Bajka o tym, jak siedem planet w Wodniku nie stworzyło nowego Edisona.

Witam Państwa !

„Kim u diabła jest Jennifer Jason Leigh ?!” mogłaby spytać niejedna osoba, która nie jest wyjątkowym kinomaniakiem. Otóż – J. J. Leigh to jedna z bardziej znanych aktorek amerykańskich, grających w produkcjach dość dobrych, by zostać zauważoną i niedocenioną jednocześnie (choćby: „Mechanik” Brada Andersona, „Droga do zatracenia” Sama Mendesa, „Plac Waszyngtona” Agnieszki Holland, czy „eXistenZ” Davida Cronenberga). Filmy były niezłe, ale nie tak spektakularne, by uczynić z tej aktorki „ikonę” pokroju Megan Fox („Transformers”), Kristen Stewart („Zmierzch”), Paris Hilton, albo Lindsay Lohan. Inna sprawa, że rynek filmowy wciąż ewoluuje, w nieokreślonym kierunku.

Oto radix aktorki:

HOROSKOP JENNIFER JASON LEIGH (aby powiększyć, proszę kliknąć w grafikę):

Pierwsze wrażenie jest olśniewające. Siedem (!) planet w Wodniku, oraz zerowa opozycja Urana (władca Wodnika!) do Księżyca. Stellum w Wodniku powinno dać nam nowego Thomasa Edisona, Juliusza Verne’a, albo Wolfganga Amadeusza Mozarta. Lub co najmniej inną przedstawicielkę generacji „geniuszy”, zważywszy na to, że wymienione postacie mają koniunkcję Słońca z Merkurym, mieszczącą się w granicach popularnego „spalenia” (*odległość osiem i pół stopnia od Słońca). John Frawley pisze o tym, że „Nie istnieje większy negatywny wpływ od tego (spalenia – dop. aut.) : to tak, jakby cała moc planety została wypalona i zniszczona” [J. Frawley „Rzeczywista astrologia”, s. 283, KOS 2008].

Mam nadzieję, że John potraktuje to jako żart i nie obrazi się za to. Wszakże i moja osoba, oraz wspomniana powyżej Leigh dwojga imion posiadamy koniunkcję tych planet w Wodniku. Aczkolwiek wygnane z tronu (fachowym językiem mówiąc – będące w detrymencie) król – Słońce być może pod wpływem „z-Wodniczego” wiatru przez co łaskawie nie spala inwencji błazna – Merkurego na popiół. Co w pewien sposób John Frawley wyraził poprzez znakomity wykład wyłożony dnia 27 lutego 2010r. w sali „KOARA EXPO”, na konferencji P.S.A, traktując o wynalezieniu żarówki przez Thomasa Edisona.

***   ***   ***

Horoskop Jennifer Jason Leigh nie należy rozpatrywać jako mistyczne SIEDEM PLANET W WODNIKU. Należy go rozważyć, spacerując po śladach wąskiego sznureczka myślowego. Zatem interesuje nas kilka modeli myślowych:

Osobowość i droga życia: Bliźnięta ASC -> Merkury Rx spalony przez Słońce w detrymencie -> pójście w stronę Saturna, który wpada w wątpliwe relacje z Marsem, przypominające flirt kamienia z młotem (albo historyczną z politycznego punktu widzenia szorstką przyjaźń Leszka Millera z Aleksandrem Kwaśniewskim).

Dzieciństwo i wpływ na przyszłą karierę, dziedziczenie: Lew IC -> Słońce w uścisku z władcą ASC; rezultat znany – aktorstwo

Zagrożenie swojego życia, balansowanie, ryzyko w rodzinie: Uran w domu IV w ścisłej opozycji do Księżyca, dodatkowo Słońce w upadku.

Zaznacza się również wpływ Księżyca (popularność), Urana (ekscentryczność, dwa imiona – żeńskie i męskie, „przejęte” od … przyjaciela Jasona Robardsa), Wenus z Jowiszem (atrakcyjność, kokieteryjność – proszę obejrzeć film „Flesh and Blood”). Oraz liczne, wysubtelniające, „filmowe” kwadraty z Neptunem. Tenże Neptun nabiera dodatkowego znaczenia dla progresywnego Księżyca, ale o tym już poniżej.

***   ***   ***

Zacznijmy od początku. Merkury w Wodniku w domu IX wskazuje na szansę rozwoju, oraz bystrość. Kontakty kulturalne, zagranica, wyjazdy, oraz przede wszystkim zdolność do nauki. Merkury Rx wskazuje, że może być z tym pewien kłopot, aczkolwiek … nie samym Merkurym człowiek żyje.

Główną zasadą (Księżycową), która została dość szybko poruszona i uruchomiona w dzieciństwie to wspomniane wyżej aktorstwo. Mała Jennifer zadebiutowała w wieku lat dziewięciu, później wchodziła w poważniejsze etapy w wieku lat jedenastu, czternastu (Neptun DSC m.in.), ale pierwszą poważną rolę zagrała w wieku lat dziewiątnastu (Uran w ścisłym kwadracie do Księżyca). Można powiedzieć, że „przeznaczenie” na planie podstawowym wypełniło się. Jennifer rzuciła „w Wodnikowym stylu” studia, widząc możliwość wystąpienia w filmie. Zasada bezpieczeństwa i samokontroli (Księżyc) została zachwiana (Uran), a kariera (Wodnik MC) ruszyła z kopyta. Aspektów mamy sporo, do tego stopnia, że można by przegadać przekupkę na rynku. Z litości wymienię tylko część z nich: Saturn i Jowisz dynamiczne trygon Saturn urodzeniowy, pierwsza ćwiartka Urana, Księżyc solariusza Anno Domini 1981 na urodzeniowym MC, oraz Jowisz progresywny uściślony na MC.

Na IMDb [profil biograficzny aktorki: http://www.imdb.com/name/nm0000492/bio ] możemy wyczytać sporo. Na przykład to (luźne tłumaczenia – dop.aut.) :

– nie mam żadnego planu, żyję z tu-i-teraz z miesiąca na miesiąc

– jestem typowym dzieckiem środka, jestem mediatorem

– w popularnych filmach rolą kobiety jest „udowadnianie”, że mężczyzna jest heteroseksualny

– nie mogłabym zagrać dziewczyny z sąsiedztwa albo lekarki, to byłoby nudne

***   ***   ***

Pojęcie „nudy” to towar deficytowy u Wodnika. Role Jennifer Jason Leigh są „nietypowe”. Nie gra ról typowych wojowniczek (Milla Jovovich), słodkich a zarazem zmieniających się dziewcząt (Audrey Tautou), albo nieporadnych blondynek (Cameron Diaz). Jej role są kontrowersyjne i odbiegające od „normy” o czym poświadcza poniższy katalog:

– Eyes of Stranger (1981) – rola zgwałconej ofiary mordercy i psychopaty

– Best Little Girl in the World (1981) – cierpiącą na anoreksję

– Flesh and Blood (1985) – księżniczkę porwaną i zgwałconą przez najemników

– Heart of Midnight (1989) – kobietę na skraju załamania nerwowego

– Single White Female (1992) – psychotyczną współlokatorkę

– Last Exit to Brooklyn, oraz Miami Blues (1990) – prostytutki

Nietypowych i charakterystycznych ról w karierze J.J. Leigh było sporo. Znamiennym jest jej perfekcyjne przygotowanie do ról. Grając młodą anorektyczkę schudła w wieku 19 lat do poziomu 39 kg (aktorka mierzy 160cm). Skłonność do poświęceń i ascetyzmu znamionuje koniunkcja Saturna z Marsem w domicylu Saturna, Wodniku. Saturn jest wyjątkowo silny w siedmiokrotnym zaznaczeniu Wodnika – można powiedzieć z niewzruszoną pewnością, że jest on końcowym dyspozytorem całego horoskopu i panem absolutnym. Ale… nie dla niego złote dywany, westchnienia mężczyzn, oraz flesze paparazzi. Bez wątpienia świat Hollywoodu kryje w sobie znakomitego rzemieślnika, który nie został doceniony. Niekoniecznie z faktu, że jest Wodnikiem.

Leigh nie ułatwia dostępu do siebie, nie kryjąc kontrowersji. Przykładowo zgodziłaby się zagrać scenę seksu oralnego z Vincentem Gallo (bezimienny bohater „Essential Killing” J. Skolimowskiego). Potrafi znakomicie przygotować się do roli: a to uczyła się alfabetu Braille’a, a to kiedy indziej prowadzi wywiady z dziewczynami lekkich obyczajów, lub nocuje wspólnie z aktorami, by „lepiej dostosować się do potrzeb filmu”. Miała do czynienia z pracami psychiatrycznymi, związanymi z narkotykami, prowadzi pamiętniki w celu lepszego przygotowania do ról. Potrafi natychmiastowo odciąć się od postaci, dlatego nie potrafimy wrzucić jej do pudełka z gotowymi receptami charakterologicznymi.

***   ***   ***

Spójrzmy jeszcze raz swodobnie na ten horoskop. Księżyc – Uran „coś” oznaczał. Część znaczeń podałem powyżej. Niestety, w życiu Jennifer w wieku lat dwudziestu wydarzyła się tragedia rodzinna. Jej ojciec zginął na planie filmowym w związku z wypadkiem helikopteru. Nie wiemy czy Uran (władca domu X) w domu IV w opozycji do Księżyca, oraz Mars kaleczący Saturna chcą nam coś powiedzieć, ale możliwe, że tak to właśnie jest (data urodzin i śmierci ojca J.J.L. 14 luty 1929r. – 23 lipiec 1982r.).

Ojciec Jennifer to Vic Morrow. Aktor, nominowany m.in. do nagrody Emmy. Matką zaś jest Barbara Turner, scenarzystka, próbująca ze średnim powodzeniem sił jako aktorka. Także ojczym aktorki jest reżyserem, natomiast przyrodnia siostra aktorką. Rodzinne naznaczenie związane z wyborem drogi to bez wątpienia władca IC na władcy horoskopu. Ale Słońce nie spoczywa tu w tym radixie na laurach, bo jego dyspozytorem jest surowy Saturn, trzymający szczególną pieczę nad władcą VI domu, Marsem. Role podejmowane wymagają więc więcej wyrzeczenia (Mars-Saturn) i perwersji (Księżyc-Uran), aczkolwiek bywanie księżniczką (Jowisz-Wenus), albo kobietą na skraju załamania nerwowego (Księżyc – Uran w sektorze IV – X) prześladującą swoich domowników, albo będącą ofiarą też tu się przewija…

Pewnie co niektórych zastanowi życie prywatne. Otóż – takowe istnieje. Jennifer wpadła w stan zadurzenia zwanego miłością i wyszła za mąż we wrześniu 2005. W tych miesiącach „swoje” robił Neptun na Merkurym (Leigh wyszła, a jakże, za reżysera), a dodatkowo strzały Amorka puszczał władca Strzelca, Jowisz. Dla zainteresowanych – ślub odbył się dnia 2 września 2005. 24 listopada 2010 zakończył się pewien etap i został złożony dokument rozwodowy. Przedtem (17 marca tegoż roku) aktorka zdążyła urodzić syna.

— — —

Napisano: od 00:30 do 05:00 dnia 04/12/2011. Wykorzystano źródła: [http://www.astro.com/astro-databank/Leigh,_Jennifer_Jason], [http://www.jennifer-jason-leigh.konta.waw.pl/], [http://en.wikipedia.org/wiki/Jennifer_Jason_Leigh], [http://www.contactmusic.com/news/leigh-would-not-have-shied-away-from-brown-bunny-controversy_1050658], [http://www.imdb.com/name/nm0000492/bio]

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować treści, ani przekształcać w dowolny sposób bez zgody autora.

> ASTROLOG SZCZECIN < Wykorzystano program astrologiczny Urania, autorstwa Bogdana Krusińskiego http://www.astrologia.pl/urania.html .

Jeśli interesuje Ciebie zamówienie horoskopu, albo rozmowa: KLIKNIJ TUTAJ

Trochę o sobie, dla zainteresowanych: TUTAJ

Comments

comments