Horoskop Facebooka

Witam Państwa!

Horoskop Facebooka to temat, który chciałem napisać już… wiele, wiele lat temu. Niestety, nie dysponowałem rzetelnymi danymi źródłowymi dotyczącymi startu tego informatycznego giganta, państwa w państwie. W obecnym momencie dysponuję aż trzema poważnymi źródłami dotyczącymi startu serwisu społecznościowego.

Pierwotnie skorzystałem z uwagi Jamie Patridge’a, na świetnie prowadzonym blogu Astrology King [-> LINK]. Oto widok pierwszego, kluczowego dla sprawy akapitu:

 

Tym niemniej, postanowiłem upewnić się na 100% i rzeczywiście, prototyp Facebooka zwał się Facemash i wyprzedził swojego następcę o ponad trzy miesiące.

Naturalnie możemy generować wiele sporów o prawidłowość użycia akurat tej tej godziny, tak jak możemy spierać się o to, czy horoskop bloga, który Państwo teraz czytają (04.02.2012; 16:38), jest ważniejszy, niż horoskop wcześniejszego bloga (19.04.2011; 21:57). Jedna rzecz jest pewnikiem: gdyby nie Facemash, nie byłoby Facebooka i kropka.

 

Poniżej jeszcze jeden podgląd, z książki o tytule “The Boy Billionaire: Mark Zuckerberg In His Own Words” (podtytuł: Animal Farm)

 

Jesteśmy w domu i HOROSKOP FACEMASHA, protoplasty Facebooka, ukazuje się naszym radosnym oczom.

Dane: 28 października 2003, godz. 23:09, Harvard, GMT – 6

 

 

Na blogu Astrology King Jamie Patridge dokonał już pewnej interpretacji, ale szczęśliwie pozostawił sporo pola do popisu.

Facebook jawi się tutaj jako konglomerat wielu znaczeń, w których motyw nałogu i uzależnienia wybija się na plan pierwszy. Jeśli bowiem zestawimy sobie:

 

a) neptunową mgłę i nieporozumienia komunikacyjne (ale także marzycielstwo, dobry obszar sprzedawania marzeń i tworzenia pożądanego wizerunku – Neptun DSC)

b) “domowo – osobisty” charakter projektu, będący czymś w rodzaju równoległego świata, lub dodatkowej tożsamości, która niekoniecznie idzie w zgodzie z prawdziwym charakterem i realnymi emocjami (Lew ASC, Słońce schowane w domu IV)

c) zdobywanie zasięgów w internecie i popularności przy pomocy chwytów działających mocno na emocje (Mars jako dysp. Słońca w domu ósmym, w znaku emocjonalnych i płynących w różnych kierunkach nastrojowych Ryb)

d) dramatyzmu dodaje Księżyc znajdujący się w ciekawych obszarach mgławicowo – skorpionowych, blisko gwiazd Lesath, Aculeus czy Acumen, kojarzonymi z żądłem Skorpiona

 

… to mógłbym zaryzykować, że Facebook / Facemash ma w sobie coś w rodzaju mentalnego nałogu. Skojarzyłbym go z papierosami, które wytwarzają coś w rodzaju informacyjnego smogu. I – co ciekawe – chociaż sam mam świadomość szkodliwości korzystania z tego typu rozrywki społecznościowej, często zdaję sobie sprawę, że odnoszę wrażenie, że … jest to trudno rzucić. Horoskop Facebooka wygląda więc jak rodzaj emocjonalnej pułapki, merkurialnego wampiryzmu, który żywi się naszą uwagą i naszymi potrzebami zalewania się informacyjno – emocjonalną porcją nowych wrażeń.

źródło: www.newsweek.pl [-> LINK]

 

Różne osoby i serwisy kombinują, żeby ustalić prawdziwą godzinę Marka Zuckerberga (podobno 02:39 p.m., link propozycja ->TU). Tego typu trend jest ciekawy, ponieważ stawiałby na ścisłą koniunkcję Marsa i Księżyca w znaku Skorpiona, na Północnej Szalce Wagi (czy jak kto woli – szczypcu Skorpiona). Znacznie istotniejszą uwagą jest fakt, że Merkury urodzeniowy Zuckerberga znajduje się praktycznie na MC inwestycji Facemash. Dosyć wymowna jest opozycja Merkurego z sugerowanego ostatniego stopnia Barana do Plutona z pierwszego stopnia Skorpiona.

GRAFIKA (nałożenie hipotetycznego kosmogramu Zuckerberga na Facemash)

 

 

Do ww. uwag można też dorzucić, że:

  • horoskop wypłynięcia oficjalnego Facebooka (04.02.2004) nałożony na horoskop Facemasha daje specyficzne położenie Marsa, który ustawił się przy MC Facemasha.
  • start na giełdzie NASDAQ (18.05.2012) pokrywa się z dokładnym przejściem Księżyca przez MC Facemasha i niemalże równiutką opozycją tranzytującego Jowisza (drugi dom horoskopu F_Mash) do Wenus.
  • ostatnie niespodzianki i dziwne ruchy związane z inwigilacją i przekazywaniem prywatnych danych i problemy Marka Zuckerberga (afera Cambridge Analityca, zeznania przed komisjami, itd.) to przejście Urana przez końcowe stopnie Barana (czyli MC).

 

Można ładnie to skonstatować tymi słowami: horoskop Facemasha dobrze “pracuje” w przestrzeni horoskopowej i nie warto go wrzucać do kosza. Natomiast alternatywny horoskop Facebooka (04.02.2012), ustawiony w okolicach południa też pracuje dobrze, z zaznaczeniem, że preferowana jest w nim opozycja Księżyca z Merkurym (gdzie teraz aspektowałby ją Uran) i bliska Medium Coeli koniunkcja Słońca z Neptunem. Benefiki ustawiłyby się zaś w domach V – XI, co również ma sens. Radix na południe, postawiony na 4 lutego 2004 r. prezentuje się tak:

 

HOROSKOP FACEBOOKA USTAWIONY NA POŁUDNIE

Zwraca uwagę ponowna ekspozycja Neptuna (poprzednik miał go na DSC, tutaj miejsce ma koniunkcja ze Słońcem). To idealny mechanizm na “otumanianie mas społecznych”. Przykładem spektakularnego ogłupiania mas ludzkich jest koniunkcja Wenus i Neptuna, którą omawiałem w kontekście -> horoskopu piłki nożnej (zapraszam).

Motywów politycznych z Neptunem w tle mamy też sporo i często je poruszałem, że tylko wymienię horoskopy Lincolna, Wałęsy, czy Merkel. Przekraczanie indywidualności na rzecz grup i większych rzesz to często Neptun. Wyłanianie się jej, często manifestowane jako bunt, to Uran. Trwanie w bezpiecznych strukturach lub pragnienie uporządkowania tego, co Uran lub Neptun nabroiły, to często Saturn, z towarzyszeniem Plutona lub Jowisza.

 

* * *

Jeśli chodzi o ostatnie trzęsienia ziemi i straszenie, że Facebooka zamkną do więzienia o suchym chlebie i wodzie, zwraca uwagę wspomniane już przejście Urana przez MC kosmogramu Facemasha. Przejście Urana przez MC jest dość poważną sprawą, przypomnę tylko wątek przechodzenia przez Konstytucję (1997) III RP, który spowodował burzę wokół Trybunału Konstytucyjnego. Czy afera wysadzi lub zmieni rolę dyrektora wielomiliardowego Państwa w Państwie? Jeśli miałbym coś w tej sprawie wyrokować na podstawie tylko i wyłącznie widzianego horoskopu Facemash, mógłbym się głębiej zastanowić nad tym, co się wydarzy w czerwcu – lipcu 2019 r. Dobrze komponuje się to zresztą z potencjalnym horoskopem FB, która wskazuje na przełom pomiędzy jesienią 2019 a wiosną 2020 r.

Czym jednak miałby być ten przełom? Czy wiązałoby się to z zamknięciem serwisu? Utworzeniem czegoś nowego, z nowymi propozycjami regulacji, ograniczeń czy praw? Przypominam tylko, że w styczniu 2020 r. wielu astrologów ostrzega przed nowym “zamordyzmem”, związanym z legendarną już koniunkcją Saturn – Pluton w Koziorożcu na 22-23 stopniu Koziorożca. Nie lubię tego populistycznego epatowania i podniecania się coraz to nowymi i straszliwymi datami, ale tym razem coś może być na rzeczy. Towarzyszą temu analizy horoskopów Facemasha / Facebooka. Nie wygląda to miło.

Przyznam szczerze, że widząc progresywny nów w okolicy FB w okolicach jesieni 2019 r. połączony z Saturnem-Plutonem na wiosnę 2020 r., mam dość poważne obawy, czy aby jednak coś poważnego nie zajdzie. Analogie i wskazówki są dwie: horoskop PO z progresywnym nowiem na Uranie spowodował obsunięcie poparcia w dół i zmianę przywództwa (pisałem o progresywnym domknięciu świateł -> TUTAJ). Natomiast sam horoskop Marka Zuckerberga, czerpiący niezidentyfikowane korzyści z ukrytego przepływu informacji (Merkury opp. Pluton Zuckerberga) jest rozbijany aspektem Urana i będzie jeszcze atakowany do przedwiośnia 2019 r. To tak, jakby “ktoś zauważył” pewien typ procederu (Merkury/Pluton) i dokonał “odkrycia” (wpływy Urana).

 

Z tytułu częstego nadużywania niuejdżowskiej frazy o Erze Wodnika moglibyśmy smutno skonstatować, że serwisowi Zuckerberga bliżej do Ery Ryb, z tytułu nadmiernych wpływów Neptuna, znaków wodnych (dużo Skorpiona i Ryb) i samego charakteru serwisu. W dalszym ciągu toczy się bowiem psychologiczno – emocjonalna gra o informacyjną władzę, w której pierwszą rolę pełnią biznesowe narzędzia, a nie duchowe ideały. Afera z gromadzeniem danych i wykorzystywaniu ich do bardzo poważnych strategii sprzedażowo – politycznych jest tak duża, że nie można udawać, że nie istnieje. Facebook gromadzący latami informacje o danych użytkowników z możliwością przekazania ich nieuprawnionym podmiotom lub systemom politycznym, to nie jest zdecydowanie ta rzeczywistość, którą chcieli widzieć niepoprawni optymiści.

 

Ładnie to podsumowano na serwisie Spider’s Web [LINK -> TUTAJ]

Oczywiście nie jest tak, że Facebook udostępnia naraz wszystkie te informacje reklamodawcom. Wykupując reklamę, reklamodawca ma dostęp tylko do wybranego modułu, wybranego wycinka tych wszystkich informacji

Jednak pomyślmy. Na podstawie tych wszystkich informacji można stworzyć kompletny profil człowieka. Będzie on tak szczegółowy, jak żaden inny zbiór informacji o konkretnej osobie, bo oparty nie na deklaracjach, lecz faktycznych informacjach i czynnościach wykonywanych przez użytkowników Facebooka.

I to jest wybitnie przerażające.

 

UWAGA:

Przypominam, że w Pomorskim Towarzystwie Psychotronicznym [-> KONTAKT] w dniu 14 kwietnia 2018 r. o godzinie 11:30 odbędą się moje kolejne warsztaty: -> Zajęcia Tematyczne z Astrologii – interpretacja Twojego Horoskopu. Jest to trzecie spotkanie, po zajęciach lipcowych w roku 2017 r. i zajęciach poprowadzonych w marcu 2018 r. o Gwiazdach Stałych.

—  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —

Napisano: 26/03/2018. Artykuł uzupełniono i poszerzono 27/03/2018.

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować treści, ani przekształcać w dowolny sposób bez zgody autora.

Jeśli interesuje Ciebie zamówienie horoskopu, albo rozmowa: KLIKNIJ TUTAJ

Trochę o sobie, dla zainteresowanych: TUTAJ

Spis większości artykułów do tej pory napisanych i zamieszczonych: TUTAJ

Prognoza na 2018 na Astromixie: TUTAJ

Wydarzenia związane z pełnią i nowiem Księżyca: TUTAJ

Baza Horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego: TUTAJ

ASTROLOG SZCZECIN < Wykorzystuję program astrologiczny Urania, autorstwa Bogdana Krusińskiego

—  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —

(edycja linków i obrazków: 22.09)

Comments

comments

Comments are closed.

Zobacz inne wpisy