Długoletniość i wierność w małżeństwach. Fenomen tranzytów. Część I.

Witam Państwa ! Wpis ten jest naturalną kontynuacją poprzedniej notatki, traktującej o związkach („Problematyka związków w horoskopie, oraz … w polskim internecie”) . Zanim poprzedni wpis o „metodzie” poczyniłem, postanowiłem co nieco rozejrzeć się w osobistościach, które „wyróżniły się” długim stażem w partnerstwie. Warunki wykonania misji „monogamia” były dla nich dość ektremalne, ponieważ ilość pokus, zachcianek, oraz możliwości skoków w bok była nieprawdopodobnie duża. Przechadzanie się po licznych galach, imprezach, scenach filmowych i koncertach było kuszące, aczkolwiek te osoby nie poddały się machinie wpływów a’la Hollywood, idąc własnym, osobistym rytmem. Jak to się stało?

Na początku zaglądamy do nieocenionej bazy Astrodatabank:  http://www.astro.com/astro-databank/Category:Family_:_Relationship_:_Marriage_more_than_15_Yrs . Link ten traktuje, jak z nazwy wynika, listę osób żyjących w małżeństwie od ponad 15 lat. Kryterium jest dość przejrzyste. Stan na dzień 13 czerwca wynosi 1, 155 osób. Spośród widocznych nazwisk wyłowiłem najciekawsze kąski. Starałem się, by było to osoby współczesne, znane, oraz wplątane w machinę sceniczno – marketingową. Przed podejmowaniem decyzji nie szukałem osób pasujących do moich „koncepcji” na siłę. Wylosowanie tych osób to kwestia przypadku, oraz zastosowania tzw kryterium popularności. Mamy do dyspozycji osób sześć:

a) Johny Depp – tej osoby specjalnie przedstawiać nie trzeba. Ikona naszych czasów. Gracz podejmujący najciekawsze aktorskie kąski, szalony odtwórca ról: Kapitana Sparrow,a Edwarda Nożycorękiego, Szalonego Kapelusznika, albo badacza z „Jeźdzca bez głowy”. Odkryty dla odmiany dramatu chociażby w „Marzycielu”, albo „Co gryzie G. Grape’a”. W związku ze znaną piosenkarką, Vanessą Paradis. Na razie trwa to „tylko” 13 lat. Jedyny wyjątek na liście nie spełniający kryterium „15”.

b) Jeff Bridges. Laureat Oscara. Legendarny aktor. Część filmów, w których zagrał: „Prawdziwe męstwo”, „K-Pax”, „Big Lebowski”, „Fisher King”, „Szalone serce” (Oskar). Oraz popularne ostatnimi czasy „Iron Man” i „Tron”. Żonaty z Susan Geston od 1977r.

c) Charles Heston. Urodzony w 1923 roku, zmarły w 2008. Żonaty od 1944 roku z Lydią Clarke, zatem matematycy – kalkulatory w dłoń i – 2008 odjąć 1944 = 64 lata w jednym związku ! Legendarny aktor, znany najmocniej z monumentalnego „Ben Hura”, a także z filmów „Peer Gynt”, „10 przykazań”, filmu noir „Dotyk zła”, „Cyd”, „Juliusz Cezar”, albo dwóch części „Planety Małp”.

d) John Lennon. Ikona muzyki, oraz kultury. Piewca wolności, oraz … wierny mąż Yoko Ono. Ex – Beatles zdążył się z nią ożenić w wieku 22 lat w sierpniu 1962 roku, by następnie zginąć tragiczną śmiercią z rąk zamachowca, w grudniu 1980r.

e) Sofia Loren. Tak ! To nieprawdopodobne, ale od 1966 roku była w szczęśliwym związku z Carlo Pontim, trwającym do roku 2007 – czyli 41 lat. Aktorka piękna, uhonorowana Oskarem i Palmą w Cannes. Współcześnie większość osób nie kojarzy zapewne znanych filmów z jej udziałem, do których należą: „Małżeństwo po włosku”, „Matka i córka”, „Upadek Cesarstwa Rzymskiego”. Ostatnie bardziej znane i kojarzone produkcje to „Dziewięć”, albo „Pret-a-porter”.

f) Meryl Streep. Kobieta instytucja. Prawdopodobnie najbardziej utytułowana i najbardziej królewska z aktorek obecnie żyjących. Ilość dokonań i fantastycznych filmów nie wystarcza na palce dwóch rąk. Wystarczy przytoczyć takie tytuły jak: „Łowca jeleni”, „Manhattan”, „Sprawa Kramerów”, „Wybór Zofii”, „Pożegnanie z Afryką”, „Co się wydarzyło w Madison County”, „Godziny”, albo „To skomplikowane”. Ogromna ilość nominacji do Oskarów i Złotych Globów zamieniła się na dwie i siedem przyznanych nagród w poszczególnych kategoriach, nie licząc Złotej Palmy i innych wyróżnień.

METODA:

Krótki rekonesans i przedstawienie bohaterów zakończone. Spójrzmy więc, jak prezentują się poszczególne predyspozycje „magicznej szóstki”. Przedstawimy ją po kolei. Na pierwszy ogień Johny Depp. Pod spodem tranzyt na poznanie Vanessy Paradis (nastąpiło to około września 1998r.)

JOHNNY DEPP – POZNANIE VANESSY PARADIS, WRZESIEŃ 1998 (proszę kliknąć grafikę w celu jej powiększenia)

Wrzesień 1998 jest profetycznie perfekcyjny, rzec można, aż do bólu. Zwraca uwagę fakt, że Saturn w tym momencie złapał dynanicznym trygonem Urana urodzeniowego, który jest współodpowiedzialny za DESC (oficjalne związki). Jednocześnie przy DESC „czaił się” już Uran. Więcej szczegółów z poznania dwójki partnerów można się dowiedzieć tutaj: http://polki.pl/zycie_gwiazd_znaniilubiani_artykul,7894192.html . Zadziwiające, że odnalazły się dwa charaktery, które miały za sobą burzliwą przeszłość. A jednak każde na swój sposó zaakceptowało partnera.

Podczas pamiętnego wydarzenia Saturn Johnnego Deppa ustawił się na MC, wskazując przyszły priotytet w życiu – związki, oraz stabilizację. Przy okazji Uran na DESC dał nadzieję na coś nowego i niespodziewanego. Dwa fakty się zdarzyły. Dodatkowo intryguje progresywny Księżyc, który uściślił trygon do Urana (!). Astrologia potrafi być tak potężnie prosta ! !

Johny Depp wyróżnia się silnym Saturnem, ponieważ jest on w swoim władztwie (Wodnik), oraz w swoim domu (dom VII). Jednocześnie aktor nie ukrywa swojej mizantropii (co czego może, oprócz tak usytuowanego domu VII skłaniać kwadratura z Wenus). Vanessa Paradis wydaje się w tej parze znacznie słabszym ogniwem (koniunkcja Wenus-Neptun, DESC w Byku). Jednocześnie warto zauważyć, że nie jest taka słaba i niewinna, na jaką wygląda – władca horoskopu Mars znajduje się w Skorpionie, natomiast Saturn jeszcze dość mocno trzyma się domu VII i trzyma sztamę z władcą VIII wierzchołka – Merkurym.

Zdziwią się Państwo plotkami nt ewentualnego ślubu Johnny Depp’a z Vanessą. Otóż, nie ma w tym nic zaskakującego. Jowisz stanął na MC u Deppa, czyniąc trygon do Urana. Myślę, że nie jest to dobry sygnał dla tej pary, ponieważ jej związek mocno trzyma się na Saturnie. Jeśli doszłoby do małżenstwa, wówczas można by z dużym prawdopodobieństwie mówić o początkach … kryzysu ! Saturn w tym układzie oznacza skostniałą i prawdziwą strukturę, podczas gdy Jowisz wygląda jak obce ciało. Jak widać, nazywanie Saturna wielkim malefikiem, a Jowisza wielkim benefikiem bywa czasem… stereotypową przesadą (!). Idziemy dalej do następnej osoby, oto Jeff Bridges i jego radix na moment poznania żony.

JEFF BRIDGES – PRAWDOPODOBNE POZNANIE PRZYSZŁEJ ŻONY, DRUGA POŁOWA 1974R.

Mogą się czuć Państwo zdziwieni, ale… wcale nie planowałem nakładania tranzytów na daty poznania przyszłych żon, ani u J.D., ani u J.B. Proszę sprawdzić to tarotem, albo innym dostępnym narzędziem ezoterycznym. W przypadku Jeffa Bridgesa, w drugiej połowie 1974 Jowisz „złośliwie” ustawia się w domu VII, którego jest naturalnym władcą. Oczywiście – warto przypomnieć, że miało to związek z planem filmowym i kręceniem „Rancho Deluxe”, które ukazało się oficjalnie w okolicach marca 1975. Nie znamy precyzyjnego terminu zapoznania się przyszłych państwa młodych, ale możemy z celnością Sokolego Oka orzec, że nie nastąpiło to raczej wcześniej, aniżeli latem 1974, czyli około 9 miesięcy przed premierą.

Jowisz to nie jedyny wskaźnik ! Neptun jako współwładca DESC „szykuje” odpowiednio Księżyc na nowe wrażenia i przygotowuje pana Jeffa na „zakochanie”.  Jeszcze nie ma ścisłej zerowej opozycji, ale ona jest już blisko. Równocześnie w tym roku progresywna Wenus jest z zerowym trygonie do Medium Coeli … Nic w tym dziwnego, ani zaskakującego…, tak, nic nas nie zdziwi.

Jeff Bridges ma piękną urodzeniową koniunkcję Jowisz – Wenus, co związkom sprzyja. Tak – to na pewno powinno działać ! Jowiszowe zabarwienie jest bardzo obecne w Słońcu, które dobrze się z tym czuje i jest świadome wspaniałomyślności (ono jest blisko IC). Nie wiedząc o tym, postarałem się znaleźć cechę tzw ofiarności, albo charytatywności. Długo szukać nie musiałem, po trzech minutach wygrzebałem dwa linki. Oto jeden z nich: http://www.hbo.pl/article/dzielo-bridgesa-na-cele-charytatywne_15611 .

Tymczasem przejdźmy do następnej postaci Charlesa Hestona.

CHARLES HESTON -HOROSKOP URODZENIOWY (proszę kliknąć grafikę w celu jej powiększenia)

Ten przystojny facet budzi moją osobistą sympatię. Dlaczego ? Być może czyni to Jowisz w pierwszym domu w sekstylu do Marsa, władcy horoskopu ? A może potrójny znak Wagi daje podświadomą harmonię, powiązaną z tym aktorem ? Nie wiemy tego. Wiemy natomiast, że Charles Heston miał fantastyczne sygnifikatory związków, i wszystkie po kolei wykorzystał. Raz – bardzo silna, zodiakalna Waga. Dwa – harmonizowany Mars i dom pierwszy. Trzy – władca DESC Wenus jest mocna, dodatkowo zaś w koniunkcji z egzaltowanym Saturnem. I nic nie szkodzi, że w domu dwunastym ! Może to było impulsem do cudownego (i godnego naśladowania!) czynu, jakim było adoptowanie córki. Proszę spojrzeć na piąty wierzchołek, tradycyjnie przypisany dziecom. Uran na szczycie tego domu – odstępstwo, novum. Realizacja Urana spełniła się poprzez adopcję !

Charles Heston przyjmował role postaci religijnych (Ben Hur, Mojżesz), historycznych, oraz związanych z nieistniejącymi często imperiami. Znak Strzelca, Jowisza i Ryb aż huczy w tym horoskopie. Władca kariery aktorskiej (Lew na MC) Słońce w domu XII (tajemnice, emocjonalna religijność). Dominujący Jowisz w kwadracie z Neptunem. Księżyc w domu IX. Oraz (jakżeby inaczej) – Neptun w domu X. Horoskop tego aktora to demonstracja horoskopu „spełnionego” !

Dalszy ciąg nastąpi w części drugiej.

Napisano: 04:10 – 06:30 13/06/2011

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować treści, ani przekształcać w dowolny sposób bez zgody autora.

Wykorzystano program astrologiczny Urania, autorstwa Bogdana Krusińskiego http://www.astrologia.pl/urania.html .

Jeśli interesuje Ciebie zamówienie horoskopu, albo rozmowa: KLIKNIJ TUTAJ

Trochę o sobie, dla zainteresowanych: TUTAJ

Comments

comments