zgody autora.

> ASTROLOG SZCZECIN < Wykorzystano program astrologiczny Urania, autorstwa Bogdana Krusińskiego

Jeśli interesuje Ciebie zamówienie horoskopu, albo rozmowa: KLIKNIJ TUTAJ

Trochę o sobie, dla zainteresowanych: TUTAJ

Comments

comments

Comments are closed.

Zobacz inne wpisy