Mieliśmy buty, nie mieliśmy podłogi – dziesięciolecie TVN 24

TVN 24 jest najczęściej cytowanym kanałem – numerem jeden wśród niezależnych źródeł informacji, najbardziej opiniotwórczym medium.Obecnie ogląda go 4,5 mln widzów dziennie! To imponujący wynik – wręcz ambitny w skali europejskiej – podkreślają prezesi firmy…

Gdy TVN 24 startował dziesięć lat temu, opinia publiczna zastanawiała się czy to jedynie świetny pomysł, czy też autentycznie dochodowy bizes? Powstanie stacji wiązało się z poważnym ryzykiem. Jak wspomina Walter, „życzliwi” ludzie, w tym specjaliści od mediów, u których zlecono badania ( dot. ryzyka inwestycyjnego) orzekli, iż „z kanałami tematycznymi ostrożnie, ale program informacyjny 24 godz na dobe ? – bardzo nam przykro , to się udać nie może !” …

10 lat temu była wizja, za którą stał Mariusz Walter (założyciel tvn) wespół z nieżyjącym już Janem Wejchertem. Panowie nie zrazili się głosami krytyki , ani mało – entuzjastycznymi reakcjami branży… Jednak ich horoskopy natalne wskazują iż „odnaleźli się w korcu maku”..na polu „wielkiego biznesu..”.

Mariusz Walter urodzil się 04 stycznia 1937 , jego partner 05 stycznia 1950. Badając horoskop firmy, zawsze należy przeanalizować horoskopy założyciela firmy (jeśli jest ich wielu horoskop synastryczny i kontaktowy) ,ich osobiste potencjały … , zwłaszcza w kontekście strategii przedsiębiorstwa..

Dwaj pomysłodawcy, których połączyła koniunkcja Słońc w solidnym Koziorożcu, złączenie energii Merkurego, Jowisza, Wenus w Wodniku u Wejcherta, oraz Wenus, Merkurym w tymże znaku u Waltera zdają się być zbiegiem „dobrze zaplanowanego” przypadku… Sygnifikatory te dominują w okolicach IC horoskopu ich „medialnego dziecka”, w którym posiadł Neptun, a ich twórcy, jak najbardziej – są marzycielami – wizjonerami… Mariusz Walter z koniunkcją Slońca i Jowisza w Koziorożcu oraz Słońcem w trygonie z Neptunem w ziemskiej Pannie …to wizjoner z „ziemskim zapleczem”, zarówno finansowym jak zawodowym. Klasyczny człowiek sukcesu… !

Zastanawiajace iz w horoskopie startowym TVN 24 brakuje zupełnie żywiołu ziemi…!!! Być może wiąże się z tym nieprawdopodobna geneza startu tej stacji, która zaprzecza klasycznemu „zdroworozsądkowemu” podejściu. Najbardziej sceptyczny wobec rozpoczęcia nadawania był wówczas Grzegorz Miecugow (szef zespołu wydawców, z ziemskimi wpływami, o tym później…). Wspominając mówi: „Miałem taką myśl, że musi się udać, ale uznałem, że startujemy zbyt pochopnie”. W przeddzień startu wysłał Adamowi Pieczyńskiemu (dyrektor programowy) list ze swoimi wątpliwościami, który teraz przypomniał: – „Determinacja, z jaką próbujemy wystartować, przypomina mi nieco sytuację Armii Radzieckiej w czerwcu 1940 roku. Porucznicy pytani przez majorów o sytuację w plutonie mówili, że nastrój jest bojowy, a sprzęt w doskonałym stanie. Prawda była taka, że żołnierze nie mieli czołgów, amunicji, a nawet butów „- pisał.

– Buty mieliśmy, ale nie mieliśmy podłogi – przerwała Pochanke. – Nie mieliśmy żadnych służbowych strojów, stylizacji, pracowaliśmy na betonowej wylewce. W studiu unosił się kurz – wspominała.

Niejeden obeznany mocniej z astrologią czytelnik może zauważyć, że IC symbolizuje fundamenty. Brak posadzki, podstawy, „ziemskości” to bez wątpienia symbolika Neptuna. Pamiętać należy iz stacja borykala sie z problemi z koncesja, oraz miala ogromne trudności w dotarciu do odbiorców, a negocjacje z reprezentantami największych sieci telewizji kablowych przeciągały się.. Jednak ostatecznie udało się wystartować…choć nastroje w drużynie były niejednolite… Przeważało podniecenie i świadomość iz przedsięwzięcie to jest ważne i pionierskie..

Przyszłość pokazała, że słabość została przekuta w siłę. A Neptun zbudował medialne imperium, tworząc dość znaczną grupę „wyznawców” (wyśmiewanych przez innych „wyznawców”, m.in. z frakcji ojca T.R.). Oto horoskop startu transmisji. Godzina 12:00, 9 sierpnia 2001. Niewiele ponad miesiąc przed zamachami na WTC.

HOROSKOP TVN 24 (aby powiększyć obrazek, proszę na niego kliknąć)

Horoskop jest metodycznie perfekcyjny. Wystarczy wspomnieć, że na dole horoskopu usytuował się patron „szklanego ekranu” Neptun. Neptun kojarzy się, jak wiadomo, z „innym światem”, iluzją, marzeniem, albo medialnością (w sensie współodczuwania). Niektórzy telewizję nazywają narkotykiem dla mas i niewiele się w tym pojęciowaniu mylą. Usadowiony mięciutko na samym dole horoskopu (dom, wspólnota, korzenie) idealnie splata się ze sloganem „telewizji informacyjnej przez całą dobę” w każdym domu.

Jednocześnie Neptun kojarzy się z rzeczami niewiadomymi, kłamstwami, iluzjami i oszustwami. Być może to powoduje, że TVN 24 ma wyjątkowo szeroki front przeciwników. A walki muszą być toczone permanentnie i wywołują silne emocje, skoro na DESC widzimy Barana, a Mars spina się w koniunkcji z Plutonem w domu II. „Otwarci wrogowie” zatem jednoczą się we froncie „słusznej, fanatycznej walce” (Mars/Pluton) przeciwko wartościom lansowanym przez stację (wymieniona koniunkcja w domu drugim).

TVN 24 przez niektórych bywa oskarżany o tabloidyzację rynku informacji. Ekspertów zastąpili w większości aktorzy. Studia telewizyjne przypominają scenę. Starzy wyjadacze w stylu Ryszarda Kalisza, Janusza Palikota, Lecha Wałęsy, Stefana Niesiołowskiego, Romana Giertycha, Ryszarda Czarneckiego, a swego czasu Jacka Kurskiego, czy Kazimierza Marcinkiewicza robili niezłą, aktorską karierę i dorobili się sporej grupy zwolenników (oraz oczywiście zagorzałych przeciwników). Horoskop stacji nie stanowi dobrej pożywki dla ludzi silnego umysłu, on preferuje osobowości, które lubią się bawić, histeryzować, albo opowiadać sprytne historie. Lew na Medium Coeli, silne Słońce w Lwie zjadające Merkurego poprzez spalenie, wspomniany Neptun, oraz Jowisz w koniunkcji z Wenus (hojność, szeroki gest do innych, wielorakość) wspomagają procesy ciągłej liberalizacji i otwarcia na rynku. Zresztą, jak Państwo zauważą, styl pewnego luzactwa, śmiechu, oraz swobody informacyjnej został częściowo powielony przez inne stacje. Meritum tego wszystkiego stanowi „Szkło kontaktowe”.

Pierwsze wydanie „SK” nastąpiło 25 stycznia 2005, o godzinie 22:00. Horoskop Szkła Kontaktowego to przede wszystkim silna opozycja Merkurego i Saturna (ciekawe, że koniunkcję tych planet posiada Grzegorz Miecugow, najistotniejsza postać programu). Znowuż koniunkcja Marsa i Plutona. A także opozycja Księżyca i Neptuna.

HOROSKOP SZKŁA KONTAKTOWEGO (aby powiększyć obrazek, proszę kliknąć)

Zarówno jeden i drugi horoskop łączy silna obsada dziesiątego domu, ASC w Wadze, oraz wyraźne zaznaczenie znaku Lwa, oraz Neptuna. Nie bez echa pojawia się silna koniunkcja Marsa i Plutona, dająca intensywny wydźwięk, a nawet wrogość z powodu zamieszczanych tam materiałów. Do tego warto wspomnieć Księżyc i Mars w żywiołach ognia (dynamika, energia, bycie w ciągłym ruchu i brak nudy).

Niektórzy pytają się o wiarygodność TVN-u 24. Odpowiedź na to pytanie jest dość trudna, ale możliwa. Otóż, zarówno w jednym jak i drugim przypadku Merkury jest obłaskawiany, a to promieniami Merkurego, a to wdziękiem Wenus. Przez co możemy zadać pytanie, czy aby informacja, która do nas przychodzi, nie jest podyktowana względami emocjonalnymi. I czy w ogóle jest „czysta”.

Władca III wierzchołka w horoskopie rozpoczęcia nadawania to Jowisz, który jest bardzo silny w horoskopie i trzyma swoim wpływem Wenus. Ta zaś rządzi ASC (wizerunkiem, fasadą, stylem i charakterem stacji). Bez wątpienia stacja jest otwarta i hojna dla innych. Ale za tą hojnością idą również tendencje do szafowania wyrokami nt informacji (władca III w IX). Jednakże silna pozycja Jowisza wskazuje, że mentorstwo jest tu połączone z pojęciem misji, albo co najmniej ma związek z „poczuciem sprawiedliwości społecznej”. Zatem nie powinniśmy się tego zbyt mocno obawiać.

Pracowników niższego szczebla, a także technologie i techniki pracy firmy okresla władca domu 6 ( rutyna, nawyki, profesjonalizacja, socjal). W tym przypadku to Mars, który włada Księżycem w znaku Barana, rezydującym w tym sektorze. Analogie wojskowe są tu jak najbardziej uzasadnione! 🙂 Ksieżyc wespół z Marsem opisuje pracowników , jako odważnych, dynamicznych, bardzo oddanych dla pracy, która wykonują na 120%.

Trzeba przyznać, iż TVN 24 wyszkolił i wykreował naprawdę świetnych , profesjonalnych dziennikarzy, którzy nie zapadli w przeciągu dekady na jednostkę chorobową , zwana rutyniarstwem ( co w telewizji „gadających głów” byłoby możliwe)

Atmosfera pracy dziennikarzy krajowych jak i korespondentów zagranicznych .jest gorąca, na co wskazują liczne opowieści i anegdoty, jak m.in ta, gdy część ekipy trzeba było „siłą”( argumentu ma się rozumieć) oddelegować z dyżuru, po tym jak wszyscy stawili się do pracy ….. 11 września 2001 ! Tenże dzień okazał się być papierkiem lakmusowym dla telewizji informacyjnej … Dwa samoloty wbijające się niczym torpeda w budynki, które po pewnym czasie rozpadają się niczym gigantyczne domki z kart. To wtedy TVN 24 jako jedyna stacja relacjonowala non-stop sytuację dramatu, który wydawał się być „transmisją końca świata.

Miecugow , wspominając ten okres opowiada: „okazało się, że jesteśmy dobrze wymyśleni, że każdy wie, co robić. Że jesteśmy skonstruowani do relacjonowania rzeczy niespodziewanych i niezwykłych…” Dziennikarz wspomiał także, iż ma poczucie, że machina, czyli zaplecze w postaci ludzi i sprzętu działa tym sprawniej i bardziej niezawodnie, im trudniejsze zjawiska przychodzi relacjonować!

Układ planet, który możemy przyrównać do świetnie skonstruowanego i dynamicznego mechanizmu to wielki trygon ognisty, który dominuje w horoskopie urodzeniowym telewizji TVN 24. Ramiona trygonu tworzą: Słońce w znaku Lwa, Księżyc w znaku Barana i Mars w znaku Strzelca. Domy mu przyporządkowane to kluczowe : 2 (zasoby finansowe), 6 (profesjonalizacja) i 10 (kierownictwo, marka), oraz 9 (ekspansja). Dość silny Mars w domu drugim oznacza, co niektórzy zarzucają, szemrane grupy interesu – koniunkcja z Plutonem w Strzelcu. Księżyc w domu 6 oznacza wspominają już „grupę wyszkolonych profesjonalistów – żołnierzy”. Słońce w górze horoskopu wskazuje zaś ogólny splendor, oraz pierwszoplanową rolę na scenie medialno – politycznej.

Kolejny raz przychodzi skonstatować, iż horoskop ten jest zbyt doskonały by…… mógł być przypadkowy.. A jednak historia stacji wskazuje, iż nie mieli większego wpływu na moment startu……… Ascendent w znaku Wagi, najwiekszej estetki w Zodiaku, który odpowia za wizerunek firmy , skłonił do szczególnej dbałości o fizys pracowników, prezenterów…. Opiekę nad nimi od lat sprawuje znana stylistka Dorota Williams, a gwiazdy stacji oraz początkujący pracownicy prezentują się zawsze nienagannie ubrani, uczesani, mówią wyraźnie poprawną polszczyzną.. (Najwięksi ulubieńcy , majacy status gwiazd czyli Justyna Pochanke i Jarosław Kuźniar to zodiakalne Wodniki, z podkreślonym w horoskopie znakiem ……..niepodzianka? Wagi..!)

TVN 24 nie boi się ryzykować, inwestować naprawdę dużych sum pieniędzy w rozwój i unowocześnienie. 5 mln euro kosztowala przebudowa nowego studia „Faktów”, zbudowano wirtualne studio 3D, a nawet zakupiono dwa helikoptery ( tzw newscoptery) do zadan specjalnych!

Szefowie stacji doskonale wiedzą, iż przyszłość telewizji to..internet… Prężnie działa strona internetowa portal TVN 24 oraz jej najmłodsze dziecko tzw Kontakt 24… Każdy z telewidzów, jeśli tylko zapragnie, a ma pod ręką komórkę, może nagrac i przesłać swój film do stacji… przechodząc „chrzest bojowy” na reportera z lotnej brygady…Anonimowych Świadków Zdarzeń .

TVN 24 jest liderem polskiego rynku mediów, żółta koszulka lidera w postaci żółtego paska, który niczym elektrokardiograf bada rytm serca polityki… ma się dobrze….. pręży się i błyszczy… Ba ……Slońce w Lwie w 10 domu (w kosmogramie stacji) od początku było tego gwarantem!

[ARTYKUŁ STWORZONY SPONTANICZNĄ SIŁĄ GWIEZDNEJ WSPÓŁPRACY]:

>>PACHNIEWITCH<< : http://pachniewicz.wordpress.com/

>>GWIAZDOLOGIA<<http://gwiazdologia.naszeszczescie.pl/ ] ]

Napisano:  od 15/08/2011 – do 18/08/2011

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować treści, ani przekształcać w dowolny sposób bez zgody autora.

Wykorzystano program astrologiczny Urania, autorstwa Bogdana Krusińskiego http://www.astrologia.pl/urania.html .

Jeśli interesuje Ciebie zamówienie horoskopu, albo rozmowa: KLIKNIJ TUTAJ

Trochę o sobie, dla zainteresowanych: TUTAJ

Comments

comments

Comments are closed.

Zobacz inne wpisy