ASTROLOGIA KSIĘŻYCA

DSCN7836

Zestawiam tutaj nowie i pełnie Księżyca od grudnia 2018 do kwietnia 2019. Zwracam uwagę, że podczas nowiu i pełni powinniśmy starać się NIE PLANOWAĆ POWAŻNYCH RZECZY I SPRAW. Dlaczego? Wiąże się to z … osłabieniem pozycji Księżyca, pisali o tym m.in. w kwietniu 2011 Piotr Piotrowski w kontekście elekcji małżeństwa, jak i dwa lata później Izabela Podlaska, powołując się na Nicolasa Culpepera.


Warto do uwagi dorzucić, że unikamy również:

 • zaćmień (!)
 • złego aspektu pomiędzy światłami (czytaj: kwadratury, równoznacznej z przejściem do następnej kwadry), aczkolwiek położenie Księżyca w Raku względem Słońca w Baranie uważałbym za problematyczne (bo to miejsca bardzo dobre dla świateł)
 • Via Combusta, czyli obligatoryjnie odcinka pomiędzy 15 stopniem Wagi, a 15 stopniem Skorpiona (tutaj bywają różne definicje, część astrologów proponowała wcześniejsze/późniejsze zaznaczenie tego odcinka, albo wcześniejsze/późniejsze jego zakończenie)
 • złych stosunków Księżyca do malefików (Marsa i Saturna)
 • Księżyca malejącego, chyba że reszta okoliczności temu sprzyja
 • koniunkcji Księżyca z Węzłami horoskopowymi, przy czym aspekt z Węzłem Południowym (zstępującym) ma naturę mniej korzystną
 • Księżyca w znakach wygnania i upadku (Koziorożec, Skorpion), chyba że reszta okoliczności temu sprzyja
 • próżnego kursu Księżyca (nie dotyczy Byka, Raka, czasem żywiołu wodnego), chyba że reszta okoliczności temu sprzyja
 • Księżyca w znaku, który związany jest z operacją chirurgiczną (załóżmy, że nie robimy operacji laserowej wzroku, kiedy Księżyc jest w Baranie)
 • Księżyca w znaku bezpłodnym (Bliźnięta, Lew, Panna; niespecjalnie Baran i Koziorożec), jeśli dotyczy on horoskopu małżeństwa, które chce mieć dzieci
 • naturalnie koniunkcji Księżyca z gwiazdami traktowanymi jako złoczynne/ryzykowne, chyba że wyjątkowo reszta horoskopu wskaże inaczej, w tej grupie znaleźlibyśmy miejsca dla takich gwiazd jak: Difda (ok. 3 Barana), Algenib (9 Barana), Baten Kaitos (22 Barana), Sheratan (4 Byka), Algol (26 Byka), Alcyone i Plejady (przełom Byka i Bliźniąt), Hiady (4-5 Bliźniąt), Betelgeuse/Menkalinan (29-30 Bliźniąt), Canopus (15 Raka), Procjon (26 Raka), Praesaepe (7 Lwa), Alphard (27 Lwa), Alioth (9 Panny), Zosma (11 Panny), Denebola (21 Panny), Alkaid (27 Panny), Vindemiatrix (10 Wagi), Algorab (13 Wagi), Khambalia (7 Skorpiona), Unukalhai (22 Skorpiona), prawdopodobnie Antares (10 Strzelca), większość odcinka pomiędzy 24 a 29 stopniem Strzelca (Lesath, Shaula, Aculeus, Acumen i w szczególności Sinistra), Facies (8 Koziorożca), Terebellum (26 Koziorożca), Markab (23 Ryb), Scheat (ostatni stopień Ryb).

*


Istnieją życzeniowe i pobożne myśli, że afirmacje, albo obietnice składane, lub zamawiane na powyższych układach dadzą odpowiednie korzyści, rezultaty, mannę z nieba. Niestety, bardzo często pełnia czy nów związana z powyższymi gwiazdami, albo układami może nie przynosić odpowiedniego rezultatu. Gdyby tak było, większość takich próśb wiązałaby się z odnoszeniem korzyści. Tym niemniej, można próbować konstruować dobroczynne układy dla Księżyca. Czego możemy zatem sobie dla naszego Księżyca podczas różnych celebracji, elekcji, czy próśb życzyć? Poniżej zalecenia:

 • aplikacyjny stosunek do benefików (Wenus, Jowisza), względnie do planety, która nas interesuje w kontekście danego tematu, czy przedmiotu (np Księżyc/Merkury gdy chcemy handlować, Księżyc/Wenus gdy chcemy zajmować się sztuką, Księżyc/Neptun gdy chcemy rozwijać się medialnie, przy czym słowo to może mieć dwuznaczne zastosowanie)
 • dobry aspekt Księżyca i Słońca (trygon, sekstyl)
 • dobry znak Księżyca (Byk, Rak), Księżyc przebywający w domicylu lub wywyższeniu Wenus czy Jowisza (pozostały Ryby, ew. Waga i Strzelec)
 • Księżyc rosnący
 • Księżyc w znaku opozycyjnym do narządu operowanego (np dla głowy Księżyc w Wadze, dla serca Księżyc w Wodniku, itd)
 • Księżyc w znaku płodnym (Rak, Skorpion dopuszczająco, Ryby, względnie Byk), jeśli dotyczy on małżeństwa, które chce mieć dzieci
 • Księżyc w dobrym aspekcie do Saturna dobrze wpływa na siew, wspierany dobrymi aspektami ze znaków ziemskich (Byka, Panny, Koziorożca) również jest wskazany (za: Introductorium Astronomie Michała Falkenera; możliwość zapoznania się i kupna TUTAJ); dobre aspekty z Merkurym wskazane są do handlu i spraw rachunkowych, z Wenus dla przyjemności i zabaw, ze Słońcem do załatwiania spraw z wpływowymi osobami, z Jowiszem do spraw związanych z twórczością i sprawami prawnymi (Falkener, tamże)
 • koniunkcje Księżyca z gwiazdami uznawanymi za dobroczynne, albo przynajmniej spełniające pewne funkcje przy starcie (dynamika, moc, splendor, itd), które można wykorzystać: Alpheratz (ok 14 Barana), Aldebaran (10 Bliźniąt), Rigel (17 Bliźniąt), Capella (22 Bliźniąt), Syriusz (14 Raka – uwaga, blisko też gwiazda Canopus), Pollux (23 Raka), Regulus (początek Panny), Spika (23 Wagi), Acrux i Alphecca (12 Skorpiona), Bungula (29 Skorpiona), Wega (15 Koziorożca), Albireo (1 Wodnika), Sadalsuud (23 Wodnika), Fomalhaut (4 Ryb), Archenar (15 Ryb)
 • część dobroczynnych wskazówek można odnaleźć w książce Michała Falkenera  Introductorium Astronomiewydanej nakładem Polskiego Towarzystwa Astrologicznego, przekład i opracowanie: Sylwia Konarska – Zimnicka, opracowanie i redakcja: Piotr Piotrowski; moją szczególną uwagę zwrócił fragment reguł astrologii elekcyjnej dotyczącej siewu, sadzenia drzew i uprawy ogrodu (s. 147); warte uwagi są wybory działań oparte na astrologii lunarnej, znajdujące się na s. 148 – 151

*


ASTROLOGIA KSIĘŻYCOWA:

Przed przeczytaniem poniższych prognoz polecam również zapoznanie się z -> TYM TEKSTEM.

22 grudnia 2018 r. – pełnia na pierwszym stopniu Raka. Towarzyszy temu koniunkcja Merkurego z Jowiszem na Antaresie, w znaku Strzelca. Rak kojarzony jest z wylewami emocjonalnymi, ale tylko tam, gdzie czujemy się bezpieczni. Merkury napompowany obecnością sąsiada, to wylewność, ale w zupełnie innej tonacji. Spotykają się dwa światy, które są sobie obce, w jednym dniu. Czy to okazja, żeby wygadać i wyrzucić z siebie trochę ciężkich emocji, przy pomocy nadmiaru informacji i słów? Gaduły i ludzie myślący głęboko mogą znaleźć wspólny język. Największym skarbem tego czasu może być atut uruchomienia silnych emocji. To jest klucz.

6 stycznia 2019 r. – nów dokładnie w połowie znaku Koziorożca, w koniunkcji z Saturnem. Struktury, bezpieczeństwo, poczucie stabilizacji, szczęście w spokoju? Tak, można by pomarzyć o tym, ale to dzień zaćmienia! Zaćmienie powoduje, że to, co wydaje się być czymś na wyciągnięcie ręki i brzmi niczym pokusa, może być początkiem czegoś niezauważonego. Duża moc idzie w parze z niedostrzegalnym cieniem, dlatego też trzeba mieć baczność, żeby nie wskoczyć w pułapkę iluzji, że teraz coś zaczynamy i że będzie trwałe. Uwaga, żeby czas i przestrzeń nas nie pochłonęły, bo możemy zostać ich niewolnikiem.

21 stycznia 2019 r. – pełnia na pierwszym stopniu Lwa. Seksu, przyjemności i miłych wrażeń Wam się zachciało? Słusznie, skoro na niebie jednocześnie towarzyszy temu koniunkcja Wenus z Jowiszem. Ale nie zawsze kalendarz jest dobrze dogadany z rzeczywistością gwiezdną i tak się składa, że jakoś dziwnie te atrakcje pojawiają się… w poniedziałkowy poranek. A co to oznacza? A to oznacza, że można projektować rzeczy przyjemne i inicjować jakieś kontakty, w szczególności że Księżyc będzie podchodził pod trygon z dwoma benefikami. Proszę jednak zwrócić uwagę, żeby mieć oczy i uszy szeroko otwarte, ponieważ tego dnia ma również miejsce ZAĆMIENIE SŁOŃCA. Jeśli więc dotyka ono urodzeniowych osi lub planet osobistych, warto mieć ze sobą odrobinę rozsądku w kieszeni.

4 lutego 2019 r. – nów w piętnastym stopniu Wodnika. Dobry moment na elekcję, czyli planowanie różnych pomysłów, inicjatyw, zakładanie firm czy spotkania, z tym założeniem, że nastąpi to kilka godzin po tym czasie. Nów jest w sekstylu do Jowisza, zaś Wenus ledwo co weszła do Koziorożca, co oznaczałoby pewien rodzaj konkretyzowania rzeczy związanych z finansowo – materialną rzeczywistością.

19 lutego 2019 r.pełnia w pierwszym stopniu Panny. Dzień z dwiema charakterystycznymi koniunkcjami: Merkury i Neptun w Rybach + Saturn i Wenus w Koziorożcu. To tak jakby podłączyć wizję i potrzebę uporządkowania. Wartości sprzeczne? Tak, ale w tym akurat wypadku synteza tego, co nieograniczone z tym co nazywamy materiałami do realizacji, może się fajnie sprząc. Sukcesem do wszystkiego jest egoizm i skupienie na sobie, bez pośredników i bez ulegania wpływom. Merkury z Neptunem daje czarusia, zaś Wenus z Saturnem rodzaj przymusu. To się nie przydaje w negocjacjach i pertraktacjach, dlatego tym razem warto pozostać w wewnętrznym dialogu własnego marzyciela i własnego księgowego, który dobrze rozlicza proporcje. Początek pełni w Pannie to czas idealny na takie rozważania.

6 marca 2019 r. – nów na 15 stopniu Ryb. Gwiazda Archenar, Neptun i nów rezonują praktycznie na tym samym stopniu w znaku Ryb. To fenomenalna, można by rzec, hitowa koniunkcja, ponieważ coś takiego zdarza się niezwykle rzadko. Nazwałbym ten moment najbardziej mistycznym dniem w roku. Neptun kojarzony jest z szeroko pojmowaną uczuciowością i płynięciem. Archenar jest gwiazdą końcową konstelacji Erydanu. Pełni rolę końca rzeki, której charakter jest saturniczny. Idealny czas na zakończenie przykrych spraw, wyrzucenie z siebie żalu. Dobre na postanowienie poprawy lub zmianę dotychczasowego stylu życia lub uwolnienie się.

21 marca 2019 r. – „wiosna ach to Ty”, czyli pełnia na pierwszym stopniu Wagi. Równocześnie na niebie ścisła kwadratura Marsa w znaku Byka i Wenus w znaku Wodnika. Jeszcze na dokładkę „premia” w postaci koniunkcji Merkurego i Neptuna. Nie, to nie jest odpowiednia pora na krokusy i przebiśniegi, które wręczamy osobie, do której się wdzięczymy. Dużo trudnych układów, które powodują, że trzymamy pozycje obronne i nie jesteśmy w stanie się przełamać. Jedyną możliwością jest kombinatorstwo lub kłamstwo. Nie trzeba przekonywać, że to nie jest dobra strategia działania.

5 kwietnia 2019 r.nów na połówce znaku Barana do kwadratury z Saturnem. Coś na zasadzie: rozpocznij albo giń. W takich warunkach wykuwa się silna wola i powstaje motywacja, żeby rozpoczynać trudne sprawy, wymagające energetycznego zaangażowania.

19 kwietnia 2019 r. – quasi Blue Moon, w tym sensie, że to następna pełnia w znaku Wagi, na stopniu ostatnim. Dochodząca do aspektu z Uranem. Rozpoczynanie i zakończenia wielu zjawisk z przytupem. Towarzysząca temu silna nerwowość. Kawy zdecydowanie pić nie trzeba, bardziej ziółka uspokajające.

– — –

Napisano: w dniu 20/08/2017, zmodyfikowano 24/12/2018

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować treści, ani przekształcać w dowolny sposób bez zgody autora.

> ASTROLOG SZCZECIN < Wykorzystano program astrologiczny Urania, autorstwa Bogdana Krusińskiego

Jeśli interesuje Ciebie zamówienie horoskopu, albo rozmowa: KLIKNIJ TUTAJ

Trochę o sobie, dla zainteresowanych: TUTAJ

Wykorzystany obrazek z darmowej bazy Pixabay: https://pixabay.com/pl/kahl-ksi%C4%99%C5%BCyc-ludzi-grupy-68145

– — –

4 thoughts on “ASTROLOGIA KSIĘŻYCA”

 1. chciałabym się odnieść do :
  „01 września 2016 – nów w Pannie (9 stopień – wpływy Alioth) w kwadraturze do Saturna i kwadraturze do Neptuna, czas wyjątkowo niekorzystny, dodatkowo zjawisku towarzyszy ZAĆMIENIE!”
  Mam w 9 stopniu Panny wenus dodatkowo w koniunkcji do słońca.
  Nie zauważyłam niczego strasznego, to zaćmienie nie wpłyneło na mnie. Chodź teraz po przeczytaniu tego posta zastanawiam się co może się złego wydarzyć. Czy zaćmienie zawsze zawsze niesie za sobą jakieś niebezpieczeństwa ?

  1. Ten czas już minął. Zaćmienia lubią wskazywać na pewne inicjatywy, które są niezauważalne, a ich efekty wychodzą po latach. Przykładowo: Jerzy Janowicz miał zaćmienie na swoim Słońcu (albo Księżycu?) urodzeniowym. Nagle się objawił, zaczął dużo wygrywać, stał się królem świata, by po roku… zgasnąć. Być może jest to sygnał, że w sferze Wenus (warto spojrzeć, co ona robi, czym rządzi, za co odpowiada), wydarzyły się sprawy, które do dziś jeszcze nie zostały zauważone?

  1. Dziękuję. Jestem skromnym śmiertelnikiem, a za zauważony błąd w tekście jestem wdzięczny. Przy okazji poprawię, pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *