ASTROLOGIA – TEKSTY ONLINE MOJEGO AUTORSTWA

 

W tym miejscu znajdują się wszystkie artykuły, które są dostępne w sieci i które napisałem. Jeśli jakiś link wygasł, albo nic się nie pojawia, proszę o kontakt pod tel: 790796396, albo mailowo: miroslawczylek@wp.pl

 

ARTYKUŁY DLA “GWIAZDY MÓWIĄ”:

 

-> “Kobiety i władza” (Źródło: Gwiazdy mówią, nr 47/2016) – artykuł skupiający się na silnych kobietach, które znalazły się na szczytach polityki. Hillary Clinton, Eva Peron, Elżbieta II, Indira Gandhi, Margaret Tchatcher, Angela Merkel i caryca Katarzyna. Kluczowe zwrócenie uwagi na Marsa i Saturna.

-> Jowiszowy ślub” (Źródło: Gwiazdy mówią, nr 39/2016) – artykuł o ślubie Agnieszki Szulim i Piotra Woźniaka – Staraka. O wpływach Jowisza.

-> “Sława w horoskopie” (Źródło: Gwiazdy mówią, nr 30/2016)  – co spowodowało, że jakieś osoby stanęły na szczycie, lub stały się popularne. Wpływy świateł, władców horoskopu, władców świateł, domów i gwiazd na siłę oddziaływania.

 

ARTYKUŁY DLA “SOLLUNARI”

 

-> “Księżycowy krok w poszukiwaniu godziny Michaela Jacksona” (Źródło: http://www.sollunari.pl/varia,18, 30 maja 2011). To artykuł sprzed wielu lat, kiedy starałem się wybrać jedną z prawidłowych godzin dotyczących urodzin Jacksona.

-> “Horoskopy członków Klubu 27” (Źródło: http://www.sollunari.pl/varia,20, 29 lipca 2011). Intrygujące, że po tym artykule pojawiły się… warsztaty, późniejsze artykuły na ten temat, itd. Chyba musiał się podobać? Pojawiają się zarysy horoskopów Amy Winehouse, Jimmy Hendrixa, Jima Morrisona i Kurta Cobaina.

-> “Wojciech Jaruzelski, zbrodnia, kara, oczyszczenie…” (Źródło: http://www.sollunari.pl/varia,23, 09 listopada 2011). Opracowując ten artykuł wykorzystałem niezłą porcję artykułów i książek. Bardzo symboliczny horoskop: Słońce pod presją Saturna – Plutona i gwiazda stała Antares na MC.

 

ARTYKUŁY WEWNĄTRZ BLOGA:

 

-> Horoskop Elżbiety II (30 kwietnia 2011). Zwróciłem tutaj szczególną uwagę na Algol w brytyjskiej rodzinie królewskiej, czego kontynuacja miała miejsce w artykule napisanym ponad pięć lat później dla GM (o księciu Williamie (Źródło: Gwiazdy mówią, nr 30/2016, “Tak Williama dla homoseksualistów”). Lista prominentnych postaci wydłuża się i ma… coraz większą listę nazwisk! Słowo – klucz: Saturn na MC horoskopu. Algol.

 

-> Kate i William. Piękniś i Bestia ? Część I – horoskopy ślubów (04 maja 2011). Tutaj rozpoczyna się cykl wielu ślubów. Na blogu opisałem jeszcze m.in. -> ślub Aleksandry Kwaśniewskiej i Kuby Badacha, -> Roberta&Anny Lewandowskich, czy -> Zbigniewa&Moniki Zamachowskich. Oprócz nowożeńców zwróciłem uwagę na ślub Karola i Diany. Ciekawostką są Saturny na osiach obydwu ślubów. Horoskop Karola i Diany wyróżnia Syriusz, znany jako gwiazda alfa Wielkiego Psa. Pojawia się też wątek Camilli Parker – Bowles. To silna i emocjonalna kobieta, interesujące połączenia Księżyca-Wenus i Mars na Aldebaranie! Żeby było śmieszniej, ta zbitka Księżyc-Wenus ponownie znajduje się blisko Syriusza! Słowo – klucz: Syriusz.

 

-> Kate i William. Piękniś i Bestia ? Część II – horoskopy małżonków (05 maja 2011). Kontynuacja wpisu poprzedniego. Cztery horoskopy: Karol, Diana, William i Kate. Ciekawostką zdaje się Neptun, eksponowany zarówno u ojca, jak i u syna. Czy William podzieli losy swojego ojca? Słowo – klucz: Neptun na osiach.

 

-> Seks, zdrady, podboje. Horoskopy seksoholików (11 maja 2011). Próba postawienia tezy, że w seksie kluczowe są Słońce i dom piąty. Zilustrowane przykładami Hugh Hefnera, Larry Flynta i Elisabeth Taylor. W tle Mick Jagger i Jack Nicholson. Słowo – klucz: dom piąty i jego władcy.

 

-> O seksie więcej. Dlaczego V dom, a nie VIII ? (16 maja 2011). Dokładnie tak, jak przedstawia się tytuł. Cytowania książek. W akcji między innymi – horoskop Casanovy.

 

-> Zygmunt Freud. Pomosty seksualności i geneza psychoanalizy (21 maja 2011). Wdzięcznego tematu ciąg dalszy. Legendarny psychiatra na kozetce planetarnej.

 

-> O czterech takich, którzy zamienili fallusa na pióro i pędzel. Ascetycy i minimaliści seksualni (24-25 maja 2011). Czworoksiąg seksualności w horoskopach trwa. Tym razem poszliśmy w drugą stronę: H. Ch. Andersen, Antonio Gaudi, Jane Austen i Friedrich Nietzsche.

 

-> Problematyka związków w horoskopie, oraz… w polskim internecie (08-09 czerwca 2011). Z obecnej perspektywy wpis wygląda skromnie. Wypiski z Siergieja Wronskiego. Zawartość domu siódmego i władca siódmego domu w innych domach. Słowo – klucz: dom siódmy.

 

-> Długoletniość i wierność w małżeństwach. Fenomen tranzytów. Część I (13 czerwca 2011). W tej i drugiej części poruszyłem sześć osób, które były w stanie długo, albo do samego końca, żyć w związkach. Napisałem w tymże czerwcu 2011: “Jowisz stanął na MC u Deppa, czyniąc trygon do Urana. Myślę, że nie jest to dobry sygnał dla tej pary, ponieważ jej związek mocno trzyma się na Saturnie. Jeśli doszłoby do małżenstwa, wówczas można by z dużym prawdopodobieństwie mówić o początkach … kryzysu !”. Faktycznie, w czerwcu 2012 para ogłosiła rozstanie (!). Punkt dla astrologa! Ponadto Jeff Bridges i Charles Heston.

 

-> Długoletniość i wierność w małżeństwach. Fenomen tranzytów. Część II (21 czerwca 2011). Kontynuacja. W rolach głównych tym razem kobiety: John Lennon, Sophia Loren i Meryl Streep.

 

-> Astrologia jako mandala przesunięć. Lew (19-20 lipca 2011). Stosunki między znakami zodiaku z Lwem w roli głównej. Ilustrowane horoskopami Whitney Houston i Kuby Wojewódzkiego. Tekst był pisany jak Houston… jeszcze żyła! Wycinek: “U Whitney pierwiastki zajmowania się sobą są słabsze (zwraca uwagę mało obecna w życiu matka), celem jest scena i bezpośrednie prezentowanie się na niej (Baran-Lew). Oczywiście ten etap beztroski kończy się mało optymistycznie, scena “zjada” podświadomość, a narkotyki wyrastają na glebie beztroski (oraz wyboru błędnych partnerów życiowych – Pluton na DESC)”. Czyżby, zupełnie “przypadkowo” w artykule tym pojawił się trailer przyszłego samobójstwa?

 

-> Anders Behring Breivik horoskop (25 lipca 2011). Tutaj następują porównania tego horoskopu do … mojej osoby. Gdy rozpisywałem się na temat Breivika, jego godzina urodzin nie była znana. Norweski astrolog, Andre Bevan, umiejscawiał ASC Breivika w znaku Lwa (jeśli mnie pamięć nie zawodzi) i dał na ten temat wykład w Polskim Stowarzyszeniu Astrologicznym (2011, albo 2012 rok). Ja w artykule dałem sugestię: Niestety, nie znam siły Merkurego Norwega, ale sugestia nakazuje mi go wzmocnić, poprzez umieszczenie na DESC, albo w pozycji domu siódmego”. Okazuje się, że… częściowo miałem rację, prosząc o “wzmocnienie Merkurego”. Wg oficjalnego horoskopu [Astrodatabank! TU] i wersji biograficznej, Merkury Breivika znajduje się na MC. Sam Ascendent jest położony w znaku Raka.

 

-> Mieliśmy buty, nie mieliśmy podłogi – dziesięciolecie TVN 24 (18 sierpnia 2011). Artykuł pisany wspólnie z Moniką Pachniewicz. Interesujące są silne wpływy Neptuna, zarówno w horoskopie samego TVN 24, jak i popularnego “Szkła kontaktowego”. Słowo – klucz: Neptun.

 

-> Katastrofy samolotów – dwanaście przykładów, oraz sprawdzalność reguł (28 sierpnia 2011). Analizuję w tym miejscu starty, loty i lądowania podróży samolotowych, bazując m.in. na wpisie Piotra Piotrowskiego dotyczącego katastrofy samolotowej pod Smoleńskiem [TU]. Interesujące, że te horoskopy całkiem nieźle działają.

 

-> Filozofowie, a “kod astrologii”, cz. 1. Kant, Nietzsche, Sartre (27 sierpnia 2011). Ciekawe, że ukułem tam termin rewolucjonizmu filozoficznego (aspekt Merkury-Uran). Słowo – klucz: aspekt Merkury z Uranem.

 

-> Horoskop komety Elenin i “Końca Świata” 21. 12. 2012. (28 sierpnia 2011). Był taki czas, że niektórym ezoterykom odbiła palma, że oto w grudniu 2012 będzie miała miejsce wielka katastrofa z przebiegunowaniem włącznie. Bardziej umiarkowani w szaleństwie obiecywali wielkie przemiany ludzkości, z kosmitami, wioskami i dziećmi indygo na czele. W nurt ten wpisywała się moda na kometę Elenin, która miała zapowiadać zagładę Ziemian. Jak wiadomo, istniejemy i mamy się dobrze. Kluczem w horoskopie Elenin jest Neptun na IC.

 

-> Astrologia jako czarownica wyklęta. Ataki, mity, oraz legendy miejskie. Cytaty z forum. (31 sierpnia 2011). Artykuł, w którym miałem większe scjentystyczne zacięcie i nie uwzględniałem Kybalionu [TUTAJ].

 

-> O księżach, co się lustrom kłaniali – Rydzyk, Jankowski, Paetz, Natanek (06 września 2011). Jedynym horoskopem z pewną godziną urodzenia jest kosmogram Piotra Natanka. Z perspektywy co najmniej pięciu lat ksiądz odszedł w cień, ale w tamtych czasach był niezłym skandalistą.

 

-> Fascynacja astrologią, czyli… Robert Kubica jako wzorcowy model (09 września 2011). Tekst pisany we wrześniu 2011 roku, siedem miesięcy po tragicznym wypadku, kiedy rajdowiec nie stracił o mało co życia, ale i tak pozostał ze skomplikowaną kontuzją ręki. Skupiam się tam na trudnym horoskopie, widząc bliskość Algol (“jeździec bez głowy”) na Ascendencie horoskopu. Co jeszcze? Ano, zostało zapisane m.in. takie zdanie: “wygląda na to, że sytuacja znacząco zmieni się w okolicach lipca 2012. Krok po kroku widzimy, że będzie tam sporo dobrych tranzytów”. I rzeczywiście, dwa miesiące później wrócił do wyścigów samochodowych (cyt: “Kubica został zgłoszony do odbywającego się 9 września rajdu Ronde Gomitolo di Lana, z pilotem Giuliano Manfredim. Załoga zwyciężyła wszystkie cztery odcinki specjalne rajdu i dotarła na metę z przewagą 58,8 s nad drugim Omarem Brego wraz z pilotem Albertem Brusatim“; ŹRÓDŁO Wikipedia). Słowo klucz: gwiazda stała Algol.

 

-> “Problemy astrologii” – amory podług znaków zodiaku (16 września 2011). Większość archiwaliów, niestety, z tamtego artykułu wygasła. W artykule pozostało kilka odnośników do pracy dr-a Mariusza Karlińskiego, bazujące na stosunkach Słońca i Księżyca, jeśli chodzi o sprawy miłosne. Dużo wniosków ogólnych dotyczących atrakcyjności kobiet i mężczyzn.

 

-> Palikot Leaks, Ruch Palikota jako partia, oraz co ma do tego Polska (20 września 2011). Pisane w czasach, kiedy życzliwie spoglądałem na osobę Janusza Palikota (dałem się uwieść Merkuremu i Neptunowi w pobliżu Ascendentu?). Trafna prognoza polityczna w ostatnim akapicie: “Śmiem twierdzić, że jego partii uda się dostać do parlamentu, i będziemy mieli prawdziwy … lament w wykonaniu przeciwników. Napisałem ten komentarz w momencie, gdy Ruch Palikota uzyskiwał rezultaty między 3 a 6% poparcia”. Ostatecznie skończyło się na 10%. Dużo odniesień do spraw kościoła. Przypomnijmy, że partia wypromowała m.in. Roberta Biedronia (prezydent Słupska), Annę Grodzką, angażując również ludzi kultury (Manuela Gretkowska, Magdalena Środa, czy Kazimierz Kutz).

 

-> Ezoteryczny Janusz Palikot – “historia prawdziwa” (01 października 2011). Kontynuacja poprzedniego artykułu. Skupienie na osobie głównego bohatera. Istnieje zasadnicza różnica pomiędzy wieloma wersjami Palikota, użyta w tym miejscu miała godzinę 07:25, w -> Bazie Horoskopów jest to godz 07:00. Jeśli godzina 07:25 byłaby prawdziwą, wówczas JP miałby – podobnie jak Donald Trump, albo Lech Wałęsa, miałby eksponowanego Regulusa w horoskopie. Kontynuując historię, ponieważ wpis miał miejsce jesienią 2011 roku, w kryzysowym i zakończonym niepowodzeniem wyborczym roku 2015 Uran dyrekcyjny przechodził przez Słońce lidera Twojego Ruchu / Ruchu Palikota.

 

-> Steve Jobs. Oraz wszelkie naznaczenia z tym związane (11 października 2011). Czas, kiedy z powodu śmierci i żałoby po wizjonerze bardziej byłem pod wrażeniem aureoli wokół jego osoby, niż badawczego stosunku do jego charakteru. Przy okazji nie zauważyłem antiscion Księżyca na ASC i zlekceważyłem opozycję Marsa do Neptuna, co tworzy silny motyw wizjonera, ale i uwodziciela. Artykuł rzecz jasna, wart jest przeczytania.

 

-> Siódma kadencja Sejmu i Senatu. Przegląd po Sejmach RP (19 października 2011). Nieprawdopodobnie dużo dat sejmów (OSIEM!), do których zechciało mi się dokopywać w licznych dokumentacjach, artykułach, lub dzięki skorzystaniu z notatek innych astrologów. Materiał wciąż rozwojowy, zważywszy, że większość astrologów (w tym i ja) miewa skłonność do zmiennej oceny, lub relatywizacji rzeczywistości politycznej. Fundamentalny może się okazać Sejm X kadencji, który jest mostem do zrozumienia pomiędzy PRLem, a IV RP. Na IC tamtego horoskopu znajduje się rewolucyjny Uran. W czasie trwania rządu X kadencji (04 lipca 1989r. – 26 października 1991r.) dokonały się najważniejsze posunięcia, zmieniono wówczas utrój, powołano urząd prezydenta, przywrócono Senat i doprowadzono do pierwszych, w pełni demokratycznych wyborów.

 

-> Interpretacja mojej osoby za pomocą astrologii wedyjskiej (26 października 2011). Jak w tytule. Oprócz załącznika z uwagami Rafała Gendarza, pojawiają się linki do YouTube. Przez ponad pięć lat nie wygasły.

 

-> Koniunkcja Księżyc – Pluton. Kobiety Skorpiony (31 października 2011). Na początku wpisu cytowanie kilku autorów, a następnie interpretacja horoskopów Catherine Denevue, Carli Bruni, Elisabeth Taylor, Patricii Kass i … Marty Kaczyńskiej. Oprócz tych bohaterek jeszcze więcej sugestii i motywów. Słowa – klucze: Księżyc – Pluton, Skorpion.

 

-> Bajka o tym, jak siedem planet w Wodniku nie stworzyło nowego Edisona (04 grudnia 2011). Kolejny wpis z cyklu demaskatorskich (np Kometa Elenin, albo o “końcach świata”). Często pojawiają się w historii astrologii daty, które mają zwiastować Erę Wodnika, przybycie Antychrysta, albo lądowanie kosmitów. Piątego lutego (i dzień-dwa dni wcześniej zresztą też) 1962 roku miało miejsce zjawisko, w którym jednocześnie Słońce, Księżyc, Merkury, Wenus, Mars, Jowisz i Saturn znalazły się w JEDNYM ZNAKU, w Wodniku. Czy dało to cudowny efekt wielkiej duchowej przemiany ludzkości? Nie śmiem tego komentować. Ale znalazłem co najmniej jedną osobę, która dość ładnie podpasowuje się pod archetyp tego znaku. Słowo – klucz: stellum Wodnik.

 

-> Uranowi, Neptunowi i Plutonowi (06 grudnia 2011). Co by było, gdyby nagle z horoskopów usunąć te trzy planety? A co, gdyby tylko je nałożyć na symboliczne wydarzenia z historii świata? Bardzo ciekawe dziesięć kosmogramów. Słowo – klucz: planety transsaturniczne.

 

-> Vaclav Havel (18 grudnia 2011). Wpis powstał z powodu śmierci wybitnego czeskiego polityka. Oprócz poczynionych opisów intryguje po latach półkrzyż Księżyc – Jowisz – Neptun, typowy dla wizjonerów. Przy okazji piszący, wracając do swoich tekstów dawniejszych zauważa, jak zmienia się percepcja spoglądania na kosmogram, z perspektywy historycznej.

 

-> Afera z A.C.T.A. Horoskop USA (26 stycznia 2012). Najdziwniejszy kontekst i historia związana z tym wpisem na blogu. Ledwo kilka dni po jego napisaniu WordPress… zawiesił bloga (!). Pojawiły się różne teorie spiskowe, włącznie z tym, że stworzyłem jakieś niewygodne treści. To był również czas, kiedy młodzi ludzie od dzwona uczestniczyli w licznej manifestacji antyrządowej (z którym Jarosław Kaczyński nie miał nic wspólnego). Słowo – klucz: koniunkcja Merkury – Mars.

 

-> Historia zwrotu “CO JA PACZE?”. Memetyka. Umysł vs religia (09 marca 2012). Bardzo oryginalny wpis, bo kogo interesują jakieś memy, obrazki i dziwne virale z kotem, albo Paolo Coelho w tle? A jednak była to ciekawa prowokacja poznawcza, sugerująca związek między Jowiszem – Neptunem, przeciwstawionych Merkuremu (dzisiaj bym dopisał: również Saturnowi). Przy okazji, kultura memów w ciągu pięciu ostatnich lat jeszcze bardziej się rozwinęła, tak jak politycy najważniejsze kwestie wypowiadają na Twitterze, a ikona polskiej polityki, Lech Wałęsa, bryluje na mediach społecznościowych. Nie, to nie są dobre czasy dla skrupulatnego i krytycznego Merkurego. Scena bardziej lubi Jowisza i Neptuna.

 

-> “Śmierć” Encyklopedia Britannica (14 marca 2012). Zamiast zajmować się celebrytami, albo tym, co spotka dany znak jeśli chodzi o seks, pracę, lub powołanie, zająłem się tym razem Encyklopedią, która po 244 latach zrezygnowała z wydawania tradycyjnych publikacji. Bardzo symboliczna “śmierć papierowej wiedzy”, która przenosi się do internetu. Przy podjęciu ekonomicznej decyzji o zamknięciu inwestycji dopomógł wpływ sumującego Saturna. Tym niemniej, jeden z bardziej skomplikowanych wpisów.

 

-> Wyrwany szponom śmierci. Fabrice Muamba (30 marca 2012). Kiedyś zainspirował mnie Piotr Piotrowski, który pisał o wypadku czeskiego skoczka Jana Mazocha. Tamten przeżył, angielski piłkarz kongijskiego pochodzenia również, chociaż jego serce nie biło ponad godzinę! Z dzisiejszej perspektywy dziwny wpis, aczkolwiek sugerowałbym zainteresowaniem się tym zjawiskiem w kontekście decumbiture, czyli techniki astrologicznej stosowanej sensu stricte do celów zdrowotnych.

 

-> Agnieszka Radwańska – horoskop (01 kwietnia 2012). Niestety, do dziś dnia nie wiem, o której Agnieszka Radwańska się urodziła, stąd kombinowana godzina urodzenia, ustawiona na godzinę 12:57. Ale skoro dość trafnie celowałem w horoskop Breivika, to czemu miałbym być pozbawiony szans w kwestii polskiej tenisistki?

 

-> Facebook – horoskop na moment wejścia do serwisu i założenie Fanpage. Siedem krótkich analiz (12 kwietnia 2012). Dość ekscentryczny pomysł, żeby wrzucić kilka fanpage’y Facebookowych i zobaczyć, jak moment ich startu wpłynął na dalszą karierę. Wielką karierę zrobił zwłaszcza FP -> Make Life Harder, którego twórcy stali się sławni, wydali książkę i zagościli w wielu kanałach telewizyjnych. A horoskop tego przedsięwzięcia jest świetny! Merkury na Ascendencie w koniunkcji z Księżycem, recepcja Słońca i Merkurego, niedoceniona antiscion Jowisza na Księżycu-Merkurym. Słowo – klucz: Merkury na ASC.

 

-> Schizofrenia i zaburzenia umysłowe w horoskopie (10 maja 2012). Bardzo ważny wpis, badawczo – statystyczny. Potwierdza pewne przypuszczenia dotyczące przełożenia sygnifikatorów astrologicznych na właściwości umysłu. Rzeczywiście, kontakt Merkurego z Księżycem, albo Ascendentem ma zdecydowane walory pozytywne, co sugeruje tradycyjna astrologia. Do tego badania życzliwie ustosunkował się nawet Tomasz Stąpor, współcześnie jeden z najbardziej sławnych krytyków astrologii.

 

-> Urodzeni tego samego dnia, miesiąca i roku. CZĘŚĆ PIERWSZA (31 maja 2012). Był czas, kiedy kilkadziesiąt godzin poświęciłem na wyszukiwanie i dopasowywanie bliźniąt astrologicznych, które urodziły się tego samego dnia, miesiąca i roku. Dla każdego dnia i miesiąca została dopasowana jakaś para, urodzona również w tym samym roku. W jakimś sensie jest to prowokacja poznawcza, ponieważ jej celem była demitologizacja zjawiska, w którym same aspekty wystarczały, by astrolog postawił jakieś silne tezy. A tu nagle okazuje się, że tego samego dnia, miesiąca i roku urodzili się np.: Carl Lewis i Diana Spencer, G.W.Bush i Sylvester Stallone, albo Andrzej Żuławski i Terry Gilliam. Czy losy tych ludzi ułożyły się tak samo? Jak nam dobrze wiadomo, nie. Wszystkie pary, dla 365 dni roku, można odnaleźć -> TUTAJ. Słowo – klucz: bliźnięta horoskopowe.

 

-> O wpychaniu polskiej reprezentacji do ogródka, w którym pasie się gąska (13 czerwca 2012). Próba astrologicznego opisu w kontekście trwającego w Polsce i na Ukrainie EURO 2012. Z dalszej perspektywy etap prognozowania sportowych wydarzeń wydaje się być pozbawiony sensu. Dlaczego tak jest? Być może wynika to z … banalności pytania. Czym innym jest fakt, gdy zajmujemy się zjawiskiem indywidualnym i czyimś życiem, a czym innym, gdy tysiące osób pytają o jedno i to samo. Z drugiej strony, wiele elekcji i horoskopów wojny działa, zatem… ? Kwestia do dyskusji.

 

-> Odpadnięcie Polaków z Euro – refleksyjne ezoteryczne (16 czerwca 2012). Wpis będący kontynuacją poprzedniej konstatacji, że w świecie ezoteryki interpretacja wydarzeń sportowych jest skazane na porażkę. Chyba, że ktoś tam siedzi z boku i … liczy jakieś pieniążki? Kto wie?

 

-> Skandale Watykańskie – nów i pełnia (19 czerwca 2012). Profetyczne spojrzenie na horoskop Watykanu i zwrócenie uwagi na cztery spektakularne zaćmienia Słońca i Księżyca, mające bezpośrednią styczność ze Słońcem, Księżycem oraz IC i MC horoskopu Watykanu (07 VI 1929, 11:00, Rzym). Piszę w tej notatce: “Są ci, którzy myślą, że Benedykt XVI jest za słaby, by przewodzić Kościołowi. Ci, którzy uważają, że nadszedł moment, by zrobić krok naprzód“. Efekt? 11 lutego 2013 Benedykt XVI wygłosił oświadczenie, w którym zadeklarował rezygnację z posługi biskupa Rzymu. To największa “sensacja” watykańska od lat!

 

-> Kuba Wojewódzki – historia “upadku” na tranzytach (04 lipca 2012). Motywowane tym, jak naczelny skandalista i “król TVNu” spowodował silny kryzys medialny (razem z Michałem Figurskim), gdy niepochlebnie wypowiedział się o Ukrainkach pracujących w Polsce. Sprawa nie została zamieciona pod dywan i skończyła się zwolnieniem dwóch dziennikarzy z Eska Rock. Dużo różnych technik plus uwaga, jakże aktualna do dziś: “Zważywszy na to, że polska literatura astrologicznym jawi się jak ubogi krewny wobec innych nacji, mam nadzieję, że uda się te innowacyjne (sic!) dla większości czytelników metodologie zastosować w praktyce na moim blogu“. Otóż, po tylu latach większość polskich astrologów dalej bazuje w swoich prognozach tylko i wyłącznie korzystając z jednej techniki. W szczególności razi ubóstwo i kompletna ignorancja wobec ignorowanych dyrekcji.

 

-> Statystyki astrologiczne – mordercy, homoseksualiści, over IQ (12 lipca 2012). Być może największa praca (obok “bliźniąt horoskopowych”), której poświęciłem najwięcej czasu. Mnóstwo źródeł, 52 cytowania, wielomiesięczne przygotowania, trzy tysiące kosmogramów i interesujące wnioski na temat różnych połączeń planetarnych i konwekwencji, które się z tego tytułu wiążą. Często jestem pytany, dlaczego takie, a nie inne grupy sobie wybrałem i skąd ten szalony pomysł porównywania homoseksualistów i morderców. Wszystko jest wyjaśnione w pracy -> TUTAJ, niestety, większość osób nie próbuje dociec genezy badania, tak jak dla wielu Nietzsche równa się faszyzm, a Marks to wychowawca Stalina w linii prostej. Szkoda!

 

-> Dwadzieścia siedem par butów dla Wenus, oraz męscy szowiniści (18 lipca 2012). Śmiała teza, że jednocześnie słabe pozycje Księżyca i Wenus w horoskopach męskich mogą produkować typy mężczyzn, które są męskie w treści, ale prostackie w formie zachowań. Ryzyko takich skłonności podwyższają niedobre aspekty do “kobiecych” sygnifikatorów. Z biegiem lat teza bardziej się potwierdza, niż osłabia. Bohaterowie odcinka: Korwin – Mikke, Nietzsche, Wojewódzki, Cejrowski, Lepper.

 

-> Władca wierzchołka domu i jego losy. Część 1: dom pierwszy, drugi, trzeci, czwarty, piąty, szósty (05 sierpnia 2012). Sześć przykładów i sześć różnych scenariuszy. Pamela Anderson, Osho, Oprah Winfrey, Angelina Jolie, Nicole Kidman, Ludwik Pasteur.

 

-> Odpowiedzi dla najczęstszych zapytań (06 sierpnia 2012). Często te pytania pojawiały się w mojej wyszukiwarce. Jednym z nich był horoskop Gombrowicza. Wówczas godzina nie była znana, w tym momencie już -> JEST. Do hasła nr 4 errata, adres linka -> https://astrologiapl.wordpress.com/2012/05/31/urodzeni-tego-samego-dnia-miesiaca-i-roku-czesc-druga .

 

-> Władca wierzchołka domu i jego losy. Część 2: dom siódmy, ósmy, dziewiąty, dziesiąty, jedenasty, dwunasty (07 sierpnia 2012). Kontynuacja części pierwszej. Jeszcze więcej nazwisk, np. Liz Taylor, Al Capone, Lisa M. Presley, Otto v. Bismark, albo Hitler.

 

-> Raz na wozie, raz pod wozem – historia inwestowanych pieniędzy (01 września 2012). Cztery różne horoskopy, w tym pytania horarne. Zdarzyło mi się kilka razy ocalić czyjeś pieniądze, dość skutecznie opisując przyszłą (ale i bieżącą) sytuację związaną z inwestycjami. Po zainteresowaniu astrologią, po siedmiu (!) latach odważyłem się stosować astrologię pytaniową, mając cały czas wątpliwości w tym temacie. Po kilku następnych latach stwierdzam, że praktyka jest najlepszym nauczycielem i przemienia sceptycyzm w wiarę, że “technika horoskopów pytaniowych jednak działa!”. Powstał jeszcze co najmniej jeden artykuł nt. horoskopów horarnych, np -> TUTAJ. Bardziej błyskotliwy i dojrzały, niż artykuł pisany we wrześniu 2012r.

 

-> Skazanie Roberta Frycza, twórcy strony “Antykomor” (14 września 2012). Artykuł ze świata politykujących. Mnóstwo dat wskazujących na to, że druga kadencja rządu Donalda Tuska miała silne naznaczenie Plutonem. A wydawałoby się, że energia lidera PO (“uprawiajmy miłość, a nie politykę”) i predysponujący do tego horoskop urodzeniowy, to prędzej Neptun. Słowo – klucz: Pluton.

 

-> O niekorzystnej godzinie ślubu. Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach (23 września 2012). Jeśli mnie pamięć nie myli, na blogu znaleźć można (stan – styczeń 2017r.) cztery wpisy dotyczące ślubów. Para Williama i Kate ma przeciętne notowania, Robert i Anna Lewandowscy niezłe, Zbigniew i Monika Zamachowcy też wyglądają obiecująco. Niestety, wrześniowy termin ślubu córki prezydenta Kwaśniewskiego, prezentuje się z punktu widzenia astrologii tradycyjnej źle. Mając do wyboru wykorzystywanie astrologii jako narzędzia do manipulacji medialnej i kreacji pięknej rzeczywistości, albo odzwierciedlenia tego, co faktycznie mówią gwiazdy, wybrałem ryzykowną opcję nr 2. To nie był dobry termin.

 

-> Czy Syreny są jadalne? Krytyka redukcji astrologii poprzez nadużycia stereotypów i archetypów (11 października 2012). Złośliwy i nieco prowokacyjny (cóż, czasem ludzkość potrzebuje tego typu komunikatów) wpis, że astrologia nie jest łatwa, stereotypowa i nie daje się redukować do dat pozbawionych godziny urodzenia. Krytyka “astrologii gazetowej” i zachęta, by nad każdym kosmogramem silnie pracować. Paradoksy, że “miłe” horoskopy mogą okazać się niezbyt chlubne, a “niemiłe” mogą okazać się atrakcyjnymi. Cytat z tego artykułu oddaje istotę rzeczy: “Spróbowałem pisząc ten tekst przewrotnie znaleźć kilka par, które nieco zdezorientują równowagi kilku miłośników powierzchownej astrologii. W tym celu wypiszę kilka prościutkich opisów archetypowych, a poniżej opisywanej postaci wskażę na … zupełnie inną osobę“.

 

-> Zaćmienia Słońca i Księżyca 2005 – 2020 (11 listopada 2012). Wszystkie zaćmienia Słońca i Księżyca od 2005 do 2020, posegregowane zgrabnie w tabelkę. Pozycje świateł i najbliższy aspekt do planety. Przy okazji jakieś nawiązanie do klasyki gatunku, jaką była publikacja Leona Zawadzkiego “Fala zaćmienia“. Wynikło z tego, że zaćmienie tradycyjnie uchodziło za coś niemiłego z punktu astrologii, chociaż astronomicznie prezentuje się nadzwyczaj efektownie. Pięć przykładów nieoptymistycznego rozwoju sytuacji: Houston, Jackson, Winehouse, WTC, horoskop III RP. Wypadałoby odnaleźć zaćmienia, które przyniosły coś w postaci pozytywnego przełomu, albo przemiany bohatera/bohaterki. Do czego zachęcam. Słowo – klucz: zaćmienie Słońca, zaćmienie Księżyca. 

 

-> Punkty Arabskie – recenzja książki i przykład (Marylin Monroe) (22 grudnia 2012). Gdy wszedłem i zaangażowałem się w działalność Polskiego Towarzystwa Astrologicznego, pół roku później ukazała się świetna książka, uzupełniająca braki polskiej, profesjonalnej bibliografii astrologicznej. Tłumaczenie Ewy Wojtyś, redakcja Piotra Piotrowskiego zapowiadała ciekawy początek ważnego wydawnictwa. Seria trwa i ma się bardzo dobrze. W artykule użyłem czterech punktów: Szczęścia, Dzieci, Sztuki oraz Miłości i Małżeństwa. One się sprawdziły, co nie zmienia faktu, że po czterech latach artykuł został by nieco inaczej napisany i rozplanowany.

 

-> Ja, Rosjanin. Gierard Diepardjewicz (10 stycznia 2013). Depardieu, który opuścił Francję i stał się pożytecznym idiotą Władimira Putina, zasłużył na astrologiczny artykuł. Napisałem, że ów aktor nie ma nosa, zmieniając miejsce pobytu na Moskwę. Prawdopodobnie miałem rację, ponieważ przez blisko cztery lata wszystko, co zostało przez niego wyprodukowane, jest dalszym odcinaniem kuponów od sławy. Uczciwość nakazuje dopisać, że to kontynuacja tego, co francuski aktor czyni od lat…

 

-> Astrologia horarna – młot na “humanistów”. Kilka przykładów (28 stycznia 2013). Drugie podejście z horoskopami pytaniowymi i różne filozoficzne kwestie, podnoszone w związku z astrologią deterministyczną i kontr-wizją, optującą za tzw. “wolną wolą”. Z dzisiejszej (po czterech latach – styczeń 2017r.) perspektywy napisałbym ten tekst nieco inaczej. Wprowadziłbym nowy termin, będący trzecią drogą wobec astrologii horarnej (w której determinizm i twarde reguły grają pierwszoplanowe role) i astrologii humanistycznej (w której często tkwi lęk przed podejmowaniem trudnych kwestii). Nową alternatywą byłaby astrologia intuicjonistyczna, czyli taka, która próbuje odnaleźć pewne połączenia między złożonością horoskopów urodzeniowych zazębiających się z determinizmem “twardych reguł”. Takim łączeniem może być “dziwnie przypadkowe” i “dziwnie magiczne” zestawienie horoskopów pytaniowych, silnie zbieżnych z charakterystyką horoskopów urodzeniowych. Pomocne do rozwinięcia “trzeciej drogi w astrologii” mogą być symboliki, albo mitologie, względnie inne techniki dywinacyjne (typu tarot).

 

-> Saturn w Skorpionie i jego manifestacje (07 lutego 2013). Jak wiadomo, Saturn mniej więcej co dwa i pół roku zmienia znak. W kontekście wspomnianej zmiany, zanotowałem parę ciekawych wydarzeń, w tym bardzo silne emocjonalne (Skorpion!) skrypty i motywy związane ze szczepionkami (też dziedzina skorpioniczna). Jednym z ciekawych ekwiwalentów działania Saturna w Skorpionie okazał się wówczas skok Felixa Baumgartnera z niebotycznej wysokości. Do dziś nie ma jego dokładnej godz. ur. w astrologicznych archiwach, wiadomo jedynie, że ma ciekawą koniunkcję Słońca z Saturnem.

 

-> Ruch Palikota. Janusz Palikot. Anna Grodzka (11 lutego 2013). Dalsze, swobodne przemyślenia w przedstawionym temacie.

 

-> Abdykacja Benedykta XVI. Non possumus (12 lutego 2013). Odniesienie do czterech spektakularnych zaćmień, prognozowanych w artykule z czerwca 2012r. (-> TUTAJ). Horoskop Benedykta XVI, na którym jedno z zaćmień zadziałało szczególnie mocno.

 

-> KONKLAWE 2013 – znaczenia astrologiczne w kontekście wyboru nowego papieża (08 marca 2013). Wpis silnie odwołujący się do historii wyborów papieży, ale stosunkowo bezradny wobec wskazania, kto nowym przewodnikiem w Watykanie zostanie. Tym niemniej, temat przerósł i prawdopodobnie przerasta myśl astrologiczną. Znacznie prościej jest dywagować na temat kondycji aktualnego papieża, o czym traktował wpis poprzedni.

 

-> Polak Węgier dwa… [cenzura] … ? (12 marca 2013). Skupiając się na horoskopie Węgier zwróciłem uwagę, że umacnianiu władzy Viktora Orbana towarzyszy przejście Saturna przez MC i Plutona przez ASC emancypowanego kosmogramu. Interesujące w tym kontekście jest dochodzenie PiS-u do władzy w Polsce, podczas zaćmień i wpływów Saturna i Plutona. Czyżby … synchroniczność? Słowa – klucze: Saturn – Pluton.

 

-> Zaskoczeni wyborem. Nowy papież Franciszek (13 marca 2013). To był jeszcze gorący i świeży jak ciepłe bułeczki wpis o papieżu Franciszku. Nieznana była jego godzina urodzin, chociaż jak przysłowiowy Filip z konopii wyskoczyli kolekcjonerzy z Astrodatabank (z błędną godziną ur.), lub też niektórzy interpretatorzy. Bardziej dokument publicystyczny, niż astrologiczny, prognozujący wyjątkowo skromną i nienarzucającą się postawę ludzkiego papieża.

 

-> Horoskop papieża Franciszka. O Jowiszu słów kilka (22 marca 2013). Dalsze omówienie horoskopu Franciszka. Pojawiła się wiarygodna godzina urodzin, dając pole do popisu. Główny wątek rozmyślań astrologicznych skupia się na Jowiszu (odwołanie do historii papieży), jak i dziesięciodomowym Uranie (rewolucje, zmiany w sprawowaniu władzy). Osłabienie funkcji Jowisza służyć ma odejściu od sztucznych celebracji i zabiegów formalnych (typu prezentowania bogactwa, lub insygniów władzy – boskości). W tle – galeria papieży z silnymi / słabymi Jowiszami w horoskopach urodzeniowych. Słowo – klucz: Jowisz.

 

-> Astrologia zagraniczna – początek cyklu. Część I. JOHN FRAWLEY (marzec/kwiecień 2013). W pewnym momencie postanowiłem zrobić krótki przegląd blogów zagranicznych. Liczba stanęła na trzech, wspomniałem jeszcze o Bobie Marksie i Ninie Gryphon. Ws. Johna Frawleya uczyniona króciutka recenzja dwóch książek przetłumaczonych na język polski: “Rzeczywista astrologia” i “Podręcznik astrologii horarnej”. Gdyby MEN robiło zestaw obowiązkowych lektur z astrologii, te lektury by się tam 100% znalazły.

 

-> Astrologia zagraniczna. Przewodnik. Część II. BOB MARKS (marzec/kwiecień 2013). Kontynuacja poprzedniego wątku. Co ciekawe, strona zawiera mini-kurs z astrologii. Oczywiście w języku angielskim. Strona po niecałych czterech latach (aktualizacja wpisu: styczeń 2017r.) wciąż działa.

 

-> Zbiór kosmogramów związanych z Polską – baza horoskopów PTA (kwiecień 2013). W tym momencie było ponad 50 danych. Gdy aktualizuję tekst, danych jest 633 (styczeń 2017r.).

 

-> Wrażenia z warsztatu Johna Frawleya, czyli przeżyjmy to jeszcze raz (26 kwietnia 2013). Krótki reportaż z zajęć J.F. przeprowadzonych dla Polskiego Towarzystwa Astrologicznego. Słowo – klucz: gwiazdy stałe.

 

-> Horoskop Dody (30 kwietnia 2013). Jak w tytule. Zwróciło szczególną uwagę symboliczne połączenie zespołu Virgin, Merkurego na MC horoskopu Dody. Słowo – klucz: Merkury na MC.

 

-> Astrologia zagraniczna. Przewodnik. Część III. NINA GRYPHON (marzec/kwiecień 2013). Opis bloga bardzo ciekawej osoby z kręgu astrologów zagranicznych.

 

-> Robert Lewandowski i Anna Stachurska. Horoskop ślubu (24 czerwca 2013). Jeden z czterech ślubów omawianych do tej pory (styczeń 2017r.), inne to: -> ślub Aleksandry Kwaśniewskiej i Kuby Badacha, -> Kate Middleton i księcia Williama, czy -> Zbigniewa&Moniki Zamachowskich. Podczas zawierania ślubu, Anna Stachurska, a później Lewandowska, była niekoniecznie znana, jak żona Wojciecha Szczęsnego, popularna piosenkarka Marina Łuczenko. Po pewnym czasie okazało się, że ślub służy obydwu stronom, kariera Roberta fantastycznie się rozwinęła, a Anna Lewandowska stała się najbardziej znaną WAGs. Horoskop ślubu najsłynniejszego polskiego piłkarza ostatnich lat i równie usportowionej żony karateczki – dietetyczki wskazywał na więcej plusów i minusów. Bardzo interesujące może być dalsze przedłużenie żywotu tego horoskopu w kontekście ciąży i urodzenia prawdopodobnie najbardziej oczekiwanego dziecka w 2017 roku.

 

-> Sportowcy a astrologia. O co chodzi z tym Marsem? (1/2 lipca 2013). Przyjęło się, że większość astrologów lubuje się w ustawianiu aktywnego Marsa na osi, ponieważ tylko w tej planecie dopatrują się talentu sportowego. Temat nie jest jednak tak prosty. Po tym poście powstały jeszcze inne teksty o tematyce sportowej, np. dotyczące olimpiady, czy Justyny Kowalczyk [jeden wpis na ten temat powstał -> TUTAJ].

 

-> Neptun w Rybach, trygon wodny, a los zwierząt (18/19 lipca 2013). Skomplikowany w swojej wymowie wpis astrologiczny, próbujący wyjaśnić fenomen zakazu uboju rytualnego przez posłów. Niestety, procedurę okrutnego zabijania zwierząt w imię tzw. wolności i praw religijnych przywrócił… Trybunał Konstytucyjny.

 

-> Mały Książe. Odwrót króla? Horoskop księcia Jerzego (23 lipca 2013). Niezbyt pochlebnie wyraziłem się o tym horoskopie. Wskazałem, że poprzedni dziedzice i wpływowe osoby w brytyjskich rodzinach królewskich posiadali bardziej wyraziste horoskopy. Czy miałem rację? To jeden z horoskopów, który będzie musiał długo, bardzo długo leżakować.

 

-> Astrologia dla kurażu. Garść horoskopów pozytywnych (09 sierpnia 2013). Swego czasu część czytelników, recenzentów, albo astrologów zarzucała mi, że nie patrzę na świat różowymi okularami. Być może ten brak różu spowodował, że byłem w stanie emancypować dojście do władzy PiSu, albo nie bałem się stawiać trudnych, ale bardziej realnych diagnoz. Wpis o horoskopach pozytywnych traktuję jako rodzaj wskazania, że istotnie, pojawia się sporo dobroczynnych, albo szczęśliwych układów horoskopowych. One jednak nie świadczą o tym, że każdy będzie w swoim życiu Marylą Rodowicz, Aleksandrem Kwaśniewskim czy Joanną Liszowską. A co by się nie wydarzało w życiu takich wybrańców, to i tak zawsze spadają na cztery łapy. 1 września 2014r. wspomniana Liszowska spowodowała kolizję samochodową w stanie upojenia alkoholowego. Czy to spowodowało jakiekolwiek załamanie jej kariery, albo rysy na jej wizerunku? Niekoniecznie. Otóż to – tak właśnie działają horoskopy “pozytywne”, chroniąc ich właścicieli od surowych, albo przykrych konsekwencji.

 

-> W poszukiwaniu weganizmu, wegetarianizmu, oraz miłości do zwierząt (23-26 września 2013). Najważniejszy akapit tego wpisu: Stworzyłem bazę 100 horoskopów wegan i wegetarian, podsumowując położenia Jowisza (…) rezultaty okazały się interesujące: najwięcej wegetarian/wegan znalazło się w znakach Barana (14) i Wagi (12), najmniej zaś w … Strzelcu (3!) i Lwie (5). Dodatkowo dużo odniesień do innych zagranicznych blogów z mitem pt. “czy Skorpiony i osoby z silnym Marsem jedzą więcej mięsa?”. Słowo – klucz: Jowisz.

 

-> W obliczu śmierci oraz spraw ważnych. Tadeusz Mazowiecki (31 października 2013). Pomimo braku godziny zmarłego premiera III RP, parę ciekawych okoliczności i wątków do przemyślenia.

 

-> Recenzja książki: Erik van Slooten “Klasyczna interpretacja horoskopu” (13 listopada 2013). Po wcześniejszej recenzji “Punktów Arabskich” kolejny wpis dotyczący publikacji Biblioteki PTA. Słowo – klucz: planeta dominująca.

 

-> Horoskop Ińskiego Raka. O Festiwalu Filmowym (19 listopada 2013). Notatka o festiwalu, który liczy sobie ponad 40 lat i mimo licznych perturbacji, jakoś się trzyma. Słowo – klucz: Księżyc.

 

-> Dlaczego Mars jest władcą Skorpiona i tak zapalczywie kochają go media (01 grudnia 2013). Luźne dywagacje dotyczące obecności Marsa w kanałach informacyjnych. Nagość, kłótliwość, swary i sport – większość się tego wstydzi, a i tak prawie wszyscy to oglądają. Słowo – klucz: Mars.

 

-> Klub Tarota. Przykłady działających elekcji grup i towarzystw (20 grudnia 2013). W grudniu, ledwo dziesięć dni przed powstaniem tego wpisu, powstała na Facebooku grupa skupiająca miłośników tarota. Po ponad trzech latach urosła ona do ponad dwóch i pół tysiąca członków. A ponieważ każdy podmiot posiada swój działający i astrologicznie tłumaczący się horoskop: np. firma, państwo, instytucja, czy grupa, również tarotowa grupa na taki opis zasługiwała.

 

-> Wypadek w Kamieniu Pomorskim (05 stycznia 2014). Opis dramatycznego pożaru, który miał miejsce w tym mieście. Słowo – klucz: Wielki Krzyż.

 

-> Walt Disney – rzecz o ołowianych cukierkach (25 stycznia 2014). Analiza horoskopu wielkiego imperatora bajek, a później wytwórni filmowej. Zwróciłem uwagę, że w dobie czarno – białych narracji, gdy światem rządzą epickie opowieści o bohaterach, nic nie jest jednoznaczne. Walt Disney też do krystalicznych osób nie należał, genezą jego trudnego charakteru było paskudne dzieciństwo, był oschły w relacjach, miał nieczułe małżeństwa. Ale to nie przeszkodziło mu dojść tam, gdzie rzeczywistość styka się z bajką. Słowo – klucz: Neptun.

 

-> O ezoterykach, wróżbitach, astrologach i cukierniach ludzkich zakamarków. Refleksje niecudze (11 lutego 2014). Co ciekawe, część rzeczy, które wówczas wypisałem, zostały potwierdzone w niektórych wywiadach, albo wypowiedziach. Jedną z tez było stwierdzenie, że astrologowie i ezoterycy nie wierzą w to, co uprawiają, co nie przeszkadza im w uprawianiu profesji tylko i dla korzyści finansowych. Inną z tez było uznanie, że ezoteryka jest traktowana jako wisienka do tortu rozrywkowego, przez co zgłębianie, albo zaangażowanie w temat jest zwyczajnie stratą czasu. Wniosek? Pesymistyczny. Większość ludzi udaje się z wizytą do osób, które widzą w profesji duchowej świetny interes do robienia majątku, a nie do rozwoju duchowego, albo kształcenia holistycznego, tj. z zakresu wielu dziedzin.

 

-> O Justynie Kowalczyk i zaprzepaszczonych ideach olimpijskich (13 lutego 2014). Bardzo krytyczny wpis dotyczący olimpiad, w których sport służył jako transparent przykrywający totalitaryzmy, szowinizmy, wyścigi zbrojeń, albo rywalizacje koncernów farmaceutycznych. Przy okazji wpis dotyczący Justyny Kowalczyk, która wystartowała w bardzo ważnym biegu i go … wygrała. Napisałem przy okazji przy okazji Kowalczyk, że “możemy zauważać mocną transformację bojowej sportsmenki w atrakcyjną i pozwalającej sobie na chwile słabości kobietę”. Przepowiednia spełniła się. W okolicach czerwca 2014 wybitna multimedalistka przyznała się do depresji.

 

-> Wypisy i cytowania sławnych ludzi o astrologii. Rys historyczno – dokumentalny (22 lutego 2014). Bardzo dużo uwag ze świata ludzi, którzy używali, albo odnosili się do astrologii w życzliwy sposób. Padają nazwiska: Wojciecha Eichelbergera, JP Morgana, B. Franklina, T. Roosevelta, św. Augustyna, L. Szumana, C. G. Junga, Fritza Riemanna, J. Keplera i I. Newtona. A na końcu zaskakujące błogosławieństwo papieża Jana Pawła II dla Stowarzyszenia Astrologów w Poznaniu z września 1980r.

 

-> Kryzys na Krymie (02 marca 2014). Pamiętam, jak olbrzymia była panika mediów, ludzi, komentatorów i … ezoteryków, jaka to wojna między Ukrainą i Rosją nas czeka. Część osób mieszkających w Polsce uwierzyła w strachy, że konflikt dotknie również Polski. Jako punkt wyjścia obrałem moment zgody rosyjskiego parlamentu na interwencję wojsk. Po czym zapisałem w ostatnim akapicie: horoskop zastosowałem zaledwie kilkadziesiąt minut po zaistnieniu faktu (czyli około godz siedemnastej, w sobotę, dn. 1 marca 2014) i stwierdziłem, że nie będzie aż tak strasznie. Pod tym pojęciem traktowałem otwarty, krwawy i długotrwały konflikt rosyjsko – ukraiński. Nie. Sytuacja będzie dramatyczna, ale nie spodziewam się eskalacji i dotarcia wojsk rosyjskich aż pod bramy Kijowa. Ta uwaga znajduje również wyraz w rosyjskiej strategii wymuszania pewnych stanów politycznych poprzez doktrynę szoku.

 

-> Mity astrologów I. Słońce, Księżyc, Merkury, Wenus i Mars w krzywym zwierciadle (11 kwietnia 2014). Dużo własnych przemyśleń dotyczących każdej po kolei z planet osobistych. Dla poprawy nastroju parę wypisków: “Konia z rzędem astrologowi, który umiejscowi miłośników wibratorów u posiadaczy koniunkcji Marsa z Uranem. Może już tacy istnieją?”. “(…) jeśli czegoś wewnętrznego nie potrafisz zinterpretować, to zrzuć winę na Księżyc”. “Znaleźlibyśmy na pęczki osoby, które nie mają spalonego Merkurego, a trudno je posądzać o brak zaburzeń umysłu”. “Ta Wenus – ona wszystko załatwi, o wszystko się zatroszczy, nawet łoże małżeńskie tak uwiedzie, że będzie samo się ścieliło!”. “Moje badania dotyczące morderców i osób igrających z życiem wskazały na nadwyżkę dla połączeń Księżyca i Marsa oraz Merkurego i Marsa”.

 

-> Mity astrologów II. Jowisz, Saturn i Uran (14 kwietnia 2014). Kontynuacja rozpoczętego wcześniej wątku i trzy następne planety. Również warto.

 

-> Mity astrologów III. Neptun, Pluton + wzmianki o Uranie (23 kwietnia 2014). Część ostatnia. Na zakończeniu dziesięć podpunktów zestawiających różne właściwości tych trzech planet.

 

-> Ślub Moniki i Zbigniewa Zamachowskich (23 maja 2014). Para ta nie cieszyła się dobrą prasą i była stale na językach. Horoskop zaskakująco pozytywny i idący pod prąd mniemaniu, że Wenus w znaku Barana to fatalny moment na tego typu inicjatywy.

 

-> Setny wpis na blogu – podsumowanie (06 czerwca 2014). Zestaw podsumowań i najciekawszych wpisów na blogu. Najważniejsze wydarzenia? Badania 3 * 1000, trafienie, że Ruch Palikota dostanie się do Sejmu, panika krymska, zaćmienia watykańskie i “wywołanie” kryzysu Justyny Kowalczyk, zanim publicznie to okazała. Wciąż czekamy na dalsze perspektywy pontyfikatu Franciszka i ślubu Aleksandry Kwaśniewskiej.

 

-> Horoskop piłki nożnej (11 czerwca 2014). Bardzo krytyczna recenzja tego sportu. Jako główna podstawa astrologiczna pierwszy horoskop meczów podczas Mistrzostw Świata w 1930 roku, zainaugurowanych w roku 1930 w Urugwaju. Słowo – klucz: koniunkcja Wenus i Neptuna na MC.

 

-> Afera taśmowa i Uran – Pluton (19 czerwca 2014). Słynny wyciek nagrań, które przeszły do historii, a z dalszej perspektywy były jedną z przyczyn utraty zaufania i poparcia dla Platformy Obywatelskiej, Donalda Tuska i przyszłej premier, Ewy Kopacz. Ta afera była bagatelizowana, wydawało się, że słynne ośmiorniczki i “frajer zarabiający 6 tysięcy złotych” zostaną tradycyjnie już przysłonione i zakryte. Jednak nie, tutaj zdynamizował się aspekt Uran – Pluton, który demolował polską scenę polityczną przez wiele lat. Cytat: “Szczerze powiedziawszy, upadek tego rządu nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Pluton i Uran, podkopujące fundamenty tego państwa wskazują, że mamy do czynienia z upadkiem całej klasy politycznej, z upadkiem autorytetu większości doradców gospodarczych, z niechlubnym udziałem służb specjalnych”. Tak, “Polskę w ruinie” było widać na mapach astrologicznych już w czerwcu 2014r. Słowo – klucz: tranzyt Plutona.

 

-> Astrologia niejedno ma imię (12 lipca 2014). Luźne przemyślenia i dywagacje dotyczące astrologów, astrologii i sztuk prognozowania. Nawet interesujący wątek dla osób, które nie znają tego środowiska, albo mają inne mniemanie na ten temat. Doznania i ocena jak najbardziej subiektywna, nie należy się z nią zgadzać.

 

-> Czy Jowisz zawsze pomaga? Analiza krytyczna (13 lipca 2014). Trzydzieści pięć sytuacji z wyborów prezydenckich w USA, wskazujących na to, że tranzyty Jowisza do solarnego znaku kandydata na prezydenta nie dały żadnych korzyści. W jakimś sensie jest to dictum na horoskopy gazetowe, w których przedstawiciele żywiołu, w którym zasiada Jowisz, liczą na więcej szczęścia, albo na zwycięstwa wyborcze. Krótka analiza krytyczna wskazała, że nie ma takich koincydencji. Bardzo ważny wpis z cyklu “odmitologizujących“.

 

-> O “brzydkim” horoskopie Katy Perry (30 lipca 2014). Niektórzy lubią myśleć schematami, znęcając się nad czyimiś horoskopami. W horoskopie Perry dominują dwa nielubiane znaki: Skorpion i Koziorożec, a najwięcej do powiedzenia mają też dwa malefiki: Mars i Saturn. Wydawałoby się, że to życiorys niezbyt miły, wystawiony na masę wyrzeczeń. A jednak nie – światowa kariera, dobroczynność i efektywność wybijają się na plan pierwszy. Dobrze współpracujące ze sobą Saturn i Mars pokazują swoje najsilniejsze strony. Podobnie zresztą z Marsem i Saturnem było w -> horoskopie Osho. Słowo – klucz: Mars – Saturn.

Errata: po kilku latach okazuje się, że horoskop Katy Perry zmienił się o godzinę czasu. Poprzednia dana była błędnie podana. Czyżby wymagało to stworzenia jeszcze jednego wpisu? (styczeń 2017r.)

 

-> Infantylna krytyka astrologii. Replika (11 sierpnia 2014). Różne koncepcje i wnioski dotyczące wybiórczego, lub powierzchownego podejścia do mieszania astrologii z błotem przez jej krytyków. Wymieniam m.in.: emocjonalną genezę stojącą u podstaw ataku na astrologów (lęki i uprzedzenia), brak chęci (albo lenistwo) do podjęcia szerokich badań, uprzedzenia wobec astrologów jako osób niespełna rozumu, wybiórczość (w stylu: astrologia NIE, religia TAK), pomyłki techniczno – dydaktyczne krytyków, którzy wykazują indolencję, niedokształcenie, albo mylą podstawowe pojęcia.

 

-> Co może uczynić silna planeta (16 września 2014). Horoskopy Michaela Yorka, Bridget Fondy i Stephena Kinga jako przykłady, jak jedna dominująca planeta (kolejno: Słońce, Księżyc i Merkury) mogła wywindować daną osobę w górę, albo odnieść sukces w dziedzinie, której owa planeta patronowała. Wiele motywów dotyczących godności i przygodnej siły w horoskopie.

 

-> Horoskopy katastrof lotniczych, cz. 1 (reedycja wpisu z 2011r.). Z powodów technicznych wpis został skopiowany i wklejony we wrześniu 2014r. Opisane katastrofy: a) CASY (Mirosławiec), b) American Airlines (N.Y.), c) Swissair 306

 

-> Horoskopy katastrof lotniczych, cz. 2 (reedycja wpisu z 2011r.).  Z powodów technicznych wpis został skopiowany i wklejony we wrześniu 2014r. Opisane katastrofy: d) egipski PIA 705, e) wypadek na stoku w Policy, f) zamach nad Wurenlingen, g) nieudanego zamachu nad Frankfurtem n. Menem, h) start Apollo 13.

 

-> Solariusze w astrologii – przykłady błyskotliwych horoskopów (03 października 2014). Pięć efektownych skojarzeń horoskopów rocznych związanych z horoskopami takich osób / podmiotów jak: III RP/Smoleńsk, Jan Paweł II, Madonna (piosenkarka), Carla Bruni, Ukraina (2013). Bardzo często do dnia dzisiejszego ta technika jest kompletnie ignorowana i pomijana przez astrologów. Szkoda, zważywszy na to, że… rezultaty nie zawsze są jednoznaczne i mogą wprowadzać w błąd.

 

-> Czy Putin odda władzę? Prognoza (10 października 2014). Ważny wpis, ponieważ wskazał … trafną przepowiednię. Najważniejszy cytat z artykułu: “uwagę zwracają dwa zaćmienia: z listopada 2014 i kwietnia 2015, dotykające bezpośrednio Słońce Putina. Tego typu ostrzeżenia to nie przelewki, dlatego nie wygląda to dla właściciela horoskopu ciekawie. Rezygnacja z powodu złego stanu zdrowia, albo nawet nagłego wypadku, jest zatem niewykluczona. Zbyt dużo znaków nie tylko na niebie (astrologicznych), ale i na ziemi (stricte politycznych) na to wskazuje”. Faktycznie, od 5 marca 2015 roku, przez kilkanaście dni przywódca Rosji zapadł się jak pod ziemię i zniknął. Jedną z hipotez była rekonwalescencja spowodowana problemami z kręgosłupem. Słowo – klucz: zaćmienie.

 

-> Monika Lewinsky – horoskop naznaczony aferą (26 października 2014). Życie Moniki Lewinsky można podzielić na trzy etapy: bycie niewinną stażystką molestowaną przez Billa Clintona, następnie afera seksualna, a na końcu celebrycka sława i wiele wywiadów, ukazujących ją jako ofiarę. Horoskop urodzeniowy najsłynniejszej kochanki urzędującego prezydenta USA wskazuje jednak, że daleko jej było od niewiniątka…

 

-> Harry Potter i astrologia. Czy J.K. Rowling korzystała z usług astrologów? (01 listopada 2014). Bardzo ciekawa synchronizacja kultowej powieści dla nastolatków (czy aby tylko?) z główną tezą. Wydaje mi się, że ezoteryczność przenikająca się z fabułą jest jak najbardziej nieprzypadkowa, a być może niektóre nazwy i opisy wiążą się de facto z jakimiś konsultacjami astrologicznymi. Tak naprawdę Harry Potter to nowa mitologia, w której dobre Słońce toczy walkę ze złym Saturnem. Tyle w skrócie. Słowo – klucz: Słońce – Saturn.

 

-> Astrologia i kościół (07 listopada 2014). Wpis obnażający zawężenie światopoglądowe krytyków astrologii, którzy nie chcą znać historii astrologii, nie zwracają uwagę na szeroki kontekst zjawiska i wykazują spore niedobory wiedzy w temacie, który opisują.

 

-> Planety i miłość. Czy Saturn kocha? (08 grudnia 2014). Nieskromnie powiem, że cieszę się z tego wpisu, to jeden z bardziej udanych. Rozkład Saturna na części pierwsze i jego relacje ze Słońcem, Księżycem, Wenus i osiami horoskopowymi. Zwłaszcza ten ostatni motyw silnie utwierdza w przekonaniu, jak ignorowane i pomijane są relacje planet do osi. Słowo – klucz: Saturn.

 

-> 2014 i 2015 rok w astrologii (20 grudnia 2014). W zawartości tego wpisu znajdują się rzeczy wcześniej przewidziane, albo emancypowane dla przyszłego roku. Co tam widnieje? Cuda. Tam znajduje się odniesienie do tekstu pisanego 20 grudnia 2013 [odnośnik -> TUTAJ]: “Odnoszę wrażenie, że w roku 2014 Donald Tusk zapowie rezygnację z funkcji premiera, albo zostanie do tego pośrednio zmuszony. Po prostu, tak mi się to widzi”. Opisuję histerię na Ukrainie i to, że będzie więcej medialnego szoku, niż realnych zmian geopolitycznych. Poruszyłem ogromnie ważny horoskop ISIS, powiązanyz horoskopem islamu, który stał się preludium do wojny domowej w Syrii i fali imigrantów zalewających Europę. To wpłynęło bardzo silnie na nastroje polityczne na świecie (PiS, Orban, Brexit, Trump, itd). Jeśli chodzi o rok 2014, ponownie przywołałem też postać Putina. Słowo – klucz: rok 2014.

 

-> Rewolucje w Polsce? Weryfikacja horoskopu III RP (26 stycznia 2015). Wpis prognozujący potężne zmiany w Polsce, pierwszy raz od ponad 25 lat. Afirmacja, wskazująca na nadchodzący demontaż państwa, trzy miesiące przed wyborem Andrzeja Dudy na prezydenta Polski i dziewięć miesięcy przed zwycięstwem PiS w wyborach parlamentarnych. Cytat na zasadzie zagrania va banque: “pięciokrotny atak na Saturna w połączeniu z zaćmieniami Księżyca da w końcu (już daje – co widać) przebudzenie polskiej klasy średniej i niższej. Dociśnięcie Księżyca do Saturna jest dociśnięciem śruby, dopchnięciem do ściany. Tutaj nie należy rościć nadziei, że polscy obywatele będą łudzić się kolejną zmianą władzy i przyjmą następne obietnice. Wydaje się, że będziemy mieli do czynienia z wielką falą wydobywającej się frustracji, która w gorszych scenariuszach może dać przelew krwi, lub nawet akty terrorystycznego wymiaru. Księżyc i Saturn to pesymistyczne połączenie poczucia bezpieczeństwa i beznadziei, nastawienia psychicznego i negatywnego (karzącego) poczucia sprawiedliwości. To nie ma prawa się nie zrealizować! Jeśli faktycznie nic ważnego nie wydarzy się na przełomie marca i kwietnia – nie chodzi tylko o wybory prezydenckie – to nie ma się co łudzić i ślęczeć nad wartością horoskopu III RP”. Słowo – klucz: horoskop Polski.

 

-> Miłość i astrologia z 69 twarzami (16 lutego 2015). Bardziej tekst natury artystycznej, niż astrologicznej. Odmienny od innych stylistycznie. Cytat oddający sedno sprawy: “Sporo interpretacji sprawia wrażenie, jakby były kompletnie oderwane od rzeczywistości ludzkiej. Przypomina to prace kopistów, którzy setki razy przepisywali położenie planety w znaku i uczynili kolejną wariację”. Słowo – klucz: Wenus i Mars.

 

-> Człowiek wyniosły, upadły i pokorny – horoskopy władców (30 marca 2015). Przykłady osób, które sprawowały władzę z różnych poziomów i z różnym podejściem. Horoskop Ludwika XIV i Jose Mujicy. Przy okazji zwrócenie uwagi na paru innych przywódców.

 

-> Księżyc w horoskopie – dziecko niechciane (25 kwietnia 2015). Perspektywiczny i szeroki wpis o naturze Księżyca. Kosmogramy Virginii Woolf, Woody Allena, Jiddu Krishnamurtiego. Słowo – klucz: Księżyc.

 

-> O rewolucjach w Polsce, które się wypełniły (12 maja 2015). Pozytywna weryfikacja wpisu z dnia 26 stycznia 2015 o politycznej sytuacji Polski zimą – wiosną 2015r. Jeszcze przed wyborami prezydenckimi, z sensacyjnym rozstrzygnięciem. Cytat: “Zapewne część osób przyszło tutaj z zapytaniem, kto wygra w drugiej turze. Bazując tylko i wyłącznie na zjawiskach zaćmień i idąc po krótkiej linii myślenia analogii z rokiem 2005, śmiem sądzić, że kandydat na prezydenta, Andrzej Duda, pójdzie za ciosem i do tego pałacu jednak wejdzie”.

 

-> Jaka astrologia? O nagich królach i królewnach (26 maja 2015). Luźne przemyślenia o tym, że astrolog nie jest definiowany przy pomocy technik, jakie on stosuje, domów, jakie on używa, że powinien reprezentować pewne pożądane społeczne atrybuty (np. “być bogaty”), albo cechy charakteru (np. “być miły przy każdej sposobności”). Również o tym, że dyplomy na ścianach nie świadczą o rzetelności, lub skuteczności astrologa. Banały – powie ktoś. Ale – kto nie dawał się łapać na błyskotki i łatwe chwyty, niech pierwszy rzuci kamieniem!

 

-> Horoskopy, których do dzisiaj nie znamy. Michnik, Owsiak i Kukiz (20 czerwca 2015). Do tego czasu horoskop Owsiaka został już poznany, to Uran na MC. Pozostałe dwa opisy pozostają w sferze hipotez. W interpretacjach użyto bardzo dużo gwiazd stałych.

 

-> Era prekariuszy, czyli horoskop Polski i Platformy Obywatelskiej (31 lipca 2015). Tekst traktujący o polityce pomiędzy wyborami prezydenckimi, a wyborami parlamentarnymi. Dużo linków i odwołań do horoskopu Polski, partii, albo polityków. Neptun jako kluczowa planeta, zawiadująca latami polską, jakże chaotyczną “racją stanu”. Udana prekognicja dotycząca losów PO, która jeszcze szła “łeb w łeb” z PiS. Brzmiała ona: “Wydaje się, że w dalszym ciągu partię władzy czeka niezła rozsypka, włącznie z jakimś pojawieniem się odmiennych nurtów (np liberalnych, lewicowych, prawicowych)”.

 

-> Pieniądze w horoskopie. Spór o Punkt Szczęścia (09 sierpnia 2015). Punkt Szczęścia, czyli poczucie “głodu księżycowego”, który przekłada się w jakiś sposób na powodzenie materialne. Analiza horoskopów nocnych i dziennych, z uwagi na różnorakie podejście do używanej formuły PF. Zostały podane przykłady bogactwa niektórych osób: Billa Gatesa, JR Rockefellera, czy Liliane Bettencourt. Słowo klucz: Punkt Szczęścia, Punkt Fortuny, Punkt Ducha.

 

-> Horoskop Syrii, czyli u progu Apokalipsy (25 września 2015). Wpis w którym skupiłem się na horoskopie Syrii, w którym trwała ostra i krwawa wojna domowa. Siły reżimu Assada i rebeliantów (po części złożone z islamistów ISIS) były w głównej fazie konfliktu. Konkluzja prognostyczna, ponownie trafiona: “Ale obecny czas i rok 2016 służą do tego, żeby wykorzystać je do pewnego stabilizowania sytuacji w Syrii”. W rzeczy samej, pomimo okrucieństwa wojny, Syria wróciła do stanu wyjściowego, a poprzednia władza umocniła się. Wojna się skończyła, a ISIS w tym regionie zostało wyparte.

 

-> Horoskop wyborów 2015 i inne astro przygody (23 października 2015). Dużo, bardzo dużo dat i “trafienie” dotyczące kondycji rządu Ewy Kopacz. Również akapit o Partii Razem i zapowiedź na kilka dni przed wyborami, że PiS wygra kilkunastoma procentami głosów.

 

-> Badania i synchronizacje ezoteryczne – “jak na górze, tak na dole” (09 listopada 2015). Post dotyczy pewnego zdziwienia, ale i pozytywnego zauroczenia zjawiskami dziwnych synchronizacji ze świata ezoteryki. To znaczy, że “przypadków nie ma”. Credo: “wszystkie metody dywinacyjne prowadzą do tego samego Uniwersum”.

 

-> Astrologia i horoskop Polski, lata 2016-2017 (26 listopada 2015). Prognoza polityczna, ale przede wszystkim podsumowanie wszystkich cudów, przełomów, zagrożeń i rewolucji, które wydarzyły się w roku 2015. Tak, to jest rok nagłego szoku i wielkiego zaskoczenia w polskiej polityce. Nie 2016, nie 2017 i nie 2018. Kluczem do rozumienia polskiej przemiany jest cykl Urana – Plutona, który wywrócił status tego państwa w latach 2012 – 2015, w szczególności zaś, dzięki wydatnej pomocy zaćmień i progresywnego Księżyca, w roku 2015. W prognozie użyto horoskopu rządu Beaty Szydło i alternatywnego horoskopu Jarosława Kaczyńskiego.

 

-> Konstytucja Polski, czyli astrologia o wywracaniu kota ogonem (03 grudnia 2015). O tym, jaki horoskop ma Konstytucja III RP i o przejściu przez nią Urana. Z perspektywy wielkiej rewolucji i podmiany składu Trybunału Konstytucyjnego, profetyczne zdają się słowa: “Wyraźnie widać, że tym razem to URAN przewraca istniejący porządek, ponieważ PRZECHODZI PRZEZ SATURNA KONSTYTUCJI! Urana wspomaga zaś tradycyjnie Pluton, który jeszcze się na tego Saturna “zamachnie”, gdyż przed nim jeszcze przynajmniej trzy kwadratury. Można więc przypuszczać, że Saturn, pośrednio pilnujący prawa (Jowisz pod jego dyspozycją, w jego znaku), jeszcze będzie musiał o swoje “pierścienie władzy” walczyć. Plus do tego inne, smutne diagnozy, coraz wymowniejsze z perspektywy dziejowej (aktualizacja wpisu – styczeń 2017, dop. aut.): “to państwo nigdy nie miało struktur”, a prawo nigdy nikogo nie obchodziło. Skąd te smutne wnioski i ciężkie armaty? Wenus znajduje się na gwieździe, charakterystycznej prędzej dla wpływów emocjonalnych i pożądań kontrolnych, Antaresie. To nie jest “prawo”, tylko “kontrolowanie”, ale – czy aby na pewno prawa?”.

 

-> Horoskopy proroków rozwoju i mistrzów sukcesu (30 stycznia 2016). O kosmogramach osób, które stworzyły legendę za życia, zostali mówcami motywacyjnymi i porywali tłumy. Za tego typu treściami krył się rodzaj podziwu, religii, albo nawet kultu jednostki. Jakie czasy = takie pragnienie kultu. Sylwetki Osho, Wayne’a Dyera, Nicka Vujicica. Wskazanie, że konstrukcja horoskopu tworzy filozofię i podwaliny sukcesu mówcy. Czy sukces bez tak dobrego horoskopu byłby już tak łatwo dostępny i możliwy? Oto jest pytanie.

 

-> Lech Wałęsa – czyli o tym, że dyrekcje w astrologii “działają” (27 lutego 2016). Dużo o byłym prezydencie Polski, ale jeszcze więcej oczarowania techniką dyrekcji. Słowo – klucz: dyrekcje łuku solarnego.

 

-> Horoskop nagłej zmiany. Astrologiczne poszukiwania (18 marca 2016). Jak tytuł wskazuje, istnieją przewroty kiedy nagle i nieoczekiwanie coś się potrafi w życiu człowieka zmienić. Ale czy to tak łatwo odmierzyć i doprecyzować? Właśnie z tej przyczyny nieprzypadkowy dopisek: poszukiwania. Smaczku dodaje fakt, że mowa o Brangelinie, czyli związku, który się po mniej więcej 11 latach zakończył.

 

-> Alkoholizm według astrologii; wpływ Słońca i Księżyca (21 kwietnia 2016). Badania astrologiczne na temat alkoholizmu, przy pomocy spoglądania na pozycje świateł horoskopowych. Widoczna nadwyżka dla położeń Księżyca w znakach żywiołu wody. Czy to klucz do wyłowienia nałogu?

 

-> Astrologia i jej sens (23 kwietnia 2016). Bardzo duży wpis dotyczący astrologii jako takiej. Argumenty racjonalne i metafizyczne, kontra suchy paradygmat naukowy. Wiara jako przeciwstawienie się utopii naukowej. Słowo – klucz: astrologia.

 

-> Horoskop Donalda Trumpa i polityka (24 maja 2016). Z jednej strony poczyniłem dobre założenia, ale z drugiej strony zastosowałem złą praktykę. Napisałem bowiem: “Widząc pewne wydarzenia natury politycznej, większość astrologów nie musi znać się… na astrologii. Wystarczy szybki rzut oka na słupki wyborcze, na sondaże, na (sic!) historię, co w zupełności wystarczy, żeby spróbować wystawić cenzurkę i przy pomocy ogólnych, pasujących do danej tezy sformułowań, określić “zwycięzcę”. Faktycznie, po pół roku okazało się, że większość astrologów uczestniczących w rozgrywkach profetycznych popełniło błąd. Gdzie on tkwił? W sympatii, albo antypatii do kandydata. Do tego dokładamy “kalkulacje” natury politycznej. Okazuje się, że ezoteryka nie znosi wyrachowania i rządzi się różnymi prawami. A sam ezoteryk musi być zdecydowanie odważny w swoich posunięciach, choćby zaprzeczały mu trendy i opinia publiczna.

 

-> Saturn w horoskopie – grzech trwałości (31 maja 2016). Pięć zalet Saturna i jego pozytywne strony. Główne hasła to: święty spokój, cierpliwość popłaca, bycie autorytetem, głębia wrażliwości i rzetelność pracy. Osoby, które zostały wymienione w artykule to Angela Merkel i Leonardo diCaprio. Przy okazji opisu niemieckiej kanclerz pozwoliłem sobie na taką uwagę: “Kiedy Saturn zaczął “zrzucać” niemiecką kanclerz z tronu? Być może szczególna manifestacja, z opóźnionym zapłonem, miała miejsce podczas kwadratury Saturna do Wenus ur., która działa się pomiędzy lutym a majem 2015 roku, a także miała miejsce w okolicach listopada. Od wiosny 2016 roku przechodzący przez IC horoskopu ur. Uran “rozsadza” jej tożsamość i stabilność polityczną “u podstaw”. Tym oto sposobem “saturniczny spokój”, za sprawą przespania pewnych faktów (“uchodźcy”) płaci swoją cenę“.

 

-> Brexitu nie będzie – astrologia pytaniowa (18 czerwca 2016). Jak w temacie. Ponieważ prawdziwa cnota krytyk się nie boi, przyznaję się do błędów w rozumowaniu i prognozowaniu – tak, to nie było dobre rozpatrzenie i ujrzenie całego problemu. Czy mam coś na usprawiedliwienie? No, nawet istotny fakt, że ŻADEN polski astrolog nie napisał jednoznacznie na 100% będzie – nie będzie, nie zmienia faktu, że odpowiedź jest błędna. Geneza złej odpowiedzi? Podejrzewam, że zastosowałem nieprawidłowe odniesienie do poszczególnych podmiotów (państwo, obywatele, Unia). Na pewno będę do tego miejsca wracał i za parę lat błędy zostaną wypatrzone. Chyba, że… Wielka Brytania nie opuści UE, co też jest jeszcze prawdopodobne.

 

-> Ból nienawiści i przemiana w demona. Studium kompensacji (13 lipca 2016). O tym jak ludzkie słabości, kompleksy i niedobory odnalazły swoją drogę w totalitarnym świecie. Jak nieszczęścia generują przyszłe zło w niepozornych osobach. Sylwetki Himmlera, von Ribbentropa i Robespierre’a.

 

-> Horoskopy horarne – mistyczność astrologii (23 lipca 2016). Horoskop pytaniowy to czynność niemalże magiczna. Nie powinien “działać”, a jednak zawiera w sobie bardzo ciekawe przesłanie i ważną treść. Przykłady efektownych trafień – przepowiedni. Na “faktach”, bez retuszu, bez zamawiania.

 

-> Astrologia i islam (28 lipca 2016). Horoskop ISIS i horoskop islamu. Fragment wstrzelenia się w termin powstania organizacji: “Pamiętacie wpis dotyczący dnia 27 czerwca 2014 o nowiu w trygonie do Neptuna w znaku Raka? Napisałem tam: “Idealny to termin na założenie jakiejś wspólnoty czy sekty”. Dowiadujemy się, że “Ugrupowanie dżihadystyczne Islamskie Państwo Iraku i Lewantu (ISIL) ogłosiło utworzenie kalifatu. Oficjalna nazwa nowego kraju brzmi: “Państwo Islamskie”.

 

-> Koniunkcja Wenus Mars – mit atrakcyjnego połączenia (31 sierpnia 2016). Pamiętam zachwyty, również do dziś, w sprawie tego aspektu. Paradoksalnie, większość osób widzi w tym więcej korzyści, niż niekorzyści. Wydaje mi się, że rację mają częściej osoby sceptycznie nastawione do koniunkcji Wenus z Marsem, postrzegając w tym uszkodzenie Wenus, objawiające się zapalczywością, niecierpliwością, lub nadaktywnością. Istnieją rzecz jasna pozytywne strony tego układu. Wymieniam bardzo dużo przykładów i robię dłuższe opisy Courtney Love, Michaela Crichtona oraz Bette Davis. Słowo – klucz: Wenus – Mars.

 

-> Horoskop Polski – analiza przeszłości i lata 2016-2018 (22 września 2016). Wpis od podszewki rozpatrujący kosmogram III RP. Skupienie się na przełomowych wydarzeniach w historii Polski: Konstytucji, wejściu do Nato, UE, katastrofie w Smoleńsku, czy aferze podsłuchowej. Dwie dramatyczne pary w polskim kosmogramie: Jowisz atakowany przez Urana i specyficzna koniunkcja Saturna – Neptuna, która deformuje kondycję polskiego państwa od początku transformacji w 1989 r. Plus trochę prognoz na lata 2017 – 2018.

 

-> Horoskop Jarosława Kaczyńskiego – kalendarium władzy (17 października 2016). Tekst astrologiczny opisujący do granic wytrzymałości “alternatywny” horoskop Jarosława Kaczyńskiego. Wskazanie, że najwięcej dobrej pracy czyni w jego horoskopie Saturn, będący w natalnym położeniu z gwiazdą królewską Regulus. Regulusa w swoim horoskopie mają eksponowanego również Donald Trump i Lech Wałęsa… Słowo – klucz: Saturn – Regulus.

 

-> Tranzyty planet i pragnienia astrologa (03 listopada 2016). O tym, że astrologia nie funkcjonuje na zasadzie “od przypadku do przypadku”, ale raczej jako nagromadzenie pewnych doświadczeń, które wywołają jakiś efekt, reakcję, lub zmianę. Przewaga podejścia “jak się pościelesz tak się wyśpisz” nad podejściem “nie wiem, dlaczego coś się tak dzieje”. Geneza wielu długoterminowych spełnień i nie-spełnień tkwi tradycyjnie w kosmogramie i jego potencjałach. Na deser: kosmogram Baraka Obamy.

 

-> Triumf Trumpa i prognozy astrologiczne (10 listopada 2016). Skupiłem się w tej analizie na masie błędów popełnianych przez większość astrologów. Jest to tekst bardzo ważny, ponieważ… wyciąganie wniosków nie opłaca się! Prognoście nie płacą za rzetelne rewidowanie swoich przepowiedni, płacą mu za wzbudzanie emocji i generowanie wielkiego zainteresowania! Wśród błędów typowych zwróciłem uwagę na: brak obiektywizmu (kibicowanie jednej ze stron), myślenie życzeniowe, kalkulowanie sondaży i szans, subiektywne rzutowanie własnych przeżyć i nadmierną emocjonalność. Słowo – klucz: błędy w prognozowaniu.

 

-> Astrologia polityczna. Zamęt saturniczno – neptunowy i postprawda (19 grudnia 2016). Najważniejsze są tutaj analizy skupione wokół kwadratury Saturna (ze Strzelca) i Neptuna (z Ryb). Zjawiska ta mają bezpośredni wpływ na sytuację wielu politycznych wydarzeń, czego najbardziej widocznymi przejawami są chaos, dezinformacja, idealizowanie i destrukcja. Słowa – klucze: astrologia i komunizm.

 

-> Elekcje w astrologii. Zaprzysiężenia prezydentów USA (21 lutego 2017). Koronkowa akcja podsumowująca wiele kadencji wielu prezydentów amerykańskich. Tak się składa, że przynajmniej od roku 1937 znane są ich wszystkie daty. Z uwagi na powtarzalność sekwencji widoczne są powtarzalne cykle Wenus (która co osiem lat znajduje się w niemalże tym samym miejscu) jak i położenia Marsa. Wychodzi z tego tytułu jeszcze jeden fakt – zaprzysiężenia prezydenckie nie wyglądają różowo i w porównaniu z tradycją wielu demokracji, zamachy i zagrożenia odwołaniem – spełnione realnie, lub nie, mają swoje źródło w dość ryzykownym horoskopie. Proszę jeszcze zauważyć na groźny horoskop elekcji w 2021 r., o ile wszystko naturalnie pójdzie zgodnie z planem. Słowa – klucze: początek kadencji jako wydarzenie astrologiczne.

 

-> Era Wodnika a odkrycie nowego układu planetarnego (24 lutego 2017). Era Wodnika to słowo – fetysz, pewien rodzaj astrologii nadziei, która niczym Mojżesz wyprowadzi z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Odkrycia NASA jest perspektywą uchwycenia losu ludzkości w zupełnie inny sposób – być może perspektywa znalezienia układów planetarnych albo poszukiwania jakiegokolwiek życia, może być uznana za datę graniczną. Tak jak kiedyś odyseja Krzysztofa Kolumba zapoczątkowała Erę Nowożytną. Słowo – klucz: nadejście Ery Wodnika.

 

-> Tusk oraz Kaczyński – astrologiczne starcie tytanów (29 marca 2017). Ulubiony temat łączący pokolenia astrologów politycznych i komentatorów. Tekst miał na celu uzasadnienie dwóch tez, które się uwiarygodniły w następnych kilku miesiącach. Pierwsza z nich: Słońce Jarosława Kaczyńskiego “karmi” Marsa Donalda Tuska. W konwekwencji im więcej ataków na Tuska, tym wyższa jego moc sprawcza i popularność. Wniosek? Żeby Jarosław Kaczyński nie utracił wpływów czy władzy, nie może napędzać i atakować Donalda Tuska. Teza druga: przełom będzie dotyczył spraw ekonomicznych, a nie obyczajowych. To dość wyraźnie widać w polskich “przełomach politycznych” roku 2015, kiedy największy nacisk miał związek z udziałem Księżyca, Saturna, Raka, Koziorożca i zaćmieniami. Słowa – klucze: astrologiczny duet Kaczyński – Tusk.

 

-> O kocie, dokumentach i śmierci. Trzy horoskopy pytaniowe (18 kwietnia 2017). Trzy horoskopy pytaniowe, które się sprawdziły. Tego typu wpisy są ciekawą odskocznią od astrologii urodzeniowej, wydarzeniowej lub politycznej. Słowo – klucz: szukanie przy pomocy astrologii.

 

-> Emannuel Macron i “Stara Baba”. Astrologia i miłość idealna (12 maja 2017). Horoskop prezydenta Francji i jego wybranki. Pomimo tego, że jest ona od niego 25 lat starsza, nie przeszkadza to im żyć ze sobą długo i szczęśliwie. Widoczne Wenus na MC horoskopu kontaktowego i Słońce na MC horoskopu relacyjnego. Słowo – klucz: horoskopy wspólne, synastria.

 

-> Podobne horoskopy, niepodobne życiorysy – astrologia skomplikowana (10 lipca 2017). Porównanie kilku par osób urodzonych tego samego dnia, miesiąca i roku. Temat jest permanentnie przeze mnie poruszany, ponieważ sporo osób interpretuje horoskopy osób bez dokładnych danych urodzeniowych. Czynią w ten sposób szkodę astrologii i krzywdzą pracę z warsztatem interpretacyjnym, hołdując zasadzie, że stereotypy stoją wyżej ponad szczegółami. Słowo – klucz: bliźnięta astrologiczne.

 

-> To nie Koncert Życzeń, ale… astrologia się sprawdza (9 sierpnia 2017). Bardzo dużo prognoz o losach Polski, partiach politycznych i osobach z tego kręgu. Wskazanie na wiele prognoz, które wykonały się mniej więcej tak, jak oczekiwałem tego w przyszłości. Słowo – klucz: Polska astrologicznie.

 

-> Horoskop tygodniowy i miesięczny – czy to ma sens? (21 sierpnia 2017). O tym, że astrologia popularna czyni więcej szkody niż pożytku dla sztuki, tak jak reklama Ibuprofemu popularyzuje leki, ale te nie podnoszą wiedzy medycznej. Sporo uwag o tym, jak chodzenie na łatwiznę i hurtowe traktowanie ludzi daje fałszywy obraz rzeczywistości i odbiera powagę horoskopom profesjonalnym. Słowo – klucz: komercjalizacja astrologii.

 

-> Astrologia i horoskopy startów (7 października 2017). O tym, że każdy początek (zarówno emancypowany przez astrologa, jak zignorowany) ma swój sens, swoją mapę potencjałów, która może się zrealizować zarówno w sposób pozytywny jak i negatywny. Przykłady takich horoskopów jak afera podsłuchowa (słynne “ośmiorniczki”), start Gazety Wyborczej i początek Festiwalu w Opolu. Słowo – klucz: start istotny astrologicznie.

 

-> Zło w astrologii (17 października 2017). Tematyka zła cieszy się szerokim zainteresowaniem, a niektórzy pasjonaci ezoteryki lubią je wkomponowywać w swoje prognostyki, demonstrując swoje rzekomo wielkie moce. Napisany tekst został uczyniony w kontrze do stygmatyzowanie pewnych energii planetarnych. Przykładem kogoś “złego” jest Bernie Madoff, który w swoim horoskopie cieszył się urokiem silnej Wenus i Jowisza. Wskazuje to na to, że nawet dobry potencjał może służyć złej sprawie, a każdy scenarzysta swojego życia może sponiewierać dobro, przemieniając je w niegodziwość. Słowo – klucz: zło i dobro w horoskopach.

 

-> Harvey Weinstein i przemoc seksualna (8 listopada 2017). Astrologowie nie lubią pisać o rzeczach przyjemnych, ponieważ na kursach reklamy uczą, że złe skojarzenia mogą rzucać się cieniem na autora informacji. Podjąłem się jednak opisać fenomen molestowania seksualnego i #metoo, uznając, że jest to temat niezwykle poważny i nie do zignorowania. Na naszych oczach toczy się wielka historia i zmiana świadomości. Ona nie dzieje się w miłych opowiastkach przy kawusi i podczas tańców w kręgu. Ona się dzieje właśnie w otwarciu oczu na tak poważne zdarzenia, dotykające ludzkiej godności, obyczajowości i tożsamości. W artykule opisano horoskop głównego winowajcy Weinsteina, Alyssy Milano i pierwszego poważnego Twitta informacyjnego. Słowo – klucz: #metoo.

 

-> Celna prognoza astrologiczna i Mateusz Morawiecki (8 grudnia 2017). Dokładnie dwa lata wcześniej pisałem [-> TUTAJ], że rząd Beaty Szydło ma “dwa lata gwarancji”. Po tym czasie nastąpiła rekonstrukcja gabinetu. Więcej: już w tym momencie, tj. w grudniu 2017 r., obstawiałem, że Morawiecki może być większą siłą polityczną niż jego żeńska odpowiedniczka na stanowisku premiera. Na ten moment (wrzesień 2018 r.) wydaje się to bardziej prawdopodobne, niż pod koniec roku 2017. Słowo – klucz: rządy PiS i astrologia.

 

* * * * *