Antropocen, wysychające rzeki i śnięte ryby. Halo, tu Ziemia!

Dzień dobry.


Nie trzeba być szczególnie bystrym obserwatorem klimatu, żeby dostrzec, że wyśmiewane lub ignorowane teorie o antropocenie (proponowanej epoce geologicznej, charakteryzującej się znacznym wpływem człowieka na ekosystem i geologiczny system planety Ziemia) w jakiś sposób znowu się realizują. Lato 2022 r. fenomenalnie wydobyło na powierzchnie stare zakopane w wodzie skarby, niewidziane dna dorzeczy oraz głupotę ludzką.

[Dla ciekawych świata, chcących poznawać coś ponad astrologiczne teksty -> https://pl.wikipedia.org/wiki/Antropocen]

Europa wysycha, a wraz z nią Ren, Pad, Loara, Tamiza. Media, politycy, ba, już nawet celebryci (!) huczą i grzmią. Chwała im za to. Nie jest to wydumany problem, ponieważ za tymi wysychającymi rzekami czy jeziorami idą surowe konsekwencje gospodarcze i ekologiczne. Czytaj: sporo teorii dotyczących zatrucia rzeki Odry odnosi się do zmiany klimatu. Podwyższenie temperatury i znaczące obniżenie stanu wody są czynnikami dokładającymi się do tragedii, ponieważ zawarte tam substancje toksyczne zagęszczają się i przekraczają krytyczny punkt. Ponadto, oprócz śmierci ryb i innych zwierząt zagrożenie ustania żeglugi śródlądowej jest olbrzymie. Fakt ograniczania tonażu lub pewnych form transportu jest prawdziwy. Dane są realne, liczby są realne, ostrzeżenia są prawdziwe. Żaden oderwany od rzeczywistości prorok ani wesoły humanista nie ma przeciwko tym racjonalnym argumentacjom szans. Żadne modlitwy rządu, radosne tańce w telewizji ani prawa przyciągania nie wyhamują tych przyrodniczych katastrof. Potrzebujemy rozumu. Potrzebujemy też usunąć skoczne chochole tańce, które przypominają “Wesele” Wyspiańskiego lub orkiestrę na “Titanicu”.

ArchaeoHistories


Nie, to nie Pluton w znaku Koziorożca lub niedługo Wodnika, Neptun w znaku Ryb czy Saturn w horoskopie Polski spowodował ten ekologiczny kryzys. To zrobiła sama sobie ludzkość, która “pomogła” wydobyć przyrodzie uruchomienie elementów samoobrony. Ten element rozprawiania się z ludzką pychą ma miejsce na wielu płaszczyznach, bo i sam człowiek w sposób efektowny jest odpowiedzialny za wiele katastrof ekologicznych oraz szerzenie się epidemii. Jeśli będę pogodnym astrologiem, który doradza robić miłe rzeczy, mające na celu odwracać głowę od tych tragedii, będę grał w tej samej drużynie ignorancji. Muszę tworzyć takie artykuły, nawet kosztem klikalności i sympatycznej (nomen omen) atmosfery. Wiem, wiem, nie takiej ezoteryki ludzie pożądają. Fascynują ich takie koszmarki marketingowe jak Brama Lwa (coroczne zjawisko związane z Syriuszem, gwiazdą … Wielkiego Psa), Truskawkowe Księżyce (również cykliczne zjawisko kalendarzowe) i numerologiczne fajerwerki. Bywa i tak. Jeśli tego wilka karmisz swoją uwagą, to on zje Twoje ambicje.

Wczoraj Wężownik, dzisiaj Brama Lwa, jutro zapewne gorącym towarem będzie Pluton w Wodniku, Era Wodnika i era świadomych ludzi, lub coś w tym stylu. Jaka świadomość ezoteryczna, taka ezoteryka. Magiczna, ale na modłę wulgarnego infantylizmu.


W tekście z października 2020 r. pt. “Kroniki epidemiczne, a wpływy planet” omawiałem zależności pomiędzy genezą obecnej zarazy (covid), a przeszłością [-> https://astrologia-horoskop.pl/kroniki-epidemiczne-a-wplywy-planet/]. Klimat często wpływał równolegle na wiele rzeczywistości: rolniczą (-> głód), ekonomiczną (-> ubóstwo), społeczną (-> gniew) i polityczną (-> wojny). Nawet tak trywialna rzecz jak “upał” przeszkodził podobno Krzyżakom wygrać bitwę pod Grunwaldem. W czasie kilku dni miały miejsce ulewne burze i deszcze, które przecinały duże skwary.

Ignorować klimat i pogodę? Nie odważyłbym się. Z powodu chmur odwołano nalot na Kokurę, kosztem Nagasaki. Z powodu mrozu armia Napoleona musiała wycofać się z Rosji. Z powodu wkroczenia Europejczyków do Ameryki Indian zaatakowały choroby. Jednak wcześniej przyroda zdziesiątkowała tubylców, ponieważ miało miejsce znacznie więcej pożarów niż wcześniej. Oni sami sobie te epidemie sprowadzili, ot, casus nietoperza z Wuhan. Nie uwzględnianie zmian klimatycznych w prognozowaniu może dawać fałszywe nakładki astrologiczne na rzeczy i sprawy, które się dzieją “poza ezoteryką”. Projekt badawczy: „Związek między zmianą klimatu a chorobami zakaźnymi”, prowadzony przez Alicję Piekarz [-> LINK]. Istnieje hipoteza, poparta rzeczowymi dowodami, że wirusy są silnie uzależnione od zmian klimatycznych. Istnieje też jeszcze odważniejsza opinia, że w populacji nietoperzy odpowiedzialnych za Covid 19′ z tytułu zmian klimatycznych znacząco wzrosły liczne odmiany koronawirusów.

Według najnowszej mapy połączonego wskaźnika suszy 47% terytorium UE znajduje się w 
warunkach ostrzegawczych , a 17% w warunkach alarmowych (dane: Europa w lipcu, jeszcze przed sierpniowymi upałami
, https://edo.jrc.ec.europa.eu/edov2/php/index.php?id=1000)

Pierpaolo Ferreri/EPA, Guardian

Pisząc we wrześniu 2019 r. o koniunkcji Saturna z Plutonem [-> https://astrologia-horoskop.pl/huczacy-swiat-wokol-nas-i-wazne-horoskopy/], tak szumnie kiedyś ogłaszanej (kto o tym pamięta?) ostrzegałem przed nowymi wyzwaniami typowo “ziemskimi”, ponieważ nadchodziła równoczesna epoka Byka i Koziorożca, ale pod przewodnictwem dwóch “zamordystów Układu Słonecznego”: Saturna i Plutona.

Cytat stamtąd: “może się okazać, że gospodarki krajów poprzez zmiany klimatyczne lub idące za tymi falami mody będą zmuszone przestawić się na nowe gałęzie przemysłu. Zaś „stary dobry przemysł” bazujący na eksploatacji tanich surowców i taniej siły roboczej będzie zmuszony do upadku. Kontrola zatem nie będzie pełnić roli negatywnej, może się okazać tym samym typem kontroli, co straż miejska, chroniąca przed zalewem śmieci i łamaniem reguł współżycia społecznego” .


Ludzie, którzy interesują się polityką powinni dostrzec, jak stosunek do ziemskich dóbr został ładnie z-re-defniowany przez dwa i pół roku. Najpierw wirus. Potem problem globalizacji świata, problem dostaw różnych produktów. Czekające miesiącami produkty z Chin. Problem surowców. Opóźnienia technologiczne. Wojna, o ziemię i surowce. I jeszcze większy problem transportu żywności, zapętlenie. To było treścią lat 2020, 2021 i dalej odbija się echem.

Tutaj urodziła się najwyższa na świecie od czterech dekad inflacja. Nie wiem, czy piszący i przyglądający się wydarzeniom progności sądzili, że “Cały Świat” (na czele z oblubieńcem astrologów, Jarosławem Kaczyńskim) będzie się zmagał z wielkim kryzysem. Było do przewidzenia (nie dla tych, co uznawali planetę za nieskończoną kopalnię dóbr), iż problem podaży, transportu i paliw te wysokie ceny może szokująco podnieść do góry. Dodatkowym impulsem do wzrostu kosztów były nowe strategie ekologiczne. Transformacja energii kosztuje i wszystko związane z zielonym przemysłem generuje nowe inwestycje. I – hop – mamy inflację. Jakie to proste, ale nikt tego sensownie nie rozpisał. Szkoda… To przemiany ekonomiczne miały do tego doprowadzić, a nie takie sensacje jak koronawirus lub wojna w Ukrainie! Na to szczerze liczyłem.

Warto zwrócić uwagę, że w USA inflacja była tak wysoko w grudniu 1981 r. Saturn – Pluton w Wadze? Raczej nie. Ten czas to … Stan Wojenny w Polsce i sankcje na ZSRR. Taka historia powtórzeń!

https://www.cnet.com/science/ever-given-leaves-egypt-suez-canal-everything-to-know/

Nie będę tym wpisem dobijał tragicznego stanu polskiej (i nie tylko) myśli (bez-myślności?) ekologicznej, która reprezentuje większość tzw klasy politycznej. Wystarczająco długo się męczyłem i samobiczowałem, oglądając bezradność i kompletną indolencję WSZYSTKICH sił politycznych. O polskiej, nieekologicznej racji stanu pisałem w czerwcu 2019 r. [https://www.taraka.pl/o_nieekologicznej_polskiej_racji_stanu], o zjawisku niszczenia zieleni i betonozy puściłem również dwa teksty [https://www.taraka.pl/w_poszukiwaniu_zielonej_polityki] + [https://www.taraka.pl/kronika_wycinki_i_demolki]. Drzewa i obszary zielone są tam niszczone przez wandali ze wszystkich opcji politycznych. Teraz nagle śpiący politycy czy aktywiści przemieniają się w miłych ekologów. Taki trend, taka “moda”? Nie. To twarda astrologia jednak (a jednak “działa”!)

Byk to żadna tam imaginowana siła kobiet, żadne marketingowe wpuszczanie obfitości (wyszło raczej wpuszczanie największej inflacji od kilku dziesięcioleci). Również nie jest to zajmowanie się seksualnością, chociaż temat bardzo atrakcyjny i miły, a przecież powiązania z #metoo powinny łączyć się same. Uran w Byku to nie jest też żadna rewolucja finansowa, a jeżeli już, to przypadkiem. Przypomnę, że BTC narodził się na Uranie w Rybach, pierwsza giełda wystartowała w Antwerpii na Uranie w Raku (może Bliźniętach ewentualnie), krach na giełdzie w 1929 r. odbył się na Uranie w Baranie, odejście od parytetu złota to też podobne czasy. Zunifikowany system kart płatniczych miał zaś miejsce pod koniec lat pięćdziesiątych dla Urana w Lwie. To nie jest tak, że finanse i strategie kładą się do łóżeczka i budzą, gdy Uran jest w Byku. Nie kupujcie takich infantylnych treści lub żądajcie szerszego uzasadnienia. Najlepiej w historii i datach.

Nie traktujcie tych pustych tekstów o różnych znaczeniach Urana w Byku poważnie. Byk to ziemia. I większe prawdopodobieństwo wojen o ziemię, o zasoby, itd. Gdy wybuchła II wojna światowa, Uran był w Byku. Wojna krymska (1853 r.) to też Uran w Byku. Jan III Sobieski i wojna o Wiedeń? Uran w Byku! Również pierwszy rozbiór Rzeczpospolitej Obojga Narodów, to Uran w Byku. Są daty, są porównania, są twarde fakty. A jednak można! Warto szukać w datach, nie idąc na łatwiznę. Nikt tak dobrze nie wspiera rzetelności astrologicznej jak historia. Nawet psychologia (wciąż chwiejna i podlegająca modom), ani socjologia (wciąż podatna na uprawę polityki) nie dają tyle fajnych i cennych wskazówek astrologii.Jeszcze jedno: zapraszam na zarejestrowany wykład o przywódcach, którzy pomogli “stworzyć” Władimira Putina.

Nagranie dostępne TUTAJ: http://astrolog.org.pl/biblioteka/multimedia/327-kosmogramy-swiatowych-przywodcow-za-czasow-putina-weekend-z-astrologia-polityczna-miroslaw-czylek

Przydatny załącznik zaś można obejrzeć poniżej.


Napisano: 18/08/2022

Jeśli interesuje Ciebie zamówienie horoskopu, albo rozmowa: –> KLIKNIJ TUTAJ

Trochę o sobie, dla zainteresowanych: –> TUTAJ

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować treści, ani przekształcać w dowolny sposób bez zgody autora.

ASTROLOG SZCZECIN < Wykorzystano program astrologiczny Urania, autorstwa Bogdana Krusińskiego

Comments

comments

Comments are closed.

Zobacz inne wpisy