Polak Węgier dwa… [cenzura] … ?

Witam Państwa!

Na dobry początek horoskop Węgier, którego źródła możemy znaleźć m.in. tutaj: [http://www.astro.com/nat/nathu_e.htm], oraz tutaj [http://www.dominantstar.com/a_hungary.htm]. Radix ten jest datowany na 23 października 1989r. Jak dobrze widać, sporo krajów post-komunistycznych ma kosmogramy z jesieni, albo zimy 1989r., oraz kłopotliwą koniunkcję Saturn – Neptun, która dziwnym trafem kojarzy się dosyć często z komunizmem, o czym wspomniał Piotr Piotrowski [http://piotrpiotrowski.blog.onet.pl/2006/08/09/fidel-castro-i-cykl-saturnneptun/]. Nieharmonijny układ pomiędzy Neptunem i Saturnem powoduje konflikty prawne, problemy ze stworzeniem trwałych fundamentów, albo zderzanie się utopii z twardą rzeczywistością.

Zwróćcie uwagę na Plutona, który od dłuższego czasu „kursuje” po Ascendencie tegoż horoskopu robiąc opozycję względem Jowisza. Spójrzcie na Saturna, który równie mocno zaszczyca swoją obecnością na Medium Coeli. Recepcja Saturna (w Skorpionie) i Plutona (w Koziorożcu) odbija się na węgierskich przemianach w sposób mocny i autorytatywny. Saturna, Urana, Neptuna, oraz Plutona zaakcentowałem na zewnątrz koła.

 

WĘGRY i tranzyty planet ciężkich na marzec 2013r.

 

Węgry Horoskop

 

Dlaczego wybrałem Węgry, a nie Koreę Północną, która straszy wojną, włącznie z atakiem nuklearnym? Cóż, wątek koreański jest medialnie napompowany, pompuje się go średnio raz na dwa – trzy lata, a groźba wojny atomowej była zawsze potężną atrakcją dla widowni medialnego Coloseum. Co gorsza, nie mamy na temat tych wszystkich szantaży wojennych wystarczającej wiedzy, nie zdając sobie w większości sprawy z tego, co jest do końca „grane”. Jednakże, zgodnie z zasadą „dla chcącego nie ma nic trudnego” – na tematy dotyczące Korei można sobie poczytać w języku angielskim tutaj: http://astrologyking.com/north-korea-horoscope/ , albo tutaj: globalastrologyblog.blogspot.com/2010/05/cardinal-t-square-crisis-mundane.html . Pozostaje liczyć, że w swoim czasie problematykę konfliktów koreańskich podejmie jakiś lepszy znawca tematu, czy tak będzie – zobaczymy.

*

Oprócz przedstawionego powyżej kosmogramu demokratycznych (?) Węgier posiadamy z kilku źródeł dokładny horoskop przywódcy tego kraju, Victora Orbana [tu: http://astrotranslatio.com/?p=4452]. Nie będę się nim szczegółowo zajmował, choć na pewno jest on godny szerszej uwagi. Swego czasu, w styczniu 2012r., Monika Dykier przy okazji zaćmienia Słońca na Słońcu natalnym Orbana zauważyła na swoim blogu: „premier Węgier podjął w ostatnim czasie szereg mniej lub bardziej kontrowersyjnych decyzji: znacjonalizował fundusze emerytalne, zamroził kurs franka dla spłacających raty, opodatkował śmieciową żywność, podniósł VAT do poziomu najwyższej stawki w Unii”. Niewiele od tego czasu się zmieniło. Premier Węgier zaskakuje coraz to nowymi konfliktami, sporami, oraz oskarżeniami o łamanie praw człowieka, atak na demokrację, albo nietolerancję. W czym celuje zarówno partia rządząca Fidesz (żart historii, z łaciny – pewność, wiarygodność), jak też współpracujący z nią od czasu do czasu, skrajnie prawicowy Jobbik.

*

Zjawisko tych mocnych animozji i sporów nasiliło się. Polska Agencja Prasowa w godzinach wieczornych 11 marca 2013r. nastraszyła nas tym razem dużo mocniej [źródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Wegry-zmienily-konstytucje-Niepokoj-w-UE-i-USA,wid,15403976,wiadomosc.html]. Otóż, podobno dokonano zmian w konstytucji (drugi raz w ciągu roku – jak się okazuje). Zmiany ugodzić mają między innymi w:

Trybunał Konstytucyjny (ograniczenie i anulowanie części wyroków wstecz)

związki partnerskie (nietolerowanie innej formuły niż tradycyjne małżeństwa)

wolność religijną (państwo „wybiera” sobie legalność organizacji religijnych, co otwiera furtkę do swobodnego ostracyzmu i nietolerancji wobec niewygodnych zgromadzeń)

studentów (muszą odpracować w kraju dwukrotność okresu studiowania)

polityków (zakaz prowadzenia kampanii wyborczej w mediach komercyjnych, co jest groźne w obliczu kontroli mediów publicznych przez państwowy aparat i jest pretekstem do stosowania cenzury)

 

Nie brzmi to zbyt zachęcająco w obliczu polskich wojenek politycznych. Przypomnijmy sobie słowa Jarosława Kaczyńskiego z października 2011r. : – „Jestem, proszę państwa, głęboko przekonany, że przyjdzie taki dzień, kiedy nam się uda, że będziemy mieli w Warszawie Budapeszt. […] Prędzej czy później zwyciężymy, bo po prostu mamy rację”. Słowa te padły tuż po porażce PiS-u z PO, tuż po ogłoszeniu wyników wyborów. No i teraz ukochany Cerber Węgierski podniósł łeb, a Herakles założy niebieski, dwunastogwiazdkowy szlafrok i będzie się z psem nieźle szamotał, żeby go ujarzmić. Bo zabić nie może! Oczywiście szamotanie się psa i bohatera będą usiłowali wykorzystać wszyscy eurosceptycy, podobnie jak działo się z premierem Wielkiej Brytanii Cameronem.

Drodzy Państwo, trudno się spodziewać polityki miłości, dialogu, oraz wzajemnego zrozumienia gdy Saturn i Pluton tranzytują jakąkolwiek oś. Saturn bywa często kojarzony z konsekwencjami i rezultatami długotrwałych działań, albo bywa też wyjątkowo czarno – biały, okrutny, autorytatywny, chłodny, bez słowa sprzeciwu. Pluton intensyfikuje moc przemian, wzmacniając (z racji obecnej sytuacji dziejowej w postaci recepcji) tegoż. Saturn chce coś raz i na zawsze zatrzymać, Pluton zaś wydobyć maksymalną moc, choćby nawet wyniszczając ostatnie rezerwy i posuwając się do ostatnich granic wytrzymałości (oraz przyzwoitości). Nieopanowanie tych dwóch energii może budzić przykre konsekwencje. Zaś słowa „zwyciężymy, bo po prostu mamy rację” jest karmieniem Saturnicznego Cienia w Skorpionie – nie zmienię się, ale żądam, by świat zewnętrzny i inni nagięli się dla moich zasad, bo inaczej poniosą oni srogie konsekwencje.

*

Spójrzmy jeszcze raz na horoskop Węgier. Istotną kwestią jest na pewno opozycja pomiędzy ascendentalnym Saturnem a descendentalnym Jowiszem. Jest to dramatyczne rozdarcie pomiędzy próbą zabetonowania, albo utrzymywania status quo sceny politycznej z jednej strony (Saturn), a próbą utrzymywania poprawnych i miłych relacji ze swoimi partnerami politycznymi (Jowisz). W tej grze uczestniczy zawsze Neptun (przy Saturnie), oraz w tym momencie (obecne tranzyty – przyp. aut.) Pluton, który się ewidentnie manifestuje. Będąc na Saturnie i w pobliżu Ascendentu po stronie pierszego domu, wzmacnia on autorytatywność, kosztem kultury dialogu i poszanowania oponenta. Na domiar złego niepokój wciąż podsyca Uran, który tworzy do Saturna – Jowisza napięciowy aspekt półkrzyża (dwie kwadratury wobec planet będących względem siebie w opozycji). Możemy więc powiedzieć, że temat ciągłej destrukcji, względnie obstrukcji polityczno – społecznej będzie narastał. W okolicach kwietnia 2014 nastąpi zaś przykręcenie śruby wobec opozycji i społeczeństwa (tak – jeszcze!). Niestety, może się tak zdarzyć, że wtedy będą wybory na Węgrzech, ale cóż – tutaj kurą jest pierwotnie wyjątkowo trudny układ aspektów, a jajkiem wszelakie konsekwencje z tym związane.

Zwraca na pewno uwagę też w horoskopie proklamacji Węgier Księżyc na ósmym wierzchołku (tabu, tajemnica, kontrakt, zaufanie), Jowisz w pobliżu wierzchołka siódmego w egzaltacji (siła), a także Wenus w znaku Strzelca i Księżyc w znaku Lwa. W kontekście związków partnerskich oznacza to większą niż zawsze potrzebę usankcjonowania prawnego (Jowisz, oraz Księżyc jako władca siódmodomowego Raka w domu ósmym). Obecny tranzyt Plutona wobec Jowisza uruchomił manifestację tego problemu.

*

Post Scriptum: warto zapoznać się jeszcze z anglojęzyczną publikacją na CNN World [http://globalpublicsquare.blogs.cnn.com/2013/01/18/hungarys-alarming-climate-of-intolerance/?iref=allsearch]. Dowiadujemy się tam sporo nt kampanii nienawiści skierowanej wobec Żydów i Romów. Przyrównuje się tam ich – ba – nazywa się ich zwierzętami. Promuje się antysemickich pisarzy, wybiela się pro-faszystowskich zbrodniarzy pokroju Miklosa Horthy’ego.

Informacji w języku polskim powinno pojawiać się też coraz więcej, choć w obliczu konfliktu koreańskiego, konklawe, politycznych zmian w Wenezueli za sprawą śmierci Chaveza – możemy obawiać się, że temat Węgier uśnie w natłoku medialnej sieczki. Informacji na temat Orbana jest sporo, np [http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/orban-przegral-w-sadzie-z-koncernami-skandaliczne,311256.html], albo tu: [http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/partia-orbana-zmienila-konstytucje-opozycja-bojkotuje-bruksela-zaniepokojona,311291.html] . Warto je, choćby pobieżnie, znać, gdyż dzieje się to na naszym, europejskim podwórku.

– — –

Napisano: dnia 12/03/2013

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować treści, ani przekształcać w dowolny sposób bez zgody autora.

> ASTROLOG SZCZECIN < Wykorzystano program astrologiczny Urania, autorstwa Bogdana Krusińskiego http://www.astrologia.pl/urania.html .

Jeśli interesuje Ciebie zamówienie horoskopu, albo rozmowa: KLIKNIJ TUTAJ

Trochę o sobie, dla zainteresowanych: TUTAJ

Comments

comments

4 thoughts on “Polak Węgier dwa… [cenzura] … ?”

  1. Horoskop Węgier na 23 października 1989 to Słońce nie będzie w tym stopniu Skorpiona. Poprawki do konstytucji obowiązywały od 23 października 1989 a wszelkie ustawy wchodzą w życie o północ. O 12 w południe Słońce jest w 0,01 stopniu Koziorożca . Można jeszcze rozpatrzeć horoskop konstytucji z 1 stycznia 2012 roku(Magyarország).,a osie tego horoskopu pokrywają się z osiami horoskopu Orbana.

    1. Dzięki! Wikipedią akurat się nie posłużyłem, ale były trzy dość solidne źródła, więc byłem raczej pewien, że ta godzina jest w porządku.

Comments are closed.