Odpowiedzi dla najczęstszych zapytań

Witam Państwa!

Bez wątpienia ten wpis nie jest sztampowy. Otóż, część osób, które zechciała wpisać pewne sekwencje wyrazów w poszukiwaniu świętego Graala zachowań ludzkich, trochę mnie rozbawiła. Postanawiam więc iść na rękę, dokonując próby odpowiedzi na paręnaście wpisów. Rozpocznijmy więc:

*

HASŁO NR 1: Horoskop Gombrowicz. Osiem razy (!) pojawiła się ta fraza. No tak – Witold Gombrowicz urodził się 4 sierpnia 1904 roku. Był więc zodiakalnym Lwem oraz lunarnym Bykiem. Jak wyczytujemy w Wikipedii, traktował jednak seksualność (on – Lew!) jako pewną formę społecznego przymusu. Opozycja Saturn – Wenus, wobec posadowienia Księżyca w znaku Wenus? Być może…

Niestety, nie dysponujemy godziną urodzenia wybitnego satyryka i pisarza. To nas znacząco ogranicza i nie chcemy uprawiać bajkopisarstwa. Szkoda…

*

HASŁO NR 2: atrakcyjność horoskop.

Otóż tak – atrakcyjność jest mierzona wpływami ognia oraz poprzez posadowienie Słońca, Jowisza i Wenus.

Moglibyśmy blablać na temat piękna kobiet z Wenus na Ascendencie, albo uroku mężczyzn z Marsem w tym samym miejscu. Nie! – to niestety tak nie działa. Ze swojej minimalnej (kilkaset analizowanych bezpośrenio radixów) praktyki zauważyłem jednak widoczną manifestację Słońca w horoskopie, zwłaszcza na osi ASC/DESC u płci obojga, niezłą w wydaniu Jowisza, oraz Plutona. Wenus bywa ciekawa, zwłaszcza na descendencie, ale jej wpływ bywa uzależniony od znaku. Neptun bywa również korzystny. Raczej negatywnie działają Merkury oraz Uran.

Pojęcie “atrakcyjności” jest względne, ale określmy to jako społeczne mniemanie, towarzyski mit, który stanowi o większym powodzeniu jednostki. Ze wszystkich znaków zwraca uwagę trygon ognisty i Księżyc lub Wenus tam posadowione w domach kardynalnych, albo Słońce w znaku ognistym, lub takowoż Mars. Oczywiście Wenus w znaku Barana, albo Księżyc w znaku Skorpiona da ten efekt iskrzenia, ale utworzy skomplikowane sytuacje w relacjach. Niezłe wrażenie bez wątpienia robi Lew, Skorpion, Waga, lub Wodnik, ale i tak dominanta w domu I czy VII jest w stanie popsuć lub zmienić regułkę. Dlatego o pojęciu atrakcyjności warto rozmawiać w wersji rozbudowanej.

Dla ciekawskich:

MONIKA BELUCCI: Rak DESC, Księżyc i Mars w znaku Lwa, dom siódmy

MARYLIN MONROE: Lew ASC, Neptun dom I

LIZ TAYLOR: Strzelec ASC, Jowisz w silnych aspektach do Wenus i Księżyca (tenże w Skorpionie)

GRACE KELLY: silna obsada Skorpiona w domu I z Marsem, trygon do Księżyca w znaku Ryb

*

HASŁO NR 3: Saturn zdrada Imum Coeli

Oj nie – to nadużycie. Saturn sprawia prędzej w tym posadowieniu problemy rodzinne, oraz obsesję na punkcie zabezpieczania materialnego, ale ze zdradą ma niewiele wspólnego. W ogóle w kosmogramie Saturn częściej bywa wierny i odpowiedzialny, aniżeli “zdradzający”, choć druga zasada rzecz jasna nie jest wykluczona (nigdy po jednym motywie nie możemy generalizować).

*

HASŁO NR 4: Badania skuteczności astrologii:

Otóż to: zapraszam do artykułu, w którym posegregowałem trzy niezależne tysiące badanych osób: http://gwiazdologia.naszeszczescie.pl/statystyki-astrologiczne-mordercy-homoseksualisci-over-iq/

Być może niektórych interesuje przykład schizofreników i 59 przypadków: http://gwiazdologia.naszeszczescie.pl/category/zaburzenia-psychiczne-w-horoskopach-statystyka/

Wykonałem też karkołomną pracę posegregowania 537 par urodzonych tego samego dnia, miesiąca, oraz roku, w celu redukcji prostych formułek astrologicznych: http://gwiazdologia.com/blog/urodzeni-tego-samego-dnia-miesiaca-i-roku-czesc-druga/

Zapraszam również do obcojęzycznej strony C.U.R.A., w której można wyczytać całkiem sporo treści łączących astrologię z naukowym podejściem: http://cura.free.fr/

*

HASŁO NR 5: aspekty Księżyca z Plutonem

Tak – to aspekty wyjątkowo trudne. Koniunkcja miewa nieprawdopodobną moc: wiele kobiet przypomina emocjonalne kamikadze – z jednej strony podkreślają swoje prawo do wyrażania emocji, oraz dysponują niesamowitą percepcją, ale postawione w trudnej sytuacji wybuchają i zapoczątkowują wyrazisty armageddon. Obrywają głównie Ci, którzy są nadmiernie pewni siebie, albo nie wiedzą, że moc słowa nacechowanego silną emocją potrafi zabić wiele konwersacji, oraz zdominować sensytywnością wiele suchych treści, które w obliczu mocy tracą jakikolwiek sens.

Oczywiście Księżyc – Pluton daje trudne przeżycia emocjonalne, większą sensytywność, skłonności do podejrzliwości i paranoi. Ale również talenty, głębokie możliwości penetracji własnej psychiki, oraz wybitny talent negocjacyjny, jeśli posiada się świadomość swojej mocy. To tak oczywiście “w skrócie”, można by się o tym aspekcie rozpisywać bez końca.

*

HASŁO NR 6: wejście Saturna w Skorpiona.

Otóż, w horoskopie na rok 2012 [http://astromix.pl/content/view/128/229/], wskazałem na ciekawe konotacje historyczne, Anno Domini 1981. Otóż, w przeciągu kilku tygodni ukazał się album Michaela Jacksona o znamiennym tytule “Thriller”, nastąpiła pierwsza operacja wszczepienia sztucznego serca, oraz wybór komputera (sic!) jako “Człowieka Roku” przez magazyn “Time”.

Skłonny jestem zaryzykować, że w przeciągu paru tygodni nastąpi przełom w leczeniu materii Skorpionicznej w człowieku. Zatem być może cudowny lek na AIDS, albo raka? Pożyjemy, zobaczymy.

*

HASŁO NR 7: “kosmogram Weresa”.

Kosmogram Pana Leszka Weresa nie jest żadną tajemnicą. Jest publicznie dostępny w książce “Mandala Życia”. Otóż – jest to radix z datą 18 maja 1945r. ASC – 10 stopień Lwa, Księżyc – 08’05 Lwa, Słońce 27’01 Byka, Medium Coeli – 1 stopień Bliźniąt.

*

HASŁO NR 8: co mówi astrologia o rządach Tuska w 2012r. 

Otóż, we wspomnianym horoskopie 2012 nadmieniłem (nieoczekiwanie) o dużej intensywności zaznaczającego się Plutona w horoskopie. Pojęcie “zamordyzmu” i nadmiernej kontroli stało się faktem, w obliczu słynnych ACTA, oraz ustawy nt. zgromadzeń. Ten rząd zasłynął też z rekordowej ilości (na tle całej Europy) ilości billingów, wykorzystywanych do celów policyjnych.

Ale warto też spojrzeć na analizę Piotra Piotrowskiego: http://m.newsweek.pl/spoleczenstwo,prognoza-astrologa-dla-polski-i-swiata-2012—w-objeciach-plutona-,85982,1,1.html

*

HASŁO NR 9: Koziorożec i jego relacje z ludźmi.

Pytanie ogólnikowe z cyklu: mam Słońce w jakimś znaku, co mnie cechuje. Otóż – prawie nic. Relacje Koziorożca z ludźmi bywają tak samo prawdopodobne, jak pozostałych jedenastu znaków. Co innego Koziorożec na ascendencie – tutaj może dominować ostrożność, wycofanie, albo chłód.

*

HASŁO NR 10: najbardziej trafny horoskop na lipiec 2012

Muszę przyznać, że to ostatnie hasło sprawiło mi najwięcej radości. Nie urodził się jeszcze do tej pory w Polsce astrolog, który zaskoczył by trafną analizą horoskopu na dany miesiąc, czy tydzień – choć pojawiają się tego typu analizy pop-astrologiczne na pęczki. Dlaczego tak marnie to wygląda? Mianowicie, multum możliwości daje nieograniczoną przestrzeń dla stawiania różnych hipotez. Dużo lepiej wygląda analiza poszczególnych osób, albo podmiotów astrologicznych (rząd, firma, inicjatywa), które mają swoje horoskopy i żyją własnym życiem.  Prawdopodobnie zmartwię więc niecierpliwych – nie ujrzą oni najbardziej trafnego horoskopu na wrzesień 2012, październik, albo grudzień 2012. Istnieje szansa na ciekawe analizy dotyczące długofalowych cykli – rocznych, lub kilkumiesięcznych, ale … to już inny zakres i inna bajka.

– — –

Napisano: dnia 06/08/2012

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować treści, ani przekształcać w dowolny sposób bez zgody autora.

Jeśli interesuje Ciebie zamówienie horoskopu, albo rozmowa: KLIKNIJ TUTAJ

Trochę o sobie, dla zainteresowanych: TUTAJ

Comments

comments

Comments are closed.

Zobacz inne wpisy