To nie Koncert Życzeń, ale… astrologia się sprawdza

Witam Państwa!

Podczas licznych rozruchów, niepokojów społecznych i medialnych wojen progności nie cierpią na brak klikalności, odsłon, zapytań i kwestii związanych z sytuacją polityczną w Polsce. Ruch na mojej stronie wzrósł 2 – 3 krotnie (!). Większość zapytujących próbuje, niestety trochę tendencyjnie podnosić kwestię kiedy rząd Beaty Szydło (skądinąd sterowany z tylnego siedzenia przez Jarosława Kaczyńskiego) upadnie.

Konwekwentnie, od pierwszej prognozy astrologicznej, pisanej 26 listopada 2015 r. [-> PROGNOZA NA 2016] i następnej 21 grudnia 2015 r. [-> HOROSKOP POLSKI 2016-2017], twierdzę, że Koncerty Życzeń dotyczące rewolucyjnego obalenia rządu Beaty Szydło są informacjami, obliczonymi na dobry nastrój i poszerzanie grona osób, których obecna sytuacja polityczna mierzi. Niestety, nie będę występował w roli pocieszyciela i roznosiciela dobrego słowa, chociaż wielu prognostów tym się zajmuje i z tego żyje. Konsekwentnie będę powtarzał to, co napisałem w listopadzie 2016:

W kontekście solariusza AD 2015 benefiki pojawiają się w horoskopie PiS-u w domach kątowych, z ciekawą pozycją progresywnego Słońca, a następnie pod uwzględnieniu solariusza AD 2016, dają dwuletni parasol ochronny (m.in. interesujące koniunkcje Księżyc-Jowisz + Wenus-Neptun). A co później będzie się działo… zobaczymy. Nie musi to być zwiastunem upadku czy skrócenia kadencji rządu, może to być rodzaj rekonstrukcji, lub czegoś innego. Nie tylko ja, ale inne osoby rodzaju przesilenia dopatrują się pomiędzy zimą 2017 a wiosną 2018 roku

Liczne formuły afirmacyjne i magiczne rytuały nie były w stanie zniszczyć tej konsekwencji dziejowej, chociaż setki razy liczni publicyści pisali, że obóz PiSu rozpada się, rząd obalą kobiety, czarny protest, obrona konstytucji i sądów etc. Świadom gorączek politycznych, zdałem sobie sprawę, że nic tak nie psuje prognostycznego obrazu, jak działanie pod wpływem emocji, kalkulacji i życzeniowości. Dopóki więc czas pomiędzy zimą 2017, a wiosną 2018 nie nastąpi, dopóty nie ma co mówić o rozpadzie obecnego układu władzy.

*

PROGNOZY WYKONANE W LATACH 2015 – 2016

Przypomnę jednak kluczowe przesłania, które powstawały wskutek astrologicznych obserwacji. Większość tych zapisków pochodzi sprzed roku albo ponad roku.

1. Prawdą jest, że 2017 jest bardzo trudnym rokiem dla Jarosława Kaczyńskiego. Wycofa się on w drugi szereg lub wskaże (w sposób nieformalny) swoje dziedzictwo lub następców „tronu„.

Cytat z artykułu [-> TUTAJ], napisanego w październiku 2016:

Przejście Saturna przez MC, w połączeniu z progresjami, plus do tego nadchodząca kwadratura grudniowa (2016) Saturn/Księżyc z nadchodzącą, wielomiesięczną opozycją Saturna do Księżyca może manifestować pewien rodzaj zmęczenia, albo poczucia, że większość misji (patronatu?) nad obecną partią dobiega końca. Faktycznie długi wpływ Saturna do końca 2017 może okazać się bardzo, a to bardzo dokuczliwy, co wiąże się z nałożeniem nieprzyjemnego stycznia 2017 (progresja Księżyca do Marsa, tranzyt Marsa po Księżycu).

 

2. Faktem jest, że sygnalizowany przeze mnie marzec 2017 zrobił bardzo wiele zamieszania, jeśli chodzi o osobę lidera PiS. To był jedyny raz gdy PLATFORMA OBYWATELSKA w krótkim czasie wyprzedzała PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ (!). To był moment, kiedy pomysł walki z Donaldem Tuskiem spowodował zniesmaczenie i odwrócenie się części elektoratu PiS od partii. Co pisałem na temat marca 2017? [cytat pochodzi -> STĄD]

Progresywne Słońce idące do Saturna Jarosława Kaczyńskiego, wraz z koniunkcją progresywnych Księżyca i Saturna w okolicach marca 2017 roku, może dać dziwny efekt. Jaki to będzie efekt i czego będzie dotyczył – pozostawiam “najlepszym astrologom w Polsce” i innym “wybitnym autorytetom“.

 

3. Wiele osób może zaskakiwać rezonans między obozem prezydenckim a obozem władzy. Czyżby Jarosław Kaczyński i Andrzej Duda popadli w konflikt? Otóż, tak naprawdę za wszystkim stoją… społeczne protesty. Wiecie Państwo, co tak naprawdę się stało? Prezydent Duda URATOWAŁ PiS przed skutkami społecznego niezadowolenia i dokonał bardzo skutecznego demontażu wielkiej siły społecznego protestu i oburzenia, która była tuż tuż i mogła REALNIE wpłynąć na obniżenie notowań tego rządu. Zamiast tego mamy 40% poparcia ledwie dwa tygodnie po tych protestach. Czy to było sygnalizowane w prognozach? Ależ oczywiście! Cytuję fragment prognozy z września 2016 r. [dostępnej -> TUTAJ]

Połowa sierpnia 2017r. – uściślenie kwadratury progresywnego Księżyca do Plutona. Silniejsze napięcia społeczne? 9 sierpnia również Mars w opozycji do Księżyca. Zwróćmy uwagę na okolice tego dnia, czy nie będzie to miało związku z eskalacją przemocy, jakąś falą agresji, lub naciskiem na państwo polskie (lub obywateli) z zewnątrz. Dodatkowym smaczkiem jest zaćmienie Księżyca w bliskiej opozycji do Księżyca III RP. Czy ludzie zgłupieją? Dadzą się ponieść emocjom? Czy będzie dużo, niekoniecznie słusznych, wystąpień publicznych?

To jest niezwykle ważne zjawisko, a mianowicie to, co się dzieje w sierpniu. Piszę to w dniu 9 sierpnia, kiedy w kraju panuje względny już spokój. Sądzę, że mechanika nieba domaga się jeszcze jakiejś ofiary lub pełzającej zmiany. Czy coś za tym stoi? Zobaczymy.

*

WERYFIKACJE INNYCH PROGNOZ:

4. W pewnym miejscu [ponowne odwołanie do horoskopu Polski 2016-2017, -> TUTAJ] zrobiłem notatkę o takiej treści:

Nie jest to rząd, który zostanie zmieciony z powodu tranzytu Urana – Plutona względem Księżyca elekcyjnego. Co więcej, może on zyskiwać coraz większą sympatię ludzi – spójrzmy na Neptuna na MC przyszłego solariusza (listopad 2016). Jednak, gdyby spojrzeć na jeszcze jeden solariusz (listopad 2017 rok) i solariusz horoskopu III RP (ostatni dzień 2017 roku), to niewątpliwie rok 2018 wygląda mało obiecująco. Wiosną 2018 ponadto Saturn przechodzi przez Słońce III RP. Tu coś może się wydarzyć, ale zdecydowanie prościej o czymś orzekać i czuć podmuch wiatru historii, zanim wyczują go medialne kucyki. Napiszę i podkreślę to raz jeszcze – pisanie o upadku rządu Beaty Szydło jest rzeczą niebywale prostą, dlatego dawanie jej co najmniej dwóch lat życia, uważam za zagranie ryzykowne.

Z perspektywy wzrostu notowań, sygnalizowanego kontrolowanymi spadkami (duży miał miejsce w marcu 2017 r., mniejszy w lipcu 2017 r.), prognoza już wydaje się być trafiona. Wystarczy wspomnieć, że w pierwszych dniach sierpnia 2017 PiS ma 40% poparcie. Czy któryś z publicystów albo ekspertów sceny politycznej obstawiał taki rezultat rok lub półtora roku wstecz? Otóż nie! Wiele osób zakładało zmianę na stanowisku premiera albo impeachment Andrzeja Dudy.

 

5. W sprawie Trybunału Konstytucyjnego nie miałem złudzeń. Tekst pisany w grudniu 2015 [-> TUTAJ, jeszcze nie cytowany w tym artykule]:

URAN przewraca istniejący porządek, ponieważ PRZECHODZI PRZEZ SATURNA KONSTYTUCJI! Urana wspomaga zaś tradycyjnie Pluton, który jeszcze się na tego Saturna “zamachnie”, gdyż przed nim jeszcze przynajmniej trzy kwadratury. Można więc przypuszczać, że Saturn, pośrednio pilnujący prawa (Jowisz pod jego dyspozycją, w jego znaku), jeszcze będzie musiał o swoje “pierścienie władzy” walczyć. Jako ciekawostkę dodam, że podczas głosowania sejmowego nad wyborem pięciu nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego, Słońce (Lew ASC) znajdowało się ściśle na Wenus (władca IC). Wenus horoskopu Konstytucji nie jest miła i sympatyczna! Prędzej złośliwie oznajmia, że “to państwo nigdy nie miało struktur”, a prawo nigdy nikogo nie obchodziło.

Rozwój sytuacji nie zaskoczył, zważywszy na synchronizację przejścia Plutona przez Imum Coeli polskiego kosmogramu. A co się znajduje na IC III RP? Neptun z Saturnem, czyli fundamenty państwa pomiędzy Scyllą solidarnościowej utopii neptunicznej (o ironio historii!), a Charybdą konserwatyzmu wymagającego szacunku dla tych utopijnych praw (Saturn). W ostatecznym rezultacie państwo polskie wciąż się sypie.

Czy żal jest takiej konstrukcji? Nie! Przestudiujcie proszę horoskopy osób z dominującą jednocześnie i niezbyt harmonijną funkcją Saturna i Neptuna w horoskopie. Będę powtarzał konsekwentnie od dłuższego czasu – HOROSKOP POLSKI NIE JEST HOROSKOPEM KORZYSTNYM! Saturn i Neptun na IC horoskopu to nieszczęście, to budowanie hermetycznego zamku ze skał na szalejącym morzu!

 

6. W prognozie na ROK 2016 [-> TUTAJ], odniosłem się do restytucji komunizmu w Polsce. Nieprzypadkowo zdjęcie Edwarda Gierka tam umieściłem, ponieważ kojarzy on się z:

 • względnym dobrobytem w Polsce w pierwszej połowie lat 70-tych (ach, te pomarańcze i banany!)
 • rozwojem budownictwa
 • zadłużaniem społeczeństwa
 • … aż w końcu, z zapłatą wszystkich rachunków i casus belli dla zmian, których apogeum miało miejsce w latach 1980 – 1981

Skojarzenie tych energii wiąże się z cyklem Saturna i Neptuna, który miał miejsce. Saturn to ekonomia i struktury bezpieczeństwa, nawet kosztem zamordyzmu i ograniczenia demokracji. Większość PiSu ma na sztandarach wypisane motywy konserwatywne, które zapewniają tzw. „ład i bezpieczeństwo”. Prawo i Sprawiedliwość realizuje TO, CO JEST WYPISANE W HOROSKOPIE III RP, tj koniunkcję Saturna i Neptuna na IC. Z tego tytułu cieszy się takim poparciem społecznym i znajduje podatny grunt. Ponowny cytat z „PROGNOZY DLA POLSKI 2016 – 2017” [-> TUTAJ]

Księżyc i Saturn, nie dość, że stały się motorem przemian (realizm, pragmatyzm, walka z tzw. biedą i nierównościami) w horoskopie III RP w marcu – kwietniu, zostały w sposób szczególny wyemancypowane w osobach przyszłych przywódców, tych zarówno realnych, jak i podstawionych.

– Andrzej Duda jest bardzo silnym Rakiem lunarnym, w opozycji do Jowisza w znaku Koziorożca, na dodatek Piotr Piotrowski sugeruje, by ustawić kątowego Saturna w horoskopie (propozycja radixu A. Dudy)

– Beata Szydło, godzina nieznana, to prawdopodobnie lunarny Koziorożec, sekstyl Słońce – Saturn, chociaż sądząc po jej zachowaniach i stylu bycia, efekt Koziorożca – Raka – Saturna – Księżyca, powinien być jeszcze bardziej wyrazisty

– Jarosław Kaczyński od czasu wejścia Saturna do znaku Strzelca, otrzymuje opozycje do Marsa (głównie) i Merkurego, Saturn został ponadto zaznaczony w dwóch solariuszach, natomiast Księżyc został “wyróżniony” progresją na Plutonie, w okolicach sierpnia tego roku; UWAGA – progresywne Słońce Jarosława Kaczyńskiego znajduje się na królewskiej gwieździe Regulus!

 

Podsumowując, jak się sprawy mają obecnie?

 1. Kryzys władzy zapowiadany jest pomiędzy zimą 2017, a wiosną 2018. Nie wcześniej.
 2. Faktem jest, że Andrzej Duda uratował PiS przed falą społecznych protestów, których apogeum prorokowałem w sierpniu 2017 r. Nie oznacza to, że w sierpniu jeszcze nic się nie wydarzy (pisane 9 sierpnia 2017 r.)
 3. Sprawa „dziedzictwa” lub przekazania władzy przez Jarosława Kaczyńskiego już się zaznaczyła lub wykonała. Spisał on rodzaj politycznego testamentu. Mam nadzieję, że sprawa wypłynie w przyszłości i przyzna tej prognozie rację.
 4. Wiosna 2018, z tytułu przejścia Saturna przez Słońce III RP, może wyklarować nowy typ przywództwa, być gwoździem do trumny obecnej władzy. W najgorszym razie proszę przygotować się na surowe podsumowanie dwu i pół letnich rządów.

Dodam, że astrolog NIE JEST W STANIE JEDNOCZEŚNIE śledzić kilkunastu horoskopów naraz, dlatego też można przeoczyć wiele spraw i wiele istotnych niuansów. Nikt nie jest doskonały, nie dysponuję ekipą osób, które przyglądają się horoskopom kilkunastu prominentnym osobom w państwie.

*

SŁÓWKO O KOMITECIE OBRONY DEMOKRACJI.

Horoskop KOD-u znajduje się od dłuższego czasu w Bazie Horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego [dostępność -> TUTAJ].

Spójrzmy na ten horoskop. Rzecz wygląda beznadziejnie. Widać to m.in. w takich czynnikach jak:

a) posadowienie świateł w domach upadających (szósty i dwunasty)

b) fatalna kondycja dyspozytorów świateł (Jowisz na wygnaniu, Merkury na wygnaniu)

c) władcy domów kątowych (Księżyc, Słońce, Saturn) w domach upadających ponownie

d) utopijna kwadratura Saturna z Neptunem (tęsknota za ustrojem III RP, która posiada koniunkcję tych planet na IC?)

e) zmniejszający się Księżyc i Słońce podchodzące do koniunkcji z Saturnem…

 

Wiadomo było, że KOD nie zrobi kariery, ponieważ ten horoskop jest fatalny i jest elekcyjnym koszmarem. Tym niemniej, powstrzymywałem się przez półtorej roku przed opisaniem tego układu, świadom, że będę posądzany o niesprzyjanie tej sile opozycyjnej. Niestety, wielu obserwatorów astrologii oczekuje Koncertu Życzeń, a nie rzeczowej i merytorycznej obserwacji. Minęło jednak dość czasu, by wypowiedzi ze stycznia 2016 roku udostępnić na poniższym obrazku. Pochodzą one z jednej z dyskusji ze stycznia 2016 r. To był czas, kiedy lider KODu, Mateusz Kijowski, wydawał się naturalnym następcą Lecha Wałęsy, a wiele ważnych osób z instytucji unijnych robiło sobie z nim zdjęcia i widziało w nich bardzo poważnego lidera i kreatora polskiej sceny politycznej!

Reasumując, tak, to nie był dobry horoskop. To był horoskop fatalny! Teraz w końcu mogę to napisać…

—  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —  —

Napisano: 09/08/2017

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować treści, ani przekształcać w dowolny sposób bez zgody autora.

> ASTROLOG SZCZECIN < Wykorzystano program astrologiczny Urania, autorstwa Bogdana Krusińskiego

Jeśli interesuje Ciebie zamówienie horoskopu, albo rozmowa: KLIKNIJ TUTAJ

Trochę o sobie, dla zainteresowanych: TUTAJ

Wykorzystano zdjęcie z [-> ŹRÓDŁO]

Comments

comments

4 thoughts on “To nie Koncert Życzeń, ale… astrologia się sprawdza”

 1. Na polityce znam się jak wilk na gwiazdach, ale konsekwentnie będę podtrzymywać moje zdanie, że póki „Kowalskiemu” światło w lodówce nie zgaśnie, a w kieszeni nie zabraknie kilku groszy na wyrób kiełbasopodobny, który ochoczo upiecze na grillu, w towarzystwie Harnasia, będą miłościwe nami rządzić obecnie panujący i im podobni. Może to naiwność z mojej strony, ale wg mnie osławiona komuna upadła m.in. dlatego, że w pewnym momencie zabrakło na półkach w sklepie nawet octu i musztardy, a nie dlatego, że ktoś nie mógł publicznie i swobodnie wypowiedzieć własnych myśli. To tak w skrócie i z grubsza.

  1. To prawda. Przez 25 lat urabiano polskie społeczeństwo w fałszywym przekonaniu, że Polacy to mądry, świadomy społecznie, wykształcony i dokonujący przemyślanych wyborów politycznych naród. Głaskanie dumy narodowej i pozytywne myślenie to atrybuty współczesnych, tanich jeśli chodzi o wymagania intelektualne czasów. Niestety, zaburzają one realny obraz myślenia. W zdecydowanej większości głów liczy się byt materialny, a dopiero później wymagania z wyższej półki. Dodam, że większość społeczeństwa, świadoma istnienia wielu europejskich państw z wyższym statusem materialnym, jak i czerpiąca wiedzę od milionów polskich imigrantów, dostrzega że nie jest u nas tak różowo, jak nam wmawiano.

 2. Witam,

  Proszę o informację jaki system domów Pan preferuje? Czy system domów na astro.com [ wg bodajże Placidusa] jest wiarygodny?
  Pozdrawiam

  1. Dzień dobry!

   System domów to wybór autonomiczny. Większość używa Placidusa, ale jest mnóstwo apologetów Kocha. W horarnej preferowany jest Regiomontanus. Część używa Porfiriusza (m.in. Jarosław Gronert). Astrologia tradycyjna i medyczna polega na Alcabitiusie. Twórca Uranii też stworzył swój system, Krusińskiego. Natomiast Wojciech Jóźwiak w ogóle domów nie stosuje.

Comments are closed.